discmany a ne/čítanie CD-R / RW

касетные плейеры ... мп3 плейеры vintage hifi stereo

Moderátori: AdmineR, janvys

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

discmany a ne/čítanie CD-R / RW

Príspevok od používateľa Kazetowich »

včera mi prišiel discman SONY - originál CD číta krásne a hrá perfektne, ale čo zamrzí, nenačíta pálené CD-R ...
Sú otestované v iných strojoch a tam nie je problém.
Môžu byť niektoré discmany takto obmedzené od výroby? Stretli ste sa s tým už?
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10239
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: discmany a ne/čítanie CD-R / RW

Príspevok od používateľa EZ647 »

Obmedzené nie, skôr neschopné, v prípade novších modelov, už moc opotrebované, oslepnuté, nevidia ich, inak neviem.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: discmany a ne/čítanie CD-R / RW

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Nechtěl jsem sem psat, protože s Discmanama nemám zkušenosti, ale nemůže to být tím, že jsou opravdu záměrně oříznuté?
Měl jsem jednu Hifinu, která perfektně četla origo CD i když byly trochu jetý, ale jakmile jsem tam dal jakkoli pálené CD-R, tak prd. Kdysi se totiž v přehrávačích dělaly ty šmeliny, že se záměrně zablokovalo přehrávání jakýchkoli jiných disků než originálních CD..
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10239
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: discmany a ne/čítanie CD-R / RW

Príspevok od používateľa EZ647 »

SilverFox•NSK napísal: Nedeľa, 26. Mája 2019, 16:12 Nechtěl jsem sem psat, protože s Discmanama nemám zkušenosti, ale nemůže to být tím, že jsou opravdu záměrně oříznuté?
Měl jsem jednu Hifinu, která perfektně četla origo CD i když byly trochu jetý, ale jakmile jsem tam dal jakkoli pálené CD-R, tak prd. Kdysi se totiž v přehrávačích dělaly ty šmeliny, že se záměrně zablokovalo přehrávání jakýchkoli jiných disků než originálních CD..
Nie nikdy som sa s tým nestretol.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10239
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: discmany a ne/čítanie CD-R / RW

Príspevok od používateľa EZ647 »

Ide o to že odrazivosť CD-R od originál lisovaného disku je rozdielna, CD-R má nižšiu, musí byť kvalitná v dobrom stave, a možno sú tam ďalšie prvky, viac by vedel povedať Pepst, no a CD-RW tam je odrazivosť okolo 30% tuším, tam sa ešte dávali aj nejaké zosilňovacie prvky.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: discmany a ne/čítanie CD-R / RW

Príspevok od používateľa Kazetowich »

dobre - ale či to má tento z výroby (a niektoré iné) alebo laser je už slabý ... ?
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: discmany a ne/čítanie CD-R / RW

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: Jo, o nižší odrazivosti právě vím od tebe, ale proto jsem psal, že jakkoli pálené. Ta Hifina přečetla i poškrábané origo CD, ale ať jsem tam dal i velmi pomalu pálené CD, tak prd.
Prostě ta mechanika identifikovala, že to není origo disk, ale CD-R a odmítlo to přehrát. Tohle blokování jak u Hifin, tak i autorádií zná víc lidí z mého okolí. Proto mě napadlo, jestli to nedělali i u discmanů..

EDIT:
Kazetowich: Nechci tu zavádět, ale moje mechanika, která je už asi fakt vysvícená, tak má dost problémy přečíst poškrábané origo CD. Máš nějaké poškrábané na otestování?
Pokud by to jelo bez sebemenších potíží, tak by (asi) měl být laser v pohodě. Ale jak říkám, nechci tu zavádět desinformacemi..
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10239
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: discmany a ne/čítanie CD-R / RW

Príspevok od používateľa EZ647 »

Odrazivosť nezávisí od rýchlosti pálenia, ale od použitej záznamovej vrstvy.

Kazetowich: podľa toho z akého roku je ten model, treba pozrieť technické info, manuál
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2317
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: discmany a ne/čítanie CD-R / RW

Príspevok od používateľa orhore »

SilverFox•NSK napísal: Nedeľa, 26. Mája 2019, 16:27 EZ647: Jo, o nižší odrazivosti právě vím od tebe, ale proto jsem psal, že jakkoli pálené. Ta Hifina přečetla i poškrábané origo CD, ale ať jsem tam dal i velmi pomalu pálené CD, tak prd.
Prostě ta mechanika identifikovala, že to není origo disk, ale CD-R a odmítlo to přehrát. Tohle blokování jak u Hifin, tak i autorádií zná víc lidí z mého okolí. Proto mě napadlo, jestli to nedělali i u discmanů..
Platí v podstatě to, co už napsal EZ647.
Jen dodám - jsou 2 možnosti, buď špatně udělaná kopie (musí být správně vypálené jako audio CD) a nebo optická jednotka nemá takové parametry, aby pálený disk načetla. Detekci originálu versus pálené CD-R hi-fi sestavy nikdy neměly. Pokud je kopie jako audio cd, tak ani nemá jak s čím porovnat, aby to vyhodnotilo tak či onak. Při načítání si akorát přečte informační tabulku zda se jedná o audio cd a hraje. Žádné origo versus neorigo. Když nečte, tak platí to co jsem psal na začátku.
CD-RW je už jiná kategorie a stolní cd přehrávače jej neuměly načíst. Přenosné discmany tohle médium umí, ale často jen ty co se pyšní i jinými formáty jako je mp3 či wma.

Nejhorší je, že Kazetowich napíše, že mu přišel Sony discman, ale už nenapíše o jaký model se jedná :| . To se pak těžko radí.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: discmany a ne/čítanie CD-R / RW

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: Já vím, moje chyba, špatně jsem formuloval - myslel jsem tu problematiku, že když pálíš na nejvyšší rychlost, tak jsou dírky slabý či jak jsi mi to kdysi vysvětloval..

orhore: Hm, tak to je divný, jsem myslel, že je to běžně známý problém ve smyslu "boje proti pirátství".. A neboj, právě že jsem testoval samozřejmě jen audioCD, které bylo správně udělané, ale jak šlo o pálené CD, tak prd. A toto měly problémy i starší autorádia s CD mechanikou - to mi zase říkali jiní lidi. Proto jsem myslel, že je to běžný, když to mám od více různých lidí..
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: discmany a ne/čítanie CD-R / RW

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Jedna sa o sony d-t401
Ma este tu dynamiku a otvorenosť starych neojebanych cd, ale sofistikovanost a priestor blizky vymakanemu, no dynamicky plochejsiemu modernému (po roku 2000) sony d-ne800.
A vyzera akoby rozpoznaval origo a cd-r.
Palim na rozne znacky cd, 8-16x rychlost max, uzavrete disky, samozrejme audio cd format.
Ine stroje (okrem umierajucej aiwy) problem s nacitanim nemaju.

Originál foto dám neskôr - môj je krajší - až na jeden oderok ako nový.
Prílohy
sony d-t401
sony d-t401
Sony-Walkman-Discman-D-T401-FM-AM-CD-Player-10.jpg (42.1 KiB) 3607 zobrazení
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: discmany a ne/čítanie CD-R / RW

Príspevok od používateľa Kazetowich »

tuner má prekvapivo dobrý zvuk (zrejme vdaka zosilnovacim obvodom) - lebo samotny tuner naladi 2 stereo stanice - čo je žalostne málo. No zvuk z rádia má veľmi slušný priestor a pomerne málo na ňom badať kompresné mechanizmy hojne užívané v rádiách. Samozrejme nemá ten bas a dynamiku ako CD, no čakal som aj tak horší výsledok.
Originál CD znejú dynamicky, otvorene, priestorovo aj pomerne realisticky - na spomínaný sony d-ne800 to síce nedosiahne v tej sofistikovanosti a rozlíšení, no je to veľmi príjemné počúvanie.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Napísať odpoveď

Návrat na "Walkmany, mp3 a iné prenosné drobné audio"