C100 kazety (vlákno pre dĺžky cca 94-108min)

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

vkladať sem denne kazety C100 podobne ako vo vlákne kaziet C120 ?

áno
9
69%
nie
2
15%
je mi to jedno
2
15%
 
Celkom hlasov: 13

Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C100 kazety (vlákno pre dĺžky cca 94-108min)

Príspevok od používateľa Nstar »

ja so to vlákno na tapeheads nečítal, ty si tam čosi písal?
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C100 kazety (vlákno pre dĺžky cca 94-108min)

Príspevok od používateľa EZ647 »

nie, nie som tam registrovaný
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C100 kazety (vlákno pre dĺžky cca 94-108min)

Príspevok od používateľa EZ647 »

Sony CDit PRO 100min rok 1996 for USA, Komponenty vyrobené v USA a Japonsku, montáž Mexico
https://ez647.sk/cc/sony_cditpro.html#96

Novšia generácia včerajšieho modelu, rok 1996, je to asi prvý rok pre tento model, aj pre model CDit chrome USA, ktorých sa podľa tapeheads.net týka ničenie hláv. Teoreticky staršie verzie týchto kaziet by mali byť bezpečné osadené ešte pravou UX a UX-S páskou Sony. Ako som spomínal včera uvedený pôvod výroby na obale je preto zavadzajúci a nedostatočný.
Pozrime sa na zmeny:
Samotné balenie kazety ostalo v extra slim puzdre Sony, teraz je tuším svetlé číre a nie tmavé, ale krabička má upravený povrch zadnej strany s 3D čiarkami, ktoré lámu svetlo na vhodne vytlačenom booklete a pri rôznych náklonoch sa to javí ako pohyb CD zobrazených na obale, taký ten primitívny spôsob 3D efektu, ktorý som poznal už ako malý z rôznych kartičiek a reklamných predmetov najrôznejšieho druhu.
Pre EU trh je na tento spôsob zase vybavený model Super CDit II.
Kazeta samotná ostala podľa predošlého modelu v dizajne aj farebnosti, zmenila sa mierne potlač, ktorá je stále skromná, celkovo kazeta stále vyzerá dobre a kvalitne, ale....
To najdôležitejšie čo sa zmenilo je použitá páska, je to trochu fascinujúce, ale model UX ktorý ešte v tomto roku ostal má pravú Sony stredne hnedú pásku, ale CDit a CDit PRO majú novú čiernu pásku, s miernym odtieňom sivej, nepresvitá, zrejme Mexický pôvod a táto páska trpí zvláštnou degradáciou spojiva, podľa znalcov sú predbežné odhady že nie samotný pigment, ale prvky spojiva vytvoria kryštály tak tvrdé, že nerovnomerne a výrazne poškodia povrch hláv, u základných typov hláv stačí jedno prehratie strany, u tvrdších hláv je to viac prehratí a poškodenie je menšie oproti mäkkým hlavám. Ešte som neštudoval tie texty fóra tak podrobne, aby som zistil či sa tam spomínajú aj skúsenosti s GX hlavami, alebo inými extra hlavami, kto chce, môže pozrieť, odkaz som dával ku kazete včera.
Ja pridám niekoľko drobných poznatkov, ktoré možno pomôžu s detekciou závadnej pásky v porovnaní s modelom.
Páska v tejto kazete sa zdá čierna, je nepriesvitná, na silnom svetle má ale výrazne svetlejší odtieň, svetlý šedý.
Pásky Thailand a EU pre náš trh, modré CDit II, UX a UX-S majú tiež čiernu pásku nepriesvitnú, ale na silnom svetle má odlišný odtieň, tieto dve pásky sa opticky pri bližšom skúmaní navzájom nezhodujú.
Zvukové vlastnosti týchto pásov sú tiež odlišné.
Na tapeheads.net sa tiež spomína že niektoré série Made in Mexico majú kvalitnú a nezávadnú pásku, ktorá je tiež čierna, predpokladám podobná ako naše EU verzie, mali by byť neškodné.
Riziko hrozí v EU verziách kaziet CDit II ktoré sú vyslovene označené ako Mexico a zvyčajne majú fialovú kazetu, nie modrú, môžte pozrieť u mňa na webe, tri verzie:
https://ez647.sk/cc/sony_cdit2.html#98
Potom UX-S v svetlo zelenom obale s tmavou celopriehľadnou kazetou, označené ako Mexico sú asi všetky, ale niektoré skoršie šarže sú kvalitné a nezávadné a novšie sú zlé, tam by som si dal asi najväčší pozor.
Iné kazety nie sú známe, páni tvrdia aj že sú závadné všetky normalky Made in Mexico, ale ja som nedávno nahral tri kusy a nezdá sa žeby nastala nejaká katastrofa.
Modely normal ktoré boli pre EU trh s označením Made in Mexico boli z posledných, alebo predposledných verzií kaziet:
Sony HF, EF, FX.
U verzií USA to mali byť Sony HF, EF-X.

Ja sa asi odvážim spraviť plné testy tejto kazety na všetkých strojoch, ale prechod celej pásky jedným strojom ešte zvážim.
Zatiaľ test z Akai DX-57, 16.4.2019:
+4db bias 0
Celkom dobré parametre, z testu predošlého modelu nedávno by som povedal že tam točia pásku UX-S. Ale tu je celkom iný problém a to veľmi zlé skladovanie, v prvých úsekoch pásky sú plesne, na test som pásku pretočil dve minúty ďalej kde sa opticky javila v poriadku, ale mala vlnité okraje už od odbalenia, zvukovo ľavý kanál bol slabší asi o 4db a silne kolísal, pravý bol v poriadku s dobrým výkonom a výškami.

Takže ako som spomínal, predošlá verzia CDit PRO čo som tu ukázal bude asi s UX-S páskou, táto verzia s odlišnou páskou z iného zdroja, asi Mexica, a je to verzia ktorá ničí hlavy.
Rozdiel zvuku, MOL, SOL, a biasu sú medzi týmito dvoma kazetami odlišné.
Doporučiť môžem jedine do zbierky zabalenú kazetu, obal pôsobí zaujímavo.

Ja sám sa asi odvážim nahrať a občas prehrať na svojich strojoch kazety Mexico triedy normal, ako som spravil nedávno s tými troma kusmi.
Čo sa týka tejto chrome verzie, tu by som zvolil opatrnosť, testy spravím v rozmedzí 1-2min prechodu hlavami maximálne, a celú kazetu by som nechal prejsť na jednom nepodarenom walkmane Akai, ktorý som tu na fóre raz prezentoval ako nepodarený šmejd s obmedzeným frekvenčným rozsahom, prázdnu pásku by som nechal prejsť stranou A a skontroloval stav hláv a stranu B a znovu skontroloval, predpokladám ak by to bolo v poriadku, možno by som opakoval test viac krát, a keby aj tak nič, potom by som to až možno riskol vo veľkom tape decku, ale je to otázne, kým sa k tomu dostanem prejde mnoho času, ale verím že niekto z Váš mi to možno pripomenie.

Ešte pre špekulantov ako ja, ak sa vám niekedy zničí kvalitná kazeta a ostane vám páska, a k tomu budete mať tieto závadné USA Sony kusy, môžte pásku previnúť a túto zlú vyhodiť, predsa len kazeta je dizajnovo aj kvalitatívne podarená s kvalitnými cievkami, napríklad previnúť moderné Emtec pásky typu II, ktoré majú slabú konštrukciu a mizerné cievky, tak by tieto kazety z Mexica poslúžili ako schránka, asi najlepšie riešenie využitia kvalít tohto modelu.

Týmto by som v tomto vlákne ukončil tému ničenia hláv a viac sa budem venovať nezávadným kazetám C100.
Prílohy
IMAG0361.JPG
IMAG0361.JPG (109.92 KiB) 1908 zobrazení
IMAG0362.JPG
IMAG0362.JPG (104.77 KiB) 1908 zobrazení
IMAG0442.JPG
IMAG0442.JPG (107.4 KiB) 1908 zobrazení
IMAG0443.JPG
IMAG0443.JPG (99.96 KiB) 1908 zobrazení
IMAG0444.JPG
IMAG0444.JPG (79.5 KiB) 1908 zobrazení
IMAG0445.JPG
IMAG0445.JPG (92.79 KiB) 1908 zobrazení
IMAG0446.JPG
IMAG0446.JPG (78.97 KiB) 1908 zobrazení
IMAG0447.JPG
IMAG0447.JPG (56.82 KiB) 1908 zobrazení
IMAG0448.JPG
IMAG0448.JPG (67.58 KiB) 1908 zobrazení
IMAG0449.JPG
IMAG0449.JPG (68.16 KiB) 1908 zobrazení
IMAG0450.JPG
IMAG0450.JPG (79.61 KiB) 1908 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C100 kazety (vlákno pre dĺžky cca 94-108min)

Príspevok od používateľa EZ647 »

Sony Metal-XR 100min rok 1992 Made in France
https://ez647.sk/cc/sony_metalxr.html#92

Moja jediná metalka Sony C100, aj keď ich firma Sony vyrábala pomerne dosť, do zbierky sa mi dostal len tento jeden druh, aj to ako použitá v rámci krabice kaziet.

Trochu histórie do metaliek Sony.
Ako väčšina veľkých výrobcov pridala Sony metalku do svojej rady v roku 1979 pod názvom Metallic, kde bol základný metal pás od tejto firmy. Viem že boli nejaké sťažnosti na kvalitu a stabilitu, životnosť a pod. Ale inak v celku podarená kazeta.
Až okolo roku 1984-1985 prišla Sony s modelom Metal-ES pre Európu a USA, no ale okrem veľkého extra rozšíreného okna až cez okraje kazety, tam bol aj nový pás, s časticami Extralloy, ktoré by mali byť podľa popisu v dvojvrstvovom nátere, neviem či v tej dobe mal niekto tak komplikovanú kazetu metal. Ale bola nesmierne výkonná, vlastne sa jednalo už o High End, to Sony zarúbalo pomerne vysoko v kvalite, tento pás sa samozrejme vyvíjal a bol použitý neskôr do High End modelu Metal Master až do jeho konca pod názvom Super Metal Master. Samotný model Metal-ES už zanikol a po roku 1990 už nebol pre EU a USA k dispozícii len jeho Master verzia. Čo sa ale stalo so základným metal pásom Sony, bez tých vylepšení? No v Japonsku na to mali iný názor, alebo iný prístup. Japonci totiž v dobe uvedenia modelu Metal-ES, spoločne uviedli aj model Metal-S, kde bola páska zvaná Dynametal. Toto je páni základná páska metal, ale do EU a USA ju pridali do zostavy asi až okolo roku 1989.
Jednalo sa hneď o dva modely so základnou páskou Dynametal a to modely:
Metal-XR (od roku 1989)
Metal-S (od roku 1985Japonsko a pre ostatných až 1989)
XR bola páska Dynametal základnej kvality prvé dva ročníky v priehľadnej kazete s temným a neskôr už len polotemným dizajnom :D
Amíci si ale model vyložili po svojom a nazvali ho Metal-SR.
Model Metal-S, niekedy zvaný Metal Select, mal buďto rovnakú Dynametal pásku, alebo mierne vylepšenú Dynametal pásku, ale stále sa jedná len o základné zloženie, ale v lepšej kazete typu UX-Pro bez vodiaceho bloku.
Tieto kazety Metal-S boli vyrábané prevažne v Japonsku a keď asi za dve generácie model firma ukončila, luxusnejší dizajn tela sa presunul na modely XR a SR, ale už vyrábané v Taliansku prevažne, čo spôsobovalo značné problémy s nepresnosťou kazetových odliatkov a polovíc čo nepasujú tak dobre k sebe. Verzie Metal XR 1997 Italy mali u mňa napríklad problémy v testoch s jedným kanálom a to veľmi výrazne a na viacerých strojoch, ale o tom inokedy.
Sony metalky držala pomerne dlho, v USA to ukončila myslím už posledným SR modelom 96-97 (mimochodom už tiež vyrobený v Taliansku, metalky Sony som nikdy nenašiel z farbiky USA či Mexica)
Pre EU ale vydržali dlhšie a Sony uviedla Metal-XR v novej kazete a dizajne ako jej nové UX-S kolegyne, ale páska bola mimoriadne kvalitná a prekvapivo výkonná. Vzhľadom k tomu čo sa dialo v chrome a normal oblasti v tomto období vo firme Sony, tak metalka neskutočne prekvapila a vzhľadom k tomu že Mexico, ani podobné pochybné firmy, už vôbec nie v tej dobe, pásky metal nevyrábali, tak je zatiaľ záhadou pôvod tejto metal pásky. Možnosťou je aj to že sú to zvyšky nepredaných zásob metal pásov z rôznych trhov, kľudne aj z Japonských zdrojov, možné je všetko.
Sony mala na trhu jednu generáciu CDit IV pre Európu, ktorá bola konštrukčne a páskou zhodná s Metal XR 1992.
Ale v Japonsku mali dlhú generáciu kaziet CDix IV, ktoré boli pestré a konštrukčne držali krok s modelmi normal a chrome, ale pásku taktiež používali Dynametal. Jedine posledný model CDix IV 1997 Made in Japan, mal tak neskutočne výkonnú pásku, že som podozrieval že použili zvyšky Extralloy pásov z posledných zásob firmy, aby sa zbavili tohto drahšieho materiálu, a táto kazeta je u mňa stále prázdna čakajúca na vhodnú hudbu.
Posledný model pre EU ktorý som nespomenul, je kazeta Esprit IV, vyrábaná vo Francúzsku, ktorá má jedinečný dizajn, ktorý mal pôsobiť ako neskutočný dojem luxusu a kvality, a v Japonsku jeho použitie malo podstatne širší základ. Smutné je že podľa testov tam použili taktiež základnú pásku Dynametal, a pritom tam mohli kľudne dať Extralloy ale nie....
A prehľad Japonských metaliek je ešte komplikovanejší, tak možno o tom nabudúce.
Menší prehľad na fóre:
viewtopic.php?f=28&t=1421

A teraz sa môžem vrátiť k dnešnej metalke C100.
Kazeta sa predávala cca 1992-1995, tu je napríklad v katalógu 1994:
https://ez647.sk/cc/c/b/sony_audio_video94.jpg
Vtedy sa najviac chválili že sa jedná o jednokusovú kazetu vyrobenú ultrazvukovým zváraním, ktoré zabezpečuje tú najlepšiu pevnosť a kvalitu.
Kazeta je dizajnu zhodným s CDit II, ich najprepracovanejšie celopriehľadné puzdro Sony s extrémne ľahkých chodom cievok a pásky. Kazeta je mierne tmavá s rozsiahlou potlačou v hornej časti kazety. Ostatné prvky sú osvedčené Sony, cievky, vankúš a pod. Balená v hranatej tmavej krabičke Sony.
Čo sa pásky týka, je tam niekoľko rozdielov čo som spozoroval oproti iným metalkám z obdobia 90tych rokov.
TDK a Maxell mali v druhej polovici 90tych rokov metalky s extrémnym až neznesiteľným zápachom, Sony nie, tie boli len jemne korenené s nevýraznou arómou až do konca výroby.
Tento kus a myslím že aj novšie sa typicky uvoľnená páska nekrúti ako na iných značkách, správa sa celkom prirodzene.
Páska je na prvý pohľad čierna a vyzerá ako chromky či posledné UX-S Mexico, ale pri bližšom skúmaní na silnom svetle je o niečo svetlejšia šedá s takým jednoliatym odtieňom, všetky kovy sú zvyčajne na svetle výrazne svetlejšie šedé než trieda II, a hlavne nepriesvitná a zatiaľ je to asi takmer jediná známa metal páska, ktorá ani dneska nezanecháva biely oter zo spojiva. (Ani Maxell metal nezanecháva, ale na páske sú vidieť kryštáliky, na Sony nevidieť nič)
Teraz k tej kvalite, tú mám dobré aj zle správy.
Kaziet Metal XR a iných modelov s páskou Dynametal som testoval a nahral niekoľko, použitých aj nových a musím konštatovať že toto je pás, ktorý rýchlo zostarne ak je kazeta nepoužitá a potom je jeho vybudenie na MOL a výškach neskutočný problém o poruchách ani nehovorím.
Niekoľko mojich porovnaní a testov:
Verziu C100 na fotkách som mal použitú a bola nahratá pomerne kvalitne, ale na konci každej strany ostalo 5-8min prázdnej pásky a ja to strašne neznášam, takže na tomto úseku som dosiahol na decku Sony TC-KE600S kalibrácie:
H: 0
L: -1
to značí dobrý stav, nie ako za nova, ale je tam minimálny pokles výkonu, teda výsledná nahrávka mala neskutočne čistý zvuk ako na zdroji a budenie s kľudom plných +6db
Nahrávku s pôvodnou aj tou pridanou som potom prezentoval z známeho na Tesle SM261 a veľmi chválili zvukové kvality kazety.
Z rovnakej krabice som mal aj použitú Metal-XR 90 rok 1996 Made in Italy, tam som donahrával na tomto decku s kalibráciou:
H: -2
L: -1
to je mierny výškový pokles, ktorý šiel vyrovnať, výkon taktiež, teda s výškami som bol spokojný, ale budenie na tejto páske bolo vhodné už len do +4db
Nové zabalené kazety, tohto ročníku XR 50min 1992 na Akai DX-57:
+6db, bias -4, aj keď bol výkon vysoký s výškami som nebol spokojný, ich intenzita bola dobrá, ale boli tam výraznejšie dropy
kazeta Esprit IV 90 na Sony decku
H: +1
L: -2
Kalibrácia sa tvárila že sú výšky lepšie ako zdroj, ale väčší výkonový pokles, napriek tomu je výškovo mizerná a aj keď by som sa postavil na hlavu, nedokázal som získať dobrý zvuk z tejto kazety, výkon +4db je už na hrane možností, bol som veľmi nespokojný s výsledkom
rovnaká kazeta na decku Akai, tam som nedosiahol ani +2db, ktoré boli skreslené, len 0db, výškovo pri biase -4 aj tak nedostatočné, veľká nespokojnosť
Ale dosť možné je to aj o stave kazety a skladovaní, občas nejaká základná metalka Sony má dobré vybudenie aj výšky, inokedy je to mizerné, ale s použitými kazetami, čo som hral viac kusov to bolo vždy o niekoľko tried lepšie.
Nedávno som testoval na Akai XR 90 1992 novo odbalenú, a tam došlo k fyzickému poničeniu pásky na Akai, čo sa mi nestalo od doby čo som vybral jednu kladku
Kazety Metal Sony s pásmi Extralloy majú dosť výrazne odlišné výsledky v testoch aj po rokoch a v prípade dobrého stavu sa nechajú vybudiť aj na +8db.

Takže môžem kazetu doporučiť? do zbierky vždy, je to skvosť, na nahrávanie, no viac záleží na stave, ale kľudne skúste, ale keď niekto predáva za rozumné ceny použité kusy v dobrom stave, to by som odporučil asi najviac.
Celkovo sú metalky Sony taká lotéria, síce neriskujete poničenie hláv ako u nových chromiek, ale len sklamanie z nie dobrého zvuku. A pri dnešných cenách sú metalky v poličke ako zlatá tehla, ktorú buď investujete ďalej, alebo sa budete kochať a z času na čas z toho utriete prach.
Prílohy
IMAG0001.JPG
IMAG0001.JPG (110.22 KiB) 1879 zobrazení
IMAG0002.JPG
IMAG0002.JPG (105.67 KiB) 1879 zobrazení
IMAG0003.JPG
IMAG0003.JPG (97.74 KiB) 1879 zobrazení
IMAG0004.JPG
IMAG0004.JPG (75.78 KiB) 1879 zobrazení
IMAG0005.JPG
IMAG0005.JPG (90.51 KiB) 1879 zobrazení
IMAG0006.JPG
IMAG0006.JPG (80.24 KiB) 1879 zobrazení
IMAG0007.JPG
IMAG0007.JPG (70.48 KiB) 1879 zobrazení
IMAG0008.JPG
IMAG0008.JPG (53.18 KiB) 1879 zobrazení
IMAG0009.JPG
IMAG0009.JPG (85.13 KiB) 1879 zobrazení
IMAG0010.JPG
IMAG0010.JPG (84.68 KiB) 1879 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C100 kazety (vlákno pre dĺžky cca 94-108min)

Príspevok od používateľa EZ647 »

TDK D 100min rok 2000 Made in Luxemburg
https://ez647.sk/cc/tdk_d.html#2000

Na niekoľko dní nám toto vlákno zaplní značka TDK.
Táto firma podobne ako Maxell, Sony, veľmi nevyrábala základné modely kaziet ako C100, ale skôr C120, a stovky si nechali na vyššie modely. Preto tento model D je pomerne zriedkavý a jediný v mojej zbierke, kde je C100 TDK v základnom prevedení ferro.
Séria D zodpovedá verzii 1998, ale pri príležitosti milénia TDK vyrobilo limitovanú edíciu niekoľkých modelov kaziet, známe sú ešte CDing II a SA. Niečo podobné mal aj Maxell na kazete XLII.
Konkrétny kus je vyrobený v roku 1999, takže mali to v predstihu pripravené, sériové číslo bolo poňaté trochu umeleckým štýlom.
O konštrukcii a cievkach týchto moderných kaziet TDK som už asi dosť napísal vo vlákne C120, kde sa tieto a podobné kazety objavovali častejšie. Samotný pás aj celá konštrukcia je pôvodná s plnou výbavou komponentov a kvality ako z posledných šarží Luxemburska, originál pás Dynamic (Grained Ferric), žiadne thajské OEMká ani nič podobné, napriek tomu vieme že aj tu to posledné roky občas drhlo v kvalite.
Už len doplním že na modely TDK D červené svorky v cievke znamenajú vždy pôvodnú Luxemburskú výrobu, prípadne v posledných šaržiach používali čierne svorky. S bielymi je to už celkom iste Thajsko, ale istotu budete mať až podľa sériového čísla, kde značenie začínajúce na "Z" je celkom iste vždy Thajská kazeta zvyčajne s inou neznámou páskou.

Akai DX-57, 19.10.2016:
+4db, bias -12
TDK D boli celkom schopné pásky, výkon je dobrý, ale výškovo treba až príliš podbiasovať, čo sa týmto páskam až tak nepodobá, mierny náznak strapatosti na výškach, teda drobné poruchy, páska z mierne horšieho skladovania, alebo príliš nová séria, môžte si vybrať, rovnako tak môžte polemizovať nad tým či sa jedná o hrúbku C90, C100, alebo C120, ale osobne neverím žeby kvôli miléniu zmenili aj film pri výrobe, i keď...

Pioneer CT-S550S, 18.6.2018:
+2db, výšky ako zdroj, v podstate celkom slušný zvuk
BLE XD:
+2db, čistý zvuk ako zdroj, veľmi slušný výsledok

Technics RS-AZ7, 27.10.2016:
+8db s veľmi mohutným zvukom, ale slabšími výškami
ATC:
+4db, veľmi slušný zvuk, výšky ako na zdroji, nahrávka vhodná s ATC výnimočne na tomto stroji

Technics RS-TR979, 21.6.2018:
+2db so slabšími výškami
ATC:
+4db plného výkonu, pekný čistý, ostrý zvuk, vhodné jedine s kalibráciou

Technics RS-TR575MII:
+4db, výšky stredne dobré,

Kazetu by som aj doporučil ak si dáte pozor na pôvod a nekúpite Thajské verzie, ktoré mali zhodný obal, až neskôr Life in Record logo bolo viac do očí bijúce, ale Thajské boli aj bez toho loga.
Väčšinou stále prijateľné ceny týchto kaziet (nemyslím limitku C100) a väčšinou aj použiteľná slušná kvalita, aj keď som mal u rôznych odležaných kusov rôzne problémy s vybudením, ale hlavne výškami a stabilnom azimuthe, ale iste s týmito kazetách máte sami dosť vlastných skúseností.
Prílohy
IMAG0623.JPG
IMAG0623.JPG (99.15 KiB) 1857 zobrazení
IMAG0624.JPG
IMAG0624.JPG (113.51 KiB) 1857 zobrazení
IMAG0045.JPG
IMAG0045.JPG (113.48 KiB) 1857 zobrazení
IMAG0046.JPG
IMAG0046.JPG (91.97 KiB) 1857 zobrazení
IMAG0047.JPG
IMAG0047.JPG (122.21 KiB) 1857 zobrazení
IMAG0048.JPG
IMAG0048.JPG (111.21 KiB) 1857 zobrazení
IMAG0049.JPG
IMAG0049.JPG (106.13 KiB) 1857 zobrazení
IMAG0050.JPG
IMAG0050.JPG (84.91 KiB) 1857 zobrazení
IMAG0051.JPG
IMAG0051.JPG (82.16 KiB) 1857 zobrazení
IMAG0052.JPG
IMAG0052.JPG (59.49 KiB) 1857 zobrazení
IMAG0053.JPG
IMAG0053.JPG (68.93 KiB) 1857 zobrazení
IMAG0054.JPG
IMAG0054.JPG (86.02 KiB) 1857 zobrazení
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C100 kazety (vlákno pre dĺžky cca 94-108min)

Príspevok od používateľa Nstar »

Déčko takto presvitá? Nedali ti tam AD? Super limitka taká minimalistická, jeden fláčik a hotové ale prijal by som ju aj celú krabicu
som rád, že už sme tie Sony nechali byť nachvíľu, sa mi snívalo, že som som kaktus a pil som teqilu s Viktorom a Josém
Naposledy upravil/-a Nstar v Pondelok, 2. Augusta 2021, 19:18, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C100 kazety (vlákno pre dĺžky cca 94-108min)

Príspevok od používateľa EZ647 »

Asi bude naozaj tenká, zajtra ukážem že AD je na tom ešte priesvitnejšie...
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: C100 kazety (vlákno pre dĺžky cca 94-108min)

Príspevok od používateľa Nec »

Inak táto priesvitnosť TDK ma vždy fascinovala. Ale keďže som.bol ich fanúšikom, bral som to tak, že vedia niečo, čo iní nie. Dnes ma berú iba tie staré. 8-)
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C100 kazety (vlákno pre dĺžky cca 94-108min)

Príspevok od používateľa EZ647 »

Možno vedeli ako šetriť s materiálom a držať si vysokú kvalitu :D
Používateľov profilový obrázok
rado
mazák
Príspevky: 126
Dátum registrácie: Streda, 27. Novembra 2019, 22:38

Re: C100 kazety (vlákno pre dĺžky cca 94-108min)

Príspevok od používateľa rado »

NStar áno áno Sony už vyvolávali rôzne sny... :lol:
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C100 kazety (vlákno pre dĺžky cca 94-108min)

Príspevok od používateľa EZ647 »

ah jaj, to si koleduje o prúser, ale nemôžem to sem nedať :D
https://ez647.sk/001/soni.wav
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C100 kazety (vlákno pre dĺžky cca 94-108min)

Príspevok od používateľa EZ647 »

TDK CDing1 100min rok 1996-2002cca Made in Luxembourg, konkrétny kus vyrobený 1997
https://ez647.sk/cc/tdk_cding1.html#96
https://ez647.sk/cc/c/b/tdk_cding_96_02.jpg
https://ez647.sk/cc/c/b/tdk_cding_96_01.jpg

Rada CDing u TDK bola už dlhšiu dobu na trhu (Japan od 1989, EU od 1990) , jedná sa o to klasické propagovanie pestrejších kaziet pre nahrávky určené jedine z CD discu, kde sú dĺžky kazety "presne" prispôsobené. Maxell takto premenoval radu UD na UD-CD, Sony mala svoje CDit a CDix, Basf ReCord a pod.
TDK modely CDing používala pre všetky tri základne trhy audiokaziet. Kedysi som videl nejaký datasheeet o týchto kazetách, preto som sa naučil zloženie, ktoré je nasledovné:
CDing 1 - Linear Ferric Oxide (zodpovedá páske AD)
CDing 2 - Avilyn (zodpovedá páske SF)
CDing Metal, na túto som nevidel datasheet, ale nič iné než MA s časticami Finavinx tam dať nemohli, pretože nič iné nemali :D Takže sa jedná o klasickú MA pásku v celkom chudobnej kazete.
prehľad tu:
viewtopic.php?f=26&t=2612

Neviem ako predtým ale posledné generácia CDing pre EU sú v klasickej priehľadnej kazete TDK, ako u modelu Dynamic, čo platilo aj pre Metal verziu, ale tú potom zo zostavy vypustili definitívne.
Kazety tohto ročníka 1996+ sa vyrábali vo farebných fóliach extra pre každú dĺžku, ale kazety boli v podstate rovnaké.
Modely CDing sa predávali až takmer do konca kaziet, ale neviem o Thajských verziách, všetko bolo Luxemburské, ale posledné kusy boli viac odfláknuté v prevedení kvality kazety aj pásky.
Prvé kusy ako tento môj prezentovaný, ktorý som popisoval aj v obaloch kaziet, boli v tmavých priehľadných kazetách, s bielymi cievkami aj svorkou, čo mi prišlo trochu chudobné, ale v tej dobe ma zase udivil neskutočný výkon a pritom tak extra priesvitná páska.
Novšie šarže boli svetlé číre, cievky mali čierne svorky tak ako tu:
https://ez647.sk/cc/tdki/b/ing50c.JPG
A tesne v závere už aj tam boli biele svorky, kazety svetlé, podľa šarže už chýbali aj magnetické tieniace plechy pod vankúšom.
Aj keď sa diali tieto zmeny v dizajne a kvalite, tak obal ostal nezmenený.
Pre tento aj starší ročník sa vyrábali všetky verzie aj ako C100, v rátane metalky. V USA a Japonsku boli zase dĺžky pojaté odlišne.
Testy nemám, nakoľko mi doteraz do zbierky neprišla žiadna stovka zabalená, všetko len kratšie verzie, ale túto som nahrával na veži Sony pred rokmi ako som už spomenul v konkrétnom vlákne, a už v tej dobe ma veľmi udivila svojím hlasným výstupom, ktorý bol určite o niekoľko dB silnejší než TDK D nahraté na rovnakej veži.
Páska je neskutočné ohratá, je to vidieť na tých čiarach, ale sú to len prehyby a nie ryhy až do živého, takže na svoj vek a nespočetne prehratí by som povedal že je dobrá.
Teraz som ju vložil do Technicsu 979 a ten ukazuje na tej nahrávke stále +6dB, takže je to pravda, Sony veža mi na TDK D ťahala vždy okolo +4dB, myslím že páni zo Sony sa s kalibráciou veľmi ne*rali a v návode k nej bola ako vhodná kazeta pre typ I uvedená HF-S a pre typ II UX-S, na ktoré túto vežu merali a zrejme aj kalibrovali, ale o tom som iste hovoril už inde

Na nákupy by som v celku aj doporučil, síce stav je občas pochybný po tých rokoch, ale stále sa jedná o mimoriadne výkonné pásky a doteraz som sa oficiálne nedozvedel či to je kobaltová páska, alebo čistý ferro zázrak :D

PS: no a samozrejme AZ7 ukazuje tu nahrávku že je na plných +8dB
Akai tiež ukazuje +6dB, teda ako som spomínal nedávno Akai a dvojhlavé Technicsy majú celkom dobré nastavenie displeja, AZ7 je dosť mimo nabudený, ale zase to hovorí aj trochu niečo o výdrži tejto pásky, ktorú som nahrával asi v roku 1997
Prílohy
tdk_cding1100ou.jpg
tdk_cding1100ou.jpg (43.68 KiB) 1789 zobrazení
IMAG0072.JPG
IMAG0072.JPG (115.4 KiB) 1789 zobrazení
IMAG0073.JPG
IMAG0073.JPG (121.11 KiB) 1789 zobrazení
IMAG0074.JPG
IMAG0074.JPG (108.36 KiB) 1789 zobrazení
IMAG0075.JPG
IMAG0075.JPG (100.16 KiB) 1789 zobrazení
IMAG0076.JPG
IMAG0076.JPG (83.36 KiB) 1789 zobrazení
IMAG0077.JPG
IMAG0077.JPG (77.43 KiB) 1789 zobrazení
IMAG0078.JPG
IMAG0078.JPG (78.5 KiB) 1789 zobrazení
IMAG0079.JPG
IMAG0079.JPG (84.69 KiB) 1789 zobrazení
IMAG0080.JPG
IMAG0080.JPG (77.6 KiB) 1789 zobrazení
IMAG0081.JPG
IMAG0081.JPG (93.52 KiB) 1789 zobrazení
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"