Balíčkový deň

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa oneeeee »

samé zlepence . už išla do koša .
Prílohy
88.jpg
87.jpg
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa EZ647 »

ja som ich nevyhadzoval z princípu že pásky už nevyhadzujem, ale v tej dobe to tiež nebolo zadarmo, aj keď boli extra lacné asi o polovicu od konkurencie, ale hlavne si tam človek ponahrával veci a už sa mu to nechcelo potom riešiť, dokopy sme tých kaziet mali asi 5kusov spolu so sestrou a paradoxne niektoré nemali lepky vôbec, iné chaoticky, buď hodina ako píšeš, niekedy tri štvrte pásky a pred koncom 15min lepka, alebo proste totálne náhodne bez systému
je jasné že toto robili zo zvyškov pásov z plničiek, čo sa nevyhodilo, sa asi predalo ďalej a nejaký chytrák dostal nápad ako na odpade zarobiť.

pri mojom fanatisme vzhľadu a farby pásky, čo u VHS je dosť podobné u tých nových, ale už v tej dobe som sa naučil vzhľadom rozoznávať back coating Basfu, mali matný spodok, iné lesklý ako zrkadlo a pri tých lepkách som si všimol že tie pásky sa tam proste striedali, matná páska s back coatingom po lepke šla štandardná.

spravil som si vtedy nasledovné závery

kazeta s mizernou mechanikou a odliatkom, hlučná a nepresná
pásky so zvyškov výroby rôznych firiem či producentov origináliek
pásky sú často od kvalitných výrobcov, ale lepence sú zlé, inak samotný pás ako Basf EQ má dobré kvality, ale užijete si ho nastriedačku v kazetách Brownie

nie je to jediná značka ktorá mala tieto problémy, kamarát sa pred rokmi veľmi sťažoval na experimentálny pokus nákupu VHS kaziet JVC, kde mal podobný problém, robil nejaký dôležitý záznam z Tv a lepka tam bola tak hrubá že mu to vyplo, neviem či sa to aj nezaseklo v stroji, odvtedy hrešil a nadával koľko to len šlo a o tej značke už nechcel ani počuť, takže toľko hanba OEM a nekvalitnej produkcie, extra pre značku JVC, ktorá je autorom VHS
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa oneeeee »

aj shivaki bude na tom podobne.
prvú čo som rozbalil a tresol do stroja sa prehrala len 5 sekund a hodilo to stopku . pravdepodobne tam bude zlepenec ,lebo aj pásku zvlnilo .tak som stisol record a zase to isté . a všimol som si že ten AKAI VS A77 to vlastne pri recorde prehráva už nahraté . 2 x mi to zhodilo HI-FI . tak som ju dal preč a dal som tam druhú bonusovú čo má o 30 minut viac . tá zatiaľ beží pri recorde normálne . budem múdrejší až sa mi podarí ju nahrať celú a niekolko krát ju prehrám . toľko zatiaľ k testu .
páska je na ceste.
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa EZ647 »

zlepence môžu pustiť lepidlo do závitov pásky, to je známa vec, u týchto nič výnimočne, hlavne teda keď sú dlhodobo odležané.
a stáva sa aj lepším, ako som nedávno nahrával audio TDK kazetu a koncová lepka nejako pustila šťavu a spravilo mi to nádherný lom na páske, som to musel ručne väčšou silou odtrhnúť nasilu, som čakal kedy povolí páska :D

tu vtomto teste, posledné dve fotky v príspevku
viewtopic.php?p=36213#p36213
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa oneeeee »

každú pásku ,novú aj starú najprv pretočím. neviem ako je natočená , poprípade prilepená. ak je tam zlepka , to počuť.
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa moniatko »

Juhuhuuu dnes ma čakal z roboty lístoček na krásny balíček : ))
IMG_20211006_152050_263.jpg
IMG_20211006_152027_321.jpg
IMG_20211006_152013_470.jpg
Uz mám dve-eee :D
IMG_20211006_151944_510.jpg
IMG_20211006_151856_957.jpg
Nádherné cievky a biele svorky : )
IMG_20211006_151835.jpg
IMG_20211006_151827.jpg
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa EZ647 »

bola dobrá cena?
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa moniatko »

no jedine pre predajcu :D

ale nie, cena bola dobrá našťastie
inak by som ju asi radšej oželela
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa EZ647 »

Ale tak pekné kazety, škoda že mne už moc dobre nahrať nešli, ak som to porovnal s klasickou UR, ale zase asi len stav kusu, inak by to mali byť výborné pásky. Predpokladám že nahrávať to asi nebudeš takže je to v pohode :D
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa moniatko »

EZ647 napísal: Streda, 6. Októbra 2021, 15:43 Ale tak pekné kazety, škoda že mne už moc dobre nahrať nešli, ak som to porovnal s klasickou UR, ale zase asi len stav kusu, inak by to mali byť výborné pásky. Predpokladám že nahrávať to asi nebudeš takže je to v pohode :D
inak to je farebná verzia tej bielej? (po tých ročníkoch '85-86)
vzhľadovo sú podľa mňa v poriadku, ale ako budú hrať sa uvidí
no, ja som sa zo "škrečkovacej" fáze už posunula ďalej, čiže pomalinky kazety rozbaľujem a používam
myslím, že do roka príde aj na UR-Fky čas =P zatiaľ ich nechávam odpočívať ako aj AGFY, ale mám nutkanie ich rozbaliť
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa EZ647 »

To telo je mierne odlišné, má inú textúru s takým matným tvarovaným okrajom, teda ale asi sa pýtaš na pásku, teoreticky by to mala byť klasická URka.
Aj keď na niektorých fórach ju vychvaľujú že je o xx desatín lepšia a citlivejšia v takej a onakej frekvencii, čo proste celkom ignorujem :D
Známe sú 4 farby, a kazety robené pre EU, USA, ale aj Japonsko, tam majú zase tie veľké cievky.

Ešte by si mohla skúsiť pozháňať tú UDI-R, to je celkom pecka:
https://ez647.sk/cc/maxell_udir.html

Lebo kazetu čo vyzerá totálne odlišne z každej strany to sa len tak nevidí, a k tomu UDI páska.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Balíčkový deň

Príspevok od používateľa moniatko »

to viem, že chlapci sa radi hrajú s číselkami a frekvenciami :D - odpusťte, naozaj to nemyslím ako urážku, len to s mojím ženským rozumom nechápem - ale ja sa na také veci nehrám, proste buď počujem, že hrá dobre alebo je to totálny šmejd (ako napr. čo som testovala to thajské Dčko)

navyše, nemám prehnané očakávania od základných ani najvyšších typov pásu, rada počujem to, čo naozaj hrá a to mi stačí, buď som prekvapená a šokovaná aká je to pecka alebo si poviem "no, tak táto kazeta mohla hrať lepšie"
možno aj preto som zasadená najmä na obyčajné pásky (typ I), pretože sú jednoduché, nemajú "vylepšováky" ktoré možno kedysi zmysel mali, no dnes už tak moc nie.
ďalšia vec je, čím kvalitnejší stroj, tým menšia potreba nejakých extra super kaziet, pretože keď máš vynikajúci deck a pri šťastí vysokú radu vo veľmi dobrom stave, nepotrebuješ viac, keďže ti dokáže nahrať aj normal pásik rovnako dobre ako typ II či metal - zámerne preháňam, tak to prosím neberte ako spúšťač vojny názorov ; )

chromdioxid pásky začínam pomalinky uznávať čoraz viac, keď je deck schopný ich nakalibrovať, fakt ich netreba budiť vysoko a vydajú maximum, že vás to posadí naprdel =D
oproti tomu obyčajná základná URka nestačí, to je jasné, že sa tomu nevyrovná, ale nikto so zdravým rozumom by niečo také ani nečakal =)

čo týmto svojím monológom chcem povedať je, že mne nezáleží na nejakých "pofidérnych" číslach a údajoch, ale na výsledku, ktorý dosiahnem, pretože v konečnom dôsledku je jedno aké číslo vidíš, dôležité je, aký zvuk počuješ a či si s ním spokojný (bez ohľadu na to, čo kto hovorí a o čom sa ťa snaží presviedčať)

čo sa týka UDI-R je zaujímavá, no pre mňa nie je moc príťažlivá (aspoň teraz), možno naživo sa aj zbláznim, ale momentálne ma necháva chladnou oproti UR-F a Agfám čo mám na fotke avatara =D
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"