C46 a C45 dĺžky audiokaziet

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

Aká je Vaša najbľubenejšia dĺžka kaziet?

C10
1
5%
C46
3
14%
C60
3
14%
C74
2
10%
C90
11
52%
C100
1
5%
C120
0
Žiadne hlasovania
iné - napíšte do diskusie
0
Žiadne hlasovania
 
Celkom hlasov: 21

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10178
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Axia PS-IIs 46min rok 1987 Made in Japan
https://ez647.sk/cc/axia_psiis.html

PS-IIs (Player´s Spirits Supreme) model ktorý pokračoval v medzere PS-II v rokoch 1987-1990 v štyroch ročníkoch. Platí to čo som popisoval u verzie normal tu:
viewtopic.php?p=36533#p36533

U verzie normal som ukázal foto poslednej verzie 1990, teraz mám hneď prvú verziu 1987, ktorá naväzuje tesne na PS-II, telo kazety je zhodné ako u tých prvých PS so širokým rebrovaním, porovnanie s PSI 1985:
viewtopic.php?p=36480#p36480

Balenie:
Hranatá svetlá krabička s originál dizajnom s logom Axia. Booklet veľký skladací typ J, s mnoho miesta na popis a jednoduché polepy.
Fólia je tiež jednoduchá, nenápadne farebne odlíšená od typu I, proste stále 80te roky.

Kazeta:
Telo som už predstavil, narozdiel od staršej PS je v mierne tmavšom odtieni, žiadna žltá, ale taká viac prirodzená farba. Cievky staršieho typu s Axia svorkou v snehobielej farbe a červenej svorke. Zladené je to pomerne pekne. Starší typ luxusného vankúša Axia/Fuji.

Páska je tmavo hnedá stredne priesvitná, ten starší vzhľad Axie, pomerne lesklá.
Samozrejme FeCo Beridox zloženie, ale nie je uvedené či dual coating, alebo nie, ale je to možné.

Kazetu som získal pred dvoma rokmi, na zvyšné testy stále čaká.

Akai DX-57, 16.7.2019:
+4db, bias -6, výstupná úroveň ako na zdroji
Nie je to zlé, ale je cítiť že už je mierne staršia, hlavne typ II je na to citlivejší, výkonovo je na hrane, výškovo je tam menší prepad v najvyšších špičkách, ale stále dosť schopné.

Predbežne kazetu stále doporučujem, chce trochu viac kalibrácie, v dobrom stave iste podá ešte lepší výkon než u mňa, mechanicky výborná.
Prílohy
IMAG0270.JPG
IMAG0271.JPG
IMAG0133.JPG
IMAG0134.JPG
IMAG0135.JPG
IMAG0136.JPG
IMAG0137.JPG
IMAG0138.JPG
IMAG0139.JPG
IMAG0140.JPG
IMAG0141.JPG
IMAG0142.JPG
IMAG0143.JPG
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

dnešná kazeta sama o sebe vyzerá dobre aj rolák tomu svedčí ale ten booklet a fólia, resp. tie farby - také typické pre Fuji/AXIA vyzerajú jak šušťáky, kedysi boli moderné v týchto farbách asi preto sa mi to nepáči

včerajšia je viac pre mňa aj keď pre teba je výkon do +4 málo, mne je to habadej, veď ja predpokladám, že asi veľmi nešumí
nálepky majú obe fajnové ale včerajšia to vyhráva, ten booklet je na míle vpredu
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10178
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

ešte doložím zoznam PS-IIs, kde hneď na začiatku si môžeš porovnať farebnosť typu I a II, teda normal má aj časť potlače žltú a typ II zelenú, ale obe majú jemne tmavé telo a červené svorky.

u tej včerajšej dobre vyšla tá foto s polepmi a očami bookletu nad tým :D
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

mne sa hlavne páčia tie tmavozelené svorky
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10178
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Hej to je dobré, u väčšiny typov II potom do Axie dávali zelené až temné zelené, až posledné tuším boli modré?

Na tej PSIIS sú tie červené pre verziu I aj II trochu zavádzajúce, ale aspoň to vyzerá sviežo.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10178
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Axia PS-IIs 46min rok 1988 Made in Japan
https://ez647.sk/cc/axia_psiis.html#88

Dneska si ukážeme druhú generáciu verzie PS-s kazety, ktorá by som povedal dizajnom obalu a potlačou mi príde zo všetkých štyroch najjednoduchšia.

Balenie:
Fólia so šikmými plochami jednoducho farebne zladená ako je u týchto rokov a modelu Axie zvykom, biela, čierna, šedá s modrým prúžkom čo by značenie modelu II, kde u normal bol prúžok zelený.
Booklet veľký skladací typ J s mnoho miesta na popis a tie polepy sa už asi opakujú.
Krabička štandardne hranatú svetlá s klasickým dizajnom a logom Axie.

Kazeta:
Celo priehľadná druhého typu s užším rebrovaním s dvoma šikmými čiarami, čo som ukazoval už skôr, je teraz podstatne temnejšej farby a priehľadnosti než verzia predošlá.
Cievky sú osadené veľké snehovo biele so zelenou svorkou. Potlač kazety je najjednoduchšia s bielym a modrým textom a zelenými svorkami, kde u normal verzie je to naopak text zelený a modré svorky, ako ste už videl predtým :)
Od tejto verzie je osadený už modernejší vankúš Axia.

Páska tmavšia hnedá, myslím že bude zhodná s tou predtým.

Kazetu som získal len nedávno v júli.

Akai DX-57, 21.7.2021:
+6db, bias -8, výstupná úroveň zhodná so zdrojom
Naozaj veľmi výkonná páska, ale už má svoje najlepšie roky za sebou, treba ju dobre nakalibrovať, na výšky až bias -8 a hrá naozaj veľmi čisto, aj basovo. V basovom ani výškovom podaní už viac neprečnieva nad zdroj, ale ani nezaostáva.

Predbežne, ako vždy pekná, kvalitná, poctivá, proste Axia, kupujte kým sú.
Prílohy
IMAG0020.JPG
IMAG0021.JPG
IMAG0146.JPG
IMAG0147.JPG
IMAG0148.JPG
IMAG0149.JPG
IMAG0150.JPG
IMAG0151.JPG
IMAG0152.JPG
IMAG0153.JPG
IMAG0154.JPG
IMAG0155.JPG
IMAG0156.JPG
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

dobre, tie nálepky sú síce nudné ale táto napriek tomu, že má veľké cievky tak vyzerá vynikajúco. Veľmi pekná a prijal by som krabicu, pretože nemám moc 46min kaziet. Farby ale vo mne na pohľad evokujú typ I, celkovo tá kazeta tak pôsobí ako vysoká rada v triede normal.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10178
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

To len Fuji-Axia vedeli dať luxus priehľadnej kazete aby vyzerala ako niečo viac :D
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nec »

Opäť Axia, kde je všetko v poriadku. Dobrý ročník zrejme. :)
Veru prijal by som jednu so šikmými čiarami.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10178
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Axia PS-IIs 46min rok 1989 Made in Japan
https://ez647.sk/cc/axia_psiis.html#89

Tretí, predposledný ročník tohto modelu prichádza s novinkou, extraslim puzdrom, kazeta je vzhľadovo a konštrukčne zhodná, len mierne odlišná potlač.
Všade je extrémne veľkým zvýraznené že sa jedná o novú SLIM krabičku.

Balenie:
Prvýkrát použitá nová slim krabička, svetlá s logom Axia Slim Case, s vynúteným opačným vkladaním kazety.
Booklet je zvláštny, nie veľký, ani klasický, ale asi 1,25 veľkosti bežného, takže je na konci zložený, pretože sa nevojde do krabičky, ako je vidieť na fotke, neskôr to opravili a skladaciu časť skrátili tak že sa dala do krabičky vložiť aj bez ohnutia.
Miesta na popis je zase veľa. Nálepky sú tiež užšie.
Fólia prezentuje na trištvrte plochy nápis SLIM.
V poslednej generácii ktorú nemám ako typ II (len C60) sú tiež nápisy slim ale menšie a viac ladia s kazetou, ako ste mohli vidieť u verzie normal, ktorou by som uzavrel túto modelovú radu:
viewtopic.php?p=36533#p36533

Kazeta:
Zachované ostalo telo s nižším rebrovaním s dvoma šikmými čiarami, s veľkými cievkami a farebnosťou ako predtým, telo pomerne tmavé, cievky snehovo biele so zelenou svorkou a potlač biela - modrá, ale potlač teraz celkom nepasuje a neladí umiestnením s harmóniou tela, mám dojem že tu porušili feng-šui :D
U tej poslednej verzie, ako je vidieť na odkaze na typ normal je to zase mierne lepšie zladené aj nápis Slim nepôsobí tak kostrbato a neprirodzene.

Páska, zrejme sa jedná o zhodný pás ako predtým, pretože svoju pozornosť sústredili na slim tematiku.
Predpokladám že 20% ktorými sa chvália na obale nie je zlepšenie kvality pásky, ale redukcia obezity krabičky :D
Ale vzhľadom k tomu že je to Axia, to znamená že kvalitu riešili skôr ako diétu krabičky, tak sa nie je čoho báť.

Kazetu som získal z KE pred dvoma rokmi.

Akai DX-57, 21.7.2019:
+2db, špičky +4db, bias -4, výstup slabší asi o 1db
Nie je to zlé, ale treba trochu laborovať, aby to zahralo pekne. Povedal by som že verzia tejto kazety z roku 1987 mala čistejší zvuk a vyšší výkon, ktovie prečo. Ale rozhodne nie je zlá, len trochu toho biasu dole a výkon vhodné držať na +2db a bude to veľmi schopné.

Predbežne záverom, myslím že kazeta bola horšie skladovaná, alebo viac na ňu zapracoval zub času, preto podala mierne horší výkon ako stará 1987, inak by som ju aj tak doporučil, pretože v dobrom stave musí pri nej displej osvetľovať miestnosť lepšie než nové ledky v lustri.
Prílohy
IMAG0377.JPG
IMAG0378.JPG
IMAG0224.JPG
IMAG0225.JPG
IMAG0226.JPG
IMAG0227.JPG
IMAG0228.JPG
IMAG0229.JPG
IMAG0230.JPG
IMAG0231.JPG
IMAG0232.JPG
IMAG0233.JPG
IMAG0234.JPG
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nec »

Toto je parádba reklama na slim krabičky.
Páči sa mi všetko a mám nového favorita medzi priesvitnými Axiami. :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10178
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

hehe no tak dobre, potom sa ti bude páčiť aj verzia normal, ktorú mám len ako C90, čo pri tých krátkych Axiách vyzerá že je tam viac pásky než sa môže vôjsť :D
https://ez647.sk/cc/axia_psis.html#89
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"