Hádanky všeobecné (mimo kazety)

sem všetko, čo neviete zaradiť inde

Moderátor: AdmineR

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Hádanky všeobecné (mimo kazety)

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Teslák: Nene, tak jsem to nemyslel, já vím, že ty můj názor nehaníš, já to myslel v souvislosti s tím, že oneeeee ty LEDky chválí, ale já je nemám rád, tak jsem preventivně napsal, že to nemyslím špatně, že chápu, že každému se líbí něco jiného.
Hm, že je to až takový jsem netušil. Jako CRT telky jsou dobrý, ale PC monitory moc ideální nejsou skrz krátkou pozorovací vzdálenost. Pak je ještě další možnost, kde máš kombinaci s vytápěním, a to plazmovka. Případně poslední možnost - plátno a dataprojektor.

Díky, jsem rád, že se líbí ☺. No, jen ten binec tam, a hlavně krabice Marco Tozzi, Kávenky a nahoře ten Sony Ericsson repráček :-D. Jinak tento typ fotek chci udělat k letošnímu dílu ambientní série, proto jsem zvolil tomu i vhodný název, ale zatím jsem nestihl udělat jedinou fotku (no než ty alba vydám, tak mám času spoustu). Ta lampička má mít ještě skleněné stínítko, to mám zatím záměrně oddělané a odhaduji ji tak na 50. - 70. léta, takže proto se k tomu vzhledově hodí :-).



No, ale abych to tu jen neprodiskutoval, mám tu další hádanku.
Co je tohle? No že to není růžový čtvereček je jasný :-D, ale spíš co to může být za složení..
CIMG0909 – kopie.JPG
CIMG0909 – kopie.JPG (95.13 KiB) 2282 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Hádanky všeobecné (mimo kazety)

Príspevok od používateľa oneeeee »

ledky sú ledky . ide o iné osvetlenie . žiadne svietenie do očí , tiene a podobne .
Prílohy
led ky.jpg
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: Hádanky všeobecné (mimo kazety)

Príspevok od používateľa Teslák »

Nikolasi.buď to je olověnka-kulička z ložiska,nebo rtuť?
Oneeeee -Máš zajímavý výhled do nebe. :)
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Hádanky všeobecné (mimo kazety)

Príspevok od používateľa oneeeee »

toto je , ako pozadie na celú stenu .
hlavné svetlo ,pracovné , už vypaľuje oči .
Prílohy
led 2.jpg
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Hádanky všeobecné (mimo kazety)

Príspevok od používateľa Nstar »

NSK, ja si myslím, že je to zadná strana tvojho nového CD a možno aj predná, alebo je to naozaj gulička z ložiska
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Hádanky všeobecné (mimo kazety)

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

oneeeee: Zajímavé řešení a celkem efektní. Já bych toto sice nepoužil, ale proto, že už roky nevyužívám ani lustr ve svým pokoji - svítí mi to akorát do zad a ty dvě slabý úsporky toho moc nedají. Tak používám lampičky :-). Ale jak říkám, pěkný.



Teslák, Nstar: No je to zajímavý, mě by kulička z ložiska nenapadla, ale zatím pravdu nemáte. Trochu napovím, barva povrchu zkreslená není, je opravdu černá a lesklá a materiál je nám všem bližší než se může zdát..no nebo by alespoň měl být. Takhle při nasvícení vystoupí ty drobné škrábanečky, tak to působí matně, ale jinak není.

Jsi mě teda dobře zmátl, jsem přemýšlel, která zadní nebo přední strana CD přehrávače či Discmanu může takto vypadat a ty jsi asi myslel jako přebal? Ti teda řeknu, že takový minimalistický obal by mě asi nenapadl, to je dobrý nápad :-). Do žánru Minimal jsem zatím nepronikl, ale nějakou povedenou skladbu si rád pouštím, zatím spíš mám tendenci dělat Techno a na to mám už namyšleno a nafoceno spoustu materiálů, které mi k tomu sedí. Ale překvapivě by se některé z fotek původně myšlené pro Techno daly využít i pro SynthPop ve stylu Depešáků, ten však bohužel zatím nemám možnost dělat.

Tak zkuste hádat dál :-).
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Hádanky všeobecné (mimo kazety)

Príspevok od používateľa Nstar »

NSK, jasné myslel som booklet CD
podľa mňa biliardová guľa č. 8
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Hádanky všeobecné (mimo kazety)

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Nstar: Fuha, tak to jsem netušil, že to nebude nikdo vědět a přitom to v jiné podobě máme všichni doma. No je pravdou, že ani chytrák Gůgel toho moc nevyplodil..

Jedná se o leštěný magnetit (magnetovec, chcete-li), tento je do tvaru kuličky, ale jinde mám i ty tzv. "cvrčky". Perfektně se tím dají smazat kotoučové pásky, hůře už audiokazety (jak jsem se přesvědčil). A taky to umí zblbnout CRT obrazovky, poté je nutné je přes menu monitoru rekalibrovat.
Je pravdou, že sice není tak silný jako neodymový magnet z HDD, ale v blízkosti páskových nosičů umí udělat neplechu :-D.

Nuž, a takto vypadají ty dva
.
CIMG0910 – kopie.JPG
CIMG0910 – kopie.JPG (108.93 KiB) 2179 zobrazení
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Hádanky všeobecné (mimo kazety)

Príspevok od používateľa Nstar »

tak to by som nikdy neuhádol :o

hej ty sám si vyrábaš booklety
ten prvý je jednotka album a ten druhý je dvojka. Si jak Led zeppelin
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Hádanky všeobecné (mimo kazety)

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Nstar: Che, a mě ten přírodní magnet přišel celkem příhodný pro uživatele a sběratele magnetofonových pásků a kazet :-). Já teda kameny nesbírám, není to můj obor záliby, ale na pár výstavách jsem byl a vždy takové magnetity v nějakém stánku měli, proto jsem netušil, že to bude neznámý i pro takovýho gůgela.

Jó tak nápadů na obaly mám spousty, víc než hudby, ale jak říkám, toto by mě asi nenapadlo jako obal, nebo určitě ne hned. Jo tak, jako že Led Zeppelin, Led Zeppelin II, III, IV :-).
No kdoví, třeba tento snímek někdy využiju ;-).
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Hádanky všeobecné (mimo kazety)

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Zdravím, tentokrát bych měl jednu možná záludnou hádanku (no ono vlastně, které nejsou... :-D ).


Pozná někdo z čeho je tento krátký záběr?
.
ezgif.com-video-to-gif-converted (1).gif
ezgif.com-video-to-gif-converted (1).gif (11.46 MiB) 360 zobrazení




Já vím, že je ten soubor příliš velký, ale samostatný snímek se mi sem nechtělo dávat.. A to jsem musel snížit původní rozlišení, aby to nebylo ještě větší.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2651
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Hádanky všeobecné (mimo kazety)

Príspevok od používateľa AdmineR »

Reklama na Jednotu?
Napísať odpoveď

Návrat na "Nezaradené"