Síce nie moc o čom, ale aj tak PHILIPS AQ 6481

касетные плейеры ... мп3 плейеры vintage hifi stereo

Moderátori: AdmineR, janvys

Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Síce nie moc o čom, ale aj tak PHILIPS AQ 6481

Príspevok od používateľa moniatko »

Nemám moc čo k nemu povedať, ale keď už mi prišli katalógy a ešte k tomu mám takú haraburdičku aj doma, prečo nie.
Zvukovo je to príšera z doby kamennej, ale nemám srdce sa z toho zbaviť.
Prílohy
IMG_3379.JPG
IMG_3379.JPG (77.64 KiB) 2536 zobrazení
IMG_3380.JPG
IMG_3380.JPG (69.17 KiB) 2536 zobrazení
IMG_3383.JPG
IMG_3383.JPG (72.75 KiB) 2536 zobrazení
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Síce nie moc o čom, ale aj tak PHILIPS AQ 6481

Príspevok od používateľa Nstar »

ja by som bol za, ak máte niekto doma tieto Philips rozličného typu a budete mať trochu chuť, dajte sem foto. Spravme taký katalóg lebo ich bolo nespočet.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Síce nie moc o čom, ale aj tak PHILIPS AQ 6481

Príspevok od používateľa moniatko »

Ak náhodou máte, a budú v katalógu, tak by som aj z neho pridala foto ku konkrétnym modelom.
To je inak super nápad!!
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Síce nie moc o čom, ale aj tak PHILIPS AQ 6481

Príspevok od používateľa Kazetowich »

mám asi len Grundig.
Myslim že sony a aiwa by sa tu nazbieralo viac. Philips je taká popoluška.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Síce nie moc o čom, ale aj tak PHILIPS AQ 6481

Príspevok od používateľa Nstar »

S odstupom času a hlavne som si myslel, že viacerí majú takýto aparát doma som zmenil názor a bolo by vlastne fajn mať tu taký katalóg nie len Philips ale ľubovoľných značiek a ich Low end modelov, plasťákov alebo základných... Ak by ste mali chvíľu čas a chuť urobiť nejaké fotky a popis kľudne krátky a stručný alebo obsiahly na niekoľko strán bude to super. Kazetowich, prosím ten Grundig.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Síce nie moc o čom, ale aj tak PHILIPS AQ 6481

Príspevok od používateľa EZ647 »

ako vlastne je zvukovo moc zlý? malý frekvenčný rozsah? alebo totálne nevhodný zvuk , nejak bližšie špecifikovať?
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Síce nie moc o čom, ale aj tak PHILIPS AQ 6481

Príspevok od používateľa Nstar »

ja ked sa nad tym zamyslím, vlastne to neviem ani nejak špecifikovať. Hneď od prvých tónov je to mimo, je to prebassované a stredy sú také bez stredov, výšky slabé. Najlepšie sa to dá asi prirovnať k nahrávke z jazvečíka z 90 rokov lepšej kvality. Možno to je vekom a opotrebením zariadenia, vy nemusíte mať rovnaký výsledok. Ale je tu ešte možnosť pridať DBB, dynamic bass boost ale to už je ozaj pre fanúšikov...
Kedysi to asi mohlo stačiť a bolo to kúsok lepšie od no name zariadení z tržnice, myslím že nahrávky ktoré často skutočne vtedy boli nahrávané z jazvečíka to prehralo a užívateľ bol spokojný. Ale sú to len moje subjektívne dojmy a názory. Treba ešte dodať, že má mechanicky poškodený držiak kazety v dvierkach, čiže kazeta nie je celkom na správnom mieste počas prehrávania a rozhodne treba vyzdvihnúť autostop, ktorý funguje výborne aj po rokoch a reaguje na zastavenie trňa, čo je oveľa lepší princíp ako hrable opierajúce sa o pás vyčkávajúc na zmenu tlaku. Za primeranú cenu ako zariadenie na ktoré sa nepozerá či sa trochu poškriabe pri športe, práci a nie sú kladené extra nároky na kvalitu reprodukcie je to dostatočné. Výkon je obrovský a niekomu kto nepotrebuje drať nejaký lepší stroj toto poslúži aj na prehrávanie kaziet na stroji, ktorý túto možnosť nemá ako AUX zariadenie.

EZ, viem že tu je recenzia na Tvoj Sony aj Kazetowich tu má Aiwu priesvitnú ale nechcel som to sem lepiť bez vás o vás...
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Síce nie moc o čom, ale aj tak PHILIPS AQ 6481

Príspevok od používateľa EZ647 »

Ja som zase zistil že v tej dobe mi prišlo že väčšina hraje veľmi slušne, ale dneska už keď som spoznal kvalitnejšie stroje a zdroje zvuku, tak mi to príde ako odpad.
Mal som walkmany z tržnice, aj značkové, aj nejaký ten Philips a vždy mi to prišlo dobré, že skoro všetky hrajú schopne v tej dobe.
A stredy, prišlo mi že väčšina strojov ma stredy viac ukričané, v tých rokoch som šiel hlavne po basoch, a dneska idem hlavne po výškach :D
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Síce nie moc o čom, ale aj tak PHILIPS AQ 6481

Príspevok od používateľa Nstar »

Podobne, aj mne by sa to vtedy zdalo kvalitné, stredy nie sú ukričané sú skôr umiernené až potlačené. Bass bol samozrejme chystaný na slabučké slúchadlá. Ten zvuk je tak nejak hladký akoby vedeli, že za danú cenu nedosiahnu vysoko, tak to nechali tak a vybavili aspoň to úžšie pásmo pomerne hladko. Ja osobne keď som bol sopeľ páčili sa mi výšky, to som počúval tak, že hlbký na minimi a výšky na maxime. Teraz mám rád samozrejme ak je tam celé frekvenčné pásmo ale najdôležitejšie sú pre mňa stredy. Nemyslím dedinský rozhlas :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Síce nie moc o čom, ale aj tak PHILIPS AQ 6481

Príspevok od používateľa EZ647 »

Išlo aj o to že na trhu bolo šialené množstvo walkmanov, discmanov, ale slúchadlá sa k tomu dávali vždy rôznej pochybnej kvality, ale ja som bol najviac zaťažený na pohodlnosť pri dlhom nosení. V tej dobe by ma asi bavilo skúšať rôzne sluchátka.
Kamarát mal walkman Casio, vyzeral ako poskladaný z lega, každý plastový diel bol inej farby, a vlastnosti a zvuk a mechaniku mal ako tie Čínske, po rokoch ako náhradu si kúpil práve nejaký z tých lacných Philipsov, podobný čo je tu na začiatku vlákna.

Ten Casio mal zrejme autostop na napínanie pásky.
Mal tiež posilnenie bassov, ale nevhodnej bassovostredovej frekvencie, tipujem okolo 160Hz možno aj viac.
Obsahoval čip AN7108 na ktorom som potom postavil predzosík pre Ruské gramo s piezo prenoskou Tesla VK a nahrával na Technicse vinyly, nahrávky ktoré majú strašne zlú frekvenčnú charakteristiku, ale ja som bol z toho unesený :D
no a podrobnosti som o tom určite písal v obaloch kaziet
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: Síce nie moc o čom, ale aj tak PHILIPS AQ 6481

Príspevok od používateľa Nec »

Ach tieto Philipsy. Opat dám iba svoje dojmy z rokov cca 98 až 2004. Nepäčil sa mi design. Taký, povedzme málo technický. Skôr ako domäci spotrebič.
Lacné plasty kam sa pozrieš, trabant style.
Mikrosystémy a minisystémy mali ale celkom fajný zvuk. Tam nebolo o čom. Prevedením, fungovaním a logikou ovládania podobne aj daľkového ovládača slabšie, veru aj tá Aiwa budila leoší dojem.
Čo ale bolo super sú samostatné komponenty CD prehrávačov. Prevedenie tiež nič moc. Šufĺík vybehol ako "zub 90 ročnej stareny" (citát zo sterea). ALE zvuk normálny. Teraz vlastná skúsenosť: Počuvateľné celý deň. Skrátka bez snahy ohúriť zvýraznením okrajov a podobne. Veľmi dobre. Hocijaký žáner hrá. Nemusíte triediť CD zbierku. (luudness war vydania nepočítame, tam nepomôže nič)
Mechanika nepriestrelná, číta aj tácku od piva a hrá dodnes. Nieje náhoda že aj Technics CD komponenty vsadily na Philips mechaniky.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Síce nie moc o čom, ale aj tak PHILIPS AQ 6481

Príspevok od používateľa Nstar »

Nec, to podpisujem, Philips dizajn na tomto taky pre deti ale dnes to hodnotím ako obskúrnu, trochu vtipnú vec. Na tie neskoršie strieborné som stále nedošiel. CD prehrávače stolové sú podľa mňa jedny z najlepších.
Napísať odpoveď

Návrat na "Walkmany, mp3 a iné prenosné drobné audio"