katalóg - web EZ647

najrozsiahlejší katalóg s fotkami a prebalmi v Európe - ešte k tomu v slovenčine (!) - zoradené podľa kritérií (typ, výrobca, ročník ...) + rôzne iné média

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa janvys »

Divím se že jsem to tam dal, protože konkrétně tyhle pásky jsem házel rovnou do koše z důvodu absolutní nepoužitelnosti :D
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

myslel som na to, ja som to už písal že môj kus, čo som nahrával pred rokmi síce neexceloval, ale bol použiteľný, ale to som nahrával na Akai, možno Sonyčku proste nechutí, tiež neskôr vyskúšam a dám vedieť o koľko je horšia od môjho kusu, alebo je to vec stroja
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

kazety sú vonku
https://ez647.sk/update.html

Ďakujem všetkým ktorým poskytli materiály a kazety.

Ešte to nie je kompletné podľa mojich predstáv, chýbajú obrázky čo mi boli poslané cez mail od fanúšikov, tak na tom budem ešte pracovať, ale doložím to do tohto updatu.

Skeny katalógov sú tmavšie, ale môj skener sa na to nehodí, takže snáď to bude stačiť.
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa janvys »

Tu hromadu šrotu ode mě si fotit nemusel :lol: :lol:
Stačila ta Walkmanka. V příštím balíčku ti pošlu nějaké exempláře z mojí výroby typ I i II, navíc už bych měl mít i svoje štítky, přelepky a vnitřní J-card
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

janvys napísal: Nedeľa, 28. Marca 2021, 10:20 Tu hromadu šrotu ode mě si fotit nemusel :lol: :lol:
Stačila ta Walkmanka. V příštím balíčku ti pošlu nějaké exempláře z mojí výroby typ I i II, navíc už bych měl mít i svoje štítky, přelepky a vnitřní J-card
popravde ja som mal už dlhšie v pláne sekciu "home made" kde budú nejaké diely, ako prázdne telá kaziet, potom kazety s opravami, výmeny cievok a dielov, a kazety vlastnej výroby, resp previnuté pásy za iné a pod. No a Tvoje vlastné teda neviem kde by som dal či do tejto sekcie alebo do normálnych značiek ?
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Testy audio kaziet z aktualizácie 27.3.2021
https://ez647.sk/cc/b/IMAG0937.JPG
Akai DX-57 dolby off/dolby C NR

Axia A2 60min rok 1998 Made in Japan, kazeta pre Japonský trh.
axia_a26098cu.jpg
axia_a26098cu.jpg (13.19 KiB) 2608 zobrazení
+4db, bias -6, výstup slabší o 2db
Nehrá to zle, ale výkon je celkom na hrane, no výškovo je to celkom počuť že je to iné, mierne slabšie, ale snaha sa cení, je to lacnejšia a hlavne nová séria pásky. Bez porúch a kolísania.

Axia AU-I 60min rok 1990 Made in Japan, kazeta pre Japonský trh.
axia_aui6090cu.jpg
axia_aui6090cu.jpg (12.37 KiB) 2608 zobrazení
+6db, špičky +8db, bias -6, výstup z pásky je silnejší o +2db, niekedy až +4db
Zvuk je celkovo basovo mohutnejší a posilnený, na výšky je potrebné bias ubrať, zvuku ale dominujú basy takže sa zdá že výškovo je jemnejšia, ale je to pomerne dravá dynamická páska triedy I.

Axia AU-Ix 46min rok 1991 Made in Japan, veľké cievky, kazeta pre Japonský trh.
axia_auix4691cu.jpg
axia_auix4691cu.jpg (12.54 KiB) 2608 zobrazení
+6db, špičky +8db, bias -8, výstup posilnený o +1 až +2db.
Oproti predošlej verzii po rokoch, nehrá o toľko lepšie, basovosť a výkon je posilnený, ale v menšej miere než u predošlej kazety, ale výškovo by som povedal je precíznejšia výšky aj stredy sú jasnejšie než u predošlej.

Axia BOX 1 60min rok 1996 Made in Japan, kazeta pre Japonský trh.
axia_box16096cu.jpg
axia_box16096cu.jpg (14.17 KiB) 2608 zobrazení
+4db, špičky +6db, bias -4, výstup slabší o 1 až 2db.
Zvuk je nadmieru dobrý, pokles výkonu je nepatrný, zvuk čistý a silný, bez porúch a kolísania, Axia nesklamala, len pás je výrazne modernejší. Zvuk je ešte čistejší než na kazetách AU.

Axia J´z 1 rok 1992, 54 a 60min, Made in Japan, kazety pre Japonský trh
axia_jz15492cu.jpg
axia_jz15492cu.jpg (23.61 KiB) 2608 zobrazení
+4db, špičky +6db, bias -6, výstup z pásky silnejší o +1 až +2db
Toto je naozaj veľmi silná páska typu I, hrá takmer ako zdroj, len mohutnejšie, podobnosť s modelom AU-I, ale nie až tak výrazne prebasované, ale je výškovo precíznejšia a sviežejšia než AU. Verzia C60 je na tom presne rovnako, nie sú žiadne veľké rozdiely medzi kazetami spôsobené rokmi a skladovaním.

Axia J´z 1 70min rok 1995 Made in Japan, kazeta pre Japonský trh.
axia_jz17095cu.jpg
axia_jz17095cu.jpg (11.3 KiB) 2608 zobrazení
+4db, špičky +6db, bias -6, výstupný signál na úrovni zdroja
Povedal by som že staršie JZ1 1992 mali lepší zvuk, tu je tá sviežosť veľmi dobrá, ale oproti zdroju je viac pokles v oblasti stredov a časti výšok, akoby tam niečo chýbalo, aj zvuk je jemne slabší, nie tak prebasovaný ako u staršej verzie, ono skalibrovať to pôjde ľahko, pretože sú to jemné rozdiely, ktoré by som nepoznal keby som tie kazety netestoval hneď po sebe, stále výborná kazeta, len ten pás je už proste mierne odlišný. Bez porúch a kolísania.

Axia J´z 2 46min rok 1996 Made in Japan, kazeta pre Japonský trh
axia_jz24696cu.jpg
axia_jz24696cu.jpg (11.73 KiB) 2608 zobrazení
+4db, bias -4, výstup slabší o 2db
Výkon je veľmi na hrane, lepšie nahrávať +2db, zvuk je síce slabší, ale vykompenzuje si to vysokou čistotou a precíznosťou výšok, aké sú klasické u Axií typu II, len s výkonom opatrne.

Axia J´z 2 150min rok 1996 Made in Japan, kazeta pre Japonský trh
axia_jz215096cu.jpg
axia_jz215096cu.jpg (11.62 KiB) 2608 zobrazení
-2db, bias 0, výstup slabší o 8db
Tak ako iné C150 aj táto má veľmi slušné výšky, ale veľký výkonový prepad a basy sa tam hľadajú ťažie, napriek tomu hrá čisto a bez porúch, bez jediného zakolísania stopy. Podobne na tom bola Axia A2 150 čo mám, možno majú rovnaké pásy v tomto prípade.

Axia J´z 2 74min rok 1997 Made in Japan, kazeta pre Japonský trh
axia_jz27497cu.jpg
axia_jz27497cu.jpg (12.69 KiB) 2608 zobrazení
+4db, bias -4, výstup slabší o 2db
Na Akai kvôli opotrebeniu asi, ľavý kanál horší ešte o 2db, ale nekolíše, poruchy nie sú, a je zaujímavé že to na ostatných nerobí, keď je chyba v decku že? Inak zvuk nadmieru čistý, dizajn kazety moderný, ale ten pás je už proste trochu odlišný od tých starších.

Axia PS1 80min rok 2000 Made in Japan, kazeta pre Japonský trh.
axia_ps18000cu.jpg
axia_ps18000cu.jpg (13.46 KiB) 2608 zobrazení
+6db, špičky +8db, bias -6, výstup z pásky cca na úrovni zdroja
Výkon tejto pásky je pomerne vysoký, výškovo ale by som povedal že extrémne malý pokles výšok oproti zdroju chýba a nemá zmysel to tlačiť biasom dole, veľmi to nepomáha. Inak dokonalosť, bez porúch a kolísania, aj keď moderný pás, stále na veľmi vysokej úrovni.

Axia PS1 80min rok 2001 Made in Japan, kazeta pre Japonský trh.
axia_ps18001cu.jpg
axia_ps18001cu.jpg (9.22 KiB) 2608 zobrazení
+6db, špičky +8db, bias -6, výstup z pásky cca na úrovni zdroja.
Zvuk a parametre sú úplne zhodné s predošlou kazetou, rovnaký vysoký výkon aj malá strata na výškach, nepatrná, nepodstatná, páska je stále veľmi dobrá.

Axia PS2 rok 1995, 46 a 74min Made in Japan, kazety pre Japonský trh
axia_ps24695cu.jpg
axia_ps24695cu.jpg (21.06 KiB) 2608 zobrazení
+4db, bias -4, výstup slabší o 2db
Zvuk je nadmieru čistý a presný, ale dosť výkonovo obmedzený, +4db je veľmi na hrane a vhodnejšie bude ešte ubrať. Bez porúch a kolísania, no a verzia C74 má rovnaké výsledky, aj keď je tam zrejme tenšia páska.

Axia PS2 70min rok 2001 Made in Japan, kazeta pre Japonský trh.
axia_ps27001cu.jpg
axia_ps27001cu.jpg (10.52 KiB) 2608 zobrazení
+4db, špičky +6db, bias -4, výstup z pásky je cca na úrovni zdroja.
Tu je rozhodne iná páska než v starších PS2. Bias nereaguje tak dobre aj keď nehrá vyslovene zle, tak tá výšková precíznosť tam chýba a bias tomu veľmi nepomáha. Výkon je ale zase trochu väčší než u predošlých PS2. Bez porúch a kolísania.

Axia PS-IIx 46min rok 1989, veľké cievky, Made in Japan, kazeta pre Japonský trh.
axia_psiix4689cu.jpg
axia_psiix4689cu.jpg (11.03 KiB) 2608 zobrazení
+4db, špičky +6db, bias -6, výstup z pásky cca na úrovni zdroja.
Výšky sú nepatrne slabšie, bez porúch a kolísania, no rozhodne má omnoho lepší zvuk než posledná testovaná PS2.

Axia Z2 60min rok 1995 Made in Japan, kazeta pre Japonský trh.
axia_z26095cu.jpg
axia_z26095cu.jpg (13.94 KiB) 2608 zobrazení
+4db, bias -4, výstup z pásky slabší o cca 1db
Pokles zvuku je takmer nepočuteľný, výškovo veľmi čistá, precízna, ale výkonovo až tak neoslňuje, nechá sa ľahko prebudiť, ale to všetky Axie v teste, ale už má svoje roky asi za sebou, rozhodne neprekonáva slávu rady AUx, ktorej je zrejme tento model nástupcom. Keď rada AUX skončila, tak sa objavili tieto Z Axie ale len v jednom ročníku a potom koniec. Z vysokých modelov ostali len kazety Axie K.

Basf LH SM C60 a C90 rok 1971 Made in Germany.
basf_lh6071cu.jpg
basf_lh6071cu.jpg (27.14 KiB) 2608 zobrazení
+2db, bias -12, výstup slabší o 2db
Najhoršie na týchto kazetách je ich pokles výšok, ktorý je výrazný u C60 že bias je bezvýznamný, a u C90 pri bias -12 stredne pomôže. Ale napriek tomu v ostatnom ohľade veľmi prekvapili, bolo mnoho kaziet aj novších a vyšších modelov, ktoré mali po rokoch horší zvuk. Tieto majú na svoj vek mimoriadne vysoký výkon a pokles od zdroja je hodný klasickej modernej kazety ferro. A žiadne kolísanie ani poruchy, to je veľmi ojedinelé, ale mať stroj ktorý by skalibroval lepšie výšky, tak by sa existujúce poruchy prejavili. C90 na nenáročné veci bude stále použiteľná, dokonca aj s dolby.
Kazety sú v špeciálnych vyklápacích boxoch (nie je to C-box), žeby aj to prispelo k dobrej životnosti počas rokov skladovania?

Denon RD-X 80min rok 1987, veľké cievky, Made in Japan, model pre Japonský trh.
denon_rdx8087cu.jpg
denon_rdx8087cu.jpg (11.76 KiB) 2608 zobrazení
+4db, špičky +6db, bias -12, výstup z pásky cca na úrovni zdroja.
Výkon je veľmi na hrane, možno by sa hodilo nahrávať len +2db so špičkami +4db, bias -12 je ale ideálny a výšky sú ostré a neskreslené, len ľavý kanál som mal pocit že občas dropoval veľmi jemne. Celkovo je zvuk veľmi schopný, ale je to superferro, tak by mohol byť aj viac.
Veľké cievky prvýkrát na tak dlhej kazete, špecialita Denonu, ale myslím že to v kľude mohli aj ostatný ak by chceli, C90 hrúbka pásky sa presne vojde na veľké cievky a priestor je presne využitý.
Bohužiaľ na hlave ostal tenký hnedý pásik po teste na okraji hláv.

TDK SA 46min rok 1988, veľké cievky, Made in Japan
tdk_sa4688cu.jpg
tdk_sa4688cu.jpg (13.51 KiB) 2608 zobrazení
+4db, špičky +6db, bias -8, výstup z pásky na úrovni zdroja.
Kazeta vo veľmi dobrej kondícii, stále kvalitný a čistý zvuk bez porúch a kolísania, a raritná verzia pre EU ale s veľkými cievkami. Je presne skoro to čo od SA modelu čakáte s rokmi mierne ubrať výkon a bias a je to dosť schopné.

Kazety z obrázku:
https://ez647.sk/cc/b/IMAG0933.JPG

FamilyMart UF 60min rok 1996-1998cca Made in Japan by Maxell, kazeta pre Japonský trh.
familymart_uf6096cu.jpg
familymart_uf6096cu.jpg (12.29 KiB) 2608 zobrazení
+4db, bias -12, výstup slabší asi o 1db
V podstate hrá dobre, skoro ako zdroj, je to taká klasická kvalita kazety Maxell UR, nič menej, ešte v pôvodnej kvalite.

TDK AD 120min rok 1994 Made in Japan, verzia pre Japonský trh.
tdk_ad12094jcu.jpg
tdk_ad12094jcu.jpg (11.82 KiB) 2608 zobrazení
to že mám na Akai štandardne problém s jedným kanálom, k tomu extra výraznejšie u TDK je vec známa, hlavne z opotrebovania hláv, možno absencie jednej kladky, ale hľa, na tejto kazete je to v poriadku
+4db, špičky +6db, bias -8, výstup od zdroja má pokles o 2db
Zvuk je veľmi dobrý, len nepatrne slabšie bassy a výkon od zdroja, inak maximálna čistota zvuku na výškach, precíznosť, bez porúch a kolísania, vysoká spokojnosť a žiadny náznak poklesu kvality len preto že je to novší model a nová konštrukcia s kľudom odporúčam.

TDK DS2 80min rok 1996 Made in Japan? Model pre Japonský trh.
tdk_ds28096cu.jpg
tdk_ds28096cu.jpg (15.11 KiB) 2608 zobrazení
+4db, bias -8, výstup z pásky slabší asi o 1db
Oproti verzii C74 testovanej pred mesiacom je oveľa v lepšom stave, na tej predtým ľavý kanál bol totálne zlý, tu je to v poriadku, zvuk je veľmi dobrý až výborný, žiadne poruchy ani kolísanie, ostrý a čistý, len treba držať výkon na uzde.

TDK DS2 120min rok 1998 Made in Thailand. Model pre Japonský trh.
tdk_ds212098cu.jpg
tdk_ds212098cu.jpg (11.94 KiB) 2608 zobrazení
+2db, špičky +4db, bias -8, výstup slabší o 2db
Ľavý kanál predsa len nepatrne slabší, ale nepláva, hlavne na výškach slabší, ale dá sa to kompenzovať, inak celkovo slušný výkon na Thajskú C120, minulý mesiac testovaný model NANA 120 bola katastrofa ten stav. Tu je to slušné a presný rok výroby je 1997 čo je zase skôr než by som čakal.

Kazety z obrázku https://ez647.sk/cc/b/IMAG0930.JPG
(Moniatko)

Maxell UDI-CD 40min rok 1994 Made in England, staršia skrutkovaná verzia.
maxell_udicd4094cu.jpg
maxell_udicd4094cu.jpg (10.75 KiB) 2608 zobrazení
+6db, bias -6, výstup slabší o necelý 1db
Zvukovo je naozaj výborná, ale už je cítiť vek, pretože by mala hrať na +8db pri biase 0, ako mám skúsenosti z inej doby, napriek tomu zvuk je stále úžasný, mechanicky tiež výborná, osvedčená Maxell kvalita, jedine tá dĺžka, nikdy sa nikto nezmienil žeby existovala táto kazeta ako 40min, žiadny katalóg, ani obchod.

Maxell UR 90min 2001cca Made in Infonesia/Malajzia by Panggung. Verzia pre Japonský trh.
maxell_ur9001jcu.jpg
maxell_ur9001jcu.jpg (13.94 KiB) 2608 zobrazení
+4db, bias -8, výstup slabší o 2db.
Taký klasický zvuk bežnej kazety, napísal by som že URky, ale... rozhodne dobrá kondícia a kvalita na Panggung, zrejme niečo z ich skoršej výroby pre Maxell, s tými dnešnými sa to nedá kvalitatívne ani porovnať, stále dobré držanie stopy, žiadne poruchy, zvuk je veľmi dobrý. Ale pás má úplne odlišnú farbu než je klasická URka.
Vybalené z 10packu.

TDK AV-D 60min rok 1985 Made in USA, Páska Japonsko, model pre USA trh.
tdk_avd6085cu.jpg
tdk_avd6085cu.jpg (12.54 KiB) 2608 zobrazení
+4db, bias -12, výstup z pásky na úrovni zdroja
Myslím že sa jedná o bežnú Dynamic pásku, ale model je viac luxusný, aj keď neviem o rozdieloch. Páska má mimoriadne čistý zvuk a pomerne slušný výkon, ale Akai sa s ňou nekamaráti a ľavý kanál má pokles o 2db, ale nekolíše, nebyť toho, je to dokonalosť, stav je excelentný.
Podľa čísla je vyrobená v roku 1988 čo je celkom neskoro od pôvodného plánu obalu, asi mala úspech :)

Kazety z obrázkov:
https://ez647.sk/cc/b/IMAG0929.JPG
https://ez647.sk/cc/b/IMAG0915.JPG
(janvys)

Sony Walkman II UX 100min rok 1990-1992cca Made in France
sony_walkmanii10092cu.jpg
sony_walkmanii10092cu.jpg (12.92 KiB) 2608 zobrazení
+2db, špičky +4db, bias -12, výstup slabší asi o 1db
Staršia, ale stále výborná páska UX základnej triedy chrome Sony, v luxusnom dizajnovom prevedení. Žiadne poruchy ani kolísanie, len nižší výkon aj to len nepatrne, s vhodnou kalibráciou je výborná aj na výškach. Je to pravá UX, tá ma na Sony veľmi špecifickú farbu a tých som nahral už mnoho, vždy so spokojnosťou.

no name chrome C3 veľké cievky
noname_high3cu.jpg
noname_high3cu.jpg (14.27 KiB) 2608 zobrazení
+4db, bias -8, výstup slabší o 2db
Zvukovo by nebola zlá, pri tom biase sú výšky takmer ideálne, ale jemný pocit dropov tam je. Výkon je tiež schopný aj keď na hrane, lepšie nahrávať +2db. Na konci posledné sekundy veľmi veľké poruchy a výpadky zvuku, spôsobené otlakmi na cievke, kde sú hrby po odlievaní, práve na povrchu cievky kde je to najmenej vhodné. Bez zavádzacej pásky, čo by aspoň trochu pomohlo.
Zdá sa že je to novovýroba, aj keď neviem kto sa ešte obťažuje s veľkými cievkami. Asi len ako frajerina. Rozhodne kobaltový pás, možno Emtec z posledných zásob, alebo podobný.
Prílohy
IMAG0259.JPG
IMAG0259.JPG (74.7 KiB) 2608 zobrazení
IMAG0260.JPG
IMAG0260.JPG (73.92 KiB) 2608 zobrazení
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Nstar »

pekne dnes je to tu samé dobré čítanie
dakujem
kazetowich kavu
ty si dal 2x120 a tento test
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

to vieš zajtra už práca, tak už doma spravím tak prd akurát :D
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Nstar »

ja mám jeden dotaz
ty potrebujes ubrať bias na rovnakú úroveň, či nahrávaš danú kazetu do 0dB alebo na jej limit?
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

zapnem nahrávanie, a ladím bias a potom level, až keď som ako tak spokojný tak zapíšem, hej bias je dole pri malých aj veľkých úrovniach.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

je pravda že nie vždy mám rovnaké CD v prehrávači keď testujem a viem že pri rôznych skladbách sú rôzne výsledky, ale keď su výšky skreslené, tak si to tiež zapíšem, a pred ostrou nahrávkou testujem znovu krátko na CD ktoré budem nahrávať, takže si to porovnávam a doladím, a dopíšem k testom. Ale mnoho kaziet je už aj na výškach dosť prebudených, niektoré napríklad hlavne Sony CDix I mali veľmi uslintané a rozpité výšky, a tam sa to len nepatrne zmiernilo keď som bias vrátil na 0 alebo ubral výkon, ale keď je na páske niečo zle, tak to tam proste už je
ale viem čo myslíš, každý typ hudby potrebuje zvlášť pozornosť v súvislosti s páskou a strojom, nie vždy sa to trafí dobre
no a dolby to ešte trochu rozhodí, tam je to extra citlivé na ten správny výkon a kalibráciu
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Nstar »

jasné, keď si pozrieš niektoré tie grafy alebo aj testy kaziet tam je napísaný často údaj MOL a SOL
Niektoré majú rozdiel aj viac ako 10dB mdzi týmito hodnotami a iné zasa (typicky metalky) omnoho tesnejší a preto dokážu lepšie pojať výškovo "agresívnu" hudbu
Takže môže sa stať, že pri využití plného MOL sa už dávno "zmazali" výšky a teda treba ubrať moduláciu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Katalóg kaziet (Biggest Catalogue of blank cassettes in Central Europe) Vintage Cassettes catalogue / audio / video / other"