BIGSTON HF 90 :)

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

BIGSTON HF 90 :)

Príspevok od používateľa Kazetowich »

paródia na SONY?
Prílohy
BIGSTON HF 90 - fake SONY ?
BIGSTON HF 90 - fake SONY ?
cassettes_1_0.jpg (15.99 KiB) 2205 zobrazení
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10243
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: BIGSTON HF 90 :)

Príspevok od používateľa EZ647 »

Paródii na známe značky a modely je strašne veľa, to je len jedna z mnoha.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: BIGSTON HF 90 :)

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich: Zřejmě jo, jen to rozšířili o zbytek horní popisové plochy. A nedával jsi ji tu už někdy dřív?

Jinak já mám taky takovou jen značky "SANY" :-D (a to nekecám).

Mimo to, ono Sony HF a TDK D jsou asi ty nejkopírovanější modely a dříve tomu bylo i hojně u Maxell LN ze 70. let. Tzhe, tak každé období mělo asi něco: sedmdésátky Maxellku, osmdésátky Sony a devadésátky TDK :-D.
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: BIGSTON HF 90 :)

Príspevok od používateľa janvys »

To je jasné proč jsou HF a D nejfalšovanější, to je logické. Nejlevnější kazety prodávané po milionech se vždy napodobovaly/padělaly, protože se v tom moři takové podvrhy, prostě ztratí. Navíc pro běžného nenáročného uživatele, který logicky neměl ani kvalitní hifitechniku, rozdíl v kvalitě mezi originalem a padělkem/napodobeninou byl jednoduše nepostřehnutelný.
Ten kdo kupuje kvalitnější a dražší kazety je člověk, který se o to víc zajímá, má kvalitní techniku, chce kvalitní nahrávku, tak by případný falzifikát hned poznal, takže by napodobitelé/padělatelé takových kazet velmi rychle splakali nad výdělkem.
SONY ES
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: BIGSTON HF 90 :)

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

janvys: Já vím, to taky chápu. Však jsem tu už taky testoval jednu falešnou Sony HF a výsledek byl celkem fórový :-D. Ostatně když vezmu v potaz co je zač a hlavně, že byla dost používaná, tak to relativně ujde. Nezkoušel jsem to, ale vyšší rychlost by jí možná taky trochu pomohla.
Samozřejmě to prosím ale zase neber ty nebo ostatní tak, že jsem vůl co nemá uši. Samozřejmě poznám rozdíl mezi kvalitou a nekvalitou, jen nejsem takovej, že bych něco podobného hned házel do koše, už nejednou jsem řikal, že sbírám i poničené kazety, pásky, desky atp..

Ale je divný, že Sipote ZX znám jen v této verzi a až po mnoha letech jsem se dozvěděl, že je to prý falsifikát SONY ZX, kterou jsem ale do teď nikdy neviděl na vlastní oči.. A opět po letech co jsem znal jen tu Sipote ZX jsem objevil i zelenou variantu Brownie, která designem vychází ze Sipote, jež vychází ze Sony, tak si dělám srandu, že ta zelená Brownie je padělek na druhou :-D..
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"