Audio / Video kazety - fotky a všetko okolo

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Audio / Video kazety - fotky a všetko okolo

Príspevok od používateľa EZ647 »

Tento týždeň mi tiež písal Poliak a núkal skeny bookletov Axie čo nemám, tak ktovie či to nebude ten istý.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Audio / Video kazety - fotky a všetko okolo

Príspevok od používateľa moniatko »

EZ647 napísal: Nedeľa, 28. Júna 2020, 14:03 aké máš metalky?
Odpoveď na tvoju otázku:
FUJI Metal FR 90
BASF TP IV Maxima 90
SONY Metal XR rôzne ročníky aj minutáže
TDK MA rôzne ročníky a minutáže
TDK CDing4 90
toto všetko máme odbalené, niektoré aj nahrané
Zabalenú mám len Maxell MX-S 90
Viem, že na jednej TDK MA je nahrávka a aj keď sa často neprehráva, nie je tam známka po rozklade spojiva.
Ostatné odbalené metalky aj keď ich vezmem čas od času do ruky, nevidím žiaden biely prášok, takže je to taká záhada, či sa to tam objaví alebo možno aj nie.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Audio / Video kazety - fotky a všetko okolo

Príspevok od používateľa EZ647 »

U TDK zistíš tak že necháš prehrať celú stranu a skontroluješ hlavy.

Ja mám napríklad TDK MA z roku 1998 vtedy aj kupovanú a doteraz je v poriadku.

Basf TPIV je dosť pravdepodobne s páskou Maxell, lebo Basf už vtedy metalky nevyrábal, ale zase moje dve kupované v dobe kaziet priamo z obchodu sú v poriadku, tie z aukcií posledné roky majú tie kryštáliky, ale sú zatiaľ neškodné.
A po novom aj Fuji, Denon, Thats pri prvom alebo prvých prehratiach môžu vykazovať biely prášok, ale ten rýchlo zmizne, jedine TDK je to stále zas a znova.
Sony sa zatiaľ zdajú úplne čisté.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Audio / Video kazety - fotky a všetko okolo

Príspevok od používateľa Kazetowich »

som za ukončenie tohto vlákna - za uzamknutie - pretože na 30 stranách nikto nič nenájde ak hľadá niečo konkrétne.
Volil by som pokračovať tak, že sa budú zakladať nové vlákna s jasným pomenovaním o čo v príspevku ide.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Audio / Video kazety - fotky a všetko okolo

Príspevok od používateľa EZ647 »

Ja som proti tomu, veľa vláken je na houby. Založil som to vlákno za účelom aby rástlo donekonečna, tak ako aj niektoré ďalšie.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Audio / Video kazety - fotky a všetko okolo

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Já tohle vlákno vnímám jako volný a hromadný pokec o tématu pro audio- i videokazety jak již ze samotného názvu vlákna vyplívá. Sice sem nepřispívám nějak často, ale názor jsem musel napsat už i jen proto, že si tu čtu vše co se sem napíše.

Mít nějaká vlákna kde je svoboda projevu bez ohledu na jeho přehlednost si myslím, že je víc než vhodný. Kdyby se mělo vše dělit do jednotlivých vláken, tak krom toho, že by tu vznikaly hromady většinou prázdných, či s minimálním množstvím odezvy, tak by asi i většina lidí se na založení dalšího prostě vykašlala.

Rozhodně netvrdím, že by tu neměl být přehled a dělený vlákna s konkrétními tématy, ale ty tu jsou a většinou je zakládá Erik a vnímám je jako ty, kde dělá souhrny jednotlivých modelových řad kazet. Tím však nechci snížit snahu nás všech co tu přispívají.

Je tu však hromada prázdných vláken, které vesměs jen na něco odkazují.


Hele, nejsou to jen silácký řeči a chtěl jsem to Kazetowichovi sám navrhnout, ale kdybych měl možnost mít pravomoc popřesouvat a soustředit ty prázdná vlákna na jedno místo, tak bych se do toho klidně pustil.
Z mýho pohledu su v organizování celkem zběhlej - už jen co se týká organizace dat na mých discích (když se vyznám v 8TB dat :-D .. ).
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Audio / Video kazety - fotky a všetko okolo

Príspevok od používateľa EZ647 »

Myslím že by ťa tam mohol kľudne pustiť v tom spraviť poriadok, ale myslím že každý chce sám robiť poriadky na svojej hromade, preto chcem od admina aby sa na moje vlákna nesiahalo.
Okrem toho som to založil presne za účelom ako na Ruských či Nemeckých a ďalších fórach kde majú práve voľný pokec s obrázkami o kazetách cez tisíc strán.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Audio / Video kazety - fotky a všetko okolo

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: Ty tak já bych se do toho i rád pustil, tento druh organizování mě celkem baví a to i přesto, že je náročný.

Jinak co se týká pořádku, tak samozřejmě než bych něco sjednocoval a mazal, tak bych kontaktoval zakladatele přes soukromou zprávu, nechtěl bych něco mazat bez souhlasu. Případně by se třeba udělal kompromis a bylo by to.

Zavírat zrovna toto vlákno mi přijde blbý, už jsem psal jak ho vnímám, jediný co mě napadá pro zpřehlednění by bylo udělat z toho sérii pro jednotlivé roky - to je však jen příklad, jak by se to dalo zpřehlednit, JEN příklad, ne že bych to udělal.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Audio / Video kazety - fotky a všetko okolo

Príspevok od používateľa moniatko »

EZ647 napísal: Nedeľa, 28. Júna 2020, 17:44 Myslím že by ťa tam mohol kľudne pustiť v tom spraviť poriadok, ale myslím že každý chce sám robiť poriadky na svojej hromade, preto chcem od admina aby sa na moje vlákna nesiahalo.
Okrem toho som to založil presne za účelom ako na Ruských či Nemeckých a ďalších fórach kde majú práve voľný pokec s obrázkami o kazetách cez tisíc strán.
Erik úplne s tebou súhlasím, toto je jedno z mála vynikajúcich vlákien, kde sa dá normálne kecať na všetky témy.
Ako, admin nech sa neurazí, ale keď sa idú robiť poriadky, tak chceš uzavreť jedno vlákno a vytvoriť ďalších 100? Kde je v tom zmysel? Ja sa naozaj pýtam, pretože to nechápem.
Toto vlákno je super, pretože je o všetkom a vlastne o ničom konkrétnom a je tu slobodná debata.
Je tu minimálne 50 iných vlákien, ktoré by som ti mohla vymenovať ako zbytočné (a to vrátane tých, ktoré som založila sama)
PS: prosím vymaž to vlákno "moniatko - kúsok po kúsku" schledávam ho po čase ako nadbytočné a nevypovedajúce, tak ho zmaž, díky (plus čo uznáš za vhodné z toho, čo som založila)
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Audio / Video kazety - fotky a všetko okolo

Príspevok od používateľa EZ647 »

Prílohy
1237.jpg
Používateľov profilový obrázok
Hasterman
stará páka
Príspevky: 546
Dátum registrácie: Nedeľa, 23. Septembra 2018, 12:40
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Audio / Video kazety - fotky a všetko okolo

Príspevok od používateľa Hasterman »

Tá SOM zrejme dostala nový pás:)
AKAI AM-95, GX-95, CD-73, AT-93, JVC TD-V711, SEA-M770, Telefunken TS850, Onkyo TX-4500 mkII, DALI Spektor 2, Canton AS 85 CS, Audio-Technica ATH-M50x
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Audio / Video kazety - fotky a všetko okolo

Príspevok od používateľa EZ647 »

Alebo si to len niekto prehodil s inou Sony, pretože je COOL mať v tej dobe netypickú modrú Sony kazetu s "plnou" dĺžkou :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"