Jak postupovat s novými sluchátky?

наушники винтаж vintage hifi stereo headphones

Moderátor: AdmineR

jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1015
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Jak postupovat s novými sluchátky?

Príspevok od používateľa jhradec »

Není zase všechno špatně. Ono pokud jde konkrétně v oblasti sluchátek- tam je opravdu slyšet nějaký pokrok. I taková současná čínská spotřebka hravě strčí do kapsy špičkové japonské i evropské vintage modely z osmdesátých let.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Jak postupovat s novými sluchátky?

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

jhradec: Ty tak já jich za život moc neměl.. Proto to prosím ber s určitou rezervou.


Měl jsem dvoje z těch lepších sluchátek, co překryjí celé uši a to se mi moc nelíbilo - slabě utlumený ruch z okolí, při sundaných (a možná i při nasazených) sluchátkách byl slyšet puštěný záznam a hlavně, nemělo to tak velký výkon (myslím hlasitost a basy) v porovnání se špuntovými.

Pak jsem míval takové ty laciné co se daly do stovky koupit v elektru. No nemusím říkat, že to byla největší ohavnost.

No a pak konečně ty moje nejoblíbenější Sony Ericsson HPM-70. U těch starších ani nebylo cítit, že jsou v uchu. Okolí to díky své špuntové konstrukci dokázalo pěkně utlumit (což jsem ocenil i při zvukových zkouškách před vystoupením, kdy by mě z toho hluku asi švihlo) a při těch kvalitně vyrobených to dokázalo zahrát od pořádně vysokých až po ty nejnižší dunivé frekvence a to bez zkreslení.



Jak ale píšu, nemám s tím moc zkušeností, takže nemůžu porovnat jak jsou na tom součastné výrobky.
Svůj poslední model sluchátek co jsem kdy kupoval byly ty SE HPM-70 a ty se tuším objevily na trhu už někdy v roce ±2007?
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Jak postupovat s novými sluchátky?

Príspevok od používateľa janvys »

Velmi slušné špunty měl SE W995i, což byl kdysi můj poslední tlačítkový telefon.
Dnes je potřeba pročítat recenze, protože žádný obchod vám na prodejně nebude rozbalovat sluchátka aby si je zákazníci strkali do uší a zkoušeli které jsou lepší, to je logické.
Kvalitní špunty ale nebudou za stovku, s tím se musí počítat.
SONY ES
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Jak postupovat s novými sluchátky?

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

janvys: Hm, koukám, že nevypadá špatně, ale ta konstrukce by asi u mě neuspěla - já mám plno menších paměťovek a často si je měním i za jízdy v šalině a sundávat kvůli výměně celý zadní kryt je blbý.. A pak ještě k tomu i dioda místo xenonu, s diodami jsem si už užil svoje..

Jinak tedy netuším co měly za sluchátka.. Většinou ty jejich co bývaly v balení k mobilům byly nepoužitelný - si to vem, jen plast, kterej ti ani nedrží v uchu a to ani nemluvím o zvuku.

Já po těch HPM-70 šel tehdy kvůli tomu, že jsem je už znal a věděl jsem jak suprový zvuk mají, tak jsem je chtěl taky.

Jinak co se ale týká vybírání, tak právě i z těchto důvodů bych do toho nešel - nemáš šanci si to otestovat a kupovat sluchátka, který ti třeba vůbec zvukově nebo i fyzicky nesednou, je za ty prachy dost na houby..

Je mi jasný, že za stovku se lepší sluchátka nepořídí, jenže tehdy jsem jako školák neměl na utrácení, tak co jsem měl dělat.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2275
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Jak postupovat s novými sluchátky?

Príspevok od používateľa orhore »

SilverFox nic ve zlém, ale ty jsi ve svém věku pro výrobce elektroniky tragicky nepřizpůsobivý exemplář. Takové uživatele nemají rádi, protože jim to kazí prodeje jejich nepřekonatelných novinek :) .
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Jak postupovat s novými sluchátky?

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

orhore: Che :-D, tohle jsem chtěl napsat o pár příspěvků dřív, ale nechal jsem to.. No ty jsi udělal za mě.

Já ti nevím, ale má to svoje výhody, tak mi na tom nepřijde, že bych to mohl vzít ve zlém.
Jedna ze zásadních výhod je ušetření peněz.
Já nejsem z těch, kteří by si každýho půl-roku kupovali nový mobil a měli potřebu si hnát ego tím, že má ten nejnovější model. Takového exota jsme měli ve třídě. Mě je to relativně jedno, ať si utrácí, ať to má, ale je ubohý sledovat jak se tím má potřebu chlubit.

Relativně to myslím tak, že akorát přispívá k nárůstu odpadů (obaly, plasty, přístroje i funkční) a pak, kdyby ty prachy radši dal na nějakou nadaci či útulek zvířat, tak by udělal líp.
Potíž je, že téhle verbeži, které jde jen o vlastní ego, nikdy nenapadne myslet na ostatní..


Víš, ono když něco funguje a je to výborný, tak nač to měnit? Ano, jediný důvod je asi zničení, ale stejně vidíš, že jsem se snažil sehnat ten samý model, bohužel jsem měl to "štěstí", že jsem natrefil na padělky :-?.
Napísať odpoveď

Návrat na "Sluchátka"