Jak postupovat s novými sluchátky?

наушники винтаж vintage hifi stereo headphones

Moderátor: AdmineR

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Jak postupovat s novými sluchátky?

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

daniel00421: No, tak to není zas tak těžký - stačí vytvořit monofonní stopu růžového šumu, zduplikovat, obrátit fázi, dát repro proti sobě a prý by se ten randál vyrušil - o vyrušení signálu jsem slyšel tady..
Já osobně bych ale zahoření volil spíš hudbou, nejdřív pustit něco jemnějšího jako Ambient, pak třeba prolnout s ChillOutem a jak by to šlo, prolnout na dynamický žánr jako je Trance. Až by i tohle bylo v pohodě, tak pustit něco pořádně basovýho jako je kvalitní Trap, Future House nebo EDM.


No jo, to je asi taky pravda, jenže to by musela být firma, které záleží na zákazníkovi a nejede jen na výrobu v kvantitě, díky čemuž nezbývá na zákazníka myslet.
Ale stejně myslím, že je to lepší, aby si to každý udělal doma v klidu a hlavně podle sebe. Bejt to z fabriky, tak bys neměl jistotu, zda to nevyhulili příliš moc nebo to pustili jen slabě..
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Jak postupovat s novými sluchátky?

Príspevok od používateľa janvys »

Do 14 dnů můžeš zakoupené zboží vrátit bez udání důvodu. Pak už máš smůlu.

Pamatuju si že jedny sluchátka Sony Ericsson hrály skutečně skvěle a byl jsem s nima spokojený. Byly to originály k telefonu Sony Ericsson W995i. Bohužel Sony Ericsson používal jako paměťové karty ty svoje M2 které byly kapacitně nedostačující (max 16GB?) tak jsem byl nucen přejít na něco jiného. Dnes mám kartu 256GB plnou z 90% jen hudbou :) ale to odbočuji.

Rozhodně bych doporučil pořídit jiná sluchátka/pecky od kvalitního výrobce po důkladném přečtení recenzí.
SONY ES
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Jak postupovat s novými sluchátky?

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

janvys: Já vím, zítra to musím po práci poslat, dnes mě z těch veder hrabalo..

No, ty univerzální sluchátka byly vždy otřesný, prostě pohotovostní klasika bez šance je normálně využít - celoplastová sluchátka, která nedrží v uších a zvuk z nich je otřesný..to už znovu ne :-?.
Ty hele, mít aspoň jednu nebo dvě tyhle 16GB karty, tak su šťastnej, teď to už začnu aktivně řešit, protože se mi té hudby tady kupí víc a ty paměťovky co tu mám se rychle plní, nehledě na to, že jedna 4GB má vadné sektory.. Průser je, že tady se po bazarech moc neobjevují, tak nevím jak to vyřeším.

Kdybych potřeboval stovky GB hudby nosit sebou, tak si vezmu noťas, toto je zas pro mě zbytečný extrém, ani do foťáku a diktafonu jsem si nekoupil kartu větší než 64GB, nevěřím jim i když to jsou normální velké SDXC a ne ty mikro, které nesnáším. Avšak to už taky odbočuju.


Recenze jsou k ničemu, každej má sluch jinej a jak tak občas kolem sebe koukám v šalině, asi jich má hodně lidí sluch dost blbej - páč aby hrály někomu sluchátka přes celou šalinu a byly slyšet i při jízdě, to je fakt extrém. Nehledě na to, že to už každej poslouchá z těch placatých, rádoby chytrých mobilů.


Neber mě zle ty nebo ostatní, ale v některých věcech se prostě nezměním, jsem rád za to co je kvalitní, když je to kvalitní a jestli to není moderní je mi pořádně u pr*ele - tím nenarážím na tebe nebo ostatní rozumné lidi, ale narážím na ty experty, kteří když vidí mobil starej i pouhej rok, hned ho označí za muzejní předmět. S tímhle bezmozkovým mainstreamem si můžou jít všichni, řekněme na procházku.
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Jak postupovat s novými sluchátky?

Príspevok od používateľa janvys »

Když nedáš na recenze, pak máš už jen jednu možnost. Osobně zajít do prodejny, osobně vyzkoušet několikery sluchadla a uvidíš.

K těm M2 kartám, tady jde hlavně o to, že ty telefony nepodporují více jak 8/16GB, to je prostě slepá ulička. W995 což byl můj poslední nedotykový mobil a také myslím to byl poslední vyráběný z walkman série, také nepodporoval více GB. Takže to nevyřešíš jinak, než zůstat při tom co máš nebo si pořídit samostatný přehrávač.
Osobně mám všechno ve FLACu a těch 256GB mi zatím stačí. V kompu toho mám cca 6TB FLAC plus cca 8TB WAV a podle nálady si vždy něco zkopčím na tu kartu do mobilu. Nejraději ale mám nahrát si to na kazetu a poslouchat ve walkmanu, jenže to třeba v práci nejde :D
SONY ES
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Jak postupovat s novými sluchátky?

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

janvys: Tak neříkám, že jsou úplně na prd, ale je to dost podobný jako s recenzemi na CSFD. Taky jsem tam už napsal pár recenzí a nestačil jsem se divit co je pro ostatní supr a co odpad.. Tady jde hlavně o debilitu, ale chci říct, že ani u recenzí na výrobky to není slavný.
Samozřejmě si i ze zvědavosti na něco pročtu recenzi než to jdu koupit, ale není to něco na co bych spoléhal.

Ti nevím, ale já mám zkušenost spíš takovou, že u větších karet než výrobce pro daný mobil doporučil to taky fungovalo, jen se to delší dobu načítalo než to pobralo všechen obsah. Třeba u K750i jsem kdysi zkusil 4GB kartu co měl někdo ve škole a taky jsme zrovna řešili tuto problematiku kapacit a při vsunutí se mobil na minutu zasekl, ale pak šlo normálně využívat onen obsah.
Ten můj C905 je na 8GB, takže 16 by měl taky v klidu pobrat. Ty tak proto bych taky do začátku chtěl na test jen jednu až dvě, jen je potíž je sehnat.

Hm, tak to máš dost dat, kdyby se mě podařilo sehnat vše v originální bezztrátové kvalitě, tak bych na tom byl asi stejně, ale díky mému zájmu o neobvyklou a mnohdy neznámou hudbu je dost problém to vůbec sehnat i v nekvalitní Mp3..

Jo, já ti rozumím, jen říkám, že tolik dat na cestu je na mě moc, už teď mnohdy dlouho přemejšlím co si pustit ze zdigitalizovaných vinylů a to vybírám z pouhých 600 skladeb..
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1016
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Jak postupovat s novými sluchátky?

Príspevok od používateľa jhradec »

Jak vlastně ta odysea skončila? Já to úplně chápu- starý sluchátka, dobře držely v uchu - určitě bych se pokusil o opravu.
jestli odešel kablík u Jacku- nejjednodušší je koupit šroubovací konektor ( bohužel větší, než původní ) já bych se pokusil zachránit ten původní- pokud se podaří rozebrat ( stáhnout ten plast za tepla) je vyhráno- a zkrátit kablík o pár cm většinou nevadí. drátky vevnitř- bývají izolované smaltem a barevně odlišené- jednotlivé žíly nejsou pod 0,1 mm to jde pájet docela dobře, smalt bývá odstranitelný páječkou - výrobce to taky nějak letuje :)
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Jak postupovat s novými sluchátky?

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Lebo nová doba.
Zakaznik je vlastne betatester.
Dokonalost a dotiahnutost je NEZIADUCA. Zabija hlad po novych vyrobkoch!
Navyse su to zbytocne dalsie naklady pre vyrobcu.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Jak postupovat s novými sluchátky?

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

jhradec: Jo promiň, nějak jsem opomněl to tu napsat..

No, tak některý ty sluchátka jsem úspěšně vrátil, protože to fakt byla otřesnost a něco přes 500Kč je celkem dost na to, aby mi tu doma kysaly doslova šmejdy..
Některý jsem si nechal včetně těch, co byly relativně přijatelný (i krabicový zvuk je lepší než nic). No prostě není to ono, žádnou změnu od jejich prvního spuštění jsem nezaznamenal, takže ty co jsem koupil tehdy, kdysi dávno musely jet suprově vlastně okamžitě od spuštění.

Tak já je tu furt mám, rozhodně je nevyhodím, ale prostě s mojí zručností a téměř nulovou trpělivostí pro titěrné věci bych se do oprav pouštět nechtěl. No zkrátit, ono už ten káblík je sám o sobě dost, opravdu dost krátký. Je mi jasný, že se to muselo nějak vyrobit, ale stejně, na to, že káblík co je tenčí než samotný špunt jacku, vede vlastně kabely pro dvě sluchátka, je fakt síla..

Dejme tomu, kdyby se to mělo opravovat, tak by ta samotná zástrčka (Jack) musela být podobně drobná, aby vahou a sílou ty běžně velké nezdrbaly ten opravený káblík dřív..


-----

Kazetowich: Tak jako jasný, je to celkem pravda, ale i tak se firma někdy musí pokusit o kvalitní výrobek, aby si ještě udržela nějakou pozici. Si vem, když by už pro spotřebitele jejich značka moc neznamenala a firma by tak ze své značky už nemohla těžit..

Che, tak vzhledem k tomu, jak mě je móda u zadku, ať už v elektronice, oblečení či jiných věcech, tak ze mě toho moc mít nebudou :-D.
Hm, i kdybych měl mít ten "průměrný" český plat, tak nevím do čeho novýho bych to tak dával..možná foťák, paměťovky, přenosný repro, nějaký ten speciální mikrofon.. Ale když nad tím přemýšlím, tak vlastně už bych ani noťas mít nemohl, páč když chci zůstat maximálně u Win7, tak prý ty novější stroje už nepodporují starší systémy..

Je to hnus velebnosti...
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Jak postupovat s novými sluchátky?

Príspevok od používateľa Kazetowich »

SilverFox•NSK napísal: Utorok, 27. Augusta 2019, 20:22
Hm, i kdybych měl mít ten "průměrný" český plat, tak nevím do čeho novýho bych to tak dával..možná foťák, paměťovky, přenosný repro, nějaký ten speciální mikrofon.. Ale když nad tím přemýšlím, tak vlastně už bych ani noťas mít nemohl, páč když chci zůstat maximálně u Win7, tak prý ty novější stroje už nepodporují starší systémy..

Je to hnus velebnosti...
no ja tiež nejak nepodporujem tie moderné haraburdy - ale niečo proste odíde
Oni sa to preto snažia nejak (ak to nejde skurviť) tak aspon skaziť konektivitu a pod. (i-veci nemajú už klasický jack ale BT či čo ) a pod šalamúnske výmysly.

K noťasu - preto kupujem z bazoša - aby na to šlo dať w7 (naposledy som si kúpil parádny 14" s i5 haswell a ssd diskom a požiadal majiteľa o inštaláciu w7 64bit - perfektný tichučký a super rýchly s dvomi grafikami a w7 - za 200€ - 50 € z pôvodnej ceny odpočítal za nefunkčný akumulátor - ktorý mi je aj tak na prd - používam to v práci ako stolný PC) a má to 4x usb - z toho nejaké 3,0 - som velmi spokojný. Jedná sa o špičkový HP Elitebook - najvyššia rada. Kovový - hliníkový - aj odolné pánty.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Jak postupovat s novými sluchátky?

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich: Tak to je jeden z pozůstatků pokusů o originalitu, zde však za účelem vydělání peněz.. Dřív se každej snažil vyrobit vlastní originální konektory i paměťovky - zřejmě i kvůli patentům, tak to tehdy bylo horší, ale teď už to myslím ustupuje.

Já ti nevím, mě přijde jako solidní debilita používat bezdrátový sluchátka - už jen fakt, že máš v kapse vysílač, který tě rentgenuje, k tomu se už přidala i ta ohavnost 5G a ještě to podpořit Bluetooth signálem přímo do hlavy?
Tohle je prostě chujovina a to i když pominu to, že jak ti to sluchátko vypadne z ucha, tak prostě letí na zem a nedrží se na kabelu..

Hm, tak tento noťas se pořídil ještě v době, kdy se nevědělo o blitcích jako Win8 a Win10, takže moc netuším jak až ta technologie postoupila co se týká výkonu, proto jsem nad pořizováním použitých moc neuvažoval.
Mě jen štve, že když bych si chtěl koupit nový noťas, že už nenajdu takový co by měl displej s velikostí 17.3" a do menších rozhodně nikdy nepůjdu. Dalším pro mě zásadním kritériem je i spodek, aby tam byly okýnka pro výměnu HDD a RAMek a ne jen obrovská a nevkusná deska.

Po dobu 2 let sice budu dbát na záruku, ale potom si to hodlám servisovat jen sám.

A co se OS týká, tak to si obstarám jedině sám - čistou instalaci bez nesmyslných úprav mám a pár licencí i na Win 7 Pro i Ultimate taky (tedy doufám, že je prodejce na Aukru neotáčel dál)..
A právě proto bych taky nekupoval noťas s předinstalovaným OS, který nikdy nevyužiju, ale bez něj a ty ušetřený 3tyčky bych spíš vložil do lepšího modelu..



To bylo jen v rámci reakce k tomu co jsi psal, jinak vím, že si ve vlastním vláknu trochu odbočuju :-D.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Jak postupovat s novými sluchátky?

Príspevok od používateľa Kazetowich »

u nás to dosť často odbočí :lol: skoro vo všetkých vláknach
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Jak postupovat s novými sluchátky?

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich: To vím, expertovi na tyto věci to říkat nemusíš :lol:. Ale už se to snažím nedělat, čímž se někdy zadaří, že se tohoto odbočení zhostí i někdo jiný :-D.

Ale aspoň je to tu pak různorodější :-).
Napísať odpoveď

Návrat na "Sluchátka"