C46 a C45 dĺžky audiokaziet

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

Aká je Vaša najbľubenejšia dĺžka kaziet?

C10
1
5%
C46
3
14%
C60
3
14%
C74
2
10%
C90
11
52%
C100
1
5%
C120
0
Žiadne hlasovania
iné - napíšte do diskusie
0
Žiadne hlasovania
 
Celkom hlasov: 21

Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

jasné ale keď EF hrá normálne s jedným strojom a s tým istým EF-Super je tenká jak šmoula ... zasa jasné namotali tam všeličo a nedá sa rozhodne povedať o tomto type kaziet, že keď kúpiš FX bude hrať tak alebo tak, lebo Silverfox... :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

hej on tam mal chromku to je proste TOP :D
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

by sa ti hodila Aiwa ADF800, tam bola hore tá nálepka s vyžadovaným bias
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

neviem o akú nálepku sa jedná, nevidím na obrázkoch z netu
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

tam sa lowendy ako EF neuvádzali aj tak to zodpovedá len nejakému konkrétnemu ročníku, vlastne je to na okrasu, dneska nepoužiteľné, ako moja predpísaná kalibrácia na Akai reálne sedí s pár kusami kaziet čo sú v lepšom stave a konkrétnych rokov.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

neskúšal som to, boli to také tipy ako použiť to bias doladenie ale podľa mňa to fungovalo a všimni si že SA,SF alebo D, AD v tom istom poli. Ja si osobne myslím, že to mohlo ako odrazový mostík niekomu poslúžiť a práve preto ma napadlo, že by bolo zaujímavé vedieť ako sa to trafilo do vkusu
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

pokiaľ má ta aiwa aj grafické zobrazenie hodnôt ako je na mojom Sony, tak je to o dosť lepšie sa s tým hrať a porovnávať realitu, stav a nálepku
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Denon GR-Is 46min rok 1992 Made in Japan, for Japan
https://ez647.sk/cc/denon_gris.html

Posledná C46 Denon typu I v mojej zbierke patrí do predposlednej generácie pravých Japonských kaziet Denon z triedy ultimátnych superferro.
Už som tu spomínal model DX4, ktorý priamo nemám, ale toto by sa možno dalo nazvať jeho nástupcom, čo to som už popísal včera o zložení normal pásov Denon, aj keď je to nejasné viac neviem zatiaľ poskytnúť.
Tak pre tento rok bola hierarchia typu I Denon nasledovná:
RS - stále základný model, ale kľudne sa mohlo už v tej dobe jednať o nejaké OEMko ako som naznačoval už skôr.
GR-I superferro, je otázne či je to niečo ako prezentovaná CD PAL, alebo je to plnohodnotná kvalita modelu DX3, ale ja som pred rokmi nahrával verziu GR-I z roku 1994 a bol som mimoriadne spokojný s kvalitou po všetkých stránkach. Zloženie sa už neuvádza.
GR-Is sueprferro, či sa jedná o novú DX3 formu, alebo naozaj o pokračovanie DX4 neviem isto, len sa svojim názorom vďaka testu prikláňam k tejto ultimátnej superferro najvyššej triedy.
Celkovo rada GR vznikla až v roku 1992 a vydržala ešte jeden ročník ako 1994, a pre 1995-1996 je uvedená na vingatecassettes ešte stále verzia GR-I v modernej fólii, ale kým ju nezískam tak netuším ako je na tom s kvalitou.
Zase odporúčam pozrieť rok 1992 na vintagecassettes.
No myslím že to bolo v Japonsku ešte stále dobré obdobie keď počas 90tych rokov kazety celkom fungovali, aj vo vysokých modeloch, hlavne tie superferro normal im nejako chutili a Denon tam držal kvalitu naozaj neskutočne dlho vzhľadom k tomu kedy skončil s kazetami v Európe.
Žiadne kríženie s pásmi a dizajnmi That´s sa v týchto vysokých modeloch nekoná v Japonskej zostave.

Balenie:
Slim jemne zaoblená svetlá krabička, teraz má aj logo Denon. Booklet je skrátený na typ L s oboma stranami na popis vo farbách modelu, polepy štandard Denon.
Fólia je celkom pekná, moderná, ale nie prehnane farebná, žiadne prehnané motívy, stále jednoduchosť, kde viac zvýrazňujú text a nápisy rôznymi fontami a veľkosťami, farba je zelená ten zaujímavejší odtieň.

Kazeta:
Telo je s elipsovitým vzhľadom a malým oknom na jednej cievke, ako moderné Denony C100 ktoré som prezentoval pred časom. Ale Japonské moderné modely majú teraz veľmi často čierne cievky a svorky v pôvodnom mriežkovanom dizajne, je to zaujímavé, aj trochu zvláštne, ale páči sa mi to. Hnedá páska na cievke veľmi vynikne a na dobrom svetle hneď je vidieť že sa jedná o ferro pásku.
Potlač jednoduchá, účelná, efektne dvojfarebná.

Páska:
najprv som myslel že je to nejaký OEM TDK alebo tak, je stredne hnedá, výrazne priesvitná ako TDK AR či AR-X alebo superferro Axie. No keď som sa pozrel lepšie na svetle tak som videl zebrovitú pigmentačnú štruktúru, takže je jasné že je to pravá Denon páska. Rozhodne FeCo a dosť možno patrí do kategórie ultimátnej triedy DX4 v najmodernejšom pojatí.

Kazetu som získal z KE, pridaná 08/2017.

Akai DX-57, 2.9.2017:
+6db, špičky +8db, bias -2
Excelentný výsledok, výkon a zvukový prejav je trochu výraznejší než zdroj, teda výšky podľa chuti upraviť biasom buď bias 0 a je to takmer dokonalé, alebo mierne ubrať. Žiadne výpadky ani poruchy, totálne úžasný dokonalý zvuk a výkon ktorý v špičkách ťahá na +8db. Takže verím že sa jedná o inkarnáciu DX4 pásky, ktorá bola asi jediná z kaziet Denon najviac vychvaľovaná.

Predbežne záverom do zbierky áno, mne sa páči, na nahrávky áno, aj keď mám zatiaľ len jeden test, tak verím že sa svojou kvalitou umiestni a hravo konkuruje všetkým superferro kazetám veľkých značiek a doporučujem ju s hrdosťou Axie, či TDK AR, AR-X, alebo Maxell UDI, XLI-S a ďalšími menovanými modelmi a značkami. Je to niečo čo by ste si nemali nechať ujsť.
Prílohy
IMAG0251.JPG
IMAG0252.JPG
IMAG0032.JPG
IMAG0033.JPG
IMAG0034.JPG
IMAG0035.JPG
IMAG0036.JPG
IMAG0037.JPG
IMAG0038.JPG
IMAG0039.JPG
IMAG0040.JPG
IMAG0041.JPG
IMAG0042.JPG
IMAG0043.JPG
IMAG0044.JPG
IMAG0045.JPG
IMAG0046.JPG
IMAG0047.JPG
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

folia je svojská ale páči sa mi, nálepky sú možno suché ale zasa sú premyslené a majú množstvo koloniek na zapisovanie - paráda. Booklet tiež môže byť a vzhľad kazety neni pre mňa ale zasa je to svojské a hneď je vidieť, že je to Denon a asi mu nejak pomaly prichádzam na chuť. Pásik sa mi podľa toho čo čítam veľmi pozdáva, na krabice túto kazetu
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

hej ten pás ma fascinuje, chcel by som vedieť viac :D
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

mne sa teda ale páči dosť aj tá DX3, to ak si niekto vyskúšal v dobe aktuálnosti myslím, že moc nenadával
to platí asi aj o tej dnešnej
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"