Sony WM-EX190

касетные плейеры ... мп3 плейеры vintage hifi stereo

Moderátori: AdmineR, janvys

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Sony WM-EX190

Príspevok od používateľa EZ647 »

tak som niečo inštaloval na pc a kým sa to dokončilo chcel som vyhrabať znovu tento walkman a prehnať ním pár kaziet, ale keď som predtým spomínal že remienok asi bude potreba vymeniť, tak ten bol teraz definitívne mŕtvy, takže som si nepustil nič, je to škoda, aj keď ľahký stroj, jeho zvuk sa mi páčil

chcel som ho otvoriť, z dvoch extra malých skrutiek som jednu zničil, pretože držala ako prilepená, a keď som viac zatlačil, ulomil sa kúsok plastu z veka , čo ma zamrzelo, tak som to chytil opatrnejšie, zatlačil, ale totálne sa vydrela hlavička skrutky, a potom sa ozvalo ďalšie prasknutie a vypadlo celé plastové puzdro skrutky, ten oválny plast bol tak krehký že som ho dvoma prstami rozdrtil na kúsky, tak neviem či som nabral toľko sily v práci pri dvíhaní ťažkých krabíc alebo proste je ten plast tak nekvalitný, a to som ho skladoval v skrini, medzi kazetami a CD, kde nie je kúsok svetla v izbovej teplote.
Potom som si radšej pozrel servisný manuál a naozaj tam boli len dve skrutky a dookola len plastové západky, ktoré som kupodivu nezničil, ale vylomil som ešte taký tenký plast čo by prepoj veka tenučkým kúskom pri otvore na batérie, naozaj sa mi ten krám rozpadal v rukách.
Keď som ho konečne otvoril, zistil som ač je tam jediný remeň, a zvyšok je sprevodovaný ozubenými kolečkami, tak ten remeň bol takmer na blato, ja to nechápem tie gumičky kapú ako muchy
z mojich zásob packu z aliexpresu som našiel vhodnú dĺžku, ale nie hrúbku, bola tam osadená supertenká gumička, čo by som na taký bežný stroj ani nepovedal, takže s novou hrubou to hralo s vysokým kolísaním ťahu, a určite šla hore aj spotreba, rozčúlený som to zavrel, zalepil len kúsok plastu, ktorý bol na veku, lebo to bolo viditeľné zvonku a odložil to

teraz nie je otázne ako to spraviť, alebo kde kúpiť gumičku

skôr mám otázku na servisákov a zberateľov, má to zmysel? a nemyslím tým že je to lacný model Sony, ale to že niekto ako janvys napríklad zbiera walkmany, má zmysel to všetko servisovať do 100% stavu gumičiek? za predpokladu že sa tomu človek nebude mať čas venovať tak veľa, a spomenie si na nejaký walkman tak raz za pol roku? alebo aj dlhšie? To by musel niekto už konečne začať vyrábať náhradu gumičiek z nezničiteľného materiálu....no toľko úvaha....
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Sony WM-EX190

Príspevok od používateľa Nstar »

toto naserie, presne viem
ten dotaz na remienok, presne to je dovod preco valkmany co mam doma nejako neviem začat opravovat, skratka mam pocit, že ich nevyuzijem tak casto aby sa nerozpadli nepouzivanim.
ja uz dlhsie uvazujem nad nejakym zakladnym valkmanom, ktorý má volbu pasu, 1 alebo 2 tuzkove baterky ale ten dovod nevyuzitia ma nejako odradza
... nepomohol som?
Používateľov profilový obrázok
rado
mazák
Príspevky: 126
Dátum registrácie: Streda, 27. Novembra 2019, 22:38

Re: Sony WM-EX190

Príspevok od používateľa rado »

Ja si myslím že to servisovať (a kontrolovať) zmysel má, aj ak to človek nebude pravidelne používať / počúvať. Ak už pre nič iné, tak len z dvoch základných dôvodov - človek dokáže zamedziť úplnému roztečeniu gumičky (a oveľa horšiemu čisteniu) a zároveň bude mať prehľad o stave stroja - a o tom, že tento je napr. plne funkčný. Lebo povedzme si úprimne, ak by som sa k tomu vrátil po rokoch a nešlo to tak si už nespomeniem, že jasné - tento je plne funkčný len mu chýba gumička, alebo je v tom niečo iné. Neviem či to dáva zmysel, čo myslím, ako si to dnes nie som schopný napísať zrozumiteľnejšie.

Mám takto dva walkmany, jeden (Sony) som minule pregumičkoval, druhý (starší - Toshiba) má ešte pôvodné, ale keď sa to zhorší pregumičkujem ho preventívne.

Gumičky potom od pána Mihoka - fixyouraudio.com - je aj tu na fóre :-)
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Sony WM-EX190

Príspevok od používateľa Kazetowich »

ja som dal plnú krabicu walkmanov Mišovi T. aby sa s nimi pohral keď bude mať čas - no momentálne využívam discman a mobil - mám také vlny kedy ma baví walkman, a niekedy zase cd alebo mobil -:)
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Sony WM-EX190

Príspevok od používateľa EZ647 »

rado: presvedčil si ma, naozaj ešte chvíľu a roztiekla by sa, o čistení viem svoje, z toho VHS Sony čo som riešil cez Vianoce
Napísať odpoveď

Návrat na "Walkmany, mp3 a iné prenosné drobné audio"