C46 a C45 dĺžky audiokaziet

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

Aká je Vaša najbľubenejšia dĺžka kaziet?

C10
1
5%
C46
3
14%
C60
3
14%
C74
2
10%
C90
11
52%
C100
1
5%
C120
0
Žiadne hlasovania
iné - napíšte do diskusie
0
Žiadne hlasovania
 
Celkom hlasov: 21

Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nec »

Keď vidím to veľké Hi...je aj naparovaná? :D
Ani dizajnom obalu by sa nestratila medzi páskami do kamery.
Najviac sa mi páči rozbalená, ale v krabičke. To je pekná foto.
Ešte, že je toľko druhov kaziet na svete. Keby sme tu dookola krútili TDK, maxell, a Sony pre EU trh.... už by to bola nuda. Žijeme paradoxne najlepšiu dobu pre kazetofilov . :)
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

no ja som mal dojem že to bola v 90tych rokoch naozaj nuda a rád som vyhľadával u známych a rodiny staré kusy čo nie sú v obchodoch.
A keď niekto niečo chcel nahrať, tam skoro nič iné než TDK D a Sony HF nenosil, takže nuda bola extrémna :D

Hmm spojitosť s formátom Hi8 ma nenapadla, čo je zvláštne, to ma skôr napadlo, že ahoj, ja som typ II tvoja prvá :D
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nec »

Tak je. V 90 tych to už bola nuda. Všade TDK :) ja som sem tam kúpil aj Sony, basf(ferro extra naposledy digitaalnu), fuji, ale napríkkad HF mám rok 90 a potom až 99 :D
Mne ešte k tejto axii napadlo, že ukážkový vstupný model.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Axia PS-II 46min rok 1992 Made in Japan
https://ez647.sk/cc/axia_ps2.html#92

PSII, PS2 (Player´s Spirits), tak ako som popisoval u modelu PSI, aj tu začal tento model svoju cestu v roku 1985 v tom starom prevedení, presne ako u typu I, a s krátkym prerušením, kde vládu prevzali modely PS-IIs a PS-IIx, sa vrátil v roku 1991 a vydržal podobne ako typ I dokonca výroby audiokaziet Axia.
Z tohto modelu mám asi len celkovo dve C46, takže modely predstavujem ako dieliky puzzle, len niektoré a náhodne.
Z verzie normal som tento ročník mal len ako C60, takže si to iste nájdete na stránke, ja doplním len prehľad modelu PSII na fóre:
viewtopic.php?f=27&t=476

Balenie:
Extraslim svetlá krabička s logom Axia prvej verzie s vynúteným opačným vkladaním kazety.
Booklet štandardný krátky, s dvoma stranami pre popis, nálepky aj keď sa zdajú byť málo nápadité kvôli šedým farbám, tak sú celkom šikovné.
Fólia je v kamennom nádychu s tmavých farbách pre tento typ a v svetlo modrej pre typ I. Jednotlivé dĺžky ešte v tomto roku nie sú farebne odlíšené.

Telo kazety:
to som už načal v modeli BOX 1 1995, teda jedná sa o veľké dlhé okno na šikmý spôsob kde je vidieť jednu celú cievku a z druhej trčí len kúsok, aj to len preto že sú použité veľké cievky, mne sa to veľmi páči, je to epické.
V tomto type puzdra prišla verzia 1991, ktorá bola svetlo sivá a so skrutkami, nasledujúca už stredne sivá bez skrutiek, s dvojfarebnou potlačou, kde je model typu II označený svetlo modrou farbou a pre rok 1993 je už použitý iný dizajn kazety, teda toto nám vydržalo celé dva roky.
No a veľa tých inšpirujúcich nápisov o kvalite a fanúšikoch hudby, čo Axia rada písala na kazety a Dual Coating na páske nezabudli spomenúť dva krát na každej strane kazety :D
Veľké cievky sú mierne vzácnejšie u tejto kazety a mne sa to mimoriadne páči vo farbách snehovo biela a zelená svorka.
Vankúš moderný typ Axia. Zavádzacia páska ešte zrejme v staršom prevedení v klasickej dĺžke a možno aj s priečnymi modrými čiarkami.

Páska:
tieto generácie typu II sú tmavé hnedé ale na vybraných fotkách je tá hnedá celkom výrazná, a na High triedu je táto páska aj pomerne priesvitná, tak stredne až viac, nepochybne originál a jasne označená že s dvojvrstvovým náterom.

Kazetu som získal tento rok.

Akai DX-57, 8.3.2021:
+2db, špičky +4db, bias -2, výstup slabší o 2db
Zvuk je veľmi čistý, takmer ako zdroj, bez porúch a kolísania, maximálna precíznosť ako je u Axie zvykom.

Tu hneď vidíte ako je výstup MOL nižší na tomto decku oproti typu I, ale že výšky sú tak precízne že to podbiasovanie je už len nepodstatná záležitosť.

Predbežne, v dobrom stave tieto kazety môžem len doporučiť, nádherný zvuk, nádherný dizajn, spoľahlivá mechanická aj magnetická kvalita, teraz už je to len otázka vkusu, dostupnosti a ceny.
Prílohy
IMAG0214.JPG
IMAG0215.JPG
IMAG0010.JPG
IMAG0011.JPG
IMAG0012.JPG
IMAG0013.JPG
IMAG0014.JPG
IMAG0015.JPG
IMAG0016.JPG
IMAG0017.JPG
IMAG0018.JPG
IMAG0019.JPG
IMAG0020.JPG
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

slušné parametre, dizajn dobrý ale zabalená a svorka vynikajú. Tentokrát aj nálepky sú perfektné. Axie sú asi neni žiadna chyba aj keď si ma trochu načal s tou mexickou páskou
na nahrávky z kvalitného CD, dolby off
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Nstar: u tej možnosti Mexickej je to nepotvrdená úvaha, kde niektoré indície tam smerujú, ale zatiaľ na 99% sa to týka len najzákladnejšieho rozpočtu modelu A2, kde až zase dôjde na nejaké porovnania týchto kaziet, povyťahujem Mexické UX-S z nášho trhu, aj Mexické CDit tie závadné z USA trhu a porovnám farby, priesvitnosti a vlastnosti a výsledky v testoch či sa to aspoň podobá.
Jedinú istotu som zatiaľ zistil len medzi novými Axiami II a modelom A2 že nemajú identickú pásku a nové Axie majú pásku zhodnú s ostatnými modelmi typu II Axia.
No a A2 C150 bude asi tiež originál Axia, lebo Mexico asi vedelo najviac C120.

Inak mi ešte dlhuješ príspevok k tej včerajšej Axii, ale budem hádať nepáčia sa ti cievky a preto Ťa neoslovila i keď kvalita tam je nepopierateľná :D
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nec »

Pekná kazeta. Foto so svorkou je top.
Kamenný motív na obale a booklete mi nesedí.
Aj rozbalená vyzerá najlepšie bez krabičky. :)
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

K tej včerajšej som nechcel nič písať lebo vyzerá jak sova v roláku. Keby nájdem tie diely jednotlivo niekde na ceste tak fajn, aha kolečká... nálepky teda chabé
ale NEC, to písal, v tej krabičke keď je odbalená, paráda. Kvalita ej nepochybná a myslím, že naživo bude pôsobiť dobre ale nejak možno neni len fotogenická
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

tie tvoje prirovnania, ja z toho nemôžem stále :D

mne sa veľmi nepáčia tie prehnane temné priehľadné kazety a toto je jedna z nich
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Stano »

Mne sa práve tieto dizajny páčia, na mňa pôsobí premakane a tak ako si kvalitnú kazetu predstavujem.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

aj mne sa tento dizajn extrémne páčí, ale on sa mi opozerá až ich nahrám niekoľko kusov
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Axia PS2 46min rok 1995 Made in Japan
https://ez647.sk/cc/axia_ps2.html#95

Dnešná verzia PS je už pomerne moderná, ale stále prijateľná, rokom naväzuje tesne na 1994 v ktorej som predstavil verziu normal:
viewtopic.php?p=36505#p36505

Teda telo a farebnosť samotnej svetlejšej kazety je zachovaná, zmenený je len obal a potlač len mierne.

Balenie:
Fólia patrí do sledovacej špionážnej rady s očami, kde je pomerne jednoduché prevedenie s jednofarebným podkladom obalu, ale zároveň zaujímavým motívom pre tento rok, teda biela/zlatá/temná (typ I, II, IV)
Extraslim krabička druhej generácie s obojstranným vkladaním kazety, ale v peknom tmavom prevedení. Booklet už ten skrátený na typ L, s farebnejšími polepmi než boli tie minule.
Ak to presne porovnám, rozdiel medzi skoro rovnakou 1994 a touto 1995, tak sa teraz zmenila tá krabička zo starej verzie s opačným vkladaním na túto novú verziu s obojsmerným aj ten booklet sa skrátil.

Kazeta:
Telo je zhodné s 1994, teda stredovým stredne veľkým oknom so zaobleným dizajnom, kazeta svetlo šedomodrá, cievky snehovo biele, ale zelená svorka pre typ II, do normalky dávali tmavomodrú, ako je vidieť na odkaze PS1 1994.
Potlač kazety je oproti 1994 zmenená len mierne, v starom prevedení bol model na okne kazety označený farebne zelenou pre PS1 a modrou pre PS2.
Na tejto verzii 1995 je model kazety už v jej hornom ľavom rohu matnou zlatou, a pribudla akási farebná čiarka, ktorá ako jediný výrazný farebný prvok bije do očí, čo má značiť model, pre PS1 je to modrá čiarka a pre dnešnú PS2 zase červená. Prvok je jemný, keď si tie verzie 1994 a 1995 položíte vedľa seba, len samotné kazety, tak na prvý pohľad sa zdajú rovnaké, tá drobná farebná potlač je až na bližšie preskúmanie, teda veľmi neruší, je nenápadná.
Samozrejme nesmú chýbať keci o fanúšikoch hudby a Dual Coating.
Cievky teda moderné, vankúš moderný, extra krátka zavádzačka.
To je v podstate Axia v zlatých stredných 90tych rokoch, keď sa ešte tak nezlacňovalo len sa určovali moderné trendy dizajnu a zaoblenosti, keď dizajn krabičky mal šetriť viac miesta v užívateľovom archíve kaziet než plastu vo výrobe, a zavádzačka mala skrátiť prechod v reverzných strojoch prednostne pred šetrením materiálu vo výrobe :D

Páska je tmavá hnedá, ale ten odtieň tam stále je, priesvitnosť stredná.

Kazetu som získal tento rok.

Akai DX-57, 5.4.2021:
+4db, bias -4, výstup slabší o 2db
Zvuk je nadmieru čistý a presný, ale dosť výkonovo obmedzený, +4db je veľmi na hrane a vhodnejšie bude ešte ubrať. Bez porúch a kolísania.

Predbežne záverom, na nahrávky vhodná samozrejme vždy je výkon menší než u verzie normal, ale výškovo precíznejší zvuk.
Nápad táto kazeta rozhodne má, stále modernosť pojatá v nie prehnanom priehľadnom vzhľade, bez obnaženej modernej nahoty konštrukcie, skôr taká moderná špehovacia kazeta, do poličky teda nedoporučujem, len so slnečnými okuliarmi :D

Mimo iné som pred rokmi nahrával verziu C60 a nemal som jedinú výhradu, kvalita maximálna, kvalita zaručená.
Prílohy
IMAG0848.JPG
IMAG0849.JPG
IMAG0052.JPG
IMAG0053.JPG
IMAG0054.JPG
IMAG0055.JPG
IMAG0056.JPG
IMAG0057.JPG
IMAG0058.JPG
IMAG0059.JPG
IMAG0060.JPG
IMAG0061.JPG
IMAG0062.JPG
IMAG0063.JPG
IMAG0065.JPG
IMAG0065.JPG (99.78 KiB) 1247 zobrazení
IMAG0066.JPG
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"