Mexické kazety Sony a iné - ničenie hláv

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Mexické kazety Sony a iné - ničenie hláv

Príspevok od používateľa Nstar »

po prvej strane nič, niečo som tam síce umyl ale neviem či to neboli moje želania
skúšam druhú stranu len čakám na odpar
prehralo obe strany a nevidím tam nič čo by značilo vadu
Naposledy upravil/-a Nstar v Utorok, 10. Augusta 2021, 19:46, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Mexické kazety Sony a iné - ničenie hláv

Príspevok od používateľa oneeeee »

teraz , ktorá modrá derie hlavy ?
Prílohy
kazety TDK.jpg
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Mexické kazety Sony a iné - ničenie hláv

Príspevok od používateľa Nstar »

Oneeee, z tých dvoch by mali byť obe v poriadku
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Mexické kazety Sony a iné - ničenie hláv

Príspevok od používateľa oneeeee »

no , ja sa len pýtam . mám GX hlavy , tak to neriešim.
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Mexické kazety Sony a iné - ničenie hláv

Príspevok od používateľa Nstar »

Pamätáte si tú skladbu Babe Ruth Mexican? Kto nie nech skúsi, legendárna pecka, ktorá sa prekvapivo uchytila aj u B-Boys ale zasa ten beat tam je

Túto kazetu som kúpil ako novú v elektre, keď to bolo ešte aktuálne a aj nahral v tom čase, zhruba rok 2006. Musím povedať, že zahrala toho dosť a hlavne v autorádiu. Ten dizajn kazety sa mne veľmi páči a v tej Aiwe vyzerá elegantne. Zvuk fajnový, dnes som ju teda nechal celú prebehnúť a nenašiel som nejaké stopy zničenia ale ja vždy na to čumím a bolo to tam, nebolo to tam? Takže ešte ju možno skúsim pár krát ale dnes sa na tom pojekazil ten mnou ospevovaný autoreverz a celé to fidlátko cvaká, že musí byť vo vedľajšej izbe a aj tak ho je počuť, no ale už nevypína
Nemôže to byť nejaký divný jav, že kazeta, ktorá doteraz bola nepoužitá urobí tú neplechu?
Prílohy
s.JPG
s.JPG (89.59 KiB) 1529 zobrazení
t.JPG
t.JPG (81.97 KiB) 1529 zobrazení
u.JPG
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Mexické kazety Sony a iné - ničenie hláv

Príspevok od používateľa Nstar »

dnes som v tom skúsil aj túto metalku, ktorú som tiež kupoval ako novú kedysi v dobe aktuálnosti, je to jedna z tých posledných verzií
nehral som ju asi 10rokov a teda som ju pustil či bude nejaký prach ale prehral som len jednu stranu pretože tam neostalo proste nič aj som sa snažil voľačo nájsť a zotrieť aspoň z kladky ale čistá
Prílohy
metal.JPG
metal.JPG (79.83 KiB) 1527 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10175
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Mexické kazety Sony a iné - ničenie hláv

Príspevok od používateľa EZ647 »

Mne sa práve dizajn tejto UX-S brutálne nepáči :D Ale musím priznať že v tom walkmane to vyzerá dobre, no je otázne ako je to s tými kazetami, ja ich mám tiež dobové niekoľko krát hrané asi tri kusy a žiadna mi vtedy nepoškodila, tak či to spraví teraz neviem, ani nemôžem naisto potvrdiť že tie dve pásky na fotke sú totožné aj keď majú rovnaký odtieň

TDK MA v tomto prevedení je zatiaľ jediná verzia na ktorej som nikdy nevidel biely prášok, ale mal som v ruke len dve, moju dobovú, tá je v poriadku a nedávno získanú, ktorú som testoval a tiež je v poriadku, neviem či je to pretože sú tak nové alebo je tam iný dôvod.

Ešte k tej UX-S ty máš zelený booklet, to je skoršia verzia, tam bola schopná páska zvukovo, ale ja mám aj dve verzie so šedým bookletom a to sa takmer nedalo nahrať ako to znelo hnusne, ale Mexico majú označenie všetky.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Mexické kazety Sony a iné - ničenie hláv

Príspevok od používateľa Nstar »

Na booklete to píše Mexico ale na nálepkách Sony France
Vypočul si niekto tú skladbu?
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10175
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Mexické kazety Sony a iné - ničenie hláv

Príspevok od používateľa EZ647 »

Nálepky Sony France mám aj na Talianských verziách Sony, takže to asi kolovalo ako náhradný diel rôzne po fabrikách Sony, zrejme to Frantíci natlačili pre všetkých, keď Japonci nestíhali.

Skladba je náročná na kvalitný záznam na kazetu.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Mexické kazety Sony a iné - ničenie hláv

Príspevok od používateľa Nstar »

Nechal som prejsť túto MA, nepoužitá, odbalená tento rok. Myslel som si chvíľu, že nič ale pri lepšom pozorovaní bol tam povlak biely, dosť zachytili tie vodiace vidličky pri hlave
takže asi na použitie to nebude ale nechám asi ešte prejsť stranu B a možno sa nahrá
kazeta trvá 45 minút jedna strana, mne fotenie a doba pokiaľ to dostanem sem 80minút, takže EZ znovu klobúk dolu pred tvojimi príspevkami
Prílohy
IMG_3793.JPG
IMG_3793.JPG (83.9 KiB) 1505 zobrazení
IMG_3795.JPG
IMG_3795.JPG (77.44 KiB) 1505 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10175
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Mexické kazety Sony a iné - ničenie hláv

Príspevok od používateľa EZ647 »

s tými MA je to tak, že buď sa to v nahrávke neprejaví, alebo tam budú extrémne dropy, podľa toho či sa to otrie na okrajoch hlavy, alebo prejde cez štrbinu, zase podľa stavu tej kryštalizácie spojiva, v prvom prípade je kazeta štanrdardne použiteľná, ale musíš čistiť, ničenie hláv z týchto metaliek nebolo nikdy pozorované

v druhom prípade stále hladký priebeh ale dropujúci zvuk, a tiež nutné čistiť a tiež nie je známi prípad ničenia hláv

to máš tie verzie čo sa skôr riešili v predaji, niekto ponúkal že? oni sú dosť schopné, podľa mňa to nechaj zo dva krát prejsť a skús nahrať ako to pôjde a čisti po každom prechode a hlavne počas nahrávania neprerušuj, snaž sa to nahrať ako celok, inak musíš čistiť aj medzi prerušeniami, kvôli kvalite nahrávky

no díky, mne včera ten popis Fuji JPII zabral viac času než nahratie tej kazety, keď som odosielal príspevok, už som mal skončené obe strany :D
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Mexické kazety Sony a iné - ničenie hláv

Príspevok od používateľa Nstar »

To nie je moja MA, to dostala Moniatko od Hastermana. Ja mám takúto od novoty, dostal som ju v dobe keď to bolo aktuálne, moja prvá metalka aj nahratá z tej doby. Fantastická kazeta ale tú moju nemám teraz u seba a chcel som ju skúsiť či po tých rokoch má tiež takéto maniere. Tak zas inokedy
Ale či sa to teda bude nahrávať ak to robí také trable neviem teda
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"