KDE STE ???

sem všetko, čo neviete zaradiť inde

Moderátor: AdmineR

Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: KDE STE ???

Príspevok od používateľa Stano »

Nstar:
Mal si regulárne založiť novú tému. Treba sa o tom porozprávať.
Vždy je viac možností a spôsobov. Sem tam sa aj tu na fóre, zjavia ultimatívne príspevky, je to takto a inak to nemôže byť, a ono stále to môže byť aj ináč. :D
Sledujem dosť veľa vecí ohľadne kaziet a tak, nás tu diskutuje zopár, čo je niekedy na škodu...
Sú názory na pravý chróm, že vôbec nepoužívať a niekto si môže pochvalovať.
Bude asi záležať aj od roku výroby a použitej zmesy. Myslím, že receptúry sa v priebehu času menili a ani Basf nezotrval na jednej pozícii,ale vyvýjal ďalej. Všeobecné závery bez konkrétnych príkladov sú tie najhoršie a zase prevzaté názory bez osobného odskúšania, to tiež nie je bohvie čo.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: KDE STE ???

Príspevok od používateľa moniatko »

Stano a máš doma nejaký pravý chromdioxid?
neváhaj a sám vyskúšaj jak ti na 959 zahrá
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3647
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: KDE STE ???

Príspevok od používateľa Nstar »

Stano mohol by si vyskusat by ma zaujimal tvoj vysledok
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: KDE STE ???

Príspevok od používateľa Stano »

Mám tam niečo aj riadne staré, ale či je to pravý chrómoxid, tak to ja netuším.
Basf Chrome maxima, hrá bez problémov, minimálny šum, ale ja naozaj striktne dodržiavam to dolby, ale mám tam aj zo 70tych rokov, musím sa pozrieť.
Mňa pri tomto zaujíma aj tá ďalšia vec.
Ako je to s trvácnosťou záznamu, prekopírovanie, stabilita chrómoxidu po rokoch. Raz som tu už spomínal jedného maníka, ktorý nedá na Basf dopustiť a pochvaľuje si aj veľmi staré nahrávky.
Napríklad ja netuším aká zmes je na tej kazete socimag chrome a ja osobne nemám voči zvuku výhrady. Tiež tu bolo napísané, po tom čo som sa na nich pýtal, že to na nahrávanie nie je a ono sa to dá v pohode. A priamo túto starú socimag si pochvaľovalo viacero ľudí.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: KDE STE ???

Príspevok od používateľa moniatko »

myslíš tie, čo si sa o ne so mnou podelil?
Ja už som jednu rozbalila, ale zatiaľ som ju neskúšala, nevedela som, že je to pravý chrome, aj keď som si to myslela.
V brzkej dobe ju vyskúšam : )
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: KDE STE ???

Príspevok od používateľa Kazetowich »

:shock:
uff - povedal by Winnetou - ale toto treba presunut kam to patri - Monikaaaaa
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3647
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: KDE STE ???

Príspevok od používateľa Nstar »

Kazetowich, ten môj "príspevok" presunúť? Tak do koša, kam patrí.

Ale nedá mi to, nechcel som už písať nič k tomu ale ešte jednu vec.

Boli dohodnuté nejaké normy, to býva to IEC na booklete. Ak sa teda magneťák drží normy a rovnakej aj kazeta tak by sme mali dostať plochú charakteristiku a všetko by malo spievať.
BASF CS II napríklad presne kopíruje normu a na meraných kmitočtoch nemá od nej žiadnu odchýlku. Býva to aj uvedené vzadu na obale. Opakujem ak je tak naladený aj kazeťák všetko je paráda ale ak je kazeťák mimo tak tá páska bude budiť dojem, že je zaostalá, mdlá, nemá výšky ani vybudenie.

Opačný prípad je presne napríklad SAX. Tá je teda úplne mimo normy a robí dojem, že je živá, cinkavá, detailná, presná, často sa hovorí že živšia od zdroja. Ide na to tým spôsobom, že má schválne väčšiu citlivosť na vysokých kmitočtoch a teda tie tam potom nahrá so zdvihom. Ak je aj magič kalibrovaný na SA (ktorá je dosť plochá a výborná ), SAX bude vykazovať zdvih. Pri nejakých žánroch to určite nie je na škodu alebo ak má niekto nie úplne detailnú zostavu alebo má len skrátka taký vkus...
Takže typicky páčivé kazety AD, AR, SA-X sú super ale idú na to týmto trikom, odchýlkou od normy, teda schválne väčšou citlivosťou na ľúbivých kmitočtoch, ktoré zvýrazňujú. V podstate neni žiaden problém, je to o vkuse. Ale teraz zdanlivo offtopic, dolby. Často nevychádzajú výsledky s dolby práve preto, že tieto kazety používajú podobné triky. Dolby vieme, že potrebuje plochu charakteristiku. AD, AR, SAX, toto splniť nemôžu preto je občas problém ich vôbec nakalibrovať a často nevychádza dolby. Je jedno, že váš kazeťák má dvojbodovú kalibráciu, to ešte neni zárukou, že vám to vyjde. Na dolby treba voliť kazetu, ktorá má čo najmenšiu odchýlku od normy. Aby nezvýraznila ani nepotlačila najmä vysoké kmitočty pretože to sa potom odrazí na zlom zvuku s dolby. Typicky kazety BASF, od TDK je to SF, sú ploché kazety na ktorých by ste mali dostať výborné výsledky, teda ak nie je magič kalibrovaný nejako extrémne inak.

Takže keď sa to vezme CrO2 je taký ten hrdina čo síce má pravdu ale nechce sa mu prekrikovať, radšej si dá ruky do vrecka a ide si po svojom...


Znovu sorry, už si dám pokoj
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: KDE STE ???

Príspevok od používateľa Stano »

Je táto kazeta čistý chrómoxid?
Screenshot_20210303_122511_com.android.chrome.jpg
IMG_20210303_115013.jpg
Mám len tie dve, tak by som dve zobral z tej ponuky, nech si skúsim nahranie skutočnej chrómoxidovej pásky
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: KDE STE ???

Príspevok od používateľa moniatko »

áno, obe sú pravý chrome =)
ja mám hentakú Chrome Super
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: KDE STE ???

Príspevok od používateľa Kazetowich »

veru je to alchymia - čo paska a magič, to originál 😁.
Monika presun to volakde kam to patrí 😊
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: KDE STE ???

Príspevok od používateľa janvys »

Já bych toto vlákno vymazal úplně, je o ničem a vypadá jako výkřik dětí hrajících si na pískovišti :D
SONY ES
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: KDE STE ???

Príspevok od používateľa Stano »

Tak si sa prišiel pohrať aj ty. :lol:
Napísať odpoveď

Návrat na "Nezaradené"