Originalky

Moderátor: AdmineR

Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Originalky

Príspevok od používateľa Nstar »

Zdravim vsetkych privrzencov original MC.
Mam v oblube originalky, niektoré vedia zahrať vynikajuco.
Zbierate, pocuvate?
Prílohy
IMG_20190515_110556.jpg
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Originalky

Príspevok od používateľa EZ647 »

Ja som mal vždy veľa kritiky k originálkam, hlavne ku kvalitativnému prevedeniu, ale neviem či je tu na to niekto zvedavý.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Originalky

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Nstar: Tak mě osobně se moc nedařilo originálky shánět a ani jsem v tom nebyl příliš aktivní - šlo totiž o ceny, za které je dotyční prodávali a pak i za dostupný obsah. Ovšem před nějakou dobou se mi podařilo natrefit na pomerně solidní sbírku - asi přes 200 ČS originálek. Ale ne těch běžných z obchodu, spíš tam byly hromady zřejmě reklamovaných či vyřazených artiklů - jak jsou běžně u Supraphon či Opus kazet na etiketách informace o interpetovi, názvu alba, katalogovém číslu atp., tak tady všechny tyto dotišťované informace nebyly, byla tam jen čistá předloha s klasickým předtiskem o zákazu kopírování a označení strany.
Zatím jsem se k tomuto mega-balíku za tu dobu nedostal, abych si je popřehrával, ono přeci jen přes 200 kazet..

Samozřejmě když se vyjímečně zadaří, tak jsem za originálky rád bez ohledu na obsah, pokud jsou za dobrou cenu a když je tam něco, co mě zaujme, tak ještě líp.


EZ647: Já ti nevím, ale pokud by "Nstar" měl zájem sem zařadit i tyto informace, tak by to nebylo špatný. O duplikačních procesech originálek se toho na netu moc nepíše a o tom z minulosti už vůbec.
Třeba tu v ČS se používala (zřejmě v začátcích, kdy ještě nakupovali Maxell LN a jen přelepili původní etiketu) zajímavá matoda kopírování, kdy se pustila zdrojová nahrávka na mnoho magičů TESLA SM260 zapojených v sérii a přes ně se nahrávali tyto kazety v reálném čase.

Samozřejmě pak byly i jiné metody, které se používají do dnes, kdy se do bubnu duplikačního stroje vloží do smyčky napojený pásek se zdrojovou nahrávkou, která to už asi dělá rychlozáznamem..


Pardon za to případné odbočení a za možná zmatečnou formulaci, už pomalu spim a skoro mi to nemyslí :-)..
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Originalky

Príspevok od používateľa Nstar »

EZ, NSK
Napiste co vam ruky racia, preto som tu temu zacal. Kvalitatívnych pripomienok by sa naslo...
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8759
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Originalky

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Jasné - téma je ORIGINALKY - bez obmedzenia - tak sem patrí hocičo čo sa týka aj výroby, kopírovania, kvality, muziky ... dobrá téma.
Ja len skratkovito - veľmocou vo výrobe originál kaziet bolo aj Holandsko - produkovali kvalitne hrajúce originálky.
Raz (asi v roku 1994-5) som bol v prevádzke kde sa kopírovali originálky - bolo to KK štúdio Bánská Bystrica (KK znamená Karol Konárik - áno - ten spevák) - mal toho v BB viac - myslím že aj výrobu Coca Coly aj nejaký hotel a pod. aktivity. Boli to divoké 90.te roky ... mafia, slovenské podsvetie - potom prišla zahraničná mafia a korporácie ... a tým sa tu darí dodnes...
Tam som videl tie rýchlokopírovacie stroje (veľkosť stroja asi ako šatníková skriňa) kde šialenou rýchlosťou z master pásky sa urobilo na jeden šup okolo 9-10 pások. Tých 9-10 pások bolo navinutých pred nasekaním na jednom kotúči - celé to vyzeralo ako veľký reel-to-reel. No - aká to môže byť kvalita? Navyše sa používali ktovie aké pásky ... zrejme aké lacno zohnali. Nech sa ozve, kto pracoval v podobnom centre - bude zaujímavé si prečítať o tom z prvej ruky.
Teraz som si spomenul, že KK boli aj fotolaby na vyvolávanie fotiek.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2275
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Originalky

Príspevok od používateľa orhore »

Originální kazety.... nekoupil jsem v životě žádnou.... ale jednou mi kamarád donesl v 90 letech koupenou v Německu kazetu Fun Factory - Nonstop! Pro jistotu přitáhnul i stejnojmenné CD. Myslel jsem si, že si dělá prdel. Ať si porovnám zvuk z obou médii, protože on to nechápe. Tak jsem pustil jedno i druhé a nestačil se divit. Zvuk z kazety byl o několik tříd lepší než z toho CD! Bylo zřejmé, že pro kazetu se použil zcela jiný master záznam než pro CD. Koneckonců na něco podobného jsem narazil znovu i když se jednalo o trochu jinou věc. Ale tvrdit to mohu dál - CD je sprasený formát.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8759
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Originalky

Príspevok od používateľa Kazetowich »

malá odbočka - kukám že KK company ešte existuje ...
V histórii nemajú toho uvedeného viac ... ani spomenuté kazetové štúdio a coca-colu
Prílohy
KK company - staré logo
KK company - staré logo
KK company
KK company
KK company
KK company
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Originalky

Príspevok od používateľa Nstar »

Páni pardon za kvalitu tych fotiek
Tank Girl je vlastne vyberovka a fakt paradna. Zvukovo aj ked je na normalke daleko lepsia ako Soundgarden, ktorý je na chromke (samozrejme 120us)
Vlastne neviem ako to nahravali ale lieta to az na +6db/250 a hra pritom paradne. Jedna z najlepsie nahranych originalok co poznam.
Prílohy
Vľavo Soundgarden, vpravo Tank Girl soundtrack
Vľavo Soundgarden, vpravo Tank Girl soundtrack
IMG_20190516_090648.jpg
IMG_20190516_095343.jpg
Naposledy upravil/-a Nstar v Štvrtok, 16. Mája 2019, 09:55, upravené celkom 1 krát.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Originalky

Príspevok od používateľa Nstar »

S Led Zeppelin mam jeden problém, je to paradna muzika, jedna z najlepších kapiel ale zvuk majú podľa mna hrozny. A najhoršie su samozrejme digitalkami remastrovane, to je jak ked ti padne hrnec s fazulu zo sporaka do spinavych pekacov a jenskeho skla
Prílohy
IMG_20190515_110135.jpg
Vyborna liveka a asi aj preto zvukovo dobra
Vyborna liveka a asi aj preto zvukovo dobra
Skvelý album Houses of the holly zvukovo slusne na Zeppelinov
Skvelý album Houses of the holly zvukovo slusne na Zeppelinov
IMG_20190516_084342.jpg
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8759
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Originalky

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Odfoť tie Tank girl čo sú tam za pesničky ...
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8759
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Originalky

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Inak - čo som mal chromky originálky, tak hrali výškovo moc. CRO2 - 120 uS
Chýbali basy
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Originalky

Príspevok od používateľa Nstar »

Jedna srandicka, kupil som si kazetu LZ Presence, novu pekne odbalil, dal do kazetaku a.. tam ze TUC TUC. Skratka je tam miesto Zeppelinov nahrate nejake disko dance a vobec neviem, co to je ale je to riadna sracka. Tak som si po case kupil tento album na CD, samozrejme digitalne zdevastované...
Prílohy
Mozem si vybrat, ten dance floor alebo pieskovanie zblizka
Mozem si vybrat, ten dance floor alebo pieskovanie zblizka
Napísať odpoveď

Návrat na "Originálne nahraté kazety, LP platne, 8 tracky, šelaky a iné"