Kvalita CD

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10176
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Kvalita CD

Príspevok od používateľa EZ647 »

Hasterman tu nedávno ponúkal, teda už skôr Taiyo Yuden, alebo That´s CD-R majú najlepšiu vrstvu, ale zase nemá rada UV a životnosť je nižšia no a potom doporučujem TDK Made in UAE, alebo FTI Made in UAE, nič iné už nie je tak dobré
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10176
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Kvalita CD

Príspevok od používateľa EZ647 »

No a nikdy by som neriešil značku média, pretože výrobca je často iný a je to šialene prepletené medzi značkami a výrobcami, ani Verbatim nie je už zárukou kvality, vlastne šli tak dole s kvalitou že je to nepoužiteľné niekedy. Dneska sú optické média na tom horšie než pásky, nikto sa nesnaží o kvalitu, len to aby boli nejaké kusy skladom a koniec.
Ostatne na svojom webe mám o médiach napísané toho dosť a zbierka je veľká tak asi ako zbierka kaziet.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Kvalita CD

Príspevok od používateľa Nstar »

Presne, ja teda CD rozumiem len velmi povrchne ale to sa mi na nich nepáčilo, že tie značky boli len natlačené na booklete. Žiadne spoliehanie, že Maxell, TDK, Sony...
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10176
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Kvalita CD

Príspevok od používateľa EZ647 »

Ťažko povedať, ale Sony aj TDK mali vlastné výroby CD a tie prvé boli naozaj kvalitné, aj niektoré neskoršie série sa podarili, ale v tej dobe bolo vhodné naučiť sa ATIP a MID kódy prázdnych diskov a zorientovať sa v tom ktorý výrobca je ako dobrý
ostatne, na tomto som zakladal môj web, kazety prišli až neskôr na moje stránky
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Kvalita CD

Príspevok od používateľa Stano »

No a práve preto by mi mohli tunajší odborníci poradiť alebo priamo navrhnúť kúpu niečoho normálneho 😁
CD čo mám v aute sú v ňom už 10 rokov a ešte žiadne neskončilo ani nič. Pálenky, bežne dostupné média z tesca myslím, že verbatim.
Maxell CD mám preto, lebo sú zlaté a je na nich napís maxell XLII - pre mňa záruka kvality :lol:
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10176
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Kvalita CD

Príspevok od používateľa EZ647 »

v dnešných obchodoch už nie je čo doporučiť, tá doba kvality CD už skončila
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Kvalita CD

Príspevok od používateľa Stano »

Idem pozrieť bazár.
Sú nejaké maxell ale RW, čo je lepšie pre trvácnosť záznamu R alebo RW?
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10176
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Kvalita CD

Príspevok od používateľa EZ647 »

všetky Maxell sú Taiwan, alebo Čína, vlastne CDR už dávno nevyrába

RW sú citlivejšie na svetlo a určite mnoho ďalších neduhov, ale zdá sa že až na výnimky držia dáta dobre, ale prehrávače ich ťažšie čítajú a musia ich vyslovene podporovať
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: Kvalita CD

Príspevok od používateľa Teslák »

Tiše přihlížím. Používám stolní cd-recorder.Bere samozřejmě pro záznam jen Audio CD-R(W) .
Jiná média už nekupuji,mám nakřečkovanou sbírku těchto prázdných médií. Za mě nejlepší záznamová vrstva Super AZO(Tayio yuden) nebo METAL AZO (Mitsubishi chemicals) .Tyto dvě technologie ve velké míře najdete na dnes již starých cd-r Verbatim. A co se týče CD-RW ? Jsem toho názoru,že když je pro vypálení i pro čtení větších výkonů laserů,pak musí být i odolnější vůči světlu,nežli cd-r.
Pakliže se někomu povede sehnat tato média,o kterých píši,nevěřím,že i přes zpětnou kompatibilitu dnešních DVD PC mechanik,dokáže vypálit PITY do barviva eňoňůňo. Prostě ne. Vyhodil jsem asi 6 zánovních DVD vypalovaček od značky LG,které se tvářily,že vypalují bezchyby až do konce média,ale po čtvrt roce,po půl roce ,některé CD na nich vypálené i po třetím roce přestaly být kvalitně čitelné,začaly normálně prskat jako stará deska LP.(zchované ve tmě prosím ). A co jsem vypaloval na Lite-on,bylo ok. Ale absolutně top mechanika ,kterou jsem vůl prodal za hubičku s tím,že ji už nebudu potřebovat,byla Pioneer DVR 109. Zápis CD byl mnohdy lepší než originál,při měření kvality zápisu na podporované mechanice(tuším s chipsetem Mediatek),byl graf kvality (už nevím tu položku,jak se nazývá odborně) v rovině až do konce,i při CD-RW ,a to je co říct. Pioneer neumožňoval tento test,tak jsem míval dvě v PC.
Nyní mám zase Pioneer ,ale BD-RE .
Kdysi byly špičky Plextory,Yamahy ,Sony i Philips ,a vůbec všechny staré pomalé CD-rw mechaniky.
Tož tak. Shánějte po bazarech pomaloběžné média,8x,16x,max 32x. Bude to oříšek i cenový.
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Kvalita CD

Príspevok od používateľa Stano »

Ja s týmto príliš nemám skúsenosti, ale pamätám si, ako som vyhodil CD kvôli poruchám a tá vrstva to sa normálne olupovalo.
Keby ste na niečo narazili, hoďte sem inzerát.
Ja nepotrebujem veľa, tak do 50 kusov. Chcem si napáliť výbery hudby do garáže a do auta.
Včera som hľadal a zaspal 😁🤣
Ale vidím, že po kazetách a prišli minidisky a už aj CD a DVD média začínajú byť bazarovím artiklom. Nechcem o rok kupovať CD-R za 10 eúr.
Ja štandardne napalujem na PC cez Nero. CD rekordér som nikdy ani nevidel.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Kvalita CD

Príspevok od používateľa Nstar »

CD rekordér by sa Ti nepáčil, je to celkom náročné nahrávanie, teda pokial nejde o kopie z CD, MD a asi aj DAT. Kvalita je ale výborná. CD média sa musia dať niekde nájsť, neviem či bazár ale voláky megašop to musí mať v ponuke.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10176
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Kvalita CD

Príspevok od používateľa EZ647 »

Stano: si proste kúp nejaké CD-R najmenší 10pack a zistiš či tomu Technicsu chutia, jo a tieto staršie Technics nevedeli CD-RW tak pozor na to
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"