Posluchárna AIWA PX207

касетные плейеры ... мп3 плейеры vintage hifi stereo

Moderátori: AdmineR, janvys

Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa Nstar »

Ten test mi nejak asi unikol a to si ich pritom čítam aj spätne
Ak je z 96 potom neviem ako sa ocitla v tesku tak neskoro
a to spomaľovanie, no typicky začal naťahovať speváka a nástroje - pláááaáaaavaaalo toooó
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa EZ647 »

som tým chcel povedať, že tieto pásky síce majú prášok, ale nikdy nelepili, tak je to pre mňa novinka, alebo tam bol nejaký iný problém
tak kazety sa dopredávali pomerne dlho, väčší prúser by bolo keby si ju kúpil v Tescu pred rokom 1996 :D

Inak tieto metalky v rôznych dĺžkach mám asi v najväčšom množstve, skoro všetky použité, len dve som mal od nova, a zvukovo sú veľmi dobré, ale myslím že nie až tak ako verzie 1990-1992
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa Nstar »

dnes okrem iného prešla touto Aiwou aj BASF FM1. Zvuk špica, oter na hlave žiaden a na kladke asi tiež nie alebo len nejaký čo si tam zoženiem aj keby čo. Vynikajúce
Napriek transparentnému telu, ktoré môže niekoho odradiť, toto je krásne naživo a veľmi kvalitné a neskutočne dobrá páska na veľmi pekných cievkach.
sériové číslo: 2700135300
Prílohy
FM.jpg
FM.jpg (33.98 KiB) 1496 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa EZ647 »

270deň rok 2000
toto je rarita, pretože je zachované telo aj komponenty, pritom to už mal pod palcom Emtec, teda vypustil farebnú potlač, ale nechal zlatú, on Emtec aj keď u priehľadných kaziet používal často tie škaredé fuj kazety a cievky, tak asi malá časť výroby ešte niekoľko rokov ostala v pôvodnej kvalite a konštrukcii priehľadných kaziet Basf, ale bola to menšinová záležitosť a získať to bolo asi dosť o šťastí
ja som to už tu písal viac krát, že som to videl niekoľko krát v obchode vo svojej dobe, ale nechalo ma to chladným, no teraz mám jednu použitú ale FEI
https://ez647.sk/cc/basf_fe1.html#00ger

som si istý a vedomí o existencii Emtec kaziet v tomto kvalitnom prevedení v malej miere u FEI, CEII, aj verzií ReCord I a II, no a si mi dneska doplnil aj o FMI takže díky moc :)
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa Nstar »

ja dakujem za info, si mi to ozrejmil
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa Nstar »

Po pár týždňoch a asi tridsiatich kazetách na Aiwe pridávam report s tými, ktoré majú nejaké zaujímavosti

Philips FS, kúpená v dobe aktuálnosti na jarmoku/trhu? Nahraná v dobe aktuálnosti, po 20tich rokoch som si ju vypočul hneď dvakrát, zvuk fajnový, špiní veľmi málo na kladke ale veľa ľudí by si asi ani nevšimlo, chod hladký, cievky ako nové
BASF reCorD, z doby aktuálnosti vrátane nahrávky, dolby B tomu už moc nechutí ale môže to byť aj nekompatibilita z iného stroja, bez dolby mi to teda nevadí a zvýraznenie je ľúbivé, takže fajn a kazeta po mechanickej stránke absolútne bez problému, špiní len na kladke ale to tak málo, že to už si skôr namýšľam
BASF FM1, tú som sem dal len tak, zvuk, chod je vynikajúci a špina žiadna
FUJI FR-II S, aby som tie čipsy mal pokope, vynikajúci zvuk, kazeta pôsobí veľmi kvalitne, skoro ako BASF čipsy ale je to také ľahšie, špina žiadna viditeľná ale chod úžasne píska ako prešmykujúci klinový remeň. Zaujímavé, že len na jednej strane, druhá ide potichu. Nechápem čo to spôsobuje a je to hlasný kvílivý zvuk ale nie z pásu ale mechaniky kazety. Možno preto to telo nebolo dlho vo výrobe. Chcelo by to zistiť ak niekto má rovnakú či to bude podobné
TDK MA, moja prvá metalka a dodnes hrá parádne, na jedničku a oter? No hľadal som, naozaj som sa snažil ale nič iné ako nejaké stopy po stopách toho že tade šla kazeta som nenašiel ani vata nič extra neukázala. Mechanicky výborne.
TDK CDing METAL, po dobrých 15 rokoch som si ju pustil, kúpená tuším vo Viedni v dobe aktuálnosti, zvuk rovnako na jedničku, po prvej strane ostali na okrajoch hlavy biele stopy, mechanicky výborne.
Originálka (tá bez potlače), z PL už som hovoril, zvuk na výbornú vrátane dolby B, na prvej strane pred koncom som to musel vypnúť a očistiť dráhu, kazeta začala trochu plávať, potom už OK. Po druhej strane trochu oter na kladke ale mechanicky výborne.
FUJI DRIx, z doby aktuálnosti aj nahrávky, stále výborný zvuk, mechanicky bez problému ale oter ostáva zo zavádzačky. Hneď prechodom cez zavádzací pás sa nalepili na kladku biele bodky asi nejaký prach, ona bola samozrejm ako väčšina týchto kaziet v rôznych strojoch. Takže som kladku vyčistil a nastavil na magnetický pás a po vypočutí len nejaký náznak oteru.
AGFA LNX, tá týmto strojom prešla viackrát, je tu len tak, závady žiadne a zvuk je vynikajúci
Prílohy
IMG_3997.JPG
IMG_3997.JPG (92.47 KiB) 1390 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa EZ647 »

U tej Fuji FRII-S nebude škrípať jedna z vodiacich kladiek? a točia sa obe voľne pri hraní oboch strán? niekedy jedna stojí ak je zaseknutá a bez tlaku ťahu pásky od capstanu sa nebude tociť, na opačnej strane sa točí nasilu
ja mám v tomto dizajne zase len FRII 90, tak sa k nej niekedy dostanem, som zvedavý

ma prekvapuje že máš na tej Fuji DR-Ix Saehan, nálepku akú som ešte u týchto kaziet nevidel
Aj to že Agfa je tak úžasná oproti Basf Record , pretože som mal Agfu vždy za horšiu v týchto ohľadoch, ale budem musieť zase niečo ponahrávať aby som odprezentoval názor aj s dôkazmi :D
Philips FS je samozrejme klasická SKC Korea
a ten dizajn origináliek bez potlače, ten som neznášal najviac :D
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa Nec »

Tá Agfa na fotke doslova kričí. Ja som tu najkrajšia kazeta. :D
Rád to tu čítam a páči sa mi aj koncept walkmanovej posluchárne.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa Nstar »

NEC, tak to je super, že sa ti pozdáva táto poslucháreň, by ma nenapadlo

AGFA si netrúfam povedať, že je kvalitnejšia ako reCorD, tá je nahratá na úplne inom stroji, ktorý neni až tak kompatibilný a medzi sebou na rovnakom som ich neporovnával, takže netuším

FR-II S, kladky nevidno či sa točia, ale chod je hladučký, takže tam nepredpokladám vadu.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa Kazetowich »

tak tu máme rituálnu mechaniku II 🙂
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa Nstar »

Ale nemám toľko zaujímavých kaziet ako EZ
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa EZ647 »

keď som s mechanikou začínal, ak som mal vtedy 120ks kaziet, tak to bolo veľa
Napísať odpoveď

Návrat na "Walkmany, mp3 a iné prenosné drobné audio"