katalóg - web EZ647

najrozsiahlejší katalóg s fotkami a prebalmi v Európe - ešte k tomu v slovenčine (!) - zoradené podľa kritérií (typ, výrobca, ročník ...) + rôzne iné média

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10260
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

janvys: v dnešnej dobe keď každý kvalitný pás je cenený, je to škoda, Hifi u VHS má celkom potenciál, ale nech je ti odpustené, že si to niekomu daroval a nevyhodil do odpadu alebo zberného dvora

Silverfox:
Myslel som že budeš namietať, lebo som to robil na šírku HD monitora, inak áno, myslím že dôvod prečo som VHS sekciu spravil tak ako bola, že som v tej dobe mal štandardné CRT 17´´ a 1024*768, vtedy bola audio sekcia presne na šírku monitora, tri kazety vedľa seba: zabalená predná strana - zadná strana zabalená - odbalená kazeta a pod tým zase booklet a nálepky
U VHS to vyšlo len na predná a zadná strana obalu a samotná kazeta bola na rozkliknutie, a ďalšie obalové materiály s nálepkami boli na nekonečné scrolovanie dole, teraz sa to zlepší, využil som celú šírku full HD, žiadne textové odkazy na obrázky kaziet a s prehľadom sa am vojde aj zadná strana kazety samotnej. No a mne sa to neskutočne páči.
Škoda že som s tým začal ešte len tento rok, ale postupne sa aj staršie html dostanú do tejto formy.
No a tiež som nemal veľké rozklikávacie obrázky obalov VHS, teraz to prerábať a zháňať po disku staré skeny obalov v plnej veľkosti, to je ta pravá zábava niekedy na celé hodiny.
A hlavne musím poďakovať Stanovi, pretože mi presne chýbal nejaký zberateľ na VHS, to nikto moc neriešil, ani na fórach nie je zberateľstvo VHS moc rozšírené, dokonca sa u niektorých predajcov na ebay pribaľujú VHS, VHSC a Video8 kazety zadarmo ako výplň krabice a pritom sa vo svojej dobe predávali tieto kazety drahšie než väčšina audio kaziet.
Stano, dúfam že budeme v biznise a výmene pokračovať, mňa len vždycky iritovala neskladnosť tohto formátu. Už som v minulosti videl na aukru viacero ponúk na použité VHS, množstvá so stovkami kusov za nízke ceny, vždy som na to pozeral, ale vedel som že je to nereálne kvôli miestu doma aj pošte, ale požičať si to a vrátiť, len kvôli webu by bolo ideálnejšie pri takom množstve.
Ešte by som sa dal celkom na zbieranie Video8, to sa skoro nedá poznať v zabratí úložného priestoru.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: Jo tak, no kdyby tam byla dole posuvná lišta do bočních stran, tak bych se tě na to zeptal jestli je chyba u mě nebo to tak máš i ty, ale ta stránka se mi zobrazí v pohodě. Jediná posuvná lišta je nahoru-dolu, ne do stran, ale to je v pohodě.
Hm, já mám tedy rozlišení displeje HD+ a ne FHD, přesto to ale funguje ;-).

Po té aktualizaci musím tvůj web otvírat ve Firefoxovi, páč Opera to už neotevře, toto fórum ale naštěstí stále fachčí přes Operu za což jsem moc rád.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10260
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

ďalšie VHS od Stana, ešte raz díky, update je už aj hotový:
https://ez647.sk/update.html
Prílohy
IMAG0506a.JPG
IMAG0506a.JPG (168.73 KiB) 2509 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa janvys »

Jéje, těch TDK E-HG jsem měl kotel, už nevím proč ale kupoval jsem je pořád, brutal nostalgie
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10260
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

janvys: tak kazeta pôsobí tak neskutočne luxusne, že by som ich tiež kupoval na kilá

krátky popis, čo si neodpustím, TDK staré prevedenia sú naozaj veľmi pekné, celkovo vynikajú pred inými, a EHG to je niečo nádherné.

Všetky staršie kazety sú neskutočne ťažké, najviac asi stará Basf EQ, ako som čítal na tapeheads.net všetci výrobcovia potom prešli na tenké telá kaziet, a tak výrazne ušetrili množstvo plastu.

Basf EQ 1985 má naozaj klasickú arómu ako chromdioxidové audiokazety, to u tých nových VHS nenájdete.

JVC HR má presne rovnaké telo, predná aj zadná strana ako Thats VR, ale s rozdielom že na JVC píšu Made in Germany a na Thats Made in Japan
https://ez647.sk/video/thats_vr.html
Takže priestor na špekulácie kto pre koho vyrábal, ale keďže JVC bol autorom, tak kľudne on mohol byť ten hlavný výrobca a poskytnúť to aj Yudenu, keďže oni boli špička v audio kazetách.

Fuji SVHS PRO je vidieť že sa jedná o moderný produkt ľahký, aj keď s mierne svojským dizajnom povrchu, ostatné je obyčajné, odhadujem tak rok 2002 a novší, posledné SVHS kazety tejto značky, nikde nie je uvedený pôvod, ale Fuji malo veľa VHS Made in Germany, alebo Japan.

Ostatné už moc nestoja za reč, Samsung by mal byť Saehan, ale píše vyrobené v EU, no nemal by to byť tak veľký šmejd ako Brownie, a Basf to je už obyčajnosť sama, len tmavšie sklá ju mierne odlišujú.
Jenisatko
mazák
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Piatok, 18. Septembra 2020, 09:07

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Jenisatko »

Tu videokazetu Thats VR vidím poprvé a je nádherná. Myslím si, že musela být špičková, co se týče záznamu.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10260
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

No som si tiež myslel, ale teraz mám pochybnosti o pôvode, ak ju vyrobil JVC, ale tie pravé staré JVC sa považovali za kvalitné.

Inak si ešte musíme uvedomiť aké je ľahké rozoznávanie trhov u VHS kaziet, všetko čo je Európske je pre normu PAL/SECAM označené ako E180
Všetko Americké pre normu NTSC označené ako T180
Japonské tiež NTSC a tiež T180, ale Japonské popisy na obaloch to snáď nikdy nebolo jednoduchšie triediť trhy, u audiokaziet je to niekedy o hubu :D
Jenisatko
mazák
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Piatok, 18. Septembra 2020, 09:07

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Jenisatko »

Celkově jsou obaly u videokazet krásné. Já je nesbírám. I když vlastním RD, nevím kam bych je dával. :D :D :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10260
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Ja mám v byte izbu malú ako predsieň, či komôrka na potraviny v rodináči a už dlho premýšľam kam s tým ďalej
Jenisatko
mazák
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Piatok, 18. Septembra 2020, 09:07

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Jenisatko »

Eriku, když tak tu fotku kterou sem přidám, smázni. Já se totiž musím dělit o místo i s Čezetou Fotky, kde mám uložené audiokazety a vinyly raději nebudu posílat. :D :D :D
Prílohy
IMG_5249.JPG
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa janvys »

EZ647 napísal: Pondelok, 26. Októbra 2020, 12:32 Ja mám v byte izbu malú ako predsieň, či komôrka na potraviny v rodináči a už dlho premýšľam kam s tým ďalej
Moje stodola 10x24m je ti k dispozici ;)
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10260
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

OZNAM:
pre zmenu hostingu webu ez647.sk a zmenu DNS záznamu môže dôjsť k výpadkom behom zajtrajšieho dňa, a kto má šikovného poskytovateľa netu, ako sa stalo mne, môže byť moja stránka nefunkčná aj viac dní, kým pochopia zmenu DNS
po prekopírovaní webu, si to zbežne prezriem a drobné nefunkčnosti a tak mi môžte napísať sem.
Napísať odpoveď

Návrat na "Katalóg kaziet (Biggest Catalogue of blank cassettes in Central Europe) Vintage Cassettes catalogue / audio / video / other"