Naše subjektívne testovanie AudioKaziet

Our Audio cassettes Review - tests CC / MC / tapes - Vintage Cassettes reviews - Vintage Audio Cassettes reviews / tests

Moderátor: AdmineR

Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Naše subjektívne testovanie AudioKaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

prosím ta napriek tomu, že píšeš zrozumiteľne ja som z toho ...
čo za verzia je toto? Nahral som ju a hrá výborne takže hlavy už doškrabala keby voľačo
Prílohy
IMG_3628.JPG
IMG_3628.JPG (85 KiB) 1156 zobrazení
IMG_3629.JPG
IMG_3629.JPG (80.55 KiB) 1156 zobrazení
IMG_3631.JPG
IMG_3631.JPG (94.8 KiB) 1156 zobrazení
IMG_3632.JPG
IMG_3633.JPG
IMG_3633.JPG (97.31 KiB) 1156 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Naše subjektívne testovanie AudioKaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Nstar: to je to čo som písal ako tú poslednú možnosť, je to verzia TDK Thajsko:
https://ez647.sk/cc/sony_hf.html#12

Obe kazety na stránke sú vyrobené v roku 2011 presne.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Naše subjektívne testovanie AudioKaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

ok tak som to pochopil správne
ale ten pásik neni TDK D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Naše subjektívne testovanie AudioKaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

No originál D to už nie je, je to z Thajskej produkcie a tam sa tiež dávalo kde čo prišlo pod roku, ale musím povedať že tieto konkrétne kazety som testoval a z tých Thajských vyšli zvukovo najlepšie, dokonca som nechápal, ale AZ7 s kalibráciou na nich exceloval, nahrával som niekomu jednu C60.

Inak dokončil som nahrávku dnešnej HF, je to celkovo bez kolísania, ale očistiť hlavy, mierne hnedej farby tam bolo, nepatrne, mal som mierny dojem poklesu výšok na druhej strane, tiež nepatrne, ale problémy boli aj na EF pred vyčistením.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Naše subjektívne testovanie AudioKaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

ja mam osobne pocit, že tu je pásik z nejakej UR, hnedy, zvukovo mne veľmi vyhovuje alebo ta UR niekdy použila tento typ pásu z HF a ja to omylom prisudzujem UR
v TDK D som sa s ním nestretol, či škriabe hlavy neviem ale na mojom 646 tiež pozorujem, že nenápadne prelaďujem na ATC L a už ani tam tie výšky nie sú také pekné, hlava doškriabaná
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Naše subjektívne testovanie AudioKaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

s tým tipovaním pásky by som bol opatrný, v dobe kedy sa tieto Sony vyrobili 2011 už po pravej UR nebolo ani stopy, naozaj neviem čo je tam za páska, ale UR to iste nebude, v tej dobe to tiež kupovali z Číny, alebo Kórei.

Čo sa týka výšok, tak nemusí byť doškriabaná, stačí aj klasický výbrus z bežného opotrebenia, ten rozšíri štrbinu hlavy a výšky idú prvé do hája, prípadne magnetizácia hlavy.
Vlastne klasický výbrus hláv je najbežnejší jav, to doškriabanie je taký extrém posledných rokov, skoro ako mýtus, veľa sa o tom hovorí, ale nikto to z nás ešte na vlastné oči nevidel, našťastie :D
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Naše subjektívne testovanie AudioKaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

no práve ja som to videl, zajtra ti odfotím hlavu na 646, ktorá ešte nedávno bola vizuálne nedotknutá, teraz je na nej vyšmirgľovaná plôška
často som používal ATC H, pre zvýraznenie spodkov, zrazu opäť skokovo L je nedostatočné, hlavy čistím po každej nahrávke medzi stranami alebo posluchu
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: Naše subjektívne testovanie AudioKaziet

Príspevok od používateľa Nec »

No ak ti to zodrala ta thajska HF, potom by boli nebezpecne aj TDK z tych rokov. Aspon ja si to predstavujem tak ze v roku 2010 a neskor uz bolo vsetko jedno v zmysle ze nejaky boj na poli parametrov uz davno neexistoval, rovnaka paska isla do vsetkeho co bolo na vyrobnej linke.

Pamatam si ako som jedneho dňa postrádal výšky
na mojom dvojčati. Po nahrávke. Prišlo(pocitovo) to náhle a už sa nikdy nevrátili napriek čisteniu. Proste deka. Po bližšom skúmaní zistené zrovnané hlavy. Po troch rokoch intenzívnej prevádzky. Pretáčanie s príposluchom bolo na dennom.poriadku. bolo to v roku 93. Pouźívané iba kvalitné pásky. Jasné, že to nejde porovnsť s kvalitným deckom. Takže tento výlev kľudne ignorujte :D
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Naše subjektívne testovanie AudioKaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

páni aby som to trochu upresnil,

netvrdím, že mi tá alebo iná kazeta zodrala hlavy ale napríklad keď som ten 646 kúpil jeho hlavy boli krásne ako zrkadielko a keďže ja ich čistím vlastne po každom použití kazeťáku tak viem ako to vyzeralo, vždy som používal len svoje kazety a lepšiu kvalitu, prípadne nové UR. No potom som začal asi pred rokom nahrávať kazety, do auta, boomboxu atd...a medzi nimi boli takáto HF, FX, a podobne a všimol som si vyšúchanú plôšku na hlavách a úbytok nie iba výšok ale celkovo ostrosti a kvality zvuku. Vyjasnilo sa mi keď to EZ napísal
Slide Case CD IT 2 na SD hlavách Sony aj keď je to len domnienka je podľa mňa ale skutočne vinná z poškrabania hláv, vtedy som ešte netušil o tej kauze, inak by som to rozhodne nepoužil
napriek tomu že su thajlandske je podľa mňa nemožné vedieť ako píšete aj vy, čo vlastne v tom namotali
Yamaha KX 493 tiež niektoré z nich prehrala a nahrala ale tam som nič takéto nepozoroval, môže to byť odolnejšou hlavou GF 37, ktorú som už ale zodratú mal, tak klasicky do drážky, našťastie bez ničenia pásu a nahrávky stále slušné na autokalibrácii, prehrávanie bez výhrad, prípadne play trim, škoda že so ho zodral, výborný deck
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Naše subjektívne testovanie AudioKaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

ja pevne verím že sa nejednalo o poškodenie tou CDit, ale že je to klasický výbrus ku ktorému pomohla každá páska troškou, ako som spomínal včera tu teóriu o emtec páskach v Sony
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Naše subjektívne testovanie AudioKaziet

Príspevok od používateľa Stano »

Lebo to len odbaľujete a nahrávate :D Nič by sa nezodralo, keby sa to nepoužívalo :D

Ten výbrus čo spomínal Nec, to som videl u jedného kamoša, ktorý tiež dosť často používal pretáčanie s odposluchom.
Na mojej garážovej veži, už nejaké stopy na hlavách vidieť tiež, ale nepovažujem to za výbrus.
Ani jeden z kazeťákov čo mám, nemá poškodené hlavy, a to je tam, aj tá starý RS-B 40, vo svojej dobe museli byť používané dosť veľa a nič.

Voľakedy keď sem dal EZ fotku tých zničených hláv, mne sa nechcelo veriť, že toto môže spôsobiť kazeta pri prehraní, veď to by tá páska musela byť drsná na dotyk. Smirgel 1500 by hento nedokázal. To by museli v tom Mexiku pridávať do tej zmesi klince, ale že fakt.

Priamo EZ, by už na svojich deckoch musel mať zodraté hlavy krížom. Môže sa stať, ale vždy, keď ma chytia pochybnosti, spomeniem si na kazeťáky EZ :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Naše subjektívne testovanie AudioKaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

na Technicse 575 mám na pravej mechanike väčší výbrus, za roky od kúpy hral skoro vždy nonstop, takže preto, a medzi ľavou a pravou mechanikou kde sú hlavy vo veľmi dobrom stave a tam kde sú vybrúsené je veľký výškový pokles pri nahrávke v testoch, čo je ale zaujímavé, že kazety v dobrom stave, kvalitnej triedy nahrá aj tak dobre
no a potom fakt že tento výbrus sa veľmi prejaví pri nahrávke, ale pri prehrávaní má veľmi dobré výšky stále, a keďže je to dvojhlava, tak je tam univerzálna hlava na play a rec
Napísať odpoveď

Návrat na "Naše testy audio kaziet"