Video 8 / Hi8 / Digital 8 / Data 8 and other

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3639
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Video 8 / Hi8 / Digital 8 / Data 8 and other

Príspevok od používateľa Nstar »

veľmi zaujímavé, kazety sú pekné a tie obaly sú super ale pre domáce využitie sa mi viac páčia tie bežné krabičky. Tu chýba booklet ale nálepky sú pekné.
Zaujímala by ma tá voľba pásu aký to má efekt
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10234
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Video 8 / Hi8 / Digital 8 / Data 8 and other

Príspevok od používateľa EZ647 »

ver mi aj pre mňa je to veľmi neznáma záležitosť čo a ako funguje na tých ME a MP Hi8, keďže môj chabý pokus o získanie lacného Hi8 VCR Sony nevyšiel, tak možno inokedy a zase dám vedieť dlhým článkom :D
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3639
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Video 8 / Hi8 / Digital 8 / Data 8 and other

Príspevok od používateľa Nstar »

na VHS som videl prepínač pásu ale tu som nevedel, že také niečo bolo
kamera by sa ti nehodila, dajú sa zohnať za pomerne slušný peniaz
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10234
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Video 8 / Hi8 / Digital 8 / Data 8 and other

Príspevok od používateľa EZ647 »

ja by som strašne chcel nejaký ten stolný Sony Hi8 ako mám teraz Video8 , keď ma kamera vôbec ani trošku neláka.
Voľba typu pásky je automatická, ale myslím že doplnená o prepínač, neviem či to platí len pre staré modely, alebo aj nové, ale na starom Mitsubishi S-VHS je prepínač, takže aj keď to detekuje S-VHS kazetu, môžeš prepnúť a nahrávať len ako VHS, ale kto by to robil pri tých cenách kaziet vtedy že?
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3639
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Video 8 / Hi8 / Digital 8 / Data 8 and other

Príspevok od používateľa Nstar »

Kdesi máme staré video Toshiba a tam bolo nejaké manuálne prepínanie pásu special a standard alebo tak, viem, že to menilo obraz trochu
Kamera sa zase mne zdá ako pekný prístroj, jasné deck je deck ale zasa tu je to origo využitie pre tie kazety a pekne naplno, plus všaovaké efekty
Problém bude baterka ale to sa tiež dá riešiť, môžeš nahrávať EZ mechaniku a podľa mňa by zachytila aj ten svetelný efekt :lol:
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10234
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Video 8 / Hi8 / Digital 8 / Data 8 and other

Príspevok od používateľa EZ647 »

haha, no tak by si mal vybrať svoju kameru a vyskúšať tie Emtec kazety čo som poslal, ako to bude fungovať :P
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3639
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Video 8 / Hi8 / Digital 8 / Data 8 and other

Príspevok od používateľa Nstar »

som ju už používal iba ako video, pretože má hotovú baterku ale príde na výmenu a potom ich otestujem, veď sú neni nejak zo zlého zdroja si hovoril, tak by mali fungovať
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10234
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Video 8 / Hi8 / Digital 8 / Data 8 and other

Príspevok od používateľa EZ647 »

jasné, z nejakého skladu, alebo zásoby z obchodu čo sa nepredali, ja som nahral celú jednu červenú Emtec 90min, dal som tam film, ale obrazovo ma to neohúrilo tak ako na kvalitnej VHS, asi už som rozmaznaný HD a zle si pamätám staré časy, alebo by ten Sony potreboval kompletný repas a nastavenie, ale fungovala, žiadny oter, väčšie dropy boli len pred koncom a vzácne, takže v celku schopné
a testy 5-10min záznamu som robil aj na Sony, aj práškovaciu TDK a nebolo vidieť rozdiel či zhoršený obraz, jedine u kaziet 120min bol menej ostrý, bolo naozaj cítiť tú tenkosť pásky
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3639
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Video 8 / Hi8 / Digital 8 / Data 8 and other

Príspevok od používateľa Nstar »

ja teda asi niečo "nevidím" ale keď si pustím z tých originálok na VHS film tak moje oči si krásne odpočinú po všetkých tých digitáloch a ak je to ešte záznam z Video 8 tak si rochním...teda ešte dodám, že mám Trinitron ( to píšem akoby som machroval :D )
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10234
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Video 8 / Hi8 / Digital 8 / Data 8 and other

Príspevok od používateľa EZ647 »

no ja ti neviem, čo do obrazu analóg pásov ma retro vlna nechytila, pre nedostatočné rozlíšenie, u tej S-VHS som bol chvíľu naozaj nadšený, ale chcelo by to viac, ja som zberateľ a milovník kaziet, ale fakt neviem či osobne vidím budúcnosť retro analóg videa, skôr na ten hifi audio záznam, ktorý je ale u Video8 obmedzený na tých 15kHz čo je veľmi počuť, takže ti asi závidím, ja by som na CRT asi nedokázal čumieť, možno na 100Hz verzie, lebo už som bol alergický na rozkladové pískanie CRT Tv, už by som to nedal, aj to blikanie 50Hz obrazu
tým nehovorím že Trinitron bol zlý, naopak bol to pomerne významný pokrok v technológii CRT, dokonca sme mali Trinitron v povinných osnovách na strednej, na elektrotechnike

ešte ma napadli blbosti, seriály, a filmy len tak pre srandu, a rád som si nahrával hry z konzol a PC, ale teraz už nemám PC Tv výstup takže si to veľmi neužijem, inak som robil 8hodinové VHS z ETS2 s hudbou z audiokazety, alebo CD
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10234
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Video 8 / Hi8 / Digital 8 / Data 8 and other

Príspevok od používateľa EZ647 »

3M P6-30HXP Hi8 Metal Particle Tape rok 1990 Made in Japan by Sony (for USA - NTSC)
https://ez647.sk/video/3m_hxp.html

Možno trochu komplikovaný názov kazety, ale v podstate sa jedná o Sony HMPX, alebo len HXP, neviem koľko mala Sony modelov v tej dobe a pod značkou 3M čo by OEM produkt je to pomerne zaujímavé, keďže sa jedná svojim spôsobom o Scotch 3M, a predošlá kazeta Scotch Video 8, ktorú som prezentoval bola pre zmenu od Fuji.
Táto očividne má taký profi nádych ako včera ukázaná Sony HMPX aj je na obale uvedené že sa jedná o Master Broadcast triedu. Takže ak opomeniem že to nemá krabičku knihového profi typu, tak to asi výrobca zamýšľal práve v takej kvalite.

Balenie:
Hranatá tmavá krabička a celá je len v priesvitnej fólii, s bookletom typu J skladacím veľkým kde je 1,5strany na popis a k tomu trochu nudné samolepky. Booklet farebnosťou pripomína práve tie profi HMPX Sony kazety.
Samozrejme 3M aj Scotch sú mimoriadne ojedinelé produkty v tomto formáte, preto si veľmi cením že boli ochotný uviesť roky, čo v tomto prípade som vyčítal až z textu na zadnej strane samolepiek, ale som rád že to tam bolo.
Inak si treba povšimnúť klasický štýl značenia bookletov Sony v rohoch s typickým číslom bookletu, takže nie je pochýb o pôvode Sony.

Kazeta:
Tak dobre, tento dizajn som nikdy nevidel ani u Sony ani inde, okno je nadmieru veľké s pekne riešenými okrajmi a ten zvyšok kompletne zodpovedá Sony, v rátane dizajnu zadnej strany kazety.
Cievky sú dvojité Sony ako v tých profi kazetách Hi8, takže naozaj sa podľa mňa jedná o prémiový produkt. K tomu dizajnu okna má napadá, že sa zrejme jedná o starší produkt Sony a teda tie s okrúhlymi okienkami podľa cievok prišli až neskôr a do tej doby bol toto profi štandard, alebo to spravilo Sony výhradne na zákazku pre 3M. Zase mi chýbajú referencie na presnejšie určenie, ale verím že sa to časom zlepší a že sa ku mne ešte mnoho videokaziet tohto formátu dostane.

Páska:
predpokladám že sa jedná o ich prémiovú Hi8 pásku typu MP, vyzerá v dobrom stave, celkovo je kazeta veľmi pekná.

Takže pomerne pekný produkt, majiteľov Hi8 prístrojov možno vo svojej dobe potešil, ale ja viac než záznam Video 8 urobiť neviem, takže uvidíme časom čo sa naskytne a vymyslí.
Prílohy
IMAG0681.JPG
IMAG0682.JPG
IMAG0412.JPG
IMAG0413.JPG
IMAG0414.JPG
IMAG0415.JPG
IMAG0416.JPG
IMAG0417.JPG
IMAG0418.JPG
Nec
stará páka
Príspevky: 617
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: Video 8 / Hi8 / Digital 8 / Data 8 and other

Príspevok od používateľa Nec »

Tak táto je krásna. Páči sa mi aj booklet a aj kazeta
Prečítal som vašu diskusiu s Nstarom.
Ono keď človek nahral na VHS niečo z analóvového satelitu, bol to celkom. pekný obraz. Nemecké stanice ako Pro 7 alebo Vox boli obrazovo super. Raz nám v elektre vypadol satelit. Tak som doma nahral na VHS Panasonic 4 hodiny klipov zo stanice Viva.
Dobrý týždeň to bežalo v obchode na televíznej stene a v pohode.
Leeenže napojené to bolo na 21 až 28" CRT. Cca v roku 1998. Jo a Trinitron vtedy naozaj kvalitou obrazu vytŕčal.
Keď som to po rokoch pripojil na 42" plazmu, ktorá sama o sebe je veľmi tolerantná ku zdroju, bolo po zábave. Proste tá uhlopriečka je už príliš na 240 riadlov.
Pri LCD alebo LED to bude ešte oveľa horšie.

Ale tak na hranie si viem predstaviť Video Hi8 napojené na nejakú menšiu plazmu.
CRT mne už príliš žiari, vadí mi. Odvykol som. Hoci zachovalý trinitron by som si rád pozrel.

Ku kamerám mám jefen postreh. Sony jeden čas dodával ako náhradu baterky takú krabičku na 6ks AA bateriek. Bolo to akože v tele akumulátoru, takže je to riešenie pre dnešnú dobu ak máte starú video 8 kameru.
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"