Naše subjektívne testovanie AudioKaziet

Our Audio cassettes Review - tests CC / MC / tapes - Vintage Cassettes reviews - Vintage Audio Cassettes reviews / tests

Moderátor: AdmineR

Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Naše subjektívne testovanie AudoKaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

No ale mam nejake podozrenie, ze tam to uz tak nehra ale nahraval som uple inu muziku na to takze tak opatrne sa vyjadrujem. Kazdopadne FM1 tajny tip, dufam ze tu priekupnici neskenuju trh a ochvilu bude stat 20e
Naposledy upravil/-a Nstar v Nedeľa, 26. Mája 2019, 20:42, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Naše subjektívne testovanie AudoKaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Práve model FMI nedržali až tak moc dlho, neviem či sa robil aj po roku 2000, tie dve čo mám, sú z rokov 1998 a 1999 podľa čísel, ale hoď foto tvojich Basf FMI z tejto doby a nahoď aj čísla vyrazené na kazete.
V teste mám zapísanú 60min verziu, +6db bias -4 a rovnaké hodnoty mám aj u staršej 1996, ale nemám vtedy ešte popis zvuku.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Naše subjektívne testovanie AudoKaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

EZ647 napísal: Nedeľa, 26. Mája 2019, 20:42 Práve model FMI nedržali až tak moc dlho, neviem či sa robil aj po roku 2000, tie dve čo mám, sú z rokov 1998 a 1999 podľa čísel, ale hoď foto tvojich Basf FMI z tejto doby a nahoď aj čísla vyrazené na kazete.
V teste mám zapísanú 60min verziu, +6db bias -4 a rovnaké hodnoty mám aj u staršej 1996, ale nemám vtedy ešte popis zvuku.
Mozem to zajtra odfotit lebo ten moj fotak to uz je lepsie ked ti ju nakreslim, takze aspon nech je svetlo..
Urcite ju este testnem bo si ma cul nalomil
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Naše subjektívne testovanie AudoKaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Hlavne opíš tie sériové čísla ;)
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Naše subjektívne testovanie AudoKaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

0477123100 lepsia
2700135300
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Naše subjektívne testovanie AudoKaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

1997 a 2000
To by ešte mohli mať Basf pásku, aj keď konštrukčne sú už Emtec.
Tak ale žiadne oficiálne ani neoficiálne info, takže nič nie je isté.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Naše subjektívne testovanie AudoKaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

Niekedy to ešte otestujem lebo na jednu som si nahral z gramo a tá hra famózne ale na tú druhú som nahraval z cd nejaký úplne iný žáner a tam sa mi to nezdalo také dobré ani zďaleka aj keď ma rovnaké cievky ale j karta je iná, s reklamou emtec a ešte mám jednu a tá má skc cievky
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2321
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Naše subjektívne testovanie AudoKaziet

Príspevok od používateľa orhore »

EZ647 napísal: Nedeľa, 26. Mája 2019, 19:35 Teraz zarúbem trochu vyššie, a to na ostrú nahrávku novej kazety
BASF LH-Maxima XI 60 rok 1987.
http://www.ez647.sk/cc/basf_lhmx1.html
Jedná sa o prvý ročník najvyššej normálky rady Maxima vyrábanej od roku 1986 v malom alebo veľkom okne, neskôr v roku 1988 premenovanú na Ferro Maxima I. (LH-MI bola premenovaná na Ferro Super I)
Takže kupujte, prihadzujte, aukrujte, ceny tohto modelu porastú do závratných výšin.
Tyhle LH-Maxima a Ferro Maxima jsou skoro unobtanium, alespoň v této podobě. Sehnatelné jen sem tam kusech a to mě neláká. Mám jen jednu FM s černým obalem a je to nejlepší normálka co jsem kdy měl....

Takový malý přehled:
Ebay - LH Maxima
Ebay - Ferro Maxima
Aukro - LH Maxima
Aukro - Ferro Maxima
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Naše subjektívne testovanie AudoKaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

Orhore: Tie FM1 sa dajú kúpiť do 5e povedzme a je to stale dobra kazeta, teda vyborna. Ale inak mas pravdu, su to top normalky a su riadne zriedkavé. Ale zaujimalo by ma aké su tvoje najoblubenejsie kazety a aké najcastejsie pouzivas.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Naše subjektívne testovanie AudoKaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Nstar:
Emtec nemali nikdy SKC cievky, ale asi viem kde si sa zmýlil

SKC:
http://ez647.sk/cc/cievky/skc_wr.JPG

Emtec, China a ďalšie:
http://ez647.sk/cc/cievky/emtec_wr.JPG

Rozdiel je vo svorke, tam je iný dizajn, a dizajn samotnej cievky je možno rovnaký, ale SKC má hrubšiu základňu a okraje, vďaka čomu nedochádza k deformáciam, ale u Emtec je všetko extra tenké a stačí naozaj málo a cievka sa zmení na vajce či elipsu a bráni plynulému navíjaniu.
Okrem Emtec ich používalo aj Sony Mexico pred koncom výroby, Čínsky Acme, dokonca Memorex USA v niekoľko málo modeloch.

orhore:
áno LH Maxima sú dobre kazety, ale toto je LH Maxima XI to je ešte vyšší level, hlavne cenový.
Až potom som sa dočítal na tapeheads keď sa to premenovalo že:
LH Maxima I - Ferro Super I
LH Maxima XI - Ferro Maxima I
Len s tým rozdielom že Ferro Super bola v modrom obale len v roku 1988 a v ďalšom roku už nebola , teda až na jednu výnimku.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2321
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Naše subjektívne testovanie AudoKaziet

Príspevok od používateľa orhore »

EZ647 - dík za upřesnění. To jsem přehlédnul, že je tam to XI :?
Nstar - o svých oblíbených jsem psal třeba i zde: viewtopic.php?p=12241#p12241
Navíc mám obavu, že FM1 jak jsou nabízené třeba z roku 95 v průhledném obalu už nebudou to pravé ořechové :|
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Naše subjektívne testovanie AudoKaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Basf FMI aj v priehľadnom obale do roku 1996, resp s pôvodnou konštrukciou Basf, ač celopriehľadnou sú stále dosť dobré kazety, od roku 1998 s konštrukciou Emtec je to horšie, použitá páska môže byť zo staraších zásob Basf ešte kvalitná, ako mne vyšli testy, ale nič nie je isté, ako Nstar poznamenal, mohlo by tam byť aj niečo iné.
Takže podľa môjho http://ez647.sk/cc/basf_fm1.html
Rozdiel v dizajne tela kazety je veľmi zrejmý, a ľahko poznateľný, aj pri kúpe zabalených kaziet, ak predajca pošle naozaj to čo je na fotke, je to dobrá kúpa.
Napísať odpoveď

Návrat na "Naše testy audio kaziet"