C46 a C45 dĺžky audiokaziet

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

Aká je Vaša najbľubenejšia dĺžka kaziet?

C10
1
5%
C46
3
14%
C60
3
14%
C74
2
10%
C90
11
52%
C100
1
5%
C120
0
Žiadne hlasovania
iné - napíšte do diskusie
0
Žiadne hlasovania
 
Celkom hlasov: 21

Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

slušná kazeta, škoda zasa tej pásky ale Dolby B, bias do mínusu a špičky trochu nižšie na nejaký ten New Wave
zajac sa mne páčil najviac z týchto ale mohli tam dať trochu lepšie pásky
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

istože mohli, nechápem ten ich zámer s týmto typom ľahkej pásky, neviem či som sa z toho roku stretol s veľkým výrobcom čo by mal tak slabé ferro pásky
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

možno to malo byť konkurent Wild ale UR asi vyzerá, že bola značne lepšia, mne to telo Denon pripomína Saehan dosť s tou nastavbou nad vedením pásu
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

telo je celkom dobré, ale tá páska nie, URka je samozrejme niekoľko násobne viac vpredu vo výkone aj výškach
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nec »

Ehm, mne sa tie maxelky aj dizajnovo zdaju lepšie.
Celkovo Denon a Thats ,keď to takto brutálne zjednoduším ponúkajú istú exkluzivitu v tom že ich je málo a neboli k dostaniu hocikde.
No pokiaľ ide o kvalitu ako takú. Maxell, Sony sú tak celkovo vzaté pred nimi. Môj dojem teoretika. :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

teraz sme mali veľa slabých modelov, ale ono sa to zlepší, nie všetky boli tak mizerné, ako som už prezentoval u C100 Denon
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nec »

Denon by mohol mať aj základ aspoň na úrovni HF a UR. Toto flákali. :)
Teším sa na vyššie modely.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

mi to nie je práve celkom jasné, lebo DX1 bola skoro porovnateľná s uvedenými základmi konkurencie, ale mali aj DX bez jedničky čo bolo naozaj takto slabé, nechápem prečo robili dvojaké pásky
akoby zachovali nejaký starý recept LN modelov z veľmi skorej doby keď boli ešte pod značkou Columbia
a to by človek čakal že budu vyrábať jeden druh obyčajnej pásky, ale asi mali kapacity na somariny :D
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nec »

A nemohli ich kupovať od korejcov napr?
To by dávalo zmysel. My sme značka robíme drahé High a Metal. Kto chcete normalku,nech sa páči máme dva druhy. Priemerný a slabý .Oba do počtu. :)
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

podľa zebrovitého vzhľadu a farby pásky, zatiaľ som také inde veľmi nevidel
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Denon DX3 46min rok 1978 Made in Japan
https://ez647.sk/cc/denon_dx3.html

Po predstavení DX1 v teste Singapurskej verzie a ich slabších odnoží DX v podobe limitovaných edícii sa dostávame k Superferro triede Denon DX3.
Jedná sa v podstate o stredný model normal, pretože od roku 1982 pribudla aj ultimátna normal kazeta DX4. V nových Japonských modelových radách je potom veľké kvantum modelov typu I značky Denon a orientovať sa v tom je celkom obtiažne, tak si aspoň zhrnieme čo vieme o dnešnej konkrétnej kazete.
Model DX3 vydržal v EU/USA predaji asi až do roku 1990. Potom nám Denon ponúkal len základný model ferro DX a DX1, ktorý bol už v niektorých prípadoch neskôr OEM.
V Japonskej linke to ťahali pod rôznymi názvami a kvalitami asi až do roku 1994, kým sa neprešlo kompletne na OEM kazety typu I.

Zaujímavé zloženie:
Myslím že sa tu o tom asi veľa nepísalo, a teraz ani neviem povedať koľký výrobcovia to takto riešili v tej skoršej dobe kaziet, ale v tomto prípade sa nejedná o kobaltovú pásku, ale o Dual Coating oxidu železa. Teda niečo ako obyčajná ferro na druhú, kvalitný oxid železa je potiahnutý dvojito a páska tým získava zaujímavé magnetické vlastnosti.
Novšie modely ako ten čo mám uvedený na webe verzie 1989 je už jednovrstvový, ale FeCo oxid železa s kobaltom, teda behom rokov zmenili tento recept z dual layer ferro na single layer FeCo. Názov modelu ostal zachovaný.
Som si celkom istý že boli aj ďalšie firmy čo takto riešili zloženia pásov ferro vyššej triedy.

Balenie:
Pred nedávnom som robil nahrávky a testy na model DX7 typ II, ktorý pochádzal z rovnakého ročníka ako dnešný DX3, takže si to môžete porovnať
Vtedy ešte Denon používal hranaté čierne krabičky s ostrými hranami a šikmými čiarami, bez loga firmy, ale za to so svojským dizajnom. Booklet je veľký skladací typ J, na ozdobnom papieri s 3D bodkami, len necelá štvrtina má miesto na popis, zvyšok sú technické parametre a grafy ohľadne tejto kazety. Dodávali sa aj jednoduché polepy na kazetu.
Fólia balenia bola vtedy priehľadná, ale kazetu som získal použitú bez fólie.

Kazeta:
už to bolo uvedené v teste DX7 a pridruženej OEM Scotch XSII, že sa jedná o staré telo Denon s malým vnoreným oknom, ktoré sa používalo v tej dobe pre celú modelovú radu.
Veľký metalický štítok s matnou sivou potlačou, kde text ostal strieborný a farebné značenie dĺžky, C46 oranžovou (červenou) farbou, pre iné dĺžky boli aj iné farby.
Osadené sú tie zvláštne Denon historické cievky.
Zavádzacia páska je matná s priečnymi oranžový čiarkami bez typického značenia na začiatku a spoja pásky.

Páska:
Už spomínané dvojvrstvové ferro zloženie bez kobaltu, má prirodzenejšiu železitú farbu než jej obrázkové kolegyne so slabou ferro páskou. Pigmentačné zebrovanie je tu tiež viditeľné.

Kazetu som získal ako použitú od Slovenského predajcu z HE 12/2015 za 175KC.

Bola tam nejaká vážna či filmová hudba, neviem, ale tiché pasáže sa striedali s neskutočne dynamickými čo doslova vyprsklo na displeji do červených čísel, je to kazeta kde sa úroveň +4db pohybuje celkom bežne. Do toho boli nejaké premazania testovacími zvukmi kalibrácie a pod, chcel som to celé zmazať, ale prišlo mi to zaujímavé s tou dynamikou pôvodnej nahrávky a teda som donahrával len niekoľko minút na koncoch kazety, pretože ja z duše nenávidím prázdne konce pásky bez záznamu.

Donahrávanie, test na Sony TC-KE600S, 17.7.2017:
H: mimo rozsah
L: -1
Hodnoty ukazujú na potrebu silného podbiasovania, ale vysokého výkonu.
Mám v poznámke že sa to dalo nastaviť k spokojnosti aj pri takejto nerovnováhe hodnôt, zvuk nahrávky bol ale veľmi dobrý, výšky síce boli nepatrne slabšie od zdroja, ale výkon šiel v špičkách až na +6db.

Záverom, neviem ako u novorozbalenej kazety po rokoch, ale u použitej by som povedal že je výkon nadmieru dobrý až excelentný, výškovo sa to dá. Páska asi v dobrom stave, netrpela žiadnymi známymi problémami, žiadne poruchy, kolísanie ani škrípanie, nič z toho. Ohľadne Denonov, tam pásky ešte nikdy neškrípali.
Zberateľská stará kazeta, veľmi pekná, a možno pri troche šťastia dobrého stavu vám ešte zahrá s kľudom v červených číslach. Myslím že novšie kobaltové verzie DX3 mali úplne iný charakter zvuku aj dynamiku. Proste rokmi veľmi zásadné zmeny v zložení ale jeden názov modelu. Chcel som napísať že je to ako Basf Chrome Extra s pravým chrómom a potom s FeCo páskou, ale uvedomil som si že ten drastický zvukový prepad a zmena sa ako prirovnanie k Denon nehodí, len ten drastický rozdiel v zložení.
No a samozrejme doporučujem, nádherná a výkonná kazeta aj keď takto stará.
Prílohy
IMAG1009.JPG
IMAG0997.JPG
IMAG0998.JPG
IMAG0999.JPG
IMAG0328.JPG
IMAG0001.JPG
IMAG0002.JPG
IMAG0003.JPG
IMAG0004.JPG
IMAG0005.JPG
IMAG0006.JPG
IMAG0007.JPG
IMAG0008.JPG
IMAG0009.JPG
IMAG0010.JPG
IMAG0011.JPG
IMAG0012.JPG
IMAG0013.JPG
IMAG0014.JPG
IMAG0015.JPG
IMAG0016.JPG
IMAG0017.JPG
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nec »

Na tieto čierne krabičky mám slabosť.
Krásny a pritom jednoduchý booklet.
Zaujímavá páska. Pekná aj kazeta. Keď na ňu pozriem, v hlave mi zahrá zvučka dobového seriálu Profesionáli. :D
Dobre, včerajšie šomranie beriem späť. Aj Denon vedel normalky. Kedysi. Dávno. :P
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"