Posluchárna AIWA PX207

касетные плейеры ... мп3 плейеры vintage hifi stereo

Moderátori: AdmineR, janvys

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa EZ647 »

ja mám ferrochrome normalku :D asi len nedávali pozor, zle balených Agfa kaziet na celom nete je veľmi veľa
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa Kazetowich »

a že nemecká preciznosť - oyebavači sú to
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa EZ647 »

Kazetowich, ale veď ty máš tiež rád Agfu :D

a čo sa vlastne stalo s tou "ferrochrome" normal bez štítku čo som ti poslal? :P
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa Nstar »

som sem dlhšie nič nepísal, prehrávač je stále používaný ale nemá zmysel sem všetko pridávať. Zaujímavá je jedna vec čo som už načrtol, vždy po takmer každej kazete je na kladke tohto stroja nejaký oter, ale kladka nezanecháva žiadne viditeľné poškodenie na páskach. Takže buď mi všetky pásky zhnili alebo to je tak normálne alebo ten stroj nejak flekuje a preto otiera tie pásky viacej. No nič keď budem mať nejakú zaujímavosť tak to sem pridám. Zatiaľ sa z toho stal môj hlavný prehrávač, hlava už začína mať nejakú drážku, ktorá zatiaľ tiež viditeľne nepoškodzuje ani nepočujem nejaký zvukový problém ale podľa všetkého extra odolná voči oteru nebude.
Jeden postreh, tlačítka sú na chrbtovej strane prehrávača, čo je samo už zle ale sú všetky rovnakého tvaru a veľkosti, čiže máte za sebou štyri rovnako veľké a ničím nerozlíšené "gombíky" a nedá sa naučiť čo je čo, takže ovládanie po hmate je len pokus omyl
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa Nec »

Zaujimavé,

Na decku som mal v poslednej dobe špinavý capstan iba po nahratí Emgetonky.
Kladka ani vtedy nebola nejak zanesená.
Nebude tá tvoja nejaká lepkavá?
Keď tú istú kazetu prehráš v inom decku, ako to vyzerá?
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa EZ647 »

Ja si myslím že je to takmer v poriadku, neplesnivejú ti pásky väčšinou.
Jedná sa o prirodzený proces starnutia a uvoľňovania mierne väčšieho množstva magnetického materiálu so spojivom než za nového stavu.
Ja sledujem kladky a hlavy takmer po každej kazete, extra počas testov na Akai a Sony, aby som to aj zapísal, ide o to že počas celej dĺžky pásu v oboch stranách sa viac či menej vždy niečo nazberá aj na pomerne slušných pásoch.
Ak by hral dokola aspoň 10 krát kazetu, ktorej celkom veríš že je dobrá, aj tak po väčšom množstve prehratí by spravila proste otlaky, hlavne na gume kladky, potom aj na hriadeli, a na hlavách možno menej.

Podobne to bolo počas celej slávy VHS kaziet, po rokoch používania rôznych strojov vyzerala kladka VHS ako pokované s vysokým čiernochromovým leskom, proste je to tak.
Prirodzene dneska pásky púšťajú o niečo viac, len treba porovnávať na ktorej kazete ako čo a ako veľmi :)
A taktiež áno medzi strojmi môže byť rozdiel v tom ako sa to veľmi prejaví podľa páskovej dráhy.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa Nstar »

je veľmi málo kaziet, ktoré nenechajú nič na kladke ale na iných strojoch toľko oteru nepozorujem ale zasa v tých deckoch sa to zle čistí takže možno by bol taký istý výsledok
ochvíľu budem taký frajer, že podľa oteru z kladky zistím aká hrala kazeta
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa Nec »

Aha tak ja to zisťujem iba pohľadom.
Na vatovej tyčinke by to asi inak vyzeralo.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa Nstar »

jasné, ja mám z toho prehrávača ešte spravený naháč ako je vidieť na foto, čiže žiadne dvierka a odstrojený okolo páskovej dráhy, čiže je to pekne vidieť a robím to v režime play a okrem styčnej plochy s kapstanom mám prístup 360° ku kladke
Na deckoch sa to čistí hlúpo, jedine mnou neznášaný Sony TCK711 má trik kedy pri čistení vie spustiť play a nechať si vyčistiť páskovu dráhu včetne točiacej sa kladky.
Čul som ešte prišiel s takou novou teóriou
počúvam darovanú AGFA F-DXI S, nie môj žáner ale dobré, zvuk paráda a nechala trochu oter po jednej strane, takže očista, odpar a pustím druhú stranu...sledujem...hneď ako prešla zavádzačka dávam stop, pretože som videl ako sa počas prechodu zašpinila kladka. Očista a hnedý nános na kladke vo mne vzbudzujú dojem, že by to mohli robiť tie "cleaning leader tape" ?

EZ647, ked si pamätáš na svoj test AGFA F-DXI S, ty si písal, že máš svetlý pás do hneda ak by sa ti dalo cvaknúť lebo ten môj je tmavý skoro čierny, žeby bežná excentrická AGFA :D
Prílohy
_20211218_122929.jpg
_20211218_122929.jpg (75.58 KiB) 1595 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa EZ647 »

Myslím že som do testu F DXI S nepísal farbu pásky.
No nejaké fotky som spravil, pás pôsobí na prvý pohľad čierno, ale istý náznak hnedej tam veľmi slabo je, páska je taktiež veľmi jemne priesvitná, ale inak sa zdá že vyzerá ako metalka.
Magnetit od Agfy je pre mňa nepreskúmané územie, len krátky test a nič viac, takže sa teším až sa niekedy k tej kazete dostanem na rad v nahrávkach.
Prílohy
IMAG0255.JPG
IMAG0256.JPG
IMAG0257.JPG
IMAG0258.JPG
IMAG0259.JPG
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa Nstar »

Nejakými výpočtami som prišiel na to, že táto Aiwa hrá 1hod/deň v priemere. Prešlou ňou teda pár kaziet od posledna a mám nejaké pozorovanie.
Včera som počúval TDK MA 50, je to jedna z tých novších a pamäť mi už prestáva fungovať ale mám pocit, že som ju kúpil v Tesku za 10SK alebo 20SK v dobe zhruba 2001-2002.
sériové číslo AHAE601-25
nahrávka znie výborne, proste MA ale po 20min sa objavilo naťahovanie resp. spomaľovanie a Aiwa vypla na autostop. Síce som to neodfotil ale na hlave ostal biely maz aj kladka bola pekne špinavá, takže ja som tam nemal prášok ale rovno krém. Druhú stranu som ani nepočúval.
Sorry za fotku, vždy keď sa ja hrám s tými digitálkami tak smekám klobúk pred EZ 647

EDIT, vypočul som teda aj druhú stranu, zvuk je proste MA, strana prešla bez kolísania a na hlave som voľným okom nebadal žiaden oter a na kladke možno trochu ale skôr som ho tam chcel vyškrabkať . Takže ak to tak funguje ako EZ veľakrát hovoril, že trochu zabehnúť a je to ok, tak to asi skúsim.
Prílohy
MA.jpg
MA.jpg (29.85 KiB) 1474 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa EZ647 »

no nemalo by to spomaľovať u týchto kaziet a toho prášku, ale túto mám tiež, aj som ju nahrával, a tvoja je vyrobená 1996
moja zase viewtopic.php?p=9644#p9644
Napísať odpoveď

Návrat na "Walkmany, mp3 a iné prenosné drobné audio"