C46 a C45 dĺžky audiokaziet

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

Aká je Vaša najbľubenejšia dĺžka kaziet?

C10
1
5%
C46
3
14%
C60
3
14%
C74
2
10%
C90
11
52%
C100
1
5%
C120
0
Žiadne hlasovania
iné - napíšte do diskusie
0
Žiadne hlasovania
 
Celkom hlasov: 21

Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

tebe je dobre... a teda nepoužívaš autorádio? :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

nejaké vraky autorádií tu mám, ktorých by som sa rád zbavil, ale nie

kedysi dávno v aute sme mali také shitky, čo ničili pásky, v žiguli potom bolo nejaké kde sa nedávala kazeta bokom ale vrchom, teda si sledoval spodnú hranu s okienkami, ako kedysi ma to vždy iritovalo že nič nevidíš len bok, alebo zadok, že autorádia sú pre mňa depresívne playere, kde nemáš kontrolu nad sledovaním pásky a prípadnými problémami

ale pri príležitosti u známych a rodiny kde bolo kvalitné rádio, tak sme kazety používali s kľudom, alebo občas na cestách v kamióne, kde som veril že je tam osadený schopný kazeťák, a bolo to v pohode (v reálne a nie v hre :D )

dneska už nič také nepoužívam, ani mi to vôbec nechýba
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Denon Spanking New Pink 46min rok 1986-88cca Made in Japan, len for Japan
https://ez647.sk/cc/denon_spanking.html

Denon mal pomerne bohatú ponuku limitovaných farebných kaziet, ale zrejme robené väčšinou len na štýl kvality základného ferra.
Jednu stránku z katalógu som našiel aj ja a dával na fórum už skôr, kto sa rád v tom hrabe, tak už asi pozná, ale môže znovu.
Ja mám z týchto priehľadných farebných celkovo 4 kusy, tak ich dám samostatne, keďže sú to aj jedinečné názvy kaziet, tak ako ich mám samostatne aj na webe.

Dnešná kazeta, balenie:
Spanking New, prekladač tvrdí že sa jedná o "Nový výprask" tak neviem nech ma Angličtinári poučia, alebo ten Japonec čo to vymyslel :D
Samozrejme ak sa ožeriete do bezvedomia, čo by symboly na kazete trochu navodzovali, tak sa ten názov môže stať skutočnosťou :D
Kazeta je v hrubej hranatej krabičke, s ružovým nádychom, kde je malé logo Made in Japan tento krát vpredu.
Booklet je tu štandardnej veľkosti, kde je minimum miesta na popis a hlavná strana je celopotlačená tematická, a polepy sú dvojfarebné, kde si zase nedali pokoj s tou ružovou.
Fólia je jednoduchá, kde je farebne potlačený len okraj balenia, myslím vrch a spodok, ešte boky a pridaný čiarový kód, zbytočne nezakrývali dizajn kazety a bookletu, ktorý hovorí za všetko. U Axie BOX ste mali dvojitú formu aj fólia aj booklet.
Kazeta Spanking New sa vyrábala v ružovej ale aj v zelenej verzii, s veľkými cievkami ako C46, alebo s klasickými ako C60 aj C90. Aj keď si myslím že mali spraviť celú farebnú kolekciu Spankingu, pretože každý ten výprask má v inej intenzite a dĺžke trvania, aby sa to trafilo do onej farby.
Dole na odkaze vintagecassettes môžete vidieť niektoré možnosti, rovnako tak na odkaze Agfabasf.
http://www.vintagecassettes.com/denon/d ... enon86.htm
http://agfabasf.com/catalog/denon/denon-1986-87-jap/

Kazeta:
Telo je zhodné s tým základným ako som popisoval u modelu RS, ale s rozdielom že je tiež jemne ružové.
Potlač je v tomto prípade na trecích fóliách u všetkých týchto celopriehľadných limitiek Denon.
Je to tá vhodnejšia voľba potlače, keď nezakrýva nadmerné množstvo priestoru a celkom dobre ladí s "témou", pohyb cievok a pásky je stále dobre sledovateľný.

Veľké cievky:
Väčšina výrobcov, ktorý používali veľké cievky, vychádzala z nejakého dizajnu malých cievok, ktoré nejakým spôsobom zväčšili a použili, len výnimočne máte nejaký originál bez malej predlohy.
V tomto prípade, teda u Denon vo všetkých prípadoch, pretože veľké cievky vyrábal len ako jeden druh, bol zväčšený povestný mriežkovaný dizajn, ale nie celkom, len mierne a bol natiahnutý po vonkajšom obvode kolečka, asi by to vyzeralo divne keby to natiahli aj po celej šírke priestoru cievky, ale medzi mriežkami a vnútorným "ložiskom" je ešte úzky prázdny žľab bez využitia, aby ten dizajn nejako rozumne zapadol do konceptu.
V tomto prípade sa jedná o ružové cievky s modrou svorkou, čo neviem síce či veľmi pasuje k sebe, ale Denon bol celkom vytrvalý ohľadne farebného rozdelenia cievky a svorky, čo veľmi chválim.

Páska:
očakávam že bola použitá základná ferro Purrix, niečo ako DX1 alebo tak, ale celkom som bol sklamaný kvalitou, neviem či je tam nejaká horšia odroda pásky, alebo totálny lowend Denon ako v prípade bezčíselného modelu DX z roku 1990, ale tu to bude chcieť viac snahy.
Taktiež mi príde že má viac tmavý a menej železitý hnedý odtieň než jej ferro kolegyne čo som predstavil posledné dva dni.
Pigmentačné zebrovité zafarbenie vrstvy nesmie u Denonu chýbať.

Kazeta z aktualizácie 06/2016, ale neskôr som získal aj viac kusov a rozposielal členom fóra, niektorý chceli hneď, niektorý zase vôbec, ale už zrejme žiadna neostala :D

Subjektívne testy:

Pozrieť pekné fotky si môžete aj v teste SilverFoxa


Akai DX-57, 18.6.2016:
+2db, bias -12
Dizajnová nádhera, zvuková katastrofa.
Výšky pri hlbokom podbiasovaní sa síce zlepšia, ale do zdroja je ešte veľmi ďaleko, počúvateľné to je, bez porúch a kolísania, do +2db.
Ako keby šlo len o ten výkon tak kľudne aj 0db ak bude veľmi čistý zvuk, ale výškovo je to skoro katastrofa.
Grafické testy som sa rozhodol že vložím asi až pri ostrej nahrávke, ale ako som porovnával, tak to naozaj má mizerný priebeh, ktorý zodpovedá totálne najnižšej sorte Denon ferro pásky, akú použili u tej bezčíselnej DX z roku 1990, kde som ani na Sony decku nespravil extra zázrak.
Ako provokáciu tu hodím nejaké odozvy z Akai grafu a to napríklad pri 160Hz -3dB či 10kHz -15dB, kto to tu číta pravidelne, tak vie že na Akai majú len máloktoré normal pásky tak slabé parametre.

Pioneer CT-S550S, 22.8.2016:
0db so slabými výškami
BLE XD:
-2db aj tak je zvuk dosť skreslený, ale výšky naozaj dokázal podbiasovať tak aby ich úroveň bola ako na zdroji, ale pre výkon je to aj tak skoro nepoužiteľné. Pri testoch cudzej kalibrácie po iných ferro kazetách dosiahnete kompromis, slabšie výšky a výkon +2db, tak neviem no.

Technics RS-AZ7, 21.7.2016:
+2db, špičky +4db, s veľmi veľmi slabými výškami, bez skreslenia
ATC:
Tu je podobný problém ako na Pioneer, výšky áno vyzdvihne, ale výkon klesne pod 0db, to nemá ani zmysel.

Technics RS-TR979, 11.7.2016:
0db bez skreslenia pri vstupe +4db, ale veľmi veľmi chýbajú výšky, bez porúch
ATC:
výšky dorovnané, dokonca ukazuje aj +4db na displeji, ale brutálne skresľuje, keby sa veľmi ubral výkon, asi predpokladám žeby sa muselo ísť hlboko pod nulu aby sa to dalo aspoň počúvať, takže nie

Technics RS-TR575MII:
+2db, výšky veľmi slabé.

Predbežne záverom, ako toto sú rozhodne zberateľské kazety, ale na použitie? pcheeee
Ako nešpinia, nedrhnú, netrhajú hlavy, ale ani reproduktory :D
Tak neviem, až tak kritické mi to u testu tej bezčíselnej DX verzie neprišlo, asi si prečítam znovu čo som k tej menovanej DX napísal do testov, lebo ako počúvať sa to dalo po kalibrácii na Sony, ale tiež som biasovú, výškovú zhodu nedosiahol ani len pri ručnej kalibrácii.
Je trochu smutné že Denon vyrábal také pásky, ale toto je fakt bieda, musela byť nejaká ultra lacná, ultra rozpočtová, niektorý tu ale máte radi výzvy, hlavne v starých strojoch, tak môžte poskúšať, hlavne ti čo tú kazetu odomňa dostali v balíku.

Ešte k dizajnu, celkom si to predstavujem ako nejakú barovú kazetu do miestnej veže s hitmi na večer ku drinku, priam si to žiada a netreba v tom hľadať ani koncept zmyslu pre "vybrané" podniky. I keď to tak vyzerá že kazety Denon v tejto kolekcii sú väčšinou pre deti, tak sa zdá že záber žánrov majú podstatne väčší a konkrétne táto je 18+

No a toto je kazeta za pondelok, dávam už v noci, cez deň budem mať toho nejak viac na práci, už by som sa k tomu asi nedostal.
Prílohy
IMAG0927.JPG
IMAG0928.JPG
IMAG0946.JPG
IMAG0947.JPG
IMAG0948.JPG
IMAG0949.JPG
IMAG0950.JPG
IMAG0951.JPG
IMAG0952.JPG
IMAG0953.JPG
IMAG0954.JPG
IMAG0955.JPG
IMAG0956.JPG
IMAG0957.JPG
IMAG0958.JPG
IMAG0959.JPG
IMAG0960.JPG
IMAG1016.JPG
IMAG1017.JPG
IMAG1018.JPG
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

to je kazeta pre mňa, mne sa tá ružová páči ale neviem čo by som si tam nahral. Podľa kvality pásky asi niečo ako reláciu z tuneru alebo tak
spanking new, by malo byť niečo ako čisto nové
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

hej ty si rád poradíš s tak nízkym výkonom, ale neveril by som že to poviem niekedy, ale asi by som tam radšej previnul nejakú FEI pásku z Emtec kaziet.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

+2dB je dosť, to by mi nevadilo ale prečo taký vetchý pásik tam dali, ten Emtec by sa tam veru hodil
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

hej výkon je dobrý, ale výšky nie, autokalibrácie potom podbiasujú tak že ani -2db niekedy nejde nahrať, ale za to čisto :D
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

by ma zujímala pointa tejto kazety ale mám taký pocit, že moc ľudí z Denon sem nechodí tak asi ťažko zistiť kde bola myšlienka
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

no načrtol som nejaké tie barové myšlienky a vhodnosť pre dospelých, ale vysvetlenie autorov by bolo na nezaplatenie :D
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

Ako, že by tam niekto robil zaznam utrzkov prehyreneho vecera aby sa bolo lepšie na druhý deň spytovalo svedomie? To je vlastne dobrý nápad, taká kronika z kaziet
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

skôr tanečná hudba k drinkom :D
Nec
stará páka
Príspevky: 617
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nec »

Zvláštne sú tieto základné Denony. Ale takým svojským spôsobom, že čím viac na to pozerám tým lepšie mi to pripadá.
Aj ten odkaz z vintage cassettes je zaujímavý. Japonci mali doma naozaj nespočet farebných a hravých kaziet na výber.

Sparkling vine je po našom šumivé víno. Tie poháre na kazete to naznačujú. Spolu s ružovou farbou mi napadá jediné jej určenie. Je rok 89.
Cystáte sa na druhé rande, Zoberiete v obchode dve fľaše Hubert de luxe a jednu ružovú Denonku. Doma pomedzi kúpanie a holenie nahráte na svojej miniveži výber tých najlepkavejších slaďákov. Darček je hotový. Ide sa za volaním svojho 'srdca'
No a potom sa ráno zobudíte a skladáte spomínanú mozaiku. :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"