C46 a C45 dĺžky audiokaziet

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

Aká je Vaša najbľubenejšia dĺžka kaziet?

C10
1
5%
C46
3
14%
C60
3
14%
C74
2
10%
C90
11
52%
C100
1
5%
C120
0
Žiadne hlasovania
iné - napíšte do diskusie
0
Žiadne hlasovania
 
Celkom hlasov: 21

Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nec »

Tak túto ale v 90 min verzii mám. Ja viem, už som to tu písal veľakrát.
Kupovaná odbalená z viacpacku na samom začiatku 90tych rokov. Som ukecal mamu, lacná kazeta to nebola. Takže obal som si vychutnal až dnes. Ide so mnou od mojich 13 tich rokov. Prvý krát som mal v rukách dymovú krabičku a aj lepšiu vlastnú Sony než EF alebo HF.
Vtedy mi tam nahral spolužiak prvý album Snap. Samozrejme kópia z kazety. Potom sme tam nahrali Roxette, tiež z kazety. Všetko na obyč dvojčatách. Isto sme využili kvality pásky :D
Následne bola ešte pár krát premazaná. Metallicu z CD hrala od nejakého roku 96. Hralo to super, ale už sa mi zdala vtedy byť starou kazetou. :lol: Naposledy som ju nanovo nahral vlani. Stále hrá fajne. Srdcovka.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Veru - tiež som opovrhoval kazetami. :P
No ked si vezmeme že to je len kusok folie s nanesenou hrdzou či kobaltom, pomaly sa to pohybuje, a hrá to (!!!!) - a kto počul hrať kvalitný deck a dobrú nahrávku ... tak vie že to vie zahrať krásne - tak proste musí mať rešpekt a úctu pred týmto vynálezom.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Kazetowich »

preto som sa k nim aj vrátil a môj prístup sa úplne zmenil.
Volakedy som si naivne myslel že všetky hrajú rovnako :?
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Stano: dobre tak to asi beriem, ja som sa ku kazetám vrátil keď som zistil ako mi to strašne chýba a koľko ich ešte na svete druhov existuje
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nec »

Kazetovich: za to mohli tie lacne stroje co sme vtedy mavali doma. Kazeta veru potrebuje kvalitnu masinu. A taku mal vtedy malokto. A nielen u nas.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Nec - ano - asi tak.
Aj ked náš stereo podivný deck RFT GC-6010 bol celkom fajn - no ... v rámci možností.
https://www.google.com/search?q=rft+gc6 ... Ojitj_Zo4M
Prílohy
d8bfd15e7688af7ffff8059fffffff0.jpg
d8bfd15e7688af7ffff8059fffffff0.jpg (43.13 KiB) 1232 zobrazení
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Kazetowich »

slabinou boli aj zosiky a repro ...
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nec »

RFT vyzerá fajne. Regulácia rec level. To asi nebude končiť na 8kHz ako magiče čo sa kupovali v 90 tych rokoch. Palec hore ;)

Mali sme receiver RFT aj s orig reprobedňami. No to bolo také.... vyzerallo to dobre, ale bedne boli osadené iba jedným reprákom. Keď hrali na rádiu Hviezda niečo dobré, mali sme diskotéku. :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Sony HF-X 46min rok 1989 Made in Japan, len pre Japonsko
https://ez647.sk/cc/sony_hfx.html#89

O jednu generáciu novšia a zároveň posledná známa HF-X je pre rok 1989 tak ako aj HF-S, ktoré potom zmizli ako model, ale HF-S sa zmenila na XI a či využili aj HF-X pás, alebo zachovali až HF-ES, tak takúto úvahu si nechám na neskôr, keď sa pozrieme ešte najbližšie dni na nejaké zaujímavé modely Sony superferro C46.

Na dnešnej kazete sa zmenila farebnosť aj označenie zloženia pásu, presne ako u HF-S na Fine Cobalt Crystal Gamma, čo by možno naozaj znamenalo že Kobalt pridali do tejto pásky až od roku 1989 aj to že je zhodná s HF-S, len kvalitnejšia prémiovejšia šarža.

Balenie:
Hranatá tmavá krabička Sony a veľký skladací booklet J s oboma stranami pre popis, nálepky bielo sivé, len mi je divné že tam nikde nie je nápis SONY.
Fólia sa nesie v duchu toho čo naše kazety Sony pre Európu v 1990, resp. tiež prišli asi o niečo skôr, takže aj to prevedenie je podobné a pre HF-X je zvolená modro strieborná, akoby to vyzeralo pre EU nevieme, ale určite dobre :)

Kazeta:
Presne podľa dobovej HF-S, ale cievky ostali zachované dvojité ale s modrými stredmi, aj keď to vyzerá skôr na odtieň fialovej čo sa tvári modro :D
Telo teda sivé s tmavým oknom, tie predošlé boli samozrejme viac epické a kontrastné, ale farebné a veľké cievky majú tiež niečo do seba.

Páska:
vyzerá identicky s tou predošlou, tmavšia, ale pomerne železitá, priesvitná a stále celkom vzhľadovo drsná.

Kazetu som získal v 10/2020, test len Akai, inak prázdna, taktiež veľmi zaujímavá voľba pre nahrávky.

Akai DX-57, 29.12.2020:
+6db, bias -8, výstupná úroveň zhodná so zdrojom
V podstate dobrá kondícia, od zdroja takmer na nerozoznanie, podľa druhu nahrávanej hudby. Zvuk je naozaj nadmieru dobrý.

Zase veľmi zberateľská záležitosť o to viac pre veľké cievky, ktoré dlhšie kazety než C46 u značky Sony nemajú.
Na nahrávky v dobrom stave je mimoriadne zvukovo príjemná, samozrejme nejakú tú kalibráciu bude potrebovať, ale ako HF-S tak aj HF-X sú veľmi dobré.
Prílohy
IMAG0360.JPG
IMAG0361.JPG
IMAG0964.JPG
IMAG0965.JPG
IMAG0966.JPG
IMAG0967.JPG
IMAG0968.JPG
IMAG0969.JPG
IMAG0970.JPG
IMAG0971.JPG
IMAG0972.JPG
IMAG0973.JPG
IMAG0974.JPG
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Kazetowich »

noooo - provokácia :D
- hfx ešte nemam nijakú
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

veľmi pekné, tie nálepky mi tiež hneď udreli do očí, že tam nemajú Sony. Nájsť toto niekde zabudnuté v predajni za pôvodnú cenu tak beriem všetky zásoby a na nahrávky mi už viac netreba.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Sony Exist 46min rok 1988 Made in Japan
https://ez647.sk/cc/sony_exist.html

Oni Existujú !!! :D
IMAG0980.JPG
Premýšľam nad tým že C46 je asi najbežnejšia dĺžka pre rôzne limitky a extra farebné verzie, preto si to už asi tak v iných vláknach dĺžok takto neužijete, i keď....
Dnešnou kazetou by som uzavrel tému HF-X, ktorú tieto kazety predstavujú v extra farebnej edícii, skoro ako voľné pokračovanie What´s up?... ale v trochu temnejšom podaní.
Kazety Exist existujú v štyroch farbách, mne teda chýba už len zelená verzia. Zadná strana obalu Japonsky aj Anglicky priamo hovorí že používa pás HF-X pre vysokú kvalitu zvuku, čo vo mne vyvoláva otázky, či je to naozaj len pre Japonský trh v tomto prevedení a či je HF-X naozaj samostatná páska, keď je to v základe odnož od HF-S? no aj Basf CRM a CMII boli samostatné pásky...takže to necháme tak... ak je to raz trieda A nižšej pásky, tak to tak je ! :D

Balenie:
Hranatá svetlá krabička Sony, dobre tú sme tu dlho nemali, ale v základe je EXIST farebnou inkarnáciou kazety HF-X z roku 1988. Obaly sú jednoduché, aj booklety nie dlhé, ale štandardné s hrubým drsným papierom a s nálepkami v jemných odtieňoch farby modelu.
Zaujímavosťou je že každý obal, fólia je nadizajnovaná graficky mierne odlišne a každá nesie nejaký ten inšpiratívny Anglický text.
Kazety na fotkách boli očividne zle skladované, pretože sú vyťahané od slnka, hlavne to je vidieť na ružovej verzii, kde sa to prežralo až do bookletu, no nevadí.
No a ešte musím ukázať zelenú verziu http://vintagecassettes.com/sony/sony_f ... ge6141.jpg
image6141.jpg
image6141.jpg (23.88 KiB) 1154 zobrazení
Kazety:
Presná zhoda s HF-X verzie 1988, jedine telo kazety a zvyšok cievky sú vo farbe modelu, v mojom prípade sivá a to výrazne svetlá, temná modrá a ružová, ktorá mi nesmierne pripomína nejaké staré cukrovinky z toho hroznového cukru alebo čo to bolo kedysi pred 30rokmi v predaji :)
Podľa verzie HF-X 1988 ostala zachovaná čírosť okien a čierne stredy veľkých cievok. Zrejme sa tieto kazety taktiež vyrábali jedine ako C46.
Technicky je všetko ostatne zachované zhodne s HF-X 1988. Mne sa tieto kazety naozaj páčia, ono to na internete vyzerá trochu divne a temne, ale reálne sú veľmi peknou ozdobou zbierky odbalené aj zabalené.
Inšpiratívny text na kazetách je síce zhodný ale vždy je celková potlač mierne odlišne usporiadaná na každej kazete extra.

Páska:
Klasický vzhľad HF-X/HF-S z tohto obdobia sa nezaprie. Ak sa naozaj jedná o 1988 tak to bude ešte tá verzia bez kobaltu v popise.
Jeden kus čo mám trpí plesňami na páske, resp. ak sú to naozaj plesne, alebo iná degradácia pri nevhodnom skladovaní vo vlhku, čomu na foto venujem pozornosť, aj na fotkách otvorených kaziet, konkrétne sa jedná o kazetu v sivom prevedení.
Ak pominieme riziko zanesenia strojov, a spórou do iných kaziet či vzduchu a môže byť ohrozené aj naše zdravie, ja teda neviem, boli tu debaty o tom že plesne by tam nemali kde a ako vzniknúť na plastoch, ale aj do spojiva môžu dávať rôzne zložky z ktorých môžu vznikať rôzne veci, tak to by sa musel na to pozrieť nejaký odborník, ale chcel som povedať že pri pokuse o nahrávky na takú pásku sa to bude správať ako pokrčená páska, zvuk bude poruchový až s celoplošnými výpadkami, pritom úseky bez plesní budú vykazovať rovnako dobrú kvalitu ako pásky, ktoré sú v poriadku.

Kazety som získal do zbierky v 08/2018, tesne pred vznikom tohto fóra, test len Akai, inak prázdne, vzhľadom k dizajnu a kvalite sú veľmi zaujímavými kandidátmi na kolekciu mojich Naj výberov, ale absencia jednej kazety kvôli plesniam by ma veľmi mrzela, tak ešte neviem čo s tým.

Akai DX-57, 13.8.2018:
+6db, bias -12
ružová a modrá kazeta, s výborným zvukom, ale výkon by som nechal +6db len v špičkách do istoty, modrá má mierny výskyt dropov, inak sú obe veľmi výkonné a svieže ako ostatné testované HF-X
sivá kazeta si taktiež zachováva výkon v špičkách +6db a bias -12, ale s extrémnymi poruchami a výpadkami na výškach, aj keď nádherne drží stopu a azimut, tak proste hrá ako pokrčená, ale zvuková mohutnosť a výkon je jej proste daná, takže je to dosť škoda

No toto sú mimoriadne zberateľské kazety, drahé už v dobe keď som ich kupoval, v tej dobe 2018 vyšla jedna na 630KC a ono to cez obal nejde veľmi dobre poznať že je jedna vadná, resp. ide poznať to poškodenie balenia od slnka, ale myslím že TOP stav by tam bola ešte jednička pred sumou, dneska sa neodvážim pozrieť.
Na nahrávky, kto by to dneska použil za tie ceny, ale samozrejme v dobrom stave je to stále výborný pás ako všetky tieto Sony s istou dávkou kalibrácie, ak niekedy na limitky narazíte aj na použité tak nikdy neváhajte aj keď budú drahšie. Toto už proste neuvidíte nikdy za dobré ceny asi.
Prílohy
IMAG0744.JPG
IMAG0745.JPG
IMAG0746.JPG
IMAG0747.JPG
IMAG0748.JPG
IMAG0749.JPG
IMAG0981.JPG
IMAG0982.JPG
IMAG0983.JPG
IMAG0984.JPG
IMAG0985.JPG
IMAG0986.JPG
IMAG0987.JPG
IMAG0988.JPG
IMAG0989.JPG
IMAG0990.JPG
IMAG0991.JPG
IMAG0992.JPG
IMAG0993.JPG
IMAG0994.JPG
IMAG0995.JPG
IMAG0996.JPG
IMAG0997.JPG
IMAG0998.JPG
IMAG0999.JPG
IMAG0001.JPG
IMAG0002.JPG
IMAG0003.JPG
IMAG0004.JPG
IMAG0005.JPG
IMAG0006.JPG
IMAG0853.JPG
IMAG0855.JPG
IMAG0856.JPG
IMAG0862.JPG
IMAG0872.JPG
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"