Československá hudba

alebo čo počúvate, objavili ste, máte radi

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1917
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Československá hudba

Príspevok od používateľa daniel00421 »

SilverFox•NSK napísal: Pondelok, 22. Októbra 2018, 01:14
daniel00421 napísal: Pondelok, 22. Októbra 2018, 00:33 To je pekné že si to tu o sebe popísal ale máš aspoň znalosti o mikrofonoch,čo ti hovorí symetrická a asymetrická linka,D.I.box,fantomové napájanie,spätná väzba-odozva zvuku a hladiny proti zvuku,vzťahové úrovne ku vybudeniu a veľa pod,na školách teoria,v praxi ako keby si prišiel s krumpáčem ku skále a duše i fyzika nepustila....co délám to délám furt a furt kámen celý a nebýt či být a stále dookola.
No já se spíš obával, že mě pošleš někam, když jsem asi chybně formuloval, že jsem zvukař - já to myslel tak, že jsem vyučenej.. Rozhodně si na nic nehraju, jen se občas asi blbě vyjádřím.

No, tak to je to, jak nějaké vědomosti nepoužívám, tak se mi začínají vytrácet..
Zpětnou vazbu znám a s tou jsem si kdysi taky pohrál.
Mikrofony, to je to, co jsem chtěl dnes (tedy včera v neděli) založit jeden dotaz..
Fantomové napájení je 48V a využívá se pro některé mikráky s konektorem XLR. Jiné fantom nemůžou, tak se musí vypnout a to má tuším 24V..
O ostatním vím, že jsem slyšel a učil se, ale už se to vykouřilo..

No je to pravda, škola něco odučí, ale když k tomu člověk přijde, tak ho musí do začátku stejně někdo znovu zaučit.


Hlavně si moc vážím tvé pomoci. Bohužel já mám tu smůlu, že nemůžu přenést melodii z hlavy do počítače, tak nakupuji různé materiály z nichž stavím podle sebe potom svoji hudbu.

Co se týká zpracování, tak tady by asi všichni profesionálové a studia byli na nervy. Neříkám, že všechny skladby mám nedokonalé, ale občas si do nějaké přidám i záměrné defekty různého původu, které by ve studiu neprošly. Mám rád volnost v tvoření a kašlu na předpisy jak by měla hudba vypadat.

Takže pokud budeš nějak výrazně zhnusený z mojí práce, tak se předem omlouvám.

Je mi to hodně divný uvádět tu svoji hudbu, ale když už jsem o tom psal..
Ale jó,beru,ale mohol by si nám tu na tomto skromnom fore predviesť,čo a ako tvoríš,vlasne ťa tu nikto nepočul čo stváraš za kreácie,uveď,zverejni niečo,nehanbi sa...chceme ťa počuť aj napriek a to si sa sám predstavoval mladému veku...šupo sem s tím nékde u divize...
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

003. Nikolas S. Kjoliev - Pour féliciter (2018)

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Upřímně musím říct, že mám teď poněkud nervy uvést svůj singl takto veřejně a to i přesto, že jsem ho už vydal a pár lidem posílal.


Pokud máte rádi žánr Chillout a Ambient, tak by jste mohli zkusit tento singl.

Před nějakou dobou mě napadlo, že když z finačních důvodů zatím nemám možnost vydávat svoji hudbu na vinylech, tak zkusím vytvořit nějaké projekty a šířit je alespoň zadarmo.
Jedním z těch prvních je právě tento singl jež jsem pojal jako novoročenku.
Bohužel na obalu je chyba v pořadích, kterou jsem si tehdy špatně vytvořil, ale už jsem to nechtěl měnit, protože jsem si to uvědomil až když bylo pozdě.


Tento singl byl vydán 15.01.2018 a je šířen zdarma. Obsahuje hudbu uloženou ve WAV i v Mp3, dále i obrázek singlu a dodatečné informace.

První skladba je žánru Chillout. Je klidnější a celkově působí jemně - nechtěl jsem totiž dávat do novoročenky nějakou ráznou hudbu.
Další skladba je vlastně jen demo, které jsem si předpřipravil do jiného alba. Tato skladba je již žánru Ambient. Pár lidem se nelíbila, protože je prý až moc neměnná. Moje Ambientní skladby však takové většinou jsou.


Svoji hudbu jsem se rozhodl šířit tímto způsobem, který může vypadat poněkud neprofesionálně.
Nemám v plánu se upisovat nějakým nahrávacím společnostem, které by mi pak říkali co a jak mám tvořit a rozhodně nemám chuť podporovat ani organizace jako OSA - chci mít volnost v tom co tvořím a chci se svojí hudbou nakládat podle svých představ.
Nemám však ani něco jako Ksichtbuk a se SoundCloudem jsem to už vzdal. Původně byla tato webovka dělaná pro podporu kreativity lidí, kteří by ukázali jak umí tvořit byť remixováním skladeb cizích autorů, pak se však zpřísnila autorská práva, která všechno jen ubíjí a aby ten web neskončil, tak je musí ctít..


Odkaz na web Discogs
Odkaz na web Ulož.to

Pro stažení klikněte na "Stáhnout pomalu", do políčka přepište 4 písmenka z obrázku (v případě chyby se načte další) a poté už jen na čudlík "Stáhnout".
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1917
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Československá hudba

Príspevok od používateľa daniel00421 »

ĎAKUJEME a chvál sa ďalej,skromnosť a budúce opletačky s autorským zákonom si nechaj pre seba,tu na fóre ťa asi nikto s týmto obťažovať nebude,dúfam,veď sme tu chlapská komunita ktoránepustí...
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Československá hudba

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

daniel00421 napísal: Pondelok, 22. Októbra 2018, 02:11 ĎAKUJEME a chvál sa ďalej,skromnosť a budúce opletačky s autorským zákonom si nechaj pre seba,tu na fóre ťa asi nikto s týmto obťažovať nebude,dúfam,veď sme tu chlapská komunita ktoránepustí...
Moc díky za podporu :-).

Tak mě to bylo hlavně dost blbý v tom, že je to ve fóru "Tipy na dobrou muziku" a v mém vláknu, kam jsem původně chtěl dávat doporučení na hudbu někoho jiného a nějak mě ani nenapadlo se mezi ně řadit.
Ono přeci jen jak to teď vyšlo - Spálený, Vondráčková a hned na to já - jde o to, že je mi blbý se řadit mezi takové hvězdy, já se za nějakou hvězdu ani nepovažuju..

Navíc doporučovat svoji hudbu k poslechu mi přišlo nevhodné, protože jestli je dobrá, to musí posoudit ostatní.

Jako jo, mě se líbí, protože kdyby ne, tak bych ji vytvořil jinak.


No, nebudu tu moc vykecávat, tak snad se bude líbit :-).

EDIT: jo a já problémy s autorskými právy mít nebudu, protože vše dělám z legálně koupených nebo i mnou nahraných materiálů :-).
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1917
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Československá hudba

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Tak nať sa darí,počúvať budem zítra,idem spať ty jeden šedivostŕíbrný lišoune.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Československá hudba

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

daniel00421 napísal: Pondelok, 22. Októbra 2018, 02:44 Tak nať sa darí,počúvať budem zítra,idem spať ty jeden šedivostŕíbrný lišoune.
Moc děkuji :-).
Tak dobře, budu rád za recenzi, byť by měla být negativní.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2317
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Československá hudba

Príspevok od používateľa orhore »

SilverFox - tvoje vytvořená muzika je vskutku zajímavá. Líbí se mi hlavně ta první skladba. Ta druhá, která je jen úryvkem, tak je taková zvláštní. Zkusím nad ní ještě uvažovat.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Československá hudba

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

orhore napísal: Štvrtok, 25. Októbra 2018, 10:20 SilverFox - tvoje vytvořená muzika je vskutku zajímavá. Líbí se mi hlavně ta první skladba. Ta druhá, která je jen úryvkem, tak je taková zvláštní. Zkusím nad ní ještě uvažovat.
Moc díky za recenzi :-).
Tak ta druhá je vlastně jen předběžný náčrt něčeho, co mě zajímalo jak to bude znít. K vytvoření hlavní verze jsem se ještě nedostal (měl jsem přes rok pauzu - těžko vysvětlit).. Ta stejně však bude zhruba stejná, jen tam asi přidám nějaké nepatrné efekty a drobné změny.

Před pár dny jsem však už začal na tvorbě další novoročenky. Tak snad se mi ji podaří vydat ještě letos.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Československá hudba

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Som kus sentimentalny ohladom vianoc a tak,netreba to rozvadzat.
Vela som ich za zivot stvoril v grafickej-obrazovej podobe - myslím PF-iek.
Ale co som chcel. Mala by mat nejaky zimno novorocny motiv. Pouvazuj o tom. Fujavicu,zvony,choral... Ked aj v pozadi...
Take pfko by ma potešilo.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Československá hudba

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich napísal: Štvrtok, 25. Októbra 2018, 15:54 Som kus sentimentalny ohladom vianoc a tak,netreba to rozvadzat.
Vela som ich za zivot stvoril v grafickej-obrazovej podobe.
Ale co som chcel. Mala by mat nejaky zimno novorocny motiv. Pouvazuj o tom. Fujavicu,zvony,choral... Ked aj v pozadi...
Take pfko by ma potešilo.
Hm, tak možná na někoho může sentimentálně působit i podzim.

Tak tohle PF bude mít v sobě i bonusovou skladbu, která asi totálně bude vybočovat z takové atmosféry, ale nechci to víc rozvádět, třeba to tu pro někoho bude překvapení.

Tohle je dost těžký zakomponovat do takové skladby. Jde o to, že ji nechci mít přeplácanou, pak by působila chaoticky. Dalším důležitým faktorem je zásoba samplů, v tomto žánru toho zatím moc nemám. Ono mixované vokály jsou už i v tomto PF 2018 (první skladba), jen se tam asi ztratí v těch více vrstvách - avšak bez té vokální stopy by rozdíl byl poznat (tedy aspoň pro mě).

Jen naznačím, že zrovna Chór bude v jedné ze skladeb tohoto nového PF a bude i výraznější. Jen ještě musím pouvažovat jak to celé udělat.

Zvony, tak k těm se mi bohužel zatím nikdy nepodařilo dostat, abych si je mohl nahrát.. Určitým způsobem se mi to podařilo obejít, ale není zrovna moc možností s tím dokonale manipulovat..

Vítr.. Zkoušel jsi už sám někdy něco nahrávat a při tom ti do mikrofonu šel malý vánek, který ti zdrbal celou nahrávku? Tak teď si to představ ve velkým. Pořádný vítr je prakticky téměř nemožné nahrát tak, aby to bylo dokonalé.. Tedy alespoň s mými možnostmi..
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Československá hudba

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Sem by som zaradil medzi super slovenské speváčky aj Katku Knechtovú.
Toto je veľmi podarené video od nej
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Československá hudba

Príspevok od používateľa oneeeee »

to aj niekto počúva ? :lol:
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Napísať odpoveď

Návrat na "Tipy na dobrú muziku"