Skladovanie kaziet

sem všetko, čo neviete zaradiť inde

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Hasterman
stará páka
Príspevky: 546
Dátum registrácie: Nedeľa, 23. Septembra 2018, 12:40
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Skladovanie kaziet

Príspevok od používateľa Hasterman »

IMG_20191031_194826.jpg
IMG_20191031_194836.jpg
Zháňam niečo takéto. Tento rozmer na 6 kusov a nie tie celoplastové. Príde mi to ako ideálne riešenie. Dá sa to dobre skladovať (ako kniha) nezaberá veľa miesta na počet kaziet.
Nové skladujem v týchto boxoch, má to výhodu že sa na ne nepráši, ale tie boxy nie sú moc na okrasu tak to mám mimo očí.
A pri nahraných kazetách by som radšej uprednostnil púzdro kniha aby boli po ruke. Kde to zoženiem? Ako ste na tom vy?
IMGP2551.JPG
AKAI AM-95, GX-95, CD-73, AT-93, JVC TD-V711, SEA-M770, Telefunken TS850, Onkyo TX-4500 mkII, DALI Spektor 2, Canton AS 85 CS, Audio-Technica ATH-M50x
pedro
stará páka
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Novembra 2018, 14:01

Re: Skladovanie kaziet

Príspevok od používateľa pedro »

ANi jedno ani druhé neni dobré.Do prvého sa stále práŠi na vŠetky kazety-teda v otvorenom stave a samozrejme manipulácia s ,,bedŇou,, kvôli jednej kazete a druhá ? Pracné pri pouŽití,no na prepravu ujde...ps.iba môj názor! Daj si na ohýbaČke do tvaru ,,U,, s nábehovými hranami ohnúť napr AL plech na rozmer kazety,potiahni vnútro napr. zamatom,resp aspoň zasúvacie hrany a kazety jednoducho vložíš aj s krabičkou ako LP...Celý držiak CC vložíŠ do šuflíka naležato,alebo medzi police.Robil som to v období ,,kazetománie,, a používal pár desaťročí,.Jeden ks ešte mám...SAmozrejme,že popkiaľ kazety potrebujeŠ pre prehĽadné pouŽívanie.PokiaĽ skladovaŤ,stačí aj krabica od topánok a Šup do skrine.TA ne ? :O)
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Skladovanie kaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Ja tu teraz trochu oprášim toto vlákno, pretože mám otázku na skladovanie (hej keby sa niekto divil, ani ja neviem všetko)
o vhodnom skladovaní, teplota, vlhkosť, poloha, prašnosť a pod. sme už čo to napísali, aj o tom všade čítame a pod.

Ale mám otázku na elektrické polia a rušenie, nie je to tak že každým vodičom, ktorým prechádza prúd tvorí elektromagnetické pole?

Takže čo ak mám skriňu s kazetami pri stene a na druhej strane bytu z chodby je rozvodná skriňa pre celé poschodie, alebo krabice pri zásuvkách, káble v stene, predlžovačky okolo krabíc, napájacie zdroje, pulzné, transformátorové a pod.

No a potom čo taký router wifi vedľa skrine a pod. ja som síce doteraz nemal nejaké problémy s poškodením záznamu na páskach, ale pri množstve čo mám samozrejme nebudem môcť prehrať všetky či sú v poriadku, aký máte na tieto veci názor?
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Skladovanie kaziet

Príspevok od používateľa orhore »

Když strčíš kazetu do svého decku, tak je vystavena daleko většímu elektromagnetickému poli z trafa umístěného uvnitř přístroje, než čemukoliv jinému umístěnému ve zdi či jinde. Pozor bych si dal jen na silné magnety repráků v reprosoustavách. Už jsem viděl několik uživatelů, kteří z oblibou odkládali své kazety na reprobedny.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Skladovanie kaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

repro mám menej než pol metra od skrine s kazetami a od poličky s tape deckmi

ale skúšal som so šrubovákom, sú tienené, tak snáď to bude mať ten správny efekt
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Skladovanie kaziet

Príspevok od používateľa oneeeee »

Prílohy
obaly.jpg
obaly.jpg (145.92 KiB) 1851 zobrazení
obal.jpg
obal.jpg (21.6 KiB) 1850 zobrazení
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Skladovanie kaziet

Príspevok od používateľa orhore »

Pánové, kazety jsou jen spotřební materiál bez ohledu na to, že výroba již skončila. Nejlepší je kazety používat, než je nechat po rozbalení ležet. Používáním se eleminuje většina negativ spojených s vlhkem a degradací magnetické vrstvy. A nebo je nechejte zabalené v origo fólii a kochejte se jen pohledem :) .
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Skladovanie kaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

spotrebný materiál, len mám posledné roky dojem že som sa dal na zbieranie tovaru z klenotníctva

používať, keby som hral každý deň jednu kazetu, tak by som všetky obmenil skoro raz za 10rokov :D
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Skladovanie kaziet

Príspevok od používateľa orhore »

Hmm, tak to abys už začal :)
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Skladovanie kaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

orhore: no v podstate som nikdy neprestal, len nie každý deň počúvam, tento týždeň mám taký útlm na kazety, pretože premiestňujem nábytok a vlastne mením pôsobisko o jednu miestnosť v byte vedľa, kde mám viac miesta, len ma znervózňuje bližší pobyt pri rozvodnej skrini a mám problémy s elektromagentickým rušením monitora na HDMI, ten to proste nedáva, tak som bol zvedavý koľko to bude vadiť aj kazetám

offtopic k monitorom presunutý viewtopic.php?f=75&t=3129
Napísať odpoveď

Návrat na "Nezaradené"