Naj.Výber - EZ647

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

je to dobré využitie CD a kaziet?

áno
3
60%
nie
1
20%
iné, napíšte
1
20%
 
Celkom hlasov: 5

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Naj.Výber - EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

díky
tak výbery som robil už od začiatku prvých nahrávok na kazety, albumy celé možno pokrývajú štvrtinu mojich kaziet, ale tento mini krátky výber to je niečo extra

či už CD, alebo kazeta a keď nie, tak v pc stále potriedené tieto výbery v zložkách, popri nejakej činnosti keď sa mi nechce riešiť menenie kaziet a pod, tak sa to hodí
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3648
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Naj.Výber - EZ647

Príspevok od používateľa Nstar »

s tou vatou to je pravda, preto nedokážem mnoho albumov počúvať
Zaujímalo by ma ako si to myslel s tými 30min kotúčmi, že si nemusel čakať na pauzu, ja totiž neviem ako sa mixovalo z R2R tak budem rád za opis, máš dobré veci v rukáve ako aj vtedy s tými páskami a ich draním na diskotékach
hovado
priekopník pioneer
Príspevky: 41
Dátum registrácie: Nedeľa, 30. Septembra 2018, 16:47
Bydlisko: doma

Re: Naj.Výber - EZ647

Príspevok od používateľa hovado »

Vieš, v období, keď som začínal a hral, tak o nejakom mixovani nikto ani netušil. A keď došlo aj na gramce a slipmaty, zistil som, že ľudia ti serú na mixovanie. Ono je to dobré na predvádzanie, trochu ohurovanie, ale ľudia sa chcú baviť, mnohokrát aj pri starinach a nie pocuvat, čo zrovna DJa napadne a aký má kŕč v prstoch.

A tie 30 minútové kotúče? Proste nahral som príbuzné skladby, kedy ku koncu gradovala BPM, či známa skladba (skladby sa umelo skracovali, nemá význam hrať veci nad 4 a pol minúty) a človek to založil do magnetaku, zapol a hralo ti do radu. V druhom stroji čakala obdobná Paška a niekedy sa jeden zapauzoval a postihla skladba z druhého. Bolo to pohodlnejšie, ako zbesilo vyhľadávať kotúče/kazety, pretáčať a chystám ďalšiu skladbu. Tomu sa človek aj tak nevyhol, keď chcel niečo niekto na želanie.

Preto dodnes mám zvyk, že si nahrávam kompilácie, hoc aj na kratšie pásy/kazety. Poznas po čase, že čo nasleduje, ale dohrá ti 60ka kazeta a supnes inú, keď chces iné. Zas v robote sú pásy nahrané 19kou a hodinu máš kľud a keď ťa sere menenie pásov, že máš moc roboty, vždy je tu Spotify a niekedy, keď napríklad sturmujes z nejakým termínom, tak radšej nech je ticho....
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3648
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Naj.Výber - EZ647

Príspevok od používateľa Nstar »

ja mám práve tiež rád mix na kazety alebo aj R2R lebo ako si písal, albumy sú samá vata a máloktorý sa dá s chuťou počúvať celý, jasné sú výnimky...ale načo drať magneťák na niečo čo človek len pretrpí, rovno si spraviť výber obľúbeného, na to to je.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Naj.Výber - EZ647

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: Právě, taky se snažím už shánět převážně jen bezztrát, jen je to velice těžké..
Jo, já su tím posedlý, jak jsem viděl díky orhoremu v Audacity spektrogram, tak tam házím vše nové co stáhnu, abych věděl jestli je to přijatelný nebo jen prozkoumávám záznam, dost mi to pomáhá. Je to lepší než nějaké programy co zjišťují zda je WAV dělaný z Mp3 nebo ne.

Che, ty aby mě to pak někdy nepopadlo a já vytvořil nějakou sbírku zvuků na miniCD, kterou bych pak vydal v limitované edici :-D. Dost solidní úlet by ale byl 99 stop na vizitkovém CD, ale věř, že i to by šlo - 99 stop krát 2sec = 3.3min, a vizitkové CD má 5 minut :lol:.
Hm, tak to je taky dobrý, ale taky mám pocit, že jsem to už někdy v minulosti viděl, jen šlo o běžné audioCD, ne-li originál, proto mi nějak nesedí ta souvislost..ale možná se mi to jen plete..

Furt ale musím přemýšlet, když píšeš o tom přepalování za uvedenou kapacitu. Jak to dokážeš?


Dobře, zkusím tam pak narušit hlasování tou C10 :-D.


---

hovado: Pardon, že odbočuju, jen se chci zeptat - co myslíš tou vatou? Jestli to, že většina alb má poslouchatelných jen pár skladeb, tak s tím souhlasím. Hlavní průser je v tom, že jim to poroučí i vydavatel - mají pod sebou nějakou skupinu, která napíše třeba 3 nové hity, ale to na album nestačí, tak jim vydavatel řekne, ať udělají nějaké rychlé skladby a že se to bude prodávat jen kvůli těm 3 hitům..
A není to kec, jde o běžnou praktiku už od ±60. let (tedy hlavně zahraničí).

Jinak já si taky kdysi dělal mixy skladeb co jsem si nahrál na kazety či pásky, ale samozřejmě jen pro sebe (tehdy jsem ani netušil, že někdy budu dělat vlastní skladby, tak jsem si jen tak hrál). Ale strašně mě se*e, že nemám funkční kotoučák, to bych se pěkně vyřádil :-) a to i s takovou B115..
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Naj.Výber - EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

overburning, to sa vo vypaľovacom programe niekde nastaví, Nero to malo v nastaveniach, či povoliť overburn alebo nie, ak spravíš kompiláciu väčšiu než je kapacita CD, tak ťa to potom vyzve či chceš overburn alebo nie, musíš si byť istý či to mechanika dokáže a koľko zvládne konkrétny disk CD
väčšinou na bežných 80min CD sa dalo dostať 1-2min navyše.
High capacity CD-R 90 a 99min sa napaľujú väčšinou len takto, pretože norma nedovoľuje uviesť do ATIPu CD väčšiu kapacitu, ale sú samozrejme aj výnimky
ale tam je podpora mechaniky vyslovene vynútená
potom sú tam varovania od neúspešného zápisu cez zničenie CD až po zničenie mechaniky
ja to už nerobím, je to zbytočné v podstate, CD a jeho životnosť práve na okrajoch je to najkritickejšie aj počas dlhej doby skladovania
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Naj.Výber - EZ647

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: Aha tak, v té době, kdy jsem Nero používal, jsem o tomto ještě nevěděl a teď ho už roky nemám, protože mi to zabíralo na disku hromadu místa a stejně jsem z toho využil jen to vypalování. Mám pocit, že jsem používal Nero 7 a z té omáčky okolo jen jediný Nero Burning ROM. Teď už používám jiný program, který ale nemá ani volbu neuzavírání disku..
Hm, tak to přepálení není zas o tolik co jsem myslel, ale špatný to není. Aha a já si říkal, že po vložení 90min CD se mi ukazovalo stále jen 80min, ale to už je x let zpátky, kdy se mi podařilo sehnat jediné CD s vyšší kapacitou, a stále ho mám nepoužité :-).
Že by se takto dalo zničit CD bych chápal, že ale i samotná mechanika..to už moc pěkný není..

Jo no, když teď vypaluju semtam nějaké CD, tak spíš naopak nechávám pár minut od konce volných.

S poškozením okrajů mám taky zkušenost, ale jinou než je obvyklé. Kdysi jsem dostal vypálené Samsung CD s černou zápisovou stranou a ty se pouštěly extrémně často. Po čase se u posledních skladeb začalo objevovat jisté zarušení, nezasekávalo se to s tím klasickým cvakavým zvukem, ale normálně praskalo a šumělo jako poškrábaná gramodeska.
Tohle poškození jsem nikdy dřív ani potom u CD neslyšel!
Postupně se to rušení vnášelo do dalších skladeb od konce až nakonec je třeba z 20 skladeb poslouchatelných jen 14.
Vzhledem k tomuto jsem o nich začal mluvit jako o sebedestrukčních CD.
Pardon za odbočující vsuvku.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Naj.Výber - EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

to praskanie a pod časom prerastie až do totálnych výpadkov zvuku a zásekov, je to neschopnosť čítať, u zlých oslepnutých laserov, ale najčastejšie je to zlým CD, ktoré je buď fyzicky poškodené, alebo je zápis nekvalitný kde je veľké množstvo chýb, ktoré mechanika pri čítaní už nedokáže opraviť, porucha je to pritom úplne bežná aj zvukový prejav

to že Audio CD nemá dvojúrovňový korekčný systém, tak sa prehrávač snaží všemožne čítať a chyby opravovať, čo má potom za následok od jemného praskania hlavne na výškach až po totálne zlý zvuk, alebo výpadky zvuku

u datových diskov to neprichádza do úvahy, tam keď zlyhajú opravné mechanizmy, je dátový súbor označený ako nečitateľný a nič sa s tým nedá spraviť väčšinou

Nero 7 mám zo skorších verzií aby šlo na Win7 a nebolo ešte veľmi pokazené tými novinkami a veľkosťou a stále používam pre tvorbu CD pre moje nahrávanie kaziet

v XP jedna verzia Nero 6 už cez 10rokov a je to moja jediná voľba pre Audio CD, na data a Video už používam IMG Burn, ktorý je free a dobre spolupracuje s niektorými testovacími programmi na kvalitu zápisu
ale datový disk som už dlho nepálil, nechce sa mi odkedy mám disky 4+8TB
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Naj.Výber - EZ647

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: A já myslel, že u osleplých laserů se děje jen to, že disk ani nenačte a pokud, tak ho přehrává s neustálým načítáním, ale bez šumu ve zvuku - aspoň tyto zkušenosti mám já.
Tak já znám jen takový to pisklavý čvitání se záseky ve smyčce, kdy se třeba z věty "Lost in your eyes" stane "Lost in-in-in-in-in-in-in-in....". Ale to, že zvuk nejdřív začně odírat výšky a sykavky zní opravdu jak z jeté gramodesky, ale přitom středy a basy se stále drží, to jsem zatím zpozoroval jen u těch sebedestrukčních CD.

Jo, o tom korekčním systému jsi mi vlastně kdysi psal, no jak říkám, se zašuměním jsem se nestřetl nikde jinde než u těch Samsung CD a že mám i hromady jiných pálených disků z různých zdrojů. Jinak jo, začátek jedné skladby je čistý a konec té samé už nepolouchatelný. Dřív se to poškození táhlo přes jednu nebo dvě skladby.

Hm, tak Nero 7 jsem měl už na WinXP a co jsem měl Win7, tak jsem u něj zůstal, ale stejně jsem tam měl i tunu balastu - tedy nepotřebných programů a mě šlo jen o ten Burning ROM.
No nevadí, stejně už tolik nepálím, spíš jen vyjímečně, já jsem na tom podobně jako ty, díky vícero HDD o kapacitě 2TB už nemám ani šanci využívat CD a DvD. Ovšem nedostatek místa mě trápí stále :-? ..
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Naj.Výber - EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

to oslepnutie hej, ale to čo píšeš už je pokročilé štádium choroby :)

on nezačne uberať výšky z CD, zvuk je postihnutý v celkom spektre, lenže my sme sluchom najviac citlivý v týchto poruchách práve na výškach, kde sa to prejaví najviac
alebo možno celkovo spektrum zvuku je najviac citlivé na výšky, čo sa vo výslednom prevode do analógu prejaví práve tam

napríklad u môjho Technicsu sa prejavuje práve jemným až výraznejším praskaním a skreslením na výškach na CD ktoré mu proste nechutia, alebo CD so zhoršenými parametrami kvality
taktiež typický problém rýchlo napálených CD, resp vysokou rýchlosťou, keď na mechanike sa kvalita tvári oki, tak CD prehrávač sa s tým trápi, prípadne to neprehrá vôbec.

no a ďalšia vec že odrazivosť CD-R je nižšia než u lisovaného CD, takže na pálených sa to prejaví najskôr

odrazivosť čiernych CD je výrazne nižšia, takže sa zase mechaniky trápia viac a poruchy čo sa na CD vyskytnú sa znásobia s tou horšou odrazivosťou

ak niekto niekedy bude tvrdiť že odrazivosť u farebných a čiernych platov CD je rovnaká ako u číreho tak mu proste nebudem veriť, pretože testy tvrdia že to horšie je, farba plastu proste nejaký vplyv na to infračervené žiarenie má
rovnako tak na iné spektrá ako u DVD, prečo myslíte že farebné DVD sa nerobili, alebo len veľmi vzácne len v konkrétnych prevedeniach, žiadne extra pestrofarebné verzie
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Naj.Výber - EZ647

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: Jo no :-D. Třeba moje mechanika v noťasu, ta už nezvládá číst ani origo DVD a občas ani origo CD a to už několik let. Před pár měsíci jsem ale ze srandy hodil do ní jedno staré pálené CD a nejen že ho načetlo, ale ještě i bez potíží přehrávalo. Nuž, záhady :-).

Jo, no nejdřív to zvukově zeškrábalo výšky, ale pak se to pustilo i do středů a basů a dělalo to takové pravidelné vlny šumu.
Tak těch pár Samsung CD bylo páleno skoro před 20 lety, no někdy po mileniu a v té době bylo domácí pálení ještě stále vzácné a pochybuju, že i rychlé, páč se to jedno CD pálilo snad necelou hoďku a ještě se nějaké pokazilo..tedy nedokončilo.

Jo jo, ty barevné můžou být náchylnější na horší čtení, no já osobně když už bych měl použít CD v této době, tak jen to černé, té bledě modro-zelené už je všude tolik, že se mi nelíbí.. Být aspoň nějaká dostupnost těch barevných, tak bych samozřejmě bral i další barvy.
Ohledně barevných DvD, tak mám jen jediný kousek 8cm DVD se zlatě žlutou záznamovou stranou - prý odolná proti slunečnímu UV záření a je určeno pro kamery, ale líbí se mi a rád bych jich sehnal víc, ale kde, že..
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Naj.Výber - EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

to odolné DVD je od TDK so žltou jednou polovicou ale "dummy" polovica je zrejme len číra

farebné DVD som videl len originálky a to oranžové, možno budú aj iné farby.
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"