Československá hudba

alebo čo počúvate, objavili ste, máte radi

Moderátor: AdmineR

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

004. Nikolas S. Kjoliev - Pour féliciter (2019)

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Zdravím všechny.
Je mi sice stále trochu divné zde svoji hudbu zařazovat do vlákna, které má název "Tipy na dobrú muziku", protože to, jestli je dobrá je na posouzení ostatních, ovšem jedno "ale" tu je, a tím je jeho obsah.

Obal.01 - Přední strana [768x768 - pro VintageHifi.sk].jpg
Obal.01 - Přední strana [768x768 - pro VintageHifi.sk].jpg (85.48 KiB) 6490 zobrazení


Pokud máte rádi klidnější hudbu v žánru Chillout, tak si zkuste poslechnout tento singl :-).
Pro členy fóra VintageHifi.SK je tam však i malý bonus a ten je už i v jiném žánru, díky čemuž z atmosféry tohoto singlu poněkud vybočuje.
Bonusová skladba je totiž v žánru Orchestrální EDM.


Vydání tohoto singlu je zvláštně načasováno na apríla, avšak neočekávejte nějaké zlomyslnosti, prostě se jen stalo to, že mi do tvorby vždy něco vlezlo a oddálilo mi to dokončení.

Není to moc dlouho co jsem se rozhodl některou svoji tvorbu vydávat zdarma, když to jinak zatím nejde a teď už to vypadá tak, že z této novoročenky bude zřejmě pravidelný každoroční projekt. Ovšem nechci nic slibovat, protože jakmile si něco naplánuju, tak to má velkou tendenci nevyjít :-D..


Tento singl je vydán dnes 01.04.2019 a je šířen zdarma. Obsahuje hudbu uloženou ve WAV i v Mp3, dále i obrázky singlu a dodatečné informace v nichž se dočtete více informací, kterými jsem to tu nechtěl zahlcovat, tak na to koukněte ;-).

Možná vám přijde, že to, jak šířím svoji hudbu vypadá neprofesionálně, ale pro mě to bylo nejsnazší a celkem jednoduché řešení.
Nemám v plánu se upisovat nějakým nahrávacím společnostem, které by mi pak říkali co a jak mám tvořit a rozhodně nemám ani chuť podporovat organizace jako OSA - chci mít volnost v tom co tvořím a chci se svojí hudbou nakládat podle svých představ.
Nemám však ani něco jako Ksichtbuk a se SoundCloudem jsem to už vzdal. Původně byla tato webovka dělaná pro podporu kreativity lidí, kteří by ukázali jak umí tvořit byť remixováním skladeb cizích autorů, pak se však zpřísnila autorská práva, která všechno jen ničí a aby ten web neskončil, tak musí podle nich náležitě fungovat..



Budu moc rád, když mi to potom napíšete nějaký váš názor ať bude pozitivní nebo negativní. Předem moc děkuji :-)

Odkaz na web Discogs
Odkaz na web Ulož.to

Pro stažení klikněte na "Stáhnout pomalu", do políčka přepište 4 písmenka z obrázku (v případě chyby se načte další) a poté už jen na čudlík "Stáhnout".
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Československá hudba

Príspevok od používateľa oneeeee »

treba mu aj pogratulovať, k vydaniu . je členom fora.
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Československá hudba

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

oneeeee: Moc díky :-). Jak budeš mít chuť a čas, tak klidně sem napiš recenzi ;-).
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Československá hudba

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Hm, tak teď nevím jestli spamuju, ale pokud jo, tak snad mi to nebude vadit :-D.

Trochu jsem počítal s tím, že se časem bude třeba moje hudba šířit, ale toto mě celkem zarazilo - pozor, odkaz je na PDF:
Odkaz na web


Nějak nevím co si o tom myslet, třeba co má být jako za nesmysl ten počet hlasů a celkové hodnocení? Dalšími zásadními nesmysly je i to množství formátů a hlavně i ta velikost.
Nebylo by to špatný, ale je celkem prasárna vynucovat na odkazu pro stažení registraci na tu jejich podivnou webovku.

Nebýt toho, že jsem uvedl odkaz ke stažení, tak by tohle PDFko bylo dost na pytel..


Máte někdo názor jestli to nějak řešit a pokud, tak hlavně jak?
Předem díky za názor.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Československá hudba

Príspevok od používateľa oneeeee »

registrácia musí byť .
je to kôli zabezpečeniu serveru ,
1 : spam
2 : malvare , adware , phishing a kopa vírusov .
3 : roboti
4 : zahlcovanie serveru
5 : neautorizovaný ťahači - download
6 : autorské práva
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Československá hudba

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

oneeeee: Tak počítám, že tohle jsi asi myslel příliš obecně a ne zrovna k tomu co jsem psal.

Tohle na co jsem odkazoval je vlastně jen vynucení za účelem klamného stažení souboru, který šířím zdarma. Mimo to, na Uložtu je to dostupný i bez registrací, takže je to mnohem lepší než nějaké registrační paskvily.

A autorský práva? Tohle by prakticky zneužívalo můj singl k vynucení registrace.

Jeden známý mi řekl, že prý tahle webovka tahá informace z Discogsu a vytváří falešný dojem stahování i fyzických médií. Prý jde o běžný podvrh.

Tak nevím, asi si tohohle nemám všímat, ale štve mě ta jejich praktika..
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Československá hudba

Príspevok od používateľa oneeeee »

no , musíš si na to zvyknúť . ak by na server mal prístup každý mohol by skladby použiť napríklad pre seba , pre druhého a mohol by si to dať registrovať. hudobný zlodeji sú všade . ale nakoľko slovensky a česky nevedia , nevedia ani kde to je , tak je to výhoda . DMC má na všetko práva . aj na tvoju hudbu .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Československá hudba

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

oneeeee: Tak asi došlo ke komunikačnímu šumu, protože ti vůbec nerozumím.
Já ke své vlastní hudbě, která je z většiny tvořená legálně zakoupenými samply, vlastním veškerá práva - můžu si nechat vyrobit vinyly nebo CD bez nějakého vyptávání práv. Neupsal jsem se žádné nahrávací společnosti (Supraphon, Opus, Vertigo, Mute atp.) a rozhodně ani ne nějakému správci autorských práv jako je třeba OSA, BIEM atp..
Tím pádem tedy vlastním ke své hudbě všechna práva a můžu s ní nakládat jak chci a případně podle licence udělené k nakupovaným samplům - třeba že nově nesmím dělat hudbu pro nějaké "Library Music Companies", kterým bych vlastně musel přepsat práva, což nelze, protože ty materiály jsou licencované na mě a ne na tu hudební knihovnu.

No a část ze své tvorby jsem se rozhodl dát volně na internet. Využil jsem k tomu server Uložto, ze kterého si to může stáhnout kdokoli z celého světa (dle jejich slov jsou dostupní kdekoli).

To, že jsou piráti a jiní zloději, za to už já nemůžu, stejně tak jak by to chtěli ukrást mě to můžou ukrást i jiným - já svoji hudbu vytvořil určitého data, ke kterému na ni vznikla autorská práva, mám zdrojové materiály, projekty atp., takže kdyby mi chtěl někdo ukrást moji hudbu a vydávat ji za svoji, tak ho můžu zažalovat za porušení práv a dokázat, že jsem jejím tvůrcem já.


A nějakou DMC neznám, možná jsi myslel DMCA, ale ta by se měla týkat tuším jiných věcí a mimo to se jedná o nějaký soupis zákonů v Americe.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Československá hudba

Príspevok od používateľa oneeeee »

zle sa rozumieme .
skúsim to nejak napísať .
musel by si byť vlastníkom serveru . mať svoj vlastný . ty sa rozhodneš či bude voľný alebo na registráciu.
doména je prenajatá a je spoplatnená . a ročne sa za to platí . preto niektoré stránky vyžadujú registráciu. žijú aj z reklám .
to dmca neber tak vážne :D to bol len príklad , na čo všetko si robia nárok.
skús si spraviť svoju stránku . na test . do 1 gb je zdarma . ja som mal 4 . to bolo 8 rokov dozadu.
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Československá hudba

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

oneeeee: Aha tak, už rozumím. No na mě musíš někdy jako na vola, pěkně polopatě :-D.

No jo, ale když si vezmeš to PDF, tak to vypadá jen jako sběr registračních informací bez šance nabídnout onen materiál, který by stejně byl nelegální..
Jak na to tak koukám, tak ta celá webovka je to nejpofidérnější co jsem kdy viděl.. Cokoliv co tam je má nesmyslnou velikost a vždy to chce odkázat na registraci. Téhle webovce by snad uvěřil jen neznalej, co neví co jsou MB a jejich přiměřené velikosti vůči obsahu a formátům..

Jo tak, no to je taky pravda.. Ale kdybys viděl co za prasárny jsou v českém autorském zákoně, tak bys měl na výběr - buď se nehorázně naštvat nebo se tomu smát..či případně obojí.
Já se o takový věci vůbec nezajímám, jen se k tomu někdy náhodou nebo nedobrovolně dostanu a nestačím se divit co za prasárny tam jsou.

Svoji webovku? Fuha, to teda asi ne.. Jednak nemám absolutně zkušenost s tvorbou webu a pak o to nemám ani nějak zájem. K čemu to, vždyť to není ani potřeba.
Mimo to, teď ty dva singly sice zabírají jen 350MB, ale tu kompilaci co mám v plánu brzy vydat má 1.2GB.
Víš, já nemám ani tušení jestli si vůbec moji hudbu někdo stáhne..
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Československá hudba

Príspevok od používateľa oneeeee »

webova stránka je už vytvorená . nemusíš nič tvoriť . štýl je phpBB
vyskúšaj
https://cs.simplesite.com/pages/receive ... 4NEALw_wcB
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Československá hudba

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

oneeeee: Hm, to jsou už jako ty předhotovený stránky? To působí celkem jednoduše, ale raději jsem se neproklikával dál, tak přesně netuším.
Jako není to špatná myšlenka, ale myslím, že pokud bych si někdy chtěl vytvářet svůj web, tak bych ho chtěl mít originál a ne ze šablony. K tomu ale stejně asi nedojde, a aby to mělo vůbec nějaký význam, tak bych musel být už pak v povědomí více lidí.

Ale jak říkám, není to špatný, jen nemám potřebu mít vlastní webovky.
Ale děkuji za tip :-).
Napísať odpoveď

Návrat na "Tipy na dobrú muziku"