Sluchátka vs. Bedne

наушники винтаж vintage hifi stereo headphones

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2657
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Sluchátka vs. Bedne

Príspevok od používateľa AdmineR »

Čudujem sa že táto kategória (sluchátka) je tu tak spustnutá.
Prečo?
Lebo sluchátkový posluch poskytuje oproti klasickému "bedňovému" viacero veľkých výhod.
Napr.:
- potrebujete len sluchátka (+ príp. nejaký zosik)
- odpadá akustika
- nerušíte okolie
- intimita a oddych
- netreba hľadať správnu polohu na posluch - nasadíte hluchátka a šlus - priestor chodí s vami
- cena takéhoto typu posluchu
... kludne doplňte ďalšie
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Sluchátka vs. Bedne

Príspevok od používateľa Nstar »

Ale ma to aj minusy, nepochop ma zle ja veľmi oblubujem sluchatka.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Sluchátka vs. Bedne

Príspevok od používateľa moniatko »

Mne sa na sluchátkach najviac páči, že si zvolím hlasitosť a nemusím riešiť či to moje okolie zaťažuje.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2657
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Sluchátka vs. Bedne

Príspevok od používateľa AdmineR »

Nstar napísal: Piatok, 25. Októbra 2019, 09:28 Ale ma to aj minusy, nepochop ma zle ja veľmi oblubujem sluchatka.
napíš aj mínusy - jasné že sú. Aj keď mňa teraz nenapadne nič.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Sluchátka vs. Bedne

Príspevok od používateľa Nstar »

Priestor aj ked to ani nie je minus ako charakter, kabel, priklopnuta hlava, skodi to sluchu ked to vypeckujes, a este vela ale sluchatka su pecka. Bedne tiez maju svoje minusy. Musia niekde a na niecom stat. Hlavne to niekde je veeeeeelky problem. Musia mat hento a tamto. Kazde ma nieco. Zial na sluchatkach mi najviac vadi a totalne ma odradza od pouzivania ich ukladanie a vykladanie. Bedne proste su tam.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Sluchátka vs. Bedne

Príspevok od používateľa Nstar »

Pohrávam sa už dlhšie s kacírskou myšlienkou napísať svoj názor na sluchátka vs bedne, ktorý pravdepodobne sa nestretne s úspechom ale príde mi, že sa s pardonom často zamlčuje fakt, že sluchátka majú tendenciu skrývať nedokonalosť nahrávky, prehrávača alebo iných vád. Viem, že sa traduje, že sluchádlá odhalia všetko ale ja osobne mám skúsenosť opačnú. Zaujímalo by ma či je to len moje pozorovanie
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Sluchátka vs. Bedne

Príspevok od používateľa EZ647 »

ja niesom schopný na reprobedne poznať riadne priestor, efekty a dropy pásky, bez slúchadiel by som bol totálne v pr.
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: Sluchátka vs. Bedne

Príspevok od používateľa Nec »

Nstar takto to mám aj ja. Na sluchátka (koss porta alebo sporta) mi všetko hrá super. Aj low cost walkman.
Kritický posluch mám iba na bedne.
Asi to bude aj sluchátkami.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Sluchátka vs. Bedne

Príspevok od používateľa Nstar »

to nie je záležitosť len KPP
Používateľov profilový obrázok
E001
mazák
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Pondelok, 27. Apríla 2020, 10:53

Re: Sluchátka vs. Bedne

Príspevok od používateľa E001 »

Ťažká téma toto... V prvom rade ide o výber sluchátok, podľa vlastných preferencií, presne tak, ako u bední. Osobne si občas v rámci relaxu hudbu tiež " osolím " čo v paneláku nemusí každému susedovi vyhovovať. Pri sluchátkach sa mi páčil zvuk polootvorených Sennheiserov 555. Len nebohá manželka frfľala, že keď to osolím, tak to ju ruší pri pozeraní telky... Tak som si zohnal uzavreté HD 280 pro. Tie mi boli prebasované a nedalo sa to dotiahnuť obyčajnými korekciami na zosíku. :D A je tiež problém, že ozaj tie sluchátka objavia každý nedostatok a človek aby prestavoval nastavenia pomaly pri každej nahrávke ináč. Tak počúvam radšej piánko na bedne...
Sony TC 765, DAT 55 ES, Pioneer CT-S 210, PD 201, F 301 RDS, A 501 R,
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Sluchátka vs. Bedne

Príspevok od používateľa Nstar »

slúchatka hrajú samozrejme krásne, bez debaty ale nie sú tak citlivé na zmenu kazety resp. nahrávky, to čo na reprákoch hneď počuť, že je na houby to slúchátka "vylepšia"
napríklad šum sa stratí takmer
hovado
priekopník pioneer
Príspevky: 41
Dátum registrácie: Nedeľa, 30. Septembra 2018, 16:47
Bydlisko: doma

Re: Sluchátka vs. Bedne

Príspevok od používateľa hovado »

Výživná téma, na niektorých fórach sa na nej lámu kamarátstva, či hrozí ujma na zdraví.

Plusy sluchadiel:
Vyššia hlasitosť zaistena izoláciou od okolia. (Platí do určitej hlasitosti)
Hľadanie porúch v nahrávke, zariadení
Cena (neplatí vždy)
Keď si človek zvykne, tak príjemný posluch

Mínusy slúchadiel:
Obmedzenie káblom, nabitim batérií
Pri bluetooth prenose obcas pochybná kvalita
Únava z tlaku v uchu, či na hlave (proste to začne po čase ominať)
"Špecifický" zvuk niektorých značiek
Vysokoohmove slúchadlá bez externého zosiku sú viac menej nepoužiteľné k bežným malým zariadeniam
Pekný, ale rozhodne nie kvalitný zvuk.

To posledné vysvetlím: hrať to môže alebo pekne, alebo dobre alebo kvalitne. Lenže nikdy neplatí všetko dokopy. Aj dt990 majú charakteristiku mierne do U (učka), t.j. zdvihnuté konce pásiem. Niektoré Sennhaisery (skoro všetky, čo som mal, či počul) zas maju dosť hrb na stredoch, či vyšších basoch a pokles na výškach. Ale tieto rozdiely sú normálne, treba brať do úvahy tvar, materiál membran, tlmenie, tvar nausnikov, či material a stav nausnikov. A ešte do toho vstupuje aj tvar ucha počúvajúceho, jeho stav (chlpy v uchu oholené/neoholene).

Na hľadanie detailov, hlasnejsi posluch bez rušenia iných, posluch mimo domu, auta - OK.

Ale na kvalitný posluch radšej búdky. (Podotýkam normálne a slušne navrhnuté, vyrobené). Ale tam zas vstupuje miestnosť, odrazy atď. Večný boj.

Na záver napíšem, každý má rád to svoje a tak to má byť. Niekto búdky, niekto slúchadlá, niekto rezeň, druhý špagety....
Napísať odpoveď

Návrat na "Sluchátka"