TDK T1 - low cost type I ktorý prekvapil

Our Audio cassettes Review - tests CC / MC / tapes - Vintage Cassettes reviews - Vintage Audio Cassettes reviews / tests

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

TDK T1 - low cost type I ktorý prekvapil

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Včera som sa podujal nahrať Mirkovi nejaké kazety - reku keď už mu pojdu, nech je na nich niečo a aj ich zaroveň otestujem.
Nejake som nahral a ešte nejaku muziku som mu chcel poslať. Také náročnejšie perly.
Tak kukám na čo mu ich nahrať. Zrak padol na skromne ležiacu kazetu bez obalu - obyčajnú lacnú priesvitnú TDK T1.
Kazeta - z tých neskorých lacných .. Erik doplní.
Hovorím si - uvidíme čo dokáže - a dal som tam nálož vybratých náročných testovačiek + dolby.
Ešte večer som to pustil vo walkmane (DD). Reku to bude pruser a ani mu to možno nepošlem...
Sú tam totiž zastúpené rôzne žánre a dynamicky to dá kazete poriadne zabrať. Pri jednej piesni to strielalo až za roh a v kombinácii s danými frekvenciami to spôsobilo nárast sykaviek. Napálil som totiž skoro všetky pesničky staré (nahraté pred loudness war) a asi dve sú nové - a tie sú samozrejme o dosť hlasnejšie. Nechcel som kvoli nim stiahnuť level na celej kazete o 2-4 dB, takže hlavne jedna z nich je prebudená. Bol som aj zvedavý ako si s tým TDK T1 poradí :mrgreen:
No zvyšok pesničiek bol prekvapivo skvele zvládnutý a na tej jednej pesničke si vylámali zuby aj metalky. Toto je však low cost normalka!
Nechám na Mirka nech posúdi kvalitu tejto kazety, no mňa dostala. Svieži a dynamický zvuk, v ktorom mi nič nechýba. Neveril som že hrá normalka. Výšky boli jasné a expresívne - s plnou dynamikou a čistotou. Žiadne dropy či výpadky a kolísanie alebo nesymetria. Bravo TDK (moja oblubana značka zase prijemne prekvapila) 😁
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10172
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: TDK T1 - low cost type I ktorý prekvapil

Príspevok od používateľa EZ647 »

Ja som použité nahrával tu:
viewtopic.php?p=12266#p12266

Samozrejme v základe sa jedná o Dynamic pásku
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: TDK T1 - low cost type I ktorý prekvapil

Príspevok od používateľa Teslák »

Ooo,dobré,nechávám se překvapit,nic neprozrazuj,ani ťuk.Chci se kochat.Až budu posílat,napíšu.
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
Napísať odpoveď

Návrat na "Naše testy audio kaziet"