katalóg - web EZ647

najrozsiahlejší katalóg s fotkami a prebalmi v Európe - ešte k tomu v slovenčine (!) - zoradené podľa kritérií (typ, výrobca, ročník ...) + rôzne iné média

Moderátor: AdmineR

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: Jojo, já vím, že ti stačí jen jeden kousek, jen jsem myslel, že to pak nabídneš dál jak jsi to vždy dělal, ale tak pokud nevíš ani cenu, tak nevadí.
Tak to s tím typem Normal jsem myslel spíš jako srandu..i když i to se už stalo..
Hm, tak pokud se ti to podařilo vysledovat k jiným typům, tak dobrá práce :-). Tak těžko říct co se dělo v té fabrice, pokud by se ale v průběhu jednoho modelu měnil design potisku, tak mě napadá jen nějaká přechodová fáze. Ale opět říkám, netuším co mohlo být důvodem.
Jo, tu XHE tuším mám jednu použitou a ta má magnetické zaváděčky, ale je jediná kazeta této značky co mám (tuším).
Hm, tyjo tak vzhledem k tomu, že to není dlouho co jsi tu dával fotky jedné kazety co měla chycený i ten stínící plíšek, tak si nedokážu představit ten špatný stav co máš u této.

No je škoda, že na ty špatné kazety narážíš tak často.
Je pravdou, že já zrovna moc nových kazet nemám v poměru k celkovému množství mé sbírky, ale třeba plesnivé kazety jsem nenašel ani u použitých a že mám i takovou, která je na první pohled opravdu drastického vzezření. Když na ni teď tak myslím, tak bych ji asi měl už rozdělat a zdokumentovat i pro fórum, páč na ten vnitřek jsem fakt zvědavej. Myslím, že takhle vizuálně otřesnou kazetu snad nemáš ani ty :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10243
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Keď už spomínaš ten tieniaci plech, tú Axiu PS2 120 na fotke, tiež obal ako nový, ani jediný škrabanec či poškodenie, nič, kazeta vo výbornom stave, aj páska opticky, ale ten plech jediný totálne v príšernom stave.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10243
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

kuk, kazety sú vonku:
https://ez647.sk/update.html

takže ďakujem ľuďom ktorý fyzicky prispeli kazetami, môžte aj nabudúce :P
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: No pěkné kousky :-). Ale při prohlížení jsem muse furt myslet na ten hrozivý stav kazet, to pak nafoť detailně.. Jako u té Basfky jsem si všiml, že je zedřená fólie, ale jinak na žádné nebylo vidět nic špatného.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10243
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

SilverFox:
zabalená Basfka nevyzerá moc dobre, odbalenú som už vyčistil pred skenovaním.
Prílohy
IMAG0149.JPG
IMAG0149.JPG (104.15 KiB) 3134 zobrazení
IMAG0150.JPG
IMAG0150.JPG (98.29 KiB) 3134 zobrazení
IMAG0151.JPG
IMAG0151.JPG (66.46 KiB) 3134 zobrazení
IMAG0148.JPG
IMAG0148.JPG (110.29 KiB) 3134 zobrazení
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: Uf no tyjo, tak to je nářez.. Tohle ani pod tou fólií nebylo vidět, když jsem na to koukl, tak mi to splynulo asi s těmi škrábanci..
By mě zajímalo jak tahle "pavučina" mohla vzniknout. Vzhledem k tomu, že to bylo ještě ve fólii a navíc zakrytovaný, tak mě napadá vlhkost, ale aby se to projevilo takto a jen na pásku.. No s tímhle nemám zkušenost, tak nevim. Neber to jako rejpání, fakt netuším.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10243
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Bolo to všade, po celej kazete, papieri zvonku aj zvnútra, fólia poškodená, bok krabičky prelomený, kus chýbal, takže to v kľude dýchalo celé roky a rástlo. Ale poslednú dobu sa často stretávam s oboma prípadmi, kazeta vo fólii v stave dokonalosti, napriek tomu plesne a pavučiny, alebo kazeta s mizernou fóliou v rozklade a kazeta a páska vo výbornom stave.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Kazetowich »

nic z toho som este nestretol zatial
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2323
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa orhore »

Takové kazety bych už nechal odpočívat v pokoji, archeologové :)
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Kazetowich »

moje kriedo. Kazety sa maju tocit nie odpocivat 😁
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10243
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Ono je to smutné keď kvalitné kazety končia takto, ale čo už s tým. Vhodné je obetovať a vyhradiť jeden stroj na čistenie takých kaziet, ideálne nejaké lacné rádio s kazetou, kde je istota že je v poriadku kladka a mechanika, aby to neponičila, a nechať to prejsť naprázdno niekoľko krát, tak sa najhrubšie zrno z toho očistí dole z takej pásky.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10243
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

VHS nové aj použité od Stana, díky. Prišli už minulý týždeň, ale nemal som čas spraviť fotku.
Ale jeden večer som neodolal a skúsil tie použité na Panasonicu, aj tak to raz za čas musím čistiť. A okrem tej zvláštnej Elty fungujú všetky, ale tamtá kolíše rýchlosť, pretáčanie takmer nie je možné, myslím že už jemne lepí.
Pretočiť na starom videu kde sa páska nevyťahuje pri pretáčaní z kazety nebol problém, problém je až to má ísť celým mechanizmom vedenia pásky a hláv.
Myslel som že to na web dám dneska, ale nehrozí, tak behom týždňov najskôr.
Prílohy
IMAG0201.JPG
IMAG0201.JPG (116.37 KiB) 3002 zobrazení
Napísať odpoveď

Návrat na "Katalóg kaziet (Biggest Catalogue of blank cassettes in Central Europe) Vintage Cassettes catalogue / audio / video / other"