Přepravky na vinyly

sem všetko, čo neviete zaradiť inde

Moderátor: AdmineR

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Přepravky na vinyly

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Zdravím,
nevím kam to zařadit, tak jsem to zařadil do nezařazených :-).


Už delší dobu řeším (no řekněme, že se spíš řeší) potíž s mým chaotickým pokojem. Hodně místa mi tu krom krabic zabírají i poměrně dlouhé řady vinylů a to mnohdy ne zrovna vhodně poskládaných (samozřejmě nejsou na sobě) - některé jsou na nábytku a protože tam není žádná zařážka, tak mají tendenci se sesouvat, pokud bych se jimi prohraboval.
Ale některé nakřáplé nebo podivné šelaky musím mít odloženy na sobě a ty bych mohl pak dát třeba na ten nábytek..

Proto mě před nějakou dobou napadlo pořídit nějaké přepravky, které by byly dělané na 12" a 7" desky s tím, že by tyto bedny bylo potřeba štosovat - tím pádem by musely mít nějakou zarážku i s rezervou, aby se další přepravka nepokládala na samotné desky.


Chci se zeptat, máte někdo zkušenost nebo víte o nějakých vhodných přepravkách na desky?


PS.: jen dodám zajímavost, pro ty kdo mají taky rádi krabice - nejideálnější bedny na skladování audiokazet jsou ty vinné, třeba od běžně velkých 6 flašek vín.
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Přepravky na vinyly

Príspevok od používateľa janvys »

Doufejme že NSK nebydlí výše než v přízemí, jinak by se za chvílí propadl tou vahou své sbírky o patro níže k sousedům... :D
SONY ES
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Přepravky na vinyly

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

janvys: Už jsem se lekl, že by tak rychle dokázal někdo poradit - páč Googl jsem už zkusil, ale nebyl jsem z těch možností nějak chytřejší..

No když vynechám nelogické číslování ve výtahu, tak jsme ve 4. patře cihláku co má 5 pater celkem. Jo :-D, nad tím jsem už taky uvažoval, pak jsem si ale uvědomil, že ta obrovská dřevěná stěna v obýváku musí mít pořádnou a mnohem větší váhu než celá má sbírka.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2283
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Přepravky na vinyly

Príspevok od používateľa orhore »

SilverFox - uvažuj nad vinylovými deskami stejně jako nad knihami. Kde se dávají knihy? Do knihovny. Gramodesky by měly být uloženy úplně stejně. To obnáší nějakou celkem i jednoduchou nábytkovou stěnu s rozdělenými policemi. Třeba i dookola celého obývacího pokoje. Nic lepšího není. Předpokládá se jen výroba na míru. V krabicích či jiných úložných přepravkách to těm deskám zrovna neprospěje.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Přepravky na vinyly

Príspevok od používateľa oneeeee »

prepravky by boli , ale výška je problém. tak už len zákazková výroba . najlepšie zo železa .len výsledok by bol otrasný . účel by to splnilo.
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Přepravky na vinyly

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Dopředu podotýkám, že to co píšu je v normálním tónu, nepíšu to ani ironicky ani naštvaně, pokud to tak vyzní, tak je to tím, že jsem dnes naspal 2.5h a mám za sebou hnusné 2h čekání plné nervozity v nemocniční čekárně u zubaře (jen v čekárně, páč jsem ani neměl šanci jim dát papíry, jako i někteří ostatní, tak jsem se jim na to po 2h vys*al).



orhore, oneeeee: Jasný, to chápu, ale když nejsou peníze na výrobu nábytku a přesto furt poslouchám, abych si uklidil v pokoju (mimo to, že to tady mám fakt poněkud zaskládaný), tak musím řešit alternativu.
Ano, nábytek by musel být na míru, aby byla zadní stěna krytá a přední taky samozřejmě s možností odkrytí (aby se neprášilo dovnitř), to si nějak neumím představit jak by to mělo vypadat. Nehledě na zásadní fakt, že mi to bude přibývat a nevím kolik a čeho - nějak ještě nevidím do budoucnosti, abych to mohl promyslet.

Většinu desek mám prostě naskládaných v několika řadách na koberci a na některých mám nějaké lehčí krabice - myslím a vím, že desky naskládaný ve vhodných přepravkách na tom nebudou vůbec nějak hůř než když jsou teď na koberci.
A mimo to, hodně desek mám stále v krabicích ve kterých mi došly, aby se s nimi dalo dobře manipulovat a neprášilo se do nich. Takže co by jim mělo ublížit? To se ptám normálně.


A podotýkám, že to musím mít jen ve svým pokoji, to že se mi to drobně nahrnulo i do obýváku neznamená, že můžu počítat se dvěma místnostmi..


Ale ony existují prý nějaké pevné plastové přepravky na desky, kde se psalo, že jsou ideální pro DJe, kteří mají hromady desek a potřebují je bezpečně přepravit.. Potíž je, že nevím které jsou ideální pro moji potřebu - tedy pro dostatečnou váhu a štosování třeba tří přepravek 12" desek na sobě. U 7" by to asi mohlo být 4-5..
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Přepravky na vinyly

Príspevok od používateľa oneeeee »

niečo na webe je , len či to bude vyhovovať http://www.vinylovedesky.cz/prepravky-k ... desky.html
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Přepravky na vinyly

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

oneeeee: Jo, to bylo mezi prvními weby, které jsem navštívil :-).
Jen mi přijde poněkud neelegantní pižlat nápojové přepravky - minimálně v tom, že bych to nemohl bezpečně naskládat na sebe, nebylo by to ideální na 7" desky a nezabránil bych průniku prachu.. Co se výšky týká, tak by možná nějaké mohly být vhodné, aby tam byla rezerva, ale s kastlama nemám vůbec zkušenost a nezkoumal jsem to, tak nevim.

Ideálnější varinata mi přijde právě taková bedna, která je dělaná přímo na 12" a 7" desky a případně i s víkem, které by ale muselo vydržet nápor další bedny na vrchu a to je to co u plastu nevím jestli jde.
A další zásadní věcí je cena a místo, kde je prohlídnout a koupit..

Proto jsem potřeboval radu, zda to někdo taky takto řeší nebo má nějakou zkušenost.
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Přepravky na vinyly

Príspevok od používateľa janvys »

Jasně že to jde štosovat, jde jen o konstrukci, která musí být tomuto uzpůsobená, čili vyztužená. Byl jsi někdy v pivovaru? Tam štosují přepravky třeba do 12 pater aniž by se ta spodní začala deformovat či praskat. A to si vem, kolik ta jedna přepravka váží plná. Minimálně stejně jako by byla plná desek. Přesněji to neznám protože pivo nepiju. Základ je prostě výstuha, pak štosuj dle libosti.
P.S. raději si ale nejdřív zjisti, jaké máš povolené zatížení podlahy na 1m². Nebo se fakt propadneš k sousedům. To neber jako vtip, ale fakt. Bohužel znám takový případ. Ono taková nábytková stěna plná desek má daleko větší rozložení váhy na plochu, než 10 na sobě vyskládaných krabic s kamením v jednom bodě. Vše záleží na konstrukci té podlahy a jejím ukotvení.
SONY ES
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Přepravky na vinyly

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

janvys: Ajo vlastně, to je taky pravda, ale v pivovaru jsem byl jen při rozvozu jídel a tam jsem viděl jen obrovský haldy prázdných sudů různých velikostí. V obchodech jich bývá na sobě jen pár a ani jsem ty případné deformace nesledoval, tak nemám tušení. Mimo to, je to i proto, že jde chlast taky mimo mě. Jako jednou za čas (třeba za měsíc) si koupím "Lišácké jablko" ve skle a bohatě mi to stačí..tak liška no ;-).

Já vím, s tím počítám. Bohužel ale tohoto údaje se asi nedopátrám. Ale kdyby něco, tak bych si desky naskládal k nějakému místu u zdi než do středu místnosti. Ale určitě bych jich na sebe nedával víc jak 3 u 12" - nejen kvůli pořádné váze, ale i kvůli tomu, abych nemusel přeskládávat 5 beden, abych se dostal k té dole :-D..
Napísať odpoveď

Návrat na "Nezaradené"