Verte mi, som inžinier !

alebo čo vás príjemne, či nepríjemne šokovalo - tipy na výnimočne kvalitné alebo nepodarené vintage hifi

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Verte mi, som inžinier !

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Tak Metro 2033 od Glukhovskeho v podobe knizky som pochrumal asi pred 2-3 rokmi a mame kupenu aj hru. Syn ju viackrat presiel. Mne sa to nepodarilo,ale je typicke ze skoro ziadnu neprejdem celu. Pri nejakom zaujimavom mieste sa zabudnem a tam aj ostanem ;-)
Inak zaujimavost, Metro 2033 je vcelku na hw narocna hra a svojho casu ju pouzivali na testovanie pc.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Duke_Dragon
stará páka
Príspevky: 649
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 19:42
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Verte mi, som inžinier !

Príspevok od používateľa Duke_Dragon »

Kazetowich napísal: Sobota, 20. Októbra 2018, 13:53 Tak Metro 2033 od Glukhovskeho v podobe knizky som pochrumal asi pred 2-3 rokmi a mame kupenu aj hru. Syn ju viackrat presiel. Mne sa to nepodarilo,ale je typicke ze skoro ziadnu neprejdem celu. Pri nejakom zaujimavom mieste sa zabudnem a tam aj ostanem ;-)
Inak zaujimavost, Metro 2033 je vcelku na hw narocna hra a svojho casu ju pouzivali na testovanie pc.
Ono jej redux verziu alebo redux verziu jej pokracovania Last Light (aj ked v tomto pripade ide o downgrade) pouzivaju stale a myslim ze na rok 2019 je naplanovane vydanie dalsieho pokracovania. Naviac ma metro tu vyhodu ze ma vstavani mod benchrmakovania takze sa nemusis ako recenzent trapit a snazi sa to uhrat identicky mnohokrat po sebe na roznich masinkach v roznich nastaveniach. Co sa tice narocnosti hw tak je to myslim docela fer, napriklad taky Zaklinac 3 ide super aj na horsich pc nielen preto ze polsky bratia sa snazily ale aj preto ze nepouziva ziadnu ochranu ktora sama o sebe zerie kvantum vykonu pocitaca (osobna konspiracna teoria zalozena na legendarnej ochrane Denuvo a jej konstatnom pozerani hdd a ram).
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Verte mi, som inžinier !

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Duke_Dragon: Ne že bych si chtěl hrát na tajemnýho, ale je to věc, kterou bych zatím moc nezveřejňoval. Sice se tomu v budoucnu nevyhnu, protože se to odrazí i na některých obrázcích (coverech) mých hudebních projektů, ale zatím to ještě nechám být.

Tak jako nevyžívám se v tom post-apokalyptickém vzhledu světa, jen mě zajímá jak to autor daného díla pojme a jak to může vypadat. O tomto seriálu vím už z dřívějška, ale zatím jsem se k tomu nedostal.

No já bych se sám pájení a různých oprav stejně chtěl vyhnout, abych danou věc nedodrbal ještě víc (což se mi bohužel už taky párkrát jemně podařilo), ale dávat 700Kč (před 6 lety) za přepájení FastPortu mi přijde fakt extrém.. Pájený FastPort vím jak vypadá a pokud jsou jen odlomené kontakty cínu, tudíš to nedolíhá, tak bych to jen přihřál kontakt po kontaktu a měl bych pokoj.
Tento neduh byl velmi častým jevem u FastPortů a přitom šlo o poměrně solidně vymyšlený konektor - lepší než nějaké mini či mikroUSB..
Používateľov profilový obrázok
Duke_Dragon
stará páka
Príspevky: 649
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 19:42
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Verte mi, som inžinier !

Príspevok od používateľa Duke_Dragon »

Kdo nevie moc rusky alebo sa mu nechce cakat kedy ... tak si to dajte na 8:40


Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Verte mi, som inžinier !

Príspevok od používateľa Kazetowich »

fuuu - však išli podla manuálu
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2317
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Verte mi, som inžinier !

Príspevok od používateľa orhore »

Tohle video není o tom, že by někdo něco udělal špatně. Byla to rutinní práce a dodrželi přesně to co bylo stanoveno. V nějakém el. okruhu bylo něco jinak než by mělo, ale ti dva na videu jsou v tom nevinně.
Používateľov profilový obrázok
Duke_Dragon
stará páka
Príspevky: 649
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 19:42
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Verte mi, som inžinier !

Príspevok od používateľa Duke_Dragon »

orhore napísal: Utorok, 4. Decembra 2018, 11:44 Tohle video není o tom, že by někdo něco udělal špatně. Byla to rutinní práce a dodrželi přesně to co bylo stanoveno. V nějakém el. okruhu bylo něco jinak než by mělo, ale ti dva na videu jsou v tom nevinně.
Ano uz mi to povedal kamarat ktoreho to tak zaujalo ze si to hladal a vraj je to normalna "porucha" preto tie rukacive a stit atd... skratka, elektrikar tvrdy chleba ma
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Verte mi, som inžinier !

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Dá sa i takto



Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Duke_Dragon
stará páka
Príspevky: 649
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 19:42
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Verte mi, som inžinier !

Príspevok od používateľa Duke_Dragon »

Prevodovka ktory je uplny sen, obzvlast pre tych ktori maju problem s tou obicajnou 5 stupnovou v osobaku...



A tu je k nej udajna schema:
adf633d77dc7d4483598d2f8adf57c61.jpg
adf633d77dc7d4483598d2f8adf57c61.jpg (75.59 KiB) 8218 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
Duke_Dragon
stará páka
Príspevky: 649
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 19:42
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Verte mi, som inžinier !

Príspevok od používateľa Duke_Dragon »

Dalsi tentoras vianocno novorocni prispevok do tejto kategorie, tentokrat je to krasne skupinovy pocin za statne ako sa v nasich koncinach patry! :P

Obrázok


" Obyvatelé Brna dostali od svých radních naděleno unikátní sportoviště - první basketbalové hřiště ne světě s povrchem ze sypaného kačírku!

Tak gratulujeme a přejeme fajn driblování..."

https://www.brnenskadrbna.cz/zpravy/spo ... rnetu.html
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Verte mi, som inžinier !

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Ten pocit, ked cakas ze sa lopta odrazi a ona žuchne ;-)
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Verte mi, som inžinier !

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Duke_Dragon: Tzhe :-D, tyjo vidíš, pěkná konina o které slyším teď prve.. No jo, tak Medlánkama jsem už dlouho neprojížděl, tak ani nevím kde přesně tohle "hřiště" je..

Ale je vidět, že to těm návrhářům opravdu myslí :lol:..
A když jsme u těch "myslitelů", tak to bys měl vidět ty inovátory vylepšující zdejší VUT..to je taky nářez..
Napísať odpoveď

Návrat na "Spadnutá sánka"