katalóg - web EZ647

najrozsiahlejší katalóg s fotkami a prebalmi v Európe - ešte k tomu v slovenčine (!) - zoradené podľa kritérií (typ, výrobca, ročník ...) + rôzne iné média

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

aby som doplnil, už pomaly ale isto začína práškovať väčšina typu II a niektoré staršie jedničky, a odležané pravé chromdioxidy sú tiež biele :D
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Nstar »

ved hovorim Maxell UR alebo este Minidisc. Ale ako som vravel ja už hudbu nepočúvam a tak mi bude stačiť...telefón?
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Neviem ako Ti poradiť, ale keď ju nepočúvaš, tak ju pozeraj! :D
Kúp si nejaký poriadny spektrálny analyzér, alebo nainštaluj nejaké super efekty do pc na hudbu :D
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Nstar »

nie ja už len telefón a reprák do galót
aj ked volaco ten nápad má doseba. Ja rád počúvam filmy tak možem začať pozerať hudbu.
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Stano »

Minule ako som sa pýtal na vloženie videa, tak som si nahral, ako relaxujem pri pozeraní koncertu U2.
Pozerať koncerty je pre mňa väčšia zábava, ako len počúvať hudbu, ale...
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

a ja diskografiu Sandry z DVD, bavilo ma pozerať, keď som to v rámci testu S-VHS nahral na takú kazetu, tak ma to bavilo aj pozerať znovu :D
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Stano »

Koncerty U2 považujem za jedny z najlepších vôbec, sú to skvelý hudobníci a napr. taký Springsteen tak ten s tou kapelou na živo, to je fenomén. Niečo úplne iné ako počúvať kazetu alebo cd
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Testy audio kaziet z aktualizácie 14.7.2021
https://ez647.sk/cc/b/IMAG0064.JPG
Akai DX-57 dolby off/dolby C NR

Axia A2 74min rok 1998 Made in Japan, značka pre Japonský trh
axia_a27498cu.jpg
axia_a27498cu.jpg (12.79 KiB) 2025 zobrazení
+2db na hrane, bias -6, výstup z pásky slabší o 2db
Zvukovo je cítiť, že je mierne slabšia od zdroja, ale pri správnom nastavení stroja zahrá veľmi čisto, bez porúch a kolísania, aj keď ten výkon je trochu na hrane, inak fajn. Axia stále nesklamala.
Teda až na to že páska je takmer čierna s bledohnedým nádychom, a vôbec nie je priesvitná voči svetlu, takže nezodpovedá tomu čo Fuji/Axia dávala do svojich kaziet triedy II High postition, možno OEM, alebo nová produkcia, ale je to už trochu paranoja, pretože vždy je možnosť žeby mohli použiť aj Mexickú pásku z inkriminovaných sérii čo ničia hlavy, čas ukáže, zatiaľ zvukovo slušná.

Axia Be1 64min rok 1996 Made in Japan, značka pre Japonský trh.
axia_be16496cu.jpg
axia_be16496cu.jpg (11.4 KiB) 2025 zobrazení
+4db, špičky +6db, bias -4, výstup z pásky slabší o 2db
Zvukovo je nadmieru dobrá, veľmi dobrá, neskutočne svieža a dynamická. Rozdiel vo farbe zvuku medzi zdrojom a páskou je tak malý, že treba počúvať pozorne, pokles výkonu v db nie je vôbec počuteľný, keby to neukazovalo menej na displeji tak tomu neuverím. Úžasný zvuk, úžasný stav a kvalita Axie.

Axia BOX 1 90min rok 1997 Made in Japan, značka pre Japonský trh
axia_box19097cau.jpg
axia_box19097cau.jpg (14.39 KiB) 2025 zobrazení
+6db, bias -6, výstupná úroveň zhodná so zdrojom
Zvukovo je viac basová, výšky mierne podbiasovať, aj tak basy vynikajú o trochu viac, trošku občasné presykávanie na eSkách, ale aj tak dosť dobré, výkon je veľmi silný, ľahko sa nechá prebudiť na +8db. Výkonná páska, ale zvuk má dosť odlišný charakter od predošlej testovanej Be1, je viac basový, a nie až tak precízny na výškach.

Axia GT-IIx 74min rok 1988 Made in Japan, značka pre Japonský trh
axia_gtiix7488cu.jpg
axia_gtiix7488cu.jpg (10.26 KiB) 2025 zobrazení
+4db, bias -8, výstupná úroveň slabšia o 2db
No hrá trochu horšie než by som si prial, mierne slintavky na eSkách, ľavý kanál pokles ďalšie 2db, ale žiadne kolísanie stopy ani poruchy.
Výškovo by mohla byť lepšia, ale pri hlbšom podbiasovaní sa ešte zvyšuje skreslenie, možno vhodné budiť menej a mať čistejší zvuk, alebo dunivejší bez výšok a budiť viac, každému podľa chuti a možností stroja. Štandardne by sa malo jednať o zostarnutú vysokú High triedu Axie. Pásky High Fuji-Axia tejto generácie sú pekne stredne hnedé s bledým nádychom.

Axia GT-IIx 74min rok 1989 Made in Japan, značka pre Japonský trh
axia_gtiix7489cxu.jpg
axia_gtiix7489cxu.jpg (10.58 KiB) 2025 zobrazení
+4db, bias -8, výstupná úroveň slabšia o 2db
Táto oproti predošlej hrá o niečo lepšie, výšky sú presvedčivejšie, čistejšie bez slintavky, takže rozdiel veku a skladovania, žiadny pokles na ľavej strane, zvuk je pekne vyvážený.
Páska po prechode Akai vykazuje jemné vlnenie na ľavej strane čo je zaujímavé, keďže je táto zvukovo v poriadku ale na predošlej ani náznak fyzického opotrebenia, napriek tomu bol pokles na jednej strane.

Axia Hi 90min rok 1990 Made in Japan, značka pre Japonský trh
axia_hi9090cu.jpg
axia_hi9090cu.jpg (12.76 KiB) 2025 zobrazení
+4db, bias -8, výstupná úroveň slabšia o necelý 1db
Zvuk je nadmieru čistý a výborný, bez náznaku poruchy, alebo zakolísania. Výškovo je lepšia než testované GT-IIx, veľmi dobrý stav, občasná špička +6db neprekáža,
Páska vyzerá opticky rovnako ako predošlé GT-IIx.

Axia J´z 1 54min rok 1995 Made in Japan, značka pre Japonský trh
axia_jz15495cu.jpg
axia_jz15495cu.jpg (10.64 KiB) 2025 zobrazení
+4db, bias -6, výstupná úroveň zhodná so zdrojom
Toto je veľmi presvedčivý pás, nedokážem popísať rozdiely medzi zdrojom zvuku a páskou, pretože je tak identický so zdrojom, aj farba zvuku, výškový aj stredový prednes. Basový no je dojem že je presne na hrane výkonu, špičky nad +4db sa nehodia. Nádherný zvuk ani náznak poruchy alebo podobného problému.

Axia J´z 2 Color 70min žltá verzia, rok 2000cca Made in Japan, značka pre Japonský trh
axia_jz2c70y00cu.jpg
axia_jz2c70y00cu.jpg (14.38 KiB) 2025 zobrazení
+4db, bias -6, výstupná úroveň slabšia o 2db
Zvukovo to nie je zlé, ale teraz ten pokles výkonu oproti zdroju je viac počuteľný, výškovo mierne podbiasovať a hrá dosť slušne, je trochu cítiť, že oproti starším verziám je istý pokles sviežosti zvuku, ale nie je to kritické, bez porúch a kolísania.
Páska tu použitá je zase takmer čierna, ale s miernym nádychom hnedej, a priesvitná voči svetlu. Od verzie A2 sa opticky odlišuje, aj zvuk je iný, tu by som sa viac priklonil k pravej ale veľmi modernej páske Fuji, vysvetlím neskôr pri inom modely.

Axia J´z 2 Color 70min zelená verzia, rok 2002 Made in Japan, značka pre Japonský trh
axia_jz2c70g02cu.jpg
axia_jz2c70g02cu.jpg (11.3 KiB) 2025 zobrazení
+4db na hrane, bias -10, výstupná úroveň slabšia o 2db
Tak táto hrá trochu horšie od tej predošlej žltej kazety, treba viac podbiasovať, ale potom je to výškovo schopné, rozhodne nebola použitá SKC páska ako v modrej verzii čo mám v zbierke, ale bude to originál Fuji Axia pás, zrejme z posledných šarží.
Stále hrá dosť schopne, len treba precíznejšie kalibrovať, bez porúch a kolísania.
Opticky je páska aj priesvitnosťou zhodná s predošlou kazetou, takže nie je pochýb. Táto verzia J´z2 Color kazety v roku 2002 sa striedala so šaržami SKC, kde bola zrejme naozaj SKC páska vs Japonská, zatiaľ ideálny identifikačný znak sú SKC cievky.

Axia K1 74min rok 1996 Made in Japan, značka pre Japonský trh
axia_k17496cu.jpg
axia_k17496cu.jpg (13.43 KiB) 2025 zobrazení
+4db, špičky +6db, bias -6, výstupná úroveň zhodná so zdrojom
Toto je ďalšia z veľmi výkonných superferro kaziet od Axie, má zvuk podobný ako dnes testovaná J´z1, má zvýraznený basový prednes oproti zdroju, inak výškovo aj celkovo výborné. Taktiež to mal byť veľmi vysoký ak nie najvyšší model normal pre tento rok.

Axia PS-Is 54min rok 1990, veľké cievky, Made in Japan, značka pre Japonský trh
axia_psis5490cu.jpg
axia_psis5490cu.jpg (14.26 KiB) 2025 zobrazení
+6db, bias -8, výstupná úroveň zhodná so zdrojom
Naozaj veľmi výkonná páska, ale už má svoje najlepšie roky za sebou, treba ju dobre nakalibrovať, na výšky až bias -8 a hrá naozaj veľmi čisto, aj basovo. V basovom ani výškovom podaní už viac neprečnieva nad zdroj, ale ani nezaostáva.

Axia PS-Ix 46min rok 1987, Made in Japan, značka pre Japonský trh
axia_psix4687cu.jpg
axia_psix4687cu.jpg (11.33 KiB) 2025 zobrazení
+6db, špičky +8db, bias -4, výstupná úroveň zhodná so zdrojom
Toto je mimoriadne výkonná páska superferro, vlastne naozaj prekonáva všetky dneska testované Axie. Napriek veku zahrá neskutočne dobre a ľahko sa nechá prebudiť na +10db.

Axia PS-II 80min rok 1992 Made in Japan, značka pre Japonský trh
axia_psii8092cu.jpg
axia_psii8092cu.jpg (10.67 KiB) 2025 zobrazení
+4db na hrane, bias -4, výstupná úroveň slabšia o 2db
Nehrá najhoršie, výkonový pokles je nepatrný vo zvuku, viditeľný hlavne na displeji. Zvuk je čistý, bez porúch a kolísania, dobrá ako ostatné Axie triedy II 90tych rokov.
Páska má rovnakú farbu a vzhľad ako som spomínal o posledných dvoch Color J´z2, takže verím že v tomto roku a teda aj potom sa jednalo o originál pásku Fuji a jediná podozrivá z OEM produkcie je zatiaľ model A2.

Axia PS-IIs 46min rok 1988, veľké cievky, Made in Japan, značka pre Japonský trh
axia_psiis4688cu.jpg
axia_psiis4688cu.jpg (12.61 KiB) 2025 zobrazení
+4db, bias -8, výstupná úroveň slabšia o 2db
Zvuk je dosť dobrý, trošku viac podbiasovať, nepatrný výkonový pokles, ale hrá stále nádherne čisto ako zdroj po správnej kalibrácii, žiadne poruchy ani kolísanie.

Axia PS-IIx 54min rok 1989, veľké cievky, Made in Japan, značka pre Japonský trh
axia_psiix5489cu.jpg
axia_psiix5489cu.jpg (11.38 KiB) 2025 zobrazení
+4db, bias -8, výstupná úroveň slabšia o necelý 1db
Ako snaha by tam bola, ale už má svoj vek, takže pre kvalitné výšky možno vhodný bias až -12, ale vhodné ubrať potom aj výkon na +2db, prípadne menej. Štandardne sa jej chce ísť až na +6db, ale ide to dosť sťažka, jej kolegyne kratších dĺžok ale rovnakej verzie a roku čo mám boli na tom podstatne lepšie.

Denon CD-PAL-I 46min rok 1990 Made in Japan, model pre Japonský trh
denon_cdpali4690cu.jpg
denon_cdpali4690cu.jpg (11.1 KiB) 2025 zobrazení
+4db, bias -12, výstupná úroveň slabšia o 2db
Ako trochu ťažšie sa budí, ale dá aj občasné špičky +6db, bez jedinej poruchy a zakolísania. Treba výrazne podbiasovať, ale má napriek tomu neskutočne čistý a precízny zvuk, pomerne veľká spokojnosť.
Z pohľadu hierarchie je druhá v poradí, hneď po základnej normal kazete. Podľa zloženia sa jedná o Ex-Densified Crystal, ktorý používa aj model RD-Z, no a k tomu sa ešte vrátim.
Napriek tomu že je kazeta celopriehľadná a možno pôsobí lacno, povedal by som že je veľmi dobrá a luxusná, veľmi vhodná aj dneska na nahrávanie.

Denon GR-IIs 46min rok 1992 Made in Japan, model pre Japonský trh
denon_griis4692cu.jpg
denon_griis4692cu.jpg (12.9 KiB) 2025 zobrazení
+4db, bias -4, výstupná úroveň slabšia o 2db
Zvukovo je nadmieru dobrá, výšky sú naozaj presvedčivé, výkon je dostatočný. Ale pri biase 0 majú výšky mierny pokles, preto treba nastaviť bias trochu dole.
Z hľadiska zloženia sa jedná o pás triedy HD7 s čiernou páskou EX II-Purified Black. Presne tieto častice sa používajú v modeli HD7, páska je naozaj čierna a na silnom svetle má mierne šedý nádych a nepresvitá voči svetlu, čo som zistil aj u pásov HD7, takže to sedí. Rozdiel je že zostarnuté HD7 veľmi nechcú prenášať najvyššie špičky výšok a zdá sa byť zvuk akoby mierne hore uťatý nepatrne, ale tu je stav stále schopný a výšky sú dostatočné, len je nepatrný ich pokles, ktorý je nutné vyrovnať biasom.

Denon GR-IV 90min rok 1994 Made in Japan, model pre Japonský trh
denon_griv9094cu.jpg
denon_griv9094cu.jpg (13.42 KiB) 2025 zobrazení
+4db, bias -4, výstupná úroveň slabšia o 2db
Ako pri biase 0 boli výšky len nepatrne slabšie, ale bolo možné budiť až do +6db, takto je to nevhodné. Rozhodne stále použiteľná, ale už zostarnutá metalka, použitá páska zodpovedá podľa popisu základnému a skoro jedinému modelu HD-M. Denon v podstate iné metalky IV až na MG-X nevyrábal, tie boli kedysi nesmierne výkonné, ale posledné roky začali výraznejšie prejavovať známky starnutia. Zvukovo je dobrá, čistá, ale výkon je max +4db, stále by som ju považoval za skvost v archíve nahrávok.
Páska samotná je čierna, ale má svetlejší nádych šedej na silnom svetle oproti HD7, metalky sú vždy také, a samozrejme nesmiem zabudnúť na stopové množstvo bieleho prášku po teste, kontrolujem to po každej kazete či niečo nezanechala, a toto je prvá.

Denon RD-Z 50min rok 1987, veľké cievky, Made in Japan, model pre Japonský trh
denon_rdz5087cu.jpg
denon_rdz5087cu.jpg (11.57 KiB) 2025 zobrazení
+8db na hrane, bias -12, výstupná úroveň zhodná so zdrojom
Neuveriteľný výkon, podľa hierarchie je druhá po tej základnej normal kazete, má rovnaké častice ako zmienená CD-PAL-I, ale zvukovo sa to naozaj nedá porovnať. Možno bol starý recept lepší, kondícia pásky je mimoriadna po rokoch, síce potrebuje veľmi podbiasovať, ale ten zvuk je vyslovene sviežejší a dynamickejší, príjemnejší než zdroj samotný. Hlboký bias dole, ale pritom si uchováva úžasný čistý zvuk a maximálny monumentálny výkon, oproti zdroju je viac prifarbená o dojem sviežosti a dynamiky, hrá to ako zdroj s pridanou štipkou korenia.

Magna Super Chrom SC 90min rok 1980 Made in W.Germany
magna_sc9080cu.jpg
magna_sc9080cu.jpg (15.75 KiB) 2025 zobrazení
0db, bias -8, výstupná úroveň slabšia o 4db
Správa sa to ako typický pravý chromdioxid, nízke vybudenie, ale dobré výšky, bez porúch a kolísania, relatívne dobrý stav, vhodné budiť naozaj len do nuly a zvuk bude dosť dobrý, povedal by som ako zdroj, keby tam nebol ten veľký výkonový pokles, ale rozhodne použiteľné.
Kazeta samotná má zvláštny dizajn v detaile, môže ale nemusí sa jednať o výrobcu Permaton Nemecko, ktorý vyrábal podobne ako ICM, kazety a komponenty ale pásku nakupoval.
Obal tvrdí že obsahuje pásku Crolyn druhej generácie od Dupontu. To znamená žeby sa malo jednať o pravý chromdioxid, páska má správnu farbu, a je nepriesvitná, ale nemá žiadnu arómu typickú pre tieto pásky, resp. veľmi jemne tam je niečo cítiť, pre tento rok, budem sa tváriť že je to naozaj chromdioxid.
V tomto obale Magna predávala aj kazety s logom Polimeru a tam je zase už úplne iná kazeta, preto som nechal oba booklety na webe pod sebou pre porovnanie.

Maxell XLII 90min rok 2000-2002cca Made in England? Japan?
maxell_xlii9002cu.jpg
maxell_xlii9002cu.jpg (12.7 KiB) 2025 zobrazení
+4db, špičky +6db, bias -4, výstup úrovne slabší o necelý 1db
Naozaj veľmi dobrý zvuk, kazeta prekvapila, zrejme sa jedná o prvotné šarže verzie v ohnivom obale, ešte s pravou poctivou XLII páskou. Podobne ako som v tej dobe kúpil túto ešte v obchode, bola dobrá, až neskoršie šarže boli dosť mizerné. Táto má originál Maxell krabičku s okrúhlymi stredovkami, to aj moja dobová ma už tie moderné štíhle. Takže rozhodne pravá XLII.
Zvukovo je takmer ako zdroj, mierne nižší bias a hrá úžasne bez jediného náznaku poruchy alebo zakolísania, plne použiteľná kazeta a nerobí ešte hanbu menu XLII, to tú hanbu robí len ten ružový booklet.
Samotná páska má presne rovnaký vzhľad a je nepriesvitná ako všetky Maxell XLII označené ako Black Magnetite.

Ora - Sanyo XJ2 74min rok 1992 Made in Japan, značka pre Japonský trh, vyrobené firmou Denon.
ora_xj27492cu.jpg
ora_xj27492cu.jpg (11.91 KiB) 2025 zobrazení
+4db, bias -4, výstupná úroveň slabšia o 2db
Takže zase sa jedná o Denon s páskou HD7, ale v mierne horšom stave, výškový aj zvukový prejav je takmer identický s tou čo som testoval ako GRIIs, ale výkon je na hrane, alebo už za ňou, proste nestíha, aj keď sama skáče zľahka na +4db, ale totálne ideálny zvuk je pri 0db. Páska je presne rovnaká ako na modely HD7 a GRIIs opticky, farbou, nepriesvitnosťou, a ešte sú tam aj typické pigmentačné mapky vo vrstve ako na všetkých Denonoch.
Dizajn kazety vychádza zo starších veľkooknových modelov Denon, cievky boli na zákazku pre Sanyo.
Zvláštnosť je hranatá krabička typu Fuji.

TDK AD-X 74min rok 1990, kus konkrétne vyrobený 1989, Made in Japan, Japonská verzia modelu.
tdk_adx7490cu.jpg
tdk_adx7490cu.jpg (10.24 KiB) 2025 zobrazení
+6db, špičky +8db, bias -6, výstupná úroveň zhodná so zdrojom
Zrejme bol model predstavený skôr než sa píše na vintagecassettes, ale to nevadí, kazeta je zvukovo monumentálna tak ako od nej očakávame. Posilnenie v basoch, ktoré sú viacmenej zvýraznené, celkovo hrá viac dravo a sviežo, veľmi dobrý stav a výsledok testu. Dala by sa prirovnať k Axii PS-Ix.

Victor Jiyujin Club 46min rok 1987, veľké cievky, Made in Japan, značka pre Japonský trh.
victor_jiyujinclub4687cu.jpg
victor_jiyujinclub4687cu.jpg (8.89 KiB) 2025 zobrazení
+2db, špičky +4db, bias -12, výstupná úroveň slabšia o 2db
Ako nie je to zlý zvuk, ale jedná sa rozhodne o najzákladnejší ferrooxid pás, žiadne kobalty ani iné kovy navyše nehľadajte, presne tak sa správa a vyzerá veľmi svetlá až totálne bledá ferro páska, ako je u niektorých Japoncov zvykom. Stále podozrenie na výpomoc firmy Fuji, krabička Fuji.
Výkon pásky je menší, ale pri +2db je zvuk veľmi dobrý, len treba výraznejšie podbiasovať, aj tak k zdroju nepatrne chýba, napriek tomu ako iné základné normal kazety je stále veľmi dobrá, bez náznaku jedinej poruchy či zakolísania. Stále vhodná na nahrávky.




Testy audio kazety z aktualizácie 14.7.2021
https://ez647.sk/cc/b/IMAG0068.JPG
Akai DX-57 dolby off/dolby C NR

no name kazeta C50 typ II, na objednávku z aktuálneho predaja rok 2021
noname_chromeicm5021cu.jpg
noname_chromeicm5021cu.jpg (12.1 KiB) 2025 zobrazení
-2db, bias -8, výstupná úroveň slabšia o 6db
Tak mám zmiešané pocity, pretože sa správa ako chromdioxid, ale treba ju veľmi podbiasovať, ale nie je vhodná ani na 0db, musí sa budiť ešte menej.
Napriek tomu je zvuk pri bias -10 a dodržaní istého výkonu naozaj veľmi čistý a bez porúch či kolísania, páska je schopná len má naozaj malý výkon.
Toto nebude asi ferrokobalt Basfu, možno nejaké prechodové formulácie CroCo, alebo starší chromdioxid, ktovie odkiaľ to vzali. Z istého eshopu ponúkajú navíjanie chromdioxidových kaziet max dĺžky C60, s minimálnou odbjednávkou 50kusov, kamarát si ale zvoli pre vynil vhodnejších 50min.
Telo kazety je typ ICM so zrezanými hranami ako používali kazety Philips a PDM v 80tych rokoch.
Možno tiež staré zásoby.
Páska vyzerá na prvý pohľad presne tak ako chromdioxidy, tiež nepresvitá, ale sú na nej veľké pigmentačné mapky až čiary a ryhy, napriek tomu hrá čisto a bez poruchy.
Jediné čo mi k potvrdeniu pravosti chromdioxidu chýba je typická aróma spojiva, táto je totálne bez zápachu.
Myslím že rovnaká firma navinula a predáva aj kazety chrome, ktorú jednu mám tiež v sekcii no name chrome ako C40, pásky z rovnakého zdroja, rovnakej kvality, ale som si viac než istý že to budú staré zásoby, nakoľko sa tieto pásky typu II už nikde nevyrábajú.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Nstar »

riadne počteníčko, nestáva sa mi to ale dnes tuším sa mi páčia všetky kazety v teste.
Tak a teraz asi by to bolo lepšie rozoberať vo vlákne Fuji/Axia ale trochu ma štve čo hovoríš o tom Aurexe, pretože som sa tešil, že Axie budú odolávať všetkým možným skúmaniam a testom a tu hneď takto skraja ..aurex
K tým Denonom ešte to preverím ale mne sa zdá že už v dobových testoch boli mierne kritizované za urezávanie najvyšších špičiek
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

no minule som načal že v Axii A2 bude asi iná páska, a paranoja na Aurex, tak neviem, tu som to len trochu rozšíril. Možno to tak ani nebude.
Denon tiež neviem, ja som prvý model HD7 získal už skôr a tieto vady som si najprv nevšimol, ale už neviem čo som písal v testoch k C100 :D
Ale proste s tými v teste nie je problém.
Najviac ma nasrali asi tie Axie GT-IIx.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

trochu som to tu zanedbal, hlavne keď mám nové kazety doma už týždeň a nechcelo sa mi ich vôbec riešiť
takže kazety pre update august 2021
celkom určite ich na web musím pridať na konca mesiaca, aby tam bol augustový dátum :D
Prílohy
IMAG0968.JPG
IMAG0968.JPG (128.69 KiB) 1855 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Napísať odpoveď

Návrat na "Katalóg kaziet (Biggest Catalogue of blank cassettes in Central Europe) Vintage Cassettes catalogue / audio / video / other"