High fidelity Jahrbuch - Hifi ročenky Nemecko

všetky materiály čo by mohli pomôcť pri údržbe, alebo servise vintage hifi

Moderátor: AdmineR

Analogaudioman
metál za zásluhy
Príspevky: 373
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 21:44

High fidelity Jahrbuch - Hifi ročenky Nemecko

Príspevok od používateľa Analogaudioman »

Ahojte, dávam do pozornosti almanach Vintage Hifistu. Najobsiahlejšie zkatalogizovanie všetkej hifi techniky, ktorá sa vyrábala v Európe a dovážala do Nemecka zo všetkých končín sveta v rokoch 1963-1989. Aby som bol presnejší, z Japonska a Ameriky, lebo hifina sa vyrábala v tých časoch hlavne v Európe, Japonsku a USA a aj v Kanade. Celkovo bolo vydaných 14 dielov, ročenky vychádzali každé dva roky, pretože výrobný program sa nemenil tak často ako dnes. Mne sa osobne podarilo zohnať 8 dielov od 5. dielu (1970) do 12. dielu (1984). Čím nižsie, tým je tá buchla drahšia, diel 5. Som teraz videl na nemeckom ebayi za 50€, diel 8. Za 22,50€. V čase najväčšieho rozmachu hifi v Európe bola jedna buchla hrubá aj 5cm. Napríklad diel 5. má 728 strán bez reklamnej časti, ktorá je dosť rozsiahla, čiže v priemere má fyzicky okolo 800 strán.

Keby teda mal niekto z vás problém identifikovať zariadenie, alebo nemal manuál a potreboval by vedieť presnejšie údaje, rád poskytnem. Pri väčšine komponentov sú uvedené aj doporučené ceny v DM.
Prílohy
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
Analogaudioman
metál za zásluhy
Príspevky: 373
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 21:44

Re: High fidelity Jahrbuch - Hifi ročenky Nemecko

Príspevok od používateľa Analogaudioman »

Ďalšie reklamy
Prílohy
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: High fidelity Jahrbuch - Hifi ročenky Nemecko

Príspevok od používateľa janvys »

Sákryš to CHCI, jdu to omrknout. A díky moc za info, netušil jsem že něco takového bylo.

Pro ostatní si dovolím upozornit, že na webu hifiengine jsou ke stažení mraky naskenovaných katalogů všech možných značek a ročníků. Osobně už jsem si nasosal přes 1GB a skoro každý den co jsem práci a nudím se (což je téměř vždy) si je prohlížím a kochám se :)
SONY ES
Analogaudioman
metál za zásluhy
Príspevky: 373
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 21:44

Re: High fidelity Jahrbuch - Hifi ročenky Nemecko

Príspevok od používateľa Analogaudioman »

Tak, tak, bylo... V hifiengine som tiez zaregistrovany, mám taký zlozvyk, že ku každému Gerätu potrebujem mať pokiaľ možno, originálny servisný manuál a v prípade núdze pdf. Asi si tam stiahnem cely Dual, joa keby mal niekto záujem, stiahol som z nejakej stránky horu manuálov ku starým Dualom.
Petison
mazák
Príspevky: 69
Dátum registrácie: Nedeľa, 28. Júla 2019, 11:24

Re: High fidelity Jahrbuch - Hifi ročenky Nemecko

Príspevok od používateľa Petison »

Mohl bych poprosit o stažení manuálu k Marantz SR 620 z hifiengine? I přes registraci mě to nejde stáhnout.
https://www.hifiengine.com/manual_libra ... r620.shtml
Petison
mazák
Príspevky: 69
Dátum registrácie: Nedeľa, 28. Júla 2019, 11:24

Re: High fidelity Jahrbuch - Hifi ročenky Nemecko

Príspevok od používateľa Petison »

Spousty různých katalogů a manuálu. Asi znáte:
https://www.vintageshifi.com/repertoire-pdf/Dual.php
Analogaudioman
metál za zásluhy
Príspevky: 373
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 21:44

Re: High fidelity Jahrbuch - Hifi ročenky Nemecko

Príspevok od používateľa Analogaudioman »

janvys napísal: Utorok, 24. Septembra 2019, 00:16 Sákryš to CHCI, jdu to omrknout. A díky moc za info, netušil jsem že něco takového bylo.

Pro ostatní si dovolím upozornit, že na webu hifiengine jsou ke stažení mraky naskenovaných katalogů všech možných značek a ročníků. Osobně už jsem si nasosal přes 1GB a skoro každý den co jsem práci a nudím se (což je téměř vždy) si je prohlížím a kochám se :)
Ahoj, Jan, no ako si poriešil tie ročenky? Podarilo sa Ti niečo získať na ebayi? Včera tam niekto vydražil 6 dielov po 25€ 😂 Ešte iný človek tam ponúka 6 dielov spolu za 170€, čo je super cena. No prvé 4 diely to ue cenový masaker, po 80-90€ kus 😂
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: High fidelity Jahrbuch - Hifi ročenky Nemecko

Príspevok od používateľa orhore »

Petison napísal: Nedeľa, 29. Septembra 2019, 08:52 Mohl bych poprosit o stažení manuálu k Marantz SR 620 z hifiengine? I přes registraci mě to nejde stáhnout.
https://www.hifiengine.com/manual_libra ... r620.shtml
Šlo mi to normálně stáhnout. Další odkaz zde: https://uloz.to/file/fiKr49nhUh1t/hfe-m ... -es-nl-pdf
Je to ale jen uživatelský manuál, ne servisní.
Petison
mazák
Príspevky: 69
Dátum registrácie: Nedeľa, 28. Júla 2019, 11:24

Re: High fidelity Jahrbuch - Hifi ročenky Nemecko

Príspevok od používateľa Petison »

Super, díky.
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: High fidelity Jahrbuch - Hifi ročenky Nemecko

Príspevok od používateľa janvys »

Analogaudioman napísal: Pondelok, 30. Septembra 2019, 12:43 Ahoj, Jan, no ako si poriešil tie ročenky? Podarilo sa Ti niečo získať na ebayi? Včera tam niekto vydražil 6 dielov po 25€ 😂 Ešte iný človek tam ponúka 6 dielov spolu za 170€, čo je super cena. No prvé 4 diely to ue cenový masaker, po 80-90€ kus 😂
Zatím ještě ne, chtěl bych ročenky z těch posledních let, cca 1980 až na konec, 1989?. Místo toho jsem se ale včera nechal unést a kliknul "buy" u něčeho jiného, manželka mě zabije :D
SONY ES
Analogaudioman
metál za zásluhy
Príspevky: 373
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 21:44

Re: High fidelity Jahrbuch - Hifi ročenky Nemecko

Príspevok od používateľa Analogaudioman »

A na čo dobré si klikol? 😂 Nejaké drahé kazetky, či nejaký geretik?
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: High fidelity Jahrbuch - Hifi ročenky Nemecko

Príspevok od používateľa janvys »

Analogaudioman napísal: Utorok, 1. Októbra 2019, 12:48 A na čo dobré si klikol? 😂 Nejaké drahé kazetky, či nejaký geretik?
Na tohle:
https://www.vintagehifi.sk/viewtopic.php?f=7&t=1973
:P :twisted:
SONY ES
Napísať odpoveď

Návrat na "Návody, servisné manuály či schémy a pod."