AGFA WOLFEN typ C

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

Greenhorn
mazák
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Sobota, 22. Septembra 2018, 18:27

AGFA WOLFEN typ C

Príspevok od používateľa Greenhorn »

Kúpil som to na burze od mladého chalana ktorý mi tvrdil že je to filmový pás.No a tu je.
Prílohy
IMG_3914.JPG
IMG_3915.JPG
IMG_3916.JPG
IMG_3918.JPG
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: AGFA WOLFEN typ C

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Greenhorn: Ahoj, toto není filmový pásek, ale klasický kotoučový a jedná se zrovna o takový, který sháním jak můžu, jen už bohužel těch nabídek na kotoučové pásky ubylo tolik, že se tyto ani neobjevují (nebo mi jen unikají).
Jinak tedy nesháním pouze TYP C, ale i TYP CH a TYP CR, no a samozřejmě i případné další jako třeba TYP CPR atp..


Pokud máš chuť a hlavně čas, tak tu je můj extrémní článek zrovna o těchto mých oblíbených páscích:
AGFA WOLFEN - Studiové pásky 50. let
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: AGFA WOLFEN typ C

Príspevok od používateľa Nstar »

NSK, presne som myslel na to že by si sa mohol k tomuto ozvať, vitaj dlho ťa nebolo čítať
mne sa to práve tiež nezdalo, že je to filmové ale istý som si nebol
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: AGFA WOLFEN typ C

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Nstar: Taky zdravím :-), jo no, občas jsem tu chodil bez přihlášení, ale nebylo to pravidelně, tak jsem se po dlouhé odmlce rozhodl přihlásit a poukládat všechny nepřečtené vlákna a že toho za 2.5 měsíce je (hlavně u Erikových vláken toho jsou tuny, 37 v C100 kazetách a 29 stránek v Subjektivních testech - to nevím kdy přečtu :lol: ).

Tak ono magnetický pásek na záznam videa se začal používat až x let po vzniku televize, což v ČSR bylo 01.05.1953, a samozřejmě byl mnohem širší a jiného složení.
Stále mám však pochybnosti o době vzniku těchto pásků, což jsem napsal už tehdy do toho mého článku.
Greenhorn
mazák
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Sobota, 22. Septembra 2018, 18:27

Re: AGFA WOLFEN typ C

Príspevok od používateľa Greenhorn »

SilverFox:Nejako som ten príspevok prehliadol ale už som to napravil.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: AGFA WOLFEN typ C

Príspevok od používateľa Nstar »

chalani a čo to teda je za pások?
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1016
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: AGFA WOLFEN typ C

Príspevok od používateľa jhradec »

Je to standardní magnetofonový pásek - tloušťka cca 50 um. Návin aktivní vrstvou ven používaly staré studiové magnetofony třeba Janseny. No a vyrobené to bylo v NDR - svědčí o tom zkratka VEB - lidový podnik.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: AGFA WOLFEN typ C

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Greenhorn: Vůbec se nic neděje, já ten článek psal krátce po vzniku fóra, takže je zapadený pěkně hluboko :-).

---

Nstar: No, jak už napsal jhradec, je to studiový pásek.
Ve zkratce z výše uvedeného článku: nejdřív byl TYP C a poté TYP CH (i když jedny dobové materiály jako nastupující a lepší označují TYP C a ten starší jako TYP CH) - šlo o pásky ne moc velké kvality, pro studiový záznam hudby bylo nutno využít rychlosti 76cm/s. Oba byly stejně kvalitní, netuším jaký byl mezi nimi rozdíl. No vlastně TYP CH měl leštěnou jednu stranu a zrovna tu, která nejede přes hlavy a TYP C byl matný na obou stranách.
Nejnovější a zřejmě i poslední byl TYP CR, ten byl oproti předešlým jiného složení (ne, nebyl to Chrom) a navíc leštěný i na záznamové straně - pro studiový záznam hudby už postačil posuv 38cm/s.

Po vyřazení ze studií se obsah smazal a většinou potom zůstaly na pásku fragmenty ticha a původního záznamu (pásek se nepřehrával ale strčil do vysokofrekveční pece). Tento pásek se poté navíjel převážně na 13cm kotouče a prodával pro magnetofony Sonet a Sonet Duo, které na něj byly kalibrované.
Býval navinutý ale i na 15cm a 18cm kotoučích, ty zřejmě byly určené pro ještě starší Suprafon MF2, MF52.
Byl k dostání v prodejnách Supraphon pod jejíž značkou byl i balen.


No a pro více informací stačí projet ten dlouhý článek ;-).


Osobně mám tyto pásky velmi rád a snažím se je shánět jak to jen jde, byť je jejich "kvalita" již dávno překonána novějšími pásky.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: AGFA WOLFEN typ C

Príspevok od používateľa Nstar »

jasné, ja som inak ten dlhý článok prešiel niekoľkokrát a mne sa zdá krátky ale ešte sa k nemu vrátim, je to jedno z takých čítaní ktoré ma bavia
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: AGFA WOLFEN typ C

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Nstar: Aha tak. Já si tedy taky čas od času ten článek pročtu celý, ale netušil jsem, že nejsem sám :-).
Že prej krátký, to jsi mě dostal :-D. Víš jak dlouho mi trvalo to sepsat, nafotit a pokusit se na nic nezapomenout? No pravdou je, že oproti stejně obsáhlému článku o Prázdných gramodeskách jsem to vytvořil dost rychle.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: AGFA WOLFEN typ C

Príspevok od používateľa Nstar »

NSK, mne sa tie vlákna páčia aj to s tými platňami, ja sa k tomu vraciam občas a keby sú dlhšie tak by som bol rád ale ja som príliš náročný a nenapíšem nič... ja hltám čítanie, mal som obdobia keď som vedel za 24h prečítať tri knihy a načať štvrtú a to opakovane
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: AGFA WOLFEN typ C

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Nstar: Tak to děkuji za pochvalu. No krátký, jak se to vezme, je tam v obou plno fotek a u těch desek jsou navíc přiloženy zvukové narávky, takže když si to čas od času taky pročtu a proložím těmi nahrávkami, tak nějakou chvíli to trvá než to dočtu, ale baví mě to :-).
Jaj, to jsi až takový čitatel :shock:, to pak chápu, že je to na tebe krátké :-D.
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"