Veľký medzigeneračný test discmanov - MEGADUEL of DISCMANs 1. časť + 2.časť (dole)

касетные плейеры ... мп3 плейеры vintage hifi stereo

Moderátori: AdmineR, janvys

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Veľký medzigeneračný test discmanov - MEGADUEL of DISCMANs 1. časť + 2.časť (dole)

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Ak vás zaujíma len ZVUK, rolujte dole ...

Proste pitva - bitva ako sa patrí. Megaduel.
Majú čo ponúknuť ešte dnes z hľadiska užívateľského komfortu a kvality tieto 25-15 rokov staré mašiny?
Všetka pozornosť ohľadom tohto webu z mojej strany je venovaná tomuto duelu.
Discman vs Mobil, Discman vs Walkman ... CD vs Atrac ... atd.
Prílohy
discmans war (between genrations war:)
discmans war (between genrations war:)
Naposledy upravil/-a Kazetowich v Utorok, 27. Novembra 2018, 12:44, upravené celkom 6 krát.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Veľký medzigeneračný test discmanov - MEGADUEL DISCMANs 1. časť

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Tak začíname páni a dámy ....

Už pár dní sa chystám na tento megatest discmanov a rozmýšľam ako začať.
Mnoho hifistov rieši totiž otázku ako vyriešiť kvalitný posluch (napr. do postele) a neminúť pritom veľa peňazí. Hľadajú na webe, čítajú diskusie, čo je nové a čo má vyššie rozlíšenie, prevodník DAC je široko skloňovaný pojem - ideálne so sluchátkovým zosikom. Alebo FLAC player ... z číny. Riešenie sa logicky pritom skytá pod nosom a za cenu obeda - len väčšina ho nevidí. Prečo?
Myslia si že tieto stroje sú totálne za zenitom, out a nemajú čo poskytnúť? Ale je to tak? Môžu tieto staré - mnohými odvrhnuté mašinky uspokojiť náročné ucho aj v dnešnej technologicky utekajúcej dobe?


Pozrieme sa spolu na to. Tieto discmany voľakedy stáli aj jeden-dva celé platy! Áno - mesačné výplaty. A nebolo to v praveku - dnešná doba sa často len tvári že pokročila, pritom niektoré veci sa menia len navonok - je to len také pozlátko a marketingové kecy.
Myslíte si že boli voľakedy ľudia hluchí? Veď pri testovaní prvých CD spolupracovali renomovaní muzikanti, dirigenti, skladatelia a iné kapacity zaoberajúce sa hudbou. Žeby boli hluchí? Naopak. To oni sa pričinili aby sa nazeralo pri vývoji nových formátov na kvalitu a boli akousi kontrolou / mentormi aby sa to urobilo dobre.

Dnes naopak sme svedkami ako kvalita a podstata - teda ten základ o ktorom je kvalita (súčiastková základňa ...) je na okraji záujmu a ide len o to pozlátko a snaha aby to o moc neprežilo záruku. Tisíce watov výkonu -:)

Obrázok


Množstvo funkcií, rozlíšenie, papierové parametre, údaje, ktorými zasypať ovečku. Béé. Toto sa ale deje už dávno a ani tieto discmany neboli toho ušetrené. Marketing fičal ako lokomotíva aj v 80-90-2000 rokoch.

Preto som si zohnal niekoľko kúskov - niet nad vlastnú skúsenosť. Vyberal som tak, aby boli zastúpené kusy aj staršie aj z tých posledných. Malo by sa jednať o celkom slušné stroje - taký zástupcovia doby a triedy.

Zástupca starých klasických discmanov z top class - Technics SL-XP700 - celokovový ťažký klacek s 18 bitovým DAC, 8x oversampling plastová stará Aiwa XP-560 s 1 bitovým DAC, sony D-181 s 1 bitovým DAC bez ESP antishocku, atrac / mp3 sony D-NE511 s vypínateľným G-protection zastupuje taký meinstrím a posledná generácia skoro top model atrac / mp3 sony D-NE800 s trvale zapnutým G-protection (pozícia 1 alebo 2). Tento patrí medzi novú aristokraciu. Vraj obidva atrac sony majú 1 bitový dac - zdroj Hifiengine.
Čo je trošku smola, tak dva z týchto strojov nebude možné otestovať komplexne aj čo sa týka zvuku, lebo Aiwa má laser pred smrťou, možno aj niečo iné, lebo načítanie diskov je problematické a vo zvuku na pozadí je počuť artefakty. Technicsu zas nehrá pravý kanál a má pokakané dva prepínače (S-XBS a ASC). Detaily budú opísané pri každom ešte podrobne. Ostatné stroje fungujú ako nové.

Úvodné predstavenie testovaných kandidátov.
Na začiatok dvaja invalidi.

Technics SL-XP700 (1991-94)
High end starý model, celý z kovu, vrátane dvierok - ťažký ako kameň, svojho času a asi aj nadlho najtenší discman vôbec, podsvietený displej na zeleno - ako jediný v teste. Má LINE OUT analog 3,5 mm, S-XBS, ASC, vypínateľný antiskip, Resume, klasický otočný kolieskový potenciometer. Kvalitná a jednoduchá ergonómia, ale nehrá jeden kanál - preto zvuk nebude hodnotený. Čaká ho oprava. Old school look.
Technics SL-XP700
Technics SL-XP700

AIWA XP-560 - neviem z ktorého roku
Celoplastový starý model s efektným veľkým priehľadom kde vidno rotujúce CD - fakt pekné. Má EASS - vypínateľný antiskip, DSL (alias loudness). Old school look. Klasický otočný kolieskový potenciometer, vystúpené gombíky - sympatické.
AIWA XP-560
AIWA XP-560

Sony D-181 1998
Celoplastový starý model úplne klasickej koncepcie - bez anti skipu, napriek tomu však pri normálnej opatrnej manipulácii počas prehrávanie nepreskočí. Otočné manuálne volume (hurá), LINE OUT, MB megabass, Groove (zbytočné - pre idiotov čo chcú vytrepať mozog z lebky). Klasik ako z wikipedie.

Sony D-181
Sony D-181
Sony D-181
Sony D-181


Sony D-NE511 2003
Solídny mainstrím. Atrac3plus/mp3, CD-R/RW. Text na displeji. Vyzerá ako digitálna kuchynská váha -:) Má efektné červené prvky na tele ale cez ten vrchný nevidno CD - škoda. Ovládanie sa mi páči - je jednoduché ale namiesto volume + a - v podobe gombíkov, by som prijal klasický otočný kolieskový potenciometer. Má LINE OUT - analog 3,5 mm. Gombíky volume idú ťažko - sú tuhé. Brrr. Nemá diaľkové.
Sony D-NE511
Sony D-NE511

Sony D-NE800 2004
High end moderný CD-R/RW atrac3plus stroj - s komplet príslušenstvom - dock, afaptér, brašnička, diaľkové s displejom na kábli, batériový zásobník na AA baterky. Tenký, malý, ľahký. Nevýhoda - strašne sa leskne - vznikajú nepríjemné odrazy od lampy rovno do očí. Má digi LINE OUT - optika 3,5 mm jack (v sluchátkovom jacku - takže môžete počúvať buď sluchátka / alebo digi výstup von - prepína sa to v menu).
Sony D-NE800
Sony D-NE800

Napájanie:
U každého inak - hrôza.

Technics SL-XP700
- 2 spôsoby (plátkové špeciálne NICD 2 x 1,2V, alebo adaptér 220V /nokia konektor 3V) - pôvodné plátky zatiaľ po prvom nabití neboli schopné roztočiť CD, iba sa zapol displej a hneď zhasol. Adaptér taký nemám, tak som si vyrobil externé napájanie - foto.
Technics SL-XP700
Technics SL-XP700
Technics SL-XP700
Technics SL-XP700
Technics SL-XP700
Technics SL-XP700
Technics SL-XP700
Technics SL-XP700
Naposledy upravil/-a Kazetowich v Nedeľa, 25. Novembra 2018, 20:43, upravené celkom 15 krát.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Veľký medzigeneračný test discmanov - MEGADUEL DISCMANs 1. časť

Príspevok od používateľa Kazetowich »

pokračovanie ...

AIWA XP-560
2 x AA tužkové alebo adaptér 220V - väčší kolík a 6V -:) nemám - takže tužkové - nabíjacie.
AIWA XP-560
AIWA XP-560
AIWA XP-560
AIWA XP-560
AIWA XP-560
AIWA XP-560

Sony D-181
2 x AA tužkové alebo adaptér 220V / 4,5 V s kolíkom pre sony
Prílohy
Sony D-181
Sony D-181
Sony D-181
Sony D-181
Sony D-181
Sony D-181
Sony D-181
Sony D-181
Sony D-181
Sony D-181
Sony D-181
Sony D-181
Sony D-181
Sony D-181
Naposledy upravil/-a Kazetowich v Nedeľa, 25. Novembra 2018, 19:37, upravené celkom 1 krát.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Veľký medzigeneračný test discmanov - MEGADUEL DISCMANs 1. časť

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Sony D-NE 511
2 x AA tužkové alebo adaptér 220V / 4,5 V s kolíkom pre sony - mám originál z ďalšieho modelu - ale tam nastal problém so šnúrou, ktorá sa začala pukať a lámať na konci vplyvom staroby. Takže hral na tužkové.
Sony D-NE 511
Sony D-NE 511
Sony D-NE 511
Sony D-NE 511
Sony D-NE 511
Sony D-NE 511
Sony D-NE 511
Sony D-NE 511
Sony D-NE 511
Sony D-NE 511


Sony D-NE 800
- až 3 spôsoby (plátkové špeciálne sony NH-10WM NIMH 2 x 1,2V - exitus, externé puzdro na 2 x AA tužkové so špeciálnym konektorom - foto + adaptér 220V / 4,5 V + dock na adaptér) + diaľkové na kábli. Nie je potrebné a mne aj zavadzia - tých káblov je potom moc!
Fungujú v ňom plátkové baterky z Technicsa - NiCD. Takže tento discman má najširšie možnosti napájania a všetky funkčné - vyskúšané. Ideál je ale očesaný od blbostí - teda plátkové baterky a sluchátka priamo bez diaľkového.
Sony D-NE 800
Sony D-NE 800
Sony D-NE 800
Sony D-NE 800
Sony D-NE 800
Sony D-NE 800
Sony D-NE 800
Sony D-NE 800
Sony D-NE 800
Sony D-NE 800
Naposledy upravil/-a Kazetowich v Nedeľa, 25. Novembra 2018, 19:36, upravené celkom 1 krát.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Veľký medzigeneračný test discmanov - MEGADUEL DISCMANs 1. časť

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Doplnky a výbava

Technics SL-XP700 - nič iba plátkové baterky NiCD - prehráva iba CD-R audio pálené alebo original CD audio (RW netestované)
AIWA - nič nič - prehráva iba CD-R audio pálené alebo original CD audio (RW netestované), tento kus má asi laser tesne pred smrťou, lebo hrá original a z páleniek asi 1 z 10. Je zvláštne, že tie čo neprečíta, ani nepotočí (a už vie že ich neprečíta). Väčšina playerov aspoň roztočí disk aby prečítala hlavičku a identifikovala tak vložené médium. Aiwa nie. Podivné. Vie toto niekto vysvetliť?
Sony D-181 - - nič nič - prehráva iba CD-R audio pálené alebo original CD audio (RW netestované)
Sony D-NE 511 - prehráva originál CD, CD-R-RW, mp3, atrac3plus - skúsil som vypáliť plný disk s atrac3 a atrac3plus (zmiešané) aj so štruktúrou adresárov - funguje skvele. Použil som originál software Sony SonicStage
Sony D-NE 800 - prehráva originál CD, CD-R-RW, mp3, atrac3plus - skúsil som vypáliť plný disk s atrac3 a atrac3plus (zmiešané) aj so štruktúrou adresárov - funguje skvele. Použil som originál software Sony SonicStage
DSCN8318.jpg
DSCN8320.jpg
DSCN8331.jpg
sonic stage.JPG

Atrac
Je to kompresný formát ktorý vyvinul Sony ale až tak sa neujal - neviem prečo, lebo muzika skomprimovaná na 64 kB (Atrac3plus) znie veľmi podobne originálu. Skúšal som aj Atrac3 (bez plus) s kompresiou na 164 kB. Obidva hrajú na nerozoznanie od originálu. Pri Atrac3plus sa na 1CD zmestí cca 10-20 albumov muziky... pre maniakov, čo potrebujú kvantá hudby poruke - vlastne ani nemusíte na dlhý čas vyberať CD z prehrávača.
SonicStage - mi nie celkom vyhovuje, asi to chce zvyk. To triedenie a import muziky ... je na nervy. Chce to čas. Som zvyknutý na prácu z priečinkami a súbormi - playlisty nepoužívam ani nič podobné. Proste nasekám pesničky do foldra a ... konec.
Tu je to inak - asi urobím o tom kapitolu samu. Sem len náhľad.
Import, konverzia a napálenie 1 plného CD pri nastavenej MIN rýchlosti napalovania trvá asi 25-30 min (závisí to od výkonnosti PC zostavy)

CD vs Atrac discmany
CD omnoho rýchlejšie načítanie CD - Atrac kým načíta, tak to trvá skoro ako štart windows za doprovodu zvukov ihličkovej tlačiarne -:)
Naposledy upravil/-a Kazetowich v Nedeľa, 25. Novembra 2018, 20:08, upravené celkom 1 krát.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Veľký medzigeneračný test discmanov - MEGADUEL DISCMANs 1. časť

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Na dnes to bol záhul - porovnanie zvuku bude zajtra / pozajtra.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Veľký medzigeneračný test discmanov - MEGADUEL of DISCMANs 1. časť

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Zajtra bude zvukové porovnanie discmanov.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Veľký medzigeneračný test discmanov - MEGADUEL of DISCMANs 2. časť - ZVUK

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Pokúsim sa opísať zvukový prejav discmanov a rozdiely + porovnanie s walkmanom a smartfónom.
Použitý Walkman je vysoká rada od Sony - zvukovo sa jedná o jeden z top sony (radu DD om nepočul zatiaľ - škoda) - mám k dispozícii model Sony WM-EX570. Smartfón tiež značky Sony :) xperia z3 compact s android 4 kitkat. Sluchátka Sennheiser HD598.

Pozn. Discman od Technics nemôžem zhodnotiť čo sa týka zvuku, lebo nehrá jeden kanál. Aiwa je zase obmedzená na originál CD - do pálených sa jej nechce. Jedno-dve načítala, ale začala v polke CD preskakovať až skončí.

Teraz niečo o zvuku.
Nebudem to naťahovať a už teraz môžem povedať, že kvalitnejšie dismany môžu smelo konkurovať súčasným zvukovým zdrojom a nemajú sa za čo hanbiť. Dynamika, vzduch a priestor i detail - aj ak ste náročný poslucháč, dokážu vás v pohode uspokojiť. Závisí to skôr aké sluchátka do toho zapojíte - kvalitný discman nebude tým limitom v raťazci. A na rozdiel od niektorých telefónov, discmany majú dostatočne silné sluchátkové zosilňovače, aby nachovali temer hocijaké sluchátka.
A aké sú medzi nimi rozdiely čo sa týka zvuku?

Starší model Sony D-181 si myslím že hrá vcelku vyvážene, nekladie dôraz na basy či výšky - všetko je pekne vyrovnané, oproti novším atrac sony (hlavne D-NE800). Ten má vyššie rozlíšenie a viac detailov a výšok, je uhladenejší. A má menej surovosti. Naopak Sony D-181 hrá trochu živočíšnejším spôsobom, čo prospieva akustickým nástrojom ale aj rocku, metalu a celkovo žánrom kde sú prirodzené zdroje zvuku namiesto elektronických. Týmto charakterom je bližšie k Aiwe ako k novším bratom zo Sony stajne. D-181-ka má dva stupne úpravy zvuku - prvý je MB (megabass) a druhý GR (Groove). Na mojich slúchadlách MB znie ešte znesiteľne, ale Groove má príliš veľa basu - rozduní slúchadlá strašným spôsobom. Keď som to ale skúšal s lacnými stuplovými, tam to vcelku prospelo (bavíme sa o lacných štuplíkoch za pár euro). Zase zvuk bez úprav - bez MB a GR by trošku potreboval o chlp zlepšiť basy. DSL od aiwy pôsobí na uši ale príjemnejšie.
Sony D-181
Sony D-181
DSCN8181.jpg (48.43 KiB) 4702 zobrazení

Staršia Aiwa - to je asi môj favorit - absolútne otvorený, dynamický zvuk na ktorom by som márne hľadal nejakú chybu. To je rozprávka - škoda že nečíta pálenky a jeho laser je jednou nohou v hrobe. Ešte si chvíľku odžije a asi skončí. No bude mi za ním strašne smutno. Počúvate ho so zatajeným dychom. Som prekvapený.
Tiež má dva stupne DSL (loudness) - nie sú potrebné, lebo Aiwa má aj bez nich basy kvalitné a dostatočné. Napriek tomu je DSL veľmi použiteľný - s príjemným priebehom a jemným účinkom - prvý stupeň urobí vo zvuku príjemnú hĺbku. Aiwa super! Zvuk dýcha, je živošíšny, naliehavý, ale nekričí. Tmavé pozadie je úchvatne čierne.
Aiwa
Aiwa
DSCN8288.jpg (39.54 KiB) 4702 zobrazení

Starý hi-end Technics - neviem hodnotiť - je mimo testu zatiaľ - lebo nehrá pravý kanál.
Technics
Technics
DSCN8277.jpg (48.73 KiB) 4702 zobrazení

Ideme k novším kusom Sony - D-NE511. Atrac + CD-R/RW, CD text, playlisty.
Ako sa hovorí, prehrá aj podpivník. Oproti D-181 má viac detailov a jemnosti, uhladenosti, menej surovosti ako D-181, no nemá tú dynamiku a drajv Aiwy. Tiež má MB a GR - vzhľadom na to, že má kusok menej basu v štandardnom režime, tak MB je ok - tak akurát. Zvukovo je 511-ka niekde medzi D-181 a D-NE800. Skôr bližšie charakterom k uhladenejšej D-NE800 ako k surovšiemu D-181.
Sony - D-NE511
Sony - D-NE511
DSCN8301.jpg (30.34 KiB) 4702 zobrazení

A najvyšší a najnovší Sony D-NE800 - Atrac + CD-R/RW, CD text, playlisty.
Má ľahúčko počúvateľný hladký zvuk s vysokým rozlíšením, vyspelým basom, priestorom doslova 3D - neunavuje, je plný detailov, objavíte nové zvuky v starých nahrávkach. Je excelentný a živý na výškach - tie sú jeho silnou stránkou, scéna je krásne separovaná a rozvrtvená a basy plné. Má hlbšie basy aj lepšie výšky ako D-NE511. Myslel som že ho dám ako top zvuk, ale vypočul som si ešte raz Aiwu a tomuto sony chýba tá živočíšnosť a dynamika (v direct režime, ktorý sa ale dá prilepšiť pomocou 4 pevne nastavených režimov - veľmi dobre použiteľných a citlivo odstupňovaných, alebo spektrálny equalizér vraj so 7 pásmami - neskúšal som). Takže skončí ako druhý v poradí. Keď počujete ako zahrá Aiwa tóny strunových nástrojov a klavíra, toto nezvládne ani D-NE800 s takou prirodzenosťou - nepočujete to vibrovanie strún ako v skutočnosti (Aiwa). Sony D-NE oproti Aiwe pôsobí ... viac klinicky (silné slovo).
Takže zvukovo prvá Aiwa, druhý Sony D-NE800 ...
Sony D-NE800
Sony D-NE800
DSCN8218.jpg (30.41 KiB) 4702 zobrazení
Sony D-NE800
Sony D-NE800
DSCN8219.jpg (26.59 KiB) 4702 zobrazení
Sony D-NE800
Sony D-NE800
DSCN8221.jpg (18.65 KiB) 4702 zobrazení

Potom som pustil walkman - reku budem asi v šoku že hrôza po discmanoch.
Veru nie - analóg vs digitál - zvuk analógu je "bohatší" nie je tak extrémne čistý, ale nechýba mu dynamika, priestor alebo detail - je to trošku iné ako CD - no pre ucho je to príjemné - niektorým žánrom to dokonca prospeje (napr. italodisco mi z kazety znie krajšie). Veľa závisí aj na akom decku nahrávate a akú kazetu použijete. Preto je to dobrodružstvo a je tu nespočet možností na bádanie.
walkman
walkman
DSCN7586.jpg (33.02 KiB) 4702 zobrazení

Telefón vs. discman - je to digitál vs digitál - takže závisí aký má DAC a zosilňovače - to že telefón vie prehrávať "HD" - teda vyššie samplovačky je úplne irelevantné (bezpredmetné a nedôležité). Všetko závisí od kvality DAC a koncákov. Sony Z3C vie nachovať sluchátka aj im dať hĺbku a bas - takže mobil vs. discman - závisí model od modelu. Nemyslím si, že by boli discmany horšie. Aiwa určite nakope gule hocijakému telefónu. Možno aj Sony D-NE800 mnohým kvalitným telefónom.

Uff - tak, máme tu koniec - bola to kopa práce :geek: ale možno to niekomu pomôže pri hľadaní a rozhodovaní.
sony z3c
sony z3c
sony_Z3c.jpg (38.14 KiB) 4702 zobrazení
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Veľký medzigeneračný test discmanov - MEGADUEL of DISCMANs 1. časť + 2.časť (dole)

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Záverom.
Osobne si radšej púšťam nejakú nie úplne dokonalú kazetu na kvalitnom walkmane.
Konkrétne moja B14 stála aj s poštou 13 euro a je to žúžo.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Veľký medzigeneračný test discmanov - MEGADUEL of DISCMANs 1. časť + 2.časť (dole)

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Doplnok po čase.
V bežny den je skvele mat po ruke sony d-181. Preco?
Ma prijemny kompaktny tvar, dve tuzkove baterky, netrci z neho ziadne zbytocne DO, ma klasicke otocne volume, vyborny zvuk, spolahlivo cita aj palenky, po zapnuti pokracuje kde ste ho vypli. Proste kamarat, ktory je krasne poruke a pripraveny v sekunde potesit. Aj zvukom. Jeho drive a zivocisnost su sympaticke.
D-NE800 je na platkove baterky. Tie nemam,lebo stare su Ex a nove stoja min 11 euro za kus. Takze teraz bud z neho visi puzdro na tuzkovky,alebo DO. A nacitanie disku trva omnoho dlhsie ako D-181. Zvukove porovnanie este bude.
Kazdopadne ked si po nejakom case bez porovnavania len tak pustite sony d-181, budete si uzivat. Dokaze vas preniest do centra diania a obklopi atmosferou nahravky. Kde je hudba makka a pohodova, budete sa citit ako ked plavate v rieke medu. Kde je zivo v nahravke, spotite sa aj vy.
Zvuk nema ani naznak kompresie a je uvolneny, otvoreny a slape. Srdce kazdeho muzikanta zaplesá.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Veľký medzigeneračný test discmanov - MEGADUEL of DISCMANs 1. časť + 2.časť (dole)

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Tak sa vraciam po case na miesto cinu :-)
Mozem potvrdit posledny prispevok o sony d-181 - a sice ze je to skutocne kamarat na kazdy den a zvukovo mnamka. A dobra sprava - daju sa kupit uz od par euro ...
Silno odporucam. Tak nevahajte a kupujte kym su.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Sony D-181

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Posledné dni stále počúvam Sony D-181 (aj preto, lebo D-NE800 nemám ako napájať - čakám na gumsticky a adaptér) a skutočne treba oceniť naturalitu zvukového prejavu - akúsi schopnosť pustiť zo seba aj surovosť, tam kde je - taký živočíšny detail - nesnažiť sa za každú cenu zahladiť čo je surové a prirodzené - neretušovať textúru a chybky v nahrávke, či hlase speváka - nechať ich naplno vyznieť ... páči sa mi - chcel som ho darovať - ale nechám si ho.
V pohode sa nemusíte báť zapnúť ani MB (Megabass) - pridá zvuku hĺbku a neduní
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Napísať odpoveď

Návrat na "Walkmany, mp3 a iné prenosné drobné audio"