Hyeny

sem všetko, čo neviete zaradiť inde

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Hyeny

Príspevok od používateľa Kazetowich »

na bazosi som našiel inzerát pred časom, že "kúpim presne túto aiwu - magič - dvojdeck".
Jednalo sa o dvojča - jazvečíka - presne ten mala žena v práci a dlho nebol využívaný. Hovorím si že ok - niekomu urobí radosť. Dohodli sme sa na symbolickej sume 20€ aj s poštou.
Žena to unavená doniesla peši z práce - neni to úplne malina trepať ... ja som to balil polhodinu do kartónu a zaplatil poštovné, poslal s dôverou bez dobierky - však hifisti / jedna rodina ... nie?
Čakám na peniaze, týždeň, mesiac ... nič. Píšem dotyčnému ... nič.
Aby som mu urobil meno aké si zaslúži, jedná sa o email patreshandlova@gmail.com - toš prvá hyena
Patrik Puska
Fucikova 24/6
972 51 Handlová
Slovensko


Hanba mu !!!
Naposledy upravil/-a Kazetowich v Nedeľa, 9. Júna 2019, 12:40, upravené celkom 1 krát.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2321
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Hyeny

Príspevok od používateľa orhore »

Cokoliv se kupuje či prodává přes bazary, tak zásadně se platí vždy předem a nebo lépe na dobírku se zaplacením poštovného předem :!: Žádná jiná alternativa neexistuje. Hyeny mohou být samozřejmě na obou stranách transakce. Nejdříve je třeba udělat průzkum zda dotyčný nemá na internetu nějaká negativa.

Adresa Fučíkova 24/6 v Handlové neexistuje. Jen 1597/6.
Naposledy upravil/-a orhore v Nedeľa, 9. Júna 2019, 12:33, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Hyeny

Príspevok od používateľa oneeeee »

vždy berem na dobierku. dôvod je jednoduchý. nemusí o tom vedieť manželka , a viem že keď pošlem ,, hehe ,, dopredu nemusím sa tovaru dočkať.
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Hyeny

Príspevok od používateľa Kazetowich »

tak toto bola skôr výnimka - som na bazoši ako doma - minimum negatívnych skúseností za 7-8 rokov doteraz (aj vďaka použitiu predvídavosti a sedliackeho rozumu a obozretnosti) a desiatky spokojných predajov a nákupov. Toto bola len taká "bokovka" - nešlo mi o prachy ani zárobok. Ale vďaka za dobre mienené rady.
Je to prvý test a zároveň posledná skúsenosť - "vďaka" neserioznym hyenám ako tento Patrik Puška z Handlovej, už nikomu nič nepošlem len tak.
Zároveň môžete prispieť ďalšími podobnými do tohto vlákna - aby sme poukazovali na nepreberačov, dlžníkov a pod. hyeny.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Hyeny

Príspevok od používateľa Kazetowich »

orhore napísal: Nedeľa, 9. Júna 2019, 12:27 Cokoliv se kupuje či prodává přes bazary, tak zásadně se platí vždy předem a nebo lépe na dobírku se zaplacením poštovného předem :!: Žádná jiná alternativa neexistuje. Hyeny mohou být samozřejmě na obou stranách transakce. Nejdříve je třeba udělat průzkum zda dotyčný nemá na internetu nějaká negativa.

Adresa Fučíkova 24/6 v Handlové neexistuje. Jen 1597/6.
Akú adresu poslal, takú som napísal - trasovanie ukázalo, že balík bol prebratý - teda dorazil v poriadku.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Hyeny

Príspevok od používateľa oneeeee »

24/6 je číslo vchodu do paneláku
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
Hasterman
stará páka
Príspevky: 550
Dátum registrácie: Nedeľa, 23. Septembra 2018, 12:40
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Hyeny

Príspevok od používateľa Hasterman »

Mne sa stalo niečo podobné s platbou až po doručení. Ale to som si vyhliadol mobil, comunicator od Nokie. Našiel som si inzerát a zavolal predajcovi. Sám mi navrhol že mi telefón len tak pošle a reku keď ho budem mať a bude všetko v poriadku pošlem mu peniaze. Bol som prekvapený týmto prístupom. Telefón mi prišiel v stave nového kusu s komplet balením, predajca tvrdil že si ich kupoval vždy dvojmo, druhý do zbierky. Platbu som uhradil a telefón výborne slúžil dlhý čas.
Je na Bazoši veľa dobrých predajcov a aj tých čo si zásielku prevezmú, ale toto by som asi človeku čo nepoznám neposlal bez platby a už vôbec keď je z Handlovej. Tých čo poznám nemám problém poslať a počkať na peniaze aj mesiac lebo viem že dorazia. Ja už neposielam ani na dobierku, v poslednej dobe je hitom neprebratie si zásielky a človek príde o peniaze na poštovnom a ešte sa aj nabehá na poštu. Preto žiadam platbu dopredu.
Veľa ľudí to nechápe, argumentuje to tým že nemajú istotu že im to príde keď to zaplatia z účtu teraz. Ja im rozumiem, doba je zlá. Ale keď niekto nechce poslať ani to poštovné o ktoré by som ja prišiel keby tú zásielku neprebrali, tak ďalej nemá zmysel komunikovať. Prečo by som ja mal veriť človeku ktorý nedôveruje mne.
AKAI AM-95, GX-95, CD-73, AT-93, JVC TD-V711, SEA-M770, Telefunken TS850, Onkyo TX-4500 mkII, DALI Spektor 2, Canton AS 85 CS, Audio-Technica ATH-M50x
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Hyeny

Príspevok od používateľa Kazetowich »

O par rokov budeme spominat na tieto stare dobre casy (ked sa este podarilo nieco predat ci kupit na doveru ci dobre slovo).
Bude len nieco nove - co ponukne "system" - ludskost a dovera pomaly vyhynu. Aj vdaka hyenam ako horespomenuty dotycny parazit.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Hyeny

Príspevok od používateľa oneeeee »

a teraz ktorý to je
Prílohy
google.jpg
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2321
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Hyeny

Príspevok od používateľa orhore »

oneeeee - tyhle xichty jsem také našel, ale nechtěl jsem tím Kazetowiche moc trápit.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1918
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Hyeny

Príspevok od používateľa daniel00421 »

No a a ja tiež čakám...
Ebay,dve nezávisle objednané a zaplatené položky Pay Pal a objednávka z Rumunska,náhradné diely pre kotúčaky.
Dvaja nezávislí predajcovia,všade píšu že dodanie tovaru do 27.5 2019,poslali mi aj čísla balíkov,podané boli v Rumunsku 16 a 17.5. a dodnes nič,je dnes 9.6. ako je to možné že z dvoch adries nezávislo a ešte to tu nie je...ani jeden balík,sledovanie skončilo na medzinárodnom vyhľadávači 23.5.v Bulharsku,žiadne iné informácie dodnes nemám a mám v tom cez 300 Eur na platbe,zatial čakám márne.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
Hasterman
stará páka
Príspevky: 550
Dátum registrácie: Nedeľa, 23. Septembra 2018, 12:40
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Hyeny

Príspevok od používateľa Hasterman »

To je tri týždne. Určite to tak dlho nemôže ísť.
Ja som dnes riešil nedodanie tovaru z Číny po 4 týždňoch.
Normálne by som ešte počkal, ale predajca mi poskytol sledovacie číslo ktoré neexistuje. A potom si zrušil účet, alebo mu bol zrušený. Do pol hodiny som mal späť peniaze.
Ale stalo sa mi párkrát že zavolal kuriér a priniesol balík, ale podľa sledovacieho čísla ešte nebol ani na Slovensku.
AKAI AM-95, GX-95, CD-73, AT-93, JVC TD-V711, SEA-M770, Telefunken TS850, Onkyo TX-4500 mkII, DALI Spektor 2, Canton AS 85 CS, Audio-Technica ATH-M50x
Napísať odpoveď

Návrat na "Nezaradené"