C46 a C45 dĺžky audiokaziet

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

Aká je Vaša najbľubenejšia dĺžka kaziet?

C10
1
5%
C46
3
14%
C60
3
14%
C74
2
10%
C90
11
52%
C100
1
5%
C120
0
Žiadne hlasovania
iné - napíšte do diskusie
0
Žiadne hlasovania
 
Celkom hlasov: 21

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

vravíš že AUIX je dizajnovo ešte horšia než AUI? au ! :D
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Stano »

Tie kazety sú celkom pekné, ale tak nasilu :D
Pokus o inováciu pri dizajne treba oceniť, ale niekedy menej je viac.
Po vybalení by ma určite nesklamala výzorom, ale pre mňa sú trošku divné.
Každý to máme inak, ja keď som prvý raz odbalil XLII 1986 a porovnal to s 1985,tak suverénne vyhrávala tá z 1986, mohlo to byť v 1988 roku. Dizajn sa posunul k modernosti a asi to bolo u každej firmy podobne. Dnes na to pozerám inak. Pokiaľ tie kazety nekúpim za 5 eúr nechcem ich.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

aj tak sú všetky krásne :D
Nec
stará páka
Príspevky: 617
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nec »

EZ647 napísal: Utorok, 14. Septembra 2021, 20:05 vravíš že AUIX je dizajnovo ešte horšia než AUI? au ! :D
Mne sa AUI páči veľmi. Áno je temná a seriózna ale mrzí ma že ju nemám. AUIX vním.am o stupeň slabšiu. Subjektívne samozrejme.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Axia BOX1 46min rok 1997 Made in Japan
https://ez647.sk/cc/axia_box1.html#97

Ako som včera predstavil kazety BOX a spomínal že ročník 1997 je totálne šialený, tak to máme tu!
Téma pre C46 triedy normal je mechanická ryba a modré pozadie :D

Balenie:
extraslim krabička druhej generácie s obojsmerným vkladaním je svetlá namodralá s výzorom sklenených hrán. Šialené fólie prednej strany extra pre každú kazetu, ale zadná strana je zhodná s rovnakou farebnosťou.
Motív fólie je prenesený aj na prednú stranu bookletu, a na popis nám tak ostala len vnútorná strana, skráteného bookletu typu L.
Polepy sú samostatná kategória pre BOX 1997, pretože okrem toho že sú totálne šialené, ale majú nápad, tak nie sú zamerané a vyhradené pre konkrétnu dĺžku a motív kazety, ale polepy, ktorých je viacero druhov sú úplne náhodne vkladané do kaziet pri balení, takže teoreticky ak máte krabicu desiatich rovnakých kaziet BOX 1997 tak v každej môžu byť odlišné polepy, alebo naopak ak máte 10rôznych dĺžok BOX 1997 tak všetky môžu mať rovnaké polepy, ale aj nemusia. Ja na web som dal ku každej dĺžke ten polep, ktorý som mal práve k danej kazete priložený.

Kazeta:
Telo som popisoval u modelu Be1, že je to veľkooknové s oblúkom a používalo sa aj u Fuji vysokých modelov.
Toto je celopriehľadná reflexná verzia určená len pre kazety BOX 1 typu normal, ktoré sa od tých vážnych odlišuje farebnosťou v tomto prípade extra reflexná žltá na okne a matná svetlá modrá na okraji. Okno je mimoriadne citlivé na UV a keď som vravel že na J´z Color kazetách okno prehnane žiari, tak tu môžte počítať s ešte väčšou intenzitou.
Typ BOX 2 High je riešený v podobnom duchu, ale zvolili iný dizajn tela kazety.
Takže toto prevedenie platí pre všetky kazety BOX 1 1997 bezohľadu na dĺžku, kazety sú zhodné a strieda sa len motív na obaloch.
Technicky sa jedná samozrejme o veľmi kvalitné prevedenie ako je u Axie a Fuji už pomerne známe a tento dizajn patrí k tým rokmi osvedčeným, už je len otázka ako strávite farebnosť.
Osadené štandardnými kvalitnými komponentmi Axia, cievky vo farbe snehovo biela - temná modrá.
Zavádzačka je ale už tá extra krátka.

Potlač kazety:
V podstate jednoduchá dvojfarebná s netypickým fontom, ale je rozdielne riešená strana A a B, kde na strane B chýba potlač okna a ten zvyšok je v inverznom prevedení farby, okrem značenia strany, to je na oboch bielou farbou.

Páska:
tu sa bude jednať o podobnú, alebo zhodnú kvalitu a pásku ako je v modeloch PS1 a J´z1, aj keď sa v tomto ročníku už neuvádza Dual Coating, tak je predpoklad že tam je stále, podobne ako sa to neuvádza u PS1 a J´z1.
Farbou a priesvitnosťou je tiež podobná uvedeným modelom.

Kazetu som získal tiež tento rok, spolu so včera prezentovanou BOX 1 46 1995.

Akai DX-57, 8.3.2021:
+6db, bias -4, výstup slabší asi o 1db
Výborný zvuk ako vždy, ešte trochu lepší výkon ako u predošlej, bez porúch a kolísania. Pri prehnanom vybudení mierny dojem presykávania.

Predbežne, napriek šialenému dizajnu si stále zachováva vysokú kvalitu, napriek chýbajúcemu značeniu Dual Coating má výkonovo navrch oproti včerajšej, čo bude hlavne vekom, takže zase môžem len doporučiť, čo iné :D
Prílohy
IMAG0270.JPG
IMAG0271.JPG
IMAG0890.JPG
IMAG0891.JPG
IMAG0892.JPG
IMAG0893.JPG
IMAG0894.JPG
IMAG0895.JPG
IMAG0896.JPG
IMAG0897.JPG
IMAG0898.JPG
IMAG0899.JPG
IMAG0901.JPG
IMAG0902.JPG
IMAG0903.JPG
IMAG0904.JPG
IMAG0906.JPG
IMAG0907.JPG
Nec
stará páka
Príspevky: 617
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nec »

Toto je už aké psycho :D
Tá ryba nemá chybu. Tieto boxy vlastne prevtelujú kazety. Napríklad taoto telo sa mi vôbec nepáči v klasickej forme, teda čierno číra kombinácia.
Ale takto je to zaujímavé. Dotiahnuté sú aj nálepky.
Taký japonský bizár, ale na úrovni. :D
Nechcem to mať doma ale aj tak palec hore.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

a možno to nie je ryba, ale lietadlo, ale nemá chybu :D

a ja myslím že to chceš mať doma, ucelenú kolekciu všetkých boxov axie vo všetkých ročníkoch :D
Nec
stará páka
Príspevky: 617
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nec »

Všetci sme lietadlo. :D

No hej zbierka boxov by bola zaujímavá, ale neviem čo by som na tie kazety nahral. Teoreticky. Jasné, že by som ich nerozbalil :lol:
No a keď neviem čo by som tam nahral, resp. Neláka ma ju použiť, neviem si k tej kazete vytvoriť vzťah.
Bože toto ak číta niekto normálny..... :)
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

on tu je niekto normálny? :D

no máš možnosti, ľudovky striedať s deathmetalom na druhú stranu Moravanku striedať s repom, na to tie nálepky Bang, alebo Hello Kitty, a obal s rybou s kolieskami, ktorá sa ksichtí že už na návšteve u psychológa bola viac krát :D
Nec
stará páka
Príspevky: 617
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nec »

Normálny asi nie :D

Možností na nahrávky je veľa, to je pravda. Ale keď ja najradšej nahrávam tie dobové veci. Sentiment hrá u mňa veľkú rolu. Na to ostatné mám CD.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

pre mňa majú najväčšiu hodnotu tiež 80te a potom tesne za tým 90te roky v hudbe, no a staršie či novšie nahrávam len vzácne, ale čím viac mám takých poslabších alebo životnosťou končiacich kaziet, tým lepšie využitie mám pre rôznu hudobnú vatu rôznych výberov, alebo albumov, alebo aj skladieb čo zoženiem v horšej digitálnej kvalite, takže som celkom spokojný, mám ešte dosť veľa vecí pripravených na nahrávanie, takže ma to tak skoro neomrzí, s krátkymi kazetami ale u mňa je ten problém poctivejšieho výberu, takže sa dĺžky 45-55min u mňa plnia pomaly, kratšie než 45 na ne nemám takmer využitie, a dĺžky 60-80 sú viac špecifické na konkrétne veci alebo albumy.
No a najlepšie pre mňa C90 a vyššie na moje zásoby blbostí :D
Nec
stará páka
Príspevky: 617
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nec »

Vymyslené to máš dobre :)
Hlavne, že ťa to baví.
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"