Verte mi, som inžinier !

alebo čo vás príjemne, či nepríjemne šokovalo - tipy na výnimočne kvalitné alebo nepodarené vintage hifi

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Duke_Dragon
stará páka
Príspevky: 638
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 19:42
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Verte mi, som inžinier !

Príspevok od používateľa Duke_Dragon »

SilverFox•NSK napísal: Utorok, 1. Januára 2019, 16:44 Duke_Dragon: Tzhe :-D, tyjo vidíš, pěkná konina o které slyším teď prve.. No jo, tak Medlánkama jsem už dlouho neprojížděl, tak ani nevím kde přesně tohle "hřiště" je..

Ale je vidět, že to těm návrhářům opravdu myslí :lol:..
A když jsme u těch "myslitelů", tak to bys měl vidět ty inovátory vylepšující zdejší VUT..to je taky nářez..
Mozes skusit porobit nejaku dokumentaciu toho velkolepeho diela, ja pridam fotky z STU stavebnej univerzity v BA:

http://yiffing.in/images/fotky/STU_28-9 ... 105600.jpg

http://yiffing.in/images/fotky/STU_28-9 ... 112201.jpg

http://yiffing.in/images/fotky/STU_28-9 ... 112252.jpg

*EDIT* dal som vizsie rozlisenie obrazkov
Naposledy upravil/-a Duke_Dragon v Streda, 2. Januára 2019, 18:40, upravené celkom 3 krát.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Verte mi, som inžinier !

Príspevok od používateľa Kazetowich »

tak to je fakt sila
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Verte mi, som inžinier !

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Duke_Dragon: Tak ono tam už nechodím tak často jako dřív, ale některý věci tam při úklidu jsou fakt dost na palici - na jeden příklad si teď vzpomínám - při průchodu z jedné budovy do další tam byl menší "most", který se nacházel několik metrů nad zemí a pod ním projíždí auta - samozřejmě je to uvnitř areálu.. Dřív tam byl starý a pěkně blbý průchod, otřesné lino, které tam snad bylo od začátku a nešlo ani umýt, různě tam zatíkalo při silných a možná i normálních deštích, tak to rekonstruovali. Samozřejmě v koninu na způsob modernosti..
Skla jsou nyní průhledná, což není špatný efekt (dřív tam byly tuším skleněné bloky z matného skla), ale udělané je to tím způsobem, že když je venku zima, tak je zima i uvnitř, protože jsou tam záměrné mezery - asi kvůli lepšímu průniku vzduchu. To má ovšem velikou výhodu, když je zima a ještě fouká vítr, to pak při úklidu pěkně mrznete i přes bundu.. Lino tam je jakési fórové s nepatrnými výstupky, jež jsou ale na hov*o. Když se to umývá, tak při zimním období to může namrznout, takže se to v tomto období doporučuje zametat..
Při silném větru s deštěm je uvnitř taky trochu mokro - asi opět někudy zatíká..nebo už přesně nevím, ale vlhko tam je..
EDIT: ještě doplním, že dříve tam bylo světlo v podobě zářivek (aspoň tuším), ale teď samozřejmě nějaké LEDky, které se rozsvěcují při chladných ránech asi 10min než je něco nepatrně vidět, ale už jsem tam dlouho nebyl a ani nevím jak se to rožíná, protože tím vypínačem to už nějak nešlo..


Prosím pozor, jedná se pouze o můj subjektivní názor a pohled na tuto koninu, nechci nikomu způsobit žádné problémy.


Jinak co se týká toho schodiště, tak to je tuším záměrný "defekt" - aspoň podle té narážky "Nástupiště 9 a 3/4" - odkaz na Harryho..
Používateľov profilový obrázok
Duke_Dragon
stará páka
Príspevky: 638
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 19:42
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Verte mi, som inžinier !

Príspevok od používateľa Duke_Dragon »

SilverFox•NSK napísal: Utorok, 1. Januára 2019, 18:37 Jinak co se týká toho schodiště, tak to je tuším záměrný "defekt" - aspoň podle té narážky "Nástupiště 9 a 3/4" - odkaz na Harryho..
Ano je to tak lebo je to najvissie poschodie a takto ziskali dalsi kancel "zadarmo" ale aj tak :D
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Verte mi, som inžinier !

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Duke_Dragon: Jo tak :-D. Ale takové schody jež vedou do zdi jsem viděl už i u nás na škole - a to vedly z venku do součastného okna :-D. To však jako až takovou chybu neberu, protože dřív tam zřejmě opravdu byl vchod, ale pak ho zazdili, udělali z něj okno, ale schody se zábradlím z venku nechali - asi se jim to nechtělo bourat..


Jo a co se týká těch médií, tak je pravda, že ten Data cartridge umístili dost blbě, ten rok 1885 zřejmě patří k těm kartičkám, ale ty roky mi tam stejně nesedí. Co se týká doby vzniku těch daných nosičů to přesně netuším, tak nechci kecat, ale u CD je to dost zásadní konina, protože pokud to berou jako úložná zařízení, tak CD-R vznikly až o mnoho let později než vynález CD jako takového..
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Verte mi, som inžinier !

Príspevok od používateľa daniel00421 »

No neviem vyčítať čo to sú za kartičky,bo poznám a to fungovalo hodne rokov pred mojim narodením a šlo o tzv,dierne štítky kde na spracovaní sa kartička vložila do stroja a ten vysekával príslušné polia na nich.pri spätnom čítaní zo zálohy naopak počítač spracovával tieto údaje presvetlovaním a čítaním,neskôr kapacitne zdokonalené dierované pásky,chýba aj ako som zameraný na pásy a kotučaky polpalce a palce mgf pásy na ukladanie dát.Nie som na toto odborník len si tak matne spomínam.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Verte mi, som inžinier !

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

daniel00421: Jo, tak děrné štítky znám taky..tedy vím o nich, ale nikdy jsem je osobně neviděl. Ty první vypadají, že by to mohlo být ono, z nadpisu jsem vyčetl něco jako "Papierový dierný štítok" či něco podobného, ale těžko říct, je to moc malý.. Ovšem při detailu na ten Data cartridge vypadají nepoužitě, tedy bez dírek..
Používateľov profilový obrázok
Duke_Dragon
stará páka
Príspevky: 638
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 19:42
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Verte mi, som inžinier !

Príspevok od používateľa Duke_Dragon »

Aj ked ide o vtip ktory je oblubeni hlavne v USA urcite by sa nasli ludia aj u nas schopny to spravit alebo sa nechat nakecat aby ho sli kupit na pumpu :lol:

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Verte mi, som inžinier !

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Obrázok
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Verte mi, som inžinier !

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

No, nevím jestli to zrovna spadá do důvěry v inženýry nebo do vtipů..osobně myslím, že tady to sedne líp :-D.

Holt černý humor pro elektrikáře no :lol:
swJ4ITCz40Rnj65H.jpg
Používateľov profilový obrázok
Duke_Dragon
stará páka
Príspevky: 638
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 19:42
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Verte mi, som inžinier !

Príspevok od používateľa Duke_Dragon »

Ta ciklisticka prilba ho ochrani ! XD
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Verte mi, som inžinier !

Príspevok od používateľa oneeeee »

prilba je proti hovnám.
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Napísať odpoveď

Návrat na "Spadnutá sánka"