Kopy kaziet

alebo čo vás príjemne, či nepríjemne šokovalo - tipy na výnimočne kvalitné alebo nepodarené vintage hifi

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: kazety

Príspevok od používateľa EZ647 »

Na druhej strane sa v tomto článku tu viewtopic.php?f=21&t=78
píše že Basf robil ročne 50 000 000 kaziet, to je produkcia jednej veľkej firmy z mnoho, v takom prípade máme o zábavu so zbieraním zabalených kaziet postarané do konca života, aj pre tých ešte nenarodených :)
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: kazety

Príspevok od používateľa oneeeee »

len aby tie kazety prežili . teda ak začnú amici vyrabať kazety tak , môžu skončiť aj na smetisku . :lol:
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: kazety

Príspevok od používateľa EZ647 »

Toho by som sa nebál žeby skončili na smetisku, museli by ich vyrábať extrémne dobre a napriek tomu zberateľstvo je silná vec, aj značka. To či prežijú tak vysoký vek je ale zase iný problém.
Pred 10rokmi mi hrala takmer každá kazeta čo som kúpil excelentne, a dneska už majú problémy skoro všetky s dobrým zvukom bezohľadu na značku a typ.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: kazety

Príspevok od používateľa oneeeee »

tie kazety čo som dostal od kamaráta sony metal xr a čo som dokúpil maxell XLII a XLII S , sú staré viac ako 25 rokov . maxellky som zobral preto staršie , aby som ich mohol vyskúšať v boomboxe . a poviem otvorene , že hrajú ako nové. a to majú za sebou niekolko nových záznamov . obyčajné kazety , na značke nezáleží len raz nahrať a dosť . druhý záznam je už k.o.
ale keď že som vychcaný viem si pomôcť . korekcie (výšky ) preženiem cez equalizer.
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: kazety

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Erik - keď tak rozmýšlam a čítam o tvojich problémoch s novými kazetami (ty kupuješ nové - zabalené vo folii) tak ma napadá, či im nebude škodiť práve byť zavreté desiatky rokov v tom umelohmotnom "puchu" - výparoch z výroby - či im to neškodí nejak - naleptáva za tie roky a rozrušuje štruktúru pásky. Či im nie je predsa lepšie keď sa používajú a vetrajú ... hm ?
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: kazety

Príspevok od používateľa EZ647 »

To asi nie, ide o to včasne zmagnetizovanie kým je čas, podobne ako Basf chromdioxid 1982 alebo ferrochrom čo som nahrával použité boli dosť dobré, podobne aj Sony Metal XR použité čo som donahrával prázdne 10min konce tak to šlo excelentne a čisto.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: kazety

Príspevok od používateľa daniel00421 »

oneeeee napísal: Pondelok, 17. Septembra 2018, 17:40 správne . to zaujíma aj mňa . čo som našiel na internete , niečo povyťahovali zo starých zabudnutých skladoch , kde sa vystriedalo niekolko majiteľov. prevažne boli v akomsi ck boxe a prekryté akýmsi plagátom. podobne sa niečo našlo v kontaineroch , ktoré si prenajímatelia prestali platiť a išlo to na aukciu.
A o Reel to Reel pásoch niečo podobné neviete ?Zabudnutý sklad,studio...Aj profi a tak,kľudne nové zabalené Emgeton niekde v Gotvaldove a tak
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: kazety

Príspevok od používateľa daniel00421 »

oneeeee napísal: Pondelok, 17. Septembra 2018, 17:40 správne . to zaujíma aj mňa . čo som našiel na internete , niečo povyťahovali zo starých zabudnutých skladoch , kde sa vystriedalo niekolko majiteľov. prevažne boli v akomsi ck boxe a prekryté akýmsi plagátom. podobne sa niečo našlo v kontaineroch , ktoré si prenajímatelia prestali platiť a išlo to na aukciu.
A o Reel to Reel pásoch niečo podobné neviete ?Zabudnutý sklad,studio...Aj profi a tak,kľudne nové zabalené Emgeton niekde v Gotvaldove a tak
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: kazety

Príspevok od používateľa Kazetowich »

daniel00421 napísal: Utorok, 18. Septembra 2018, 22:20
oneeeee napísal: Pondelok, 17. Septembra 2018, 17:40 správne . to zaujíma aj mňa . čo som našiel na internete , niečo povyťahovali zo starých zabudnutých skladoch , kde sa vystriedalo niekolko majiteľov. prevažne boli v akomsi ck boxe a prekryté akýmsi plagátom. podobne sa niečo našlo v kontaineroch , ktoré si prenajímatelia prestali platiť a išlo to na aukciu.
A o Reel to Reel pásoch niečo podobné neviete ?Zabudnutý sklad,studio...Aj profi a tak,kľudne nové zabalené Emgeton niekde v Gotvaldove a tak
Rozmýšlal som nad týmto a napadla ma jedna vec. Neviem či stále ešte sa ľudia zbavujú VHs, ale v nich je kopa veľmi kvalitnej pásky. Ak by sa ukázala ako vhodná pre použitie v kotúčakoch, stačilo by ju narezať a poprevíjať. Videl som na youtube ako chlapík z toho urobil malú kazetu (z chromovej BASFky) ale tam to nebolo vhodné, lebo sa nedala dostatočne vybudiť - možno aj kvoli malej rýchlosti CC. Pokus o použitie v reel to reel som nevidel.
Každopádne VHSky boli naparované (Erik?) a ak by magneticky sedeli, tak by to mohlo byť ešte lepšie ako pásy.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: kazety

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: kazety

Príspevok od používateľa Kazetowich »

opýtal som sa ho tam pod videom ako to hrá a napísal toto (preklad)
Hrá sa skvele, len je potrebné nastaviť niektoré parametre predpätia a úrovne nahrávania podľa oscilátora a oscilografu. Nahratý zvuk je excelentný, detailný, transparentný a dynamický rozsah je oveľa lepší! Podľa toho, ak je záznam vytvorený z pôvodného média, nemám na mysli MP3.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: kazety

Príspevok od používateľa EZ647 »

VHS nie je naparovaná, je to na báze ako audio kazety typu II, teda chromdioxid a ferrokobalt, pri výrobe boli magnetické častice fyzicky orientované šikmo, preto dobre nereagujú na pozdĺžny záznam, aj keď je pravda že synchro a audio linear sú na VHS nahrávane pozdĺžne.
Napísať odpoveď

Návrat na "Spadnutá sánka"