CD a DvD - ATIP a kódy

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: CD a DvD - ATIP a kódy

Príspevok od používateľa EZ647 »

Na moje nahrávky používam CD-R pre jednorázové nahratie kaziet, postačia akékoľvek disky, ktoré môj Technics prehrá bez artefaktov a praskania.
Tak som sa stavil u známeho v jednom z obchodov dneska, a narazil na tieto Fiesty.
Značka je to lacná, a univerzálna, môže tam byť akýkoľvek výrobca, čo balík to iný druh diskov, ale v tomto konkrétnom prípade sa jedná o výrobcu Ritek Co. ktorý je jeden z najväčších producentov prázdnych CD, DVD a BD diskov, držal sa dlhé roky a myslím že stále funguje.
Jeho hlavnou značou boli Traxdata, Arita, Ridata, ale vyskytol sa aj v mnoho iných značiek ako aj Maxell.
CD-R média boli viacmenej s malou mierou chybovosti a dobre kompatibilné s mnoho mechanikami, tak očakávam úspešné použitie.
Výroba je v Taiwane a Číne, tie Čínske nemusia byť vždy tak kvalitné, ale mám dojem že tu to bude z nejakých starších sérií.
Stamperové číslo na fotkách ma svoju špecifickú štruktúru, podľa ktorej tieto disky vždy bezpečne poznám, to sa zatiaľ nikdy nefalšovalo.
Cena 12eur za 50pack, predaj aj na kusy. Ale hovorím neverte značke, len výrobcovi, ATIP bude pravdepodobne 97:15.17.

Hľadal som vhodné vlákno kde príležitostne ukazovať nejaké tie optické disky, pre Audio sa to vždy hodí, občas aj na nejaké tie zálohy z PC ak neveríme HDD, alebo chceme mať istotu :D
Prílohy
IMAG0751.JPG
IMAG0751.JPG (79.91 KiB) 505 zobrazení
IMAG0752.JPG
IMAG0752.JPG (87.08 KiB) 505 zobrazení
IMAG0753.JPG
IMAG0753.JPG (68.42 KiB) 505 zobrazení
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"