katalóg - web EZ647

najrozsiahlejší katalóg s fotkami a prebalmi v Európe - ešte k tomu v slovenčine (!) - zoradené podľa kritérií (typ, výrobca, ročník ...) + rôzne iné média

Moderátor: AdmineR

Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Nstar »

ja by som tiež dvojdeck neľutoval, veď to má svoje a VHS mi chýba aj čul trocha, ja na tej mojej síce prehrávať môžem ale nejde nahrávanie a bez toho ma to nebaví aj keď neviem teda čo by som nahrával keď jednoducho mariu už nedávajú a F1 nám už zrušili (myslím kanál nie závody)
Nec
stará páka
Príspevky: 617
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Nec »

Sony QS boli veľmi pekné. V striebormej farbe top.
Celé to QS vzniklo odčlenením 700 a 900 rady.
Čiže vyššie modely dostaly nový kabát. No a potom tam presunuli aj SACD.

Technics bol v našich končinách veľmi populárny ešte z čias tuzexu.
V BB bol aj obchod s technikou Pioneer a Bosse. To bol môj prvý sluchový kontakt si subwooferom. Odpadávali sme :D
V Nay (vtedy malý obchodík) mali celé zostavy Yamaha, Onkyo a už spomínané Sony.

Philips mi utkvel super zvukom. Prekvapenie. Po prpojení na repro Tanoy to bol krásny zvuk za pár šušňov. To keď som chcel predať bolo treba zapojiť a pustiť. :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

na F1 si spomínam, no zase použiť ako zdroj DVD, alebo BD prehrávač, či nejaký ten fras s analóg výstupom čo vie aj veci z kľúča tak prehrávať, len mňa irituje to rozlíšenie VHS, to sa fakt nedá pozerať, ale u S-VHS to je trochu o niečom inom, tam sa dá DVD archivovať pomerne slušne, no inak dobré využitie je aj na hudbu, len ma irituje to skreslenie VHS Hifi systému, kto nevie o čom hovorím, tak niekedy by som musel na tú tému spraviť krátky článok
bavilo ma nahrávať VHS Hifi s hudbou a do toho kamiónový simulátor, bola by to pre mňa nekonečná téma nahrávok, ale odkedy nemám pc s grafikou s Tv výstupom tak to padlo
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

ja premýšľam v akom Nay som bol prvýkrát, ale asi to bol Poprad, po roku 2001? mali tam okrem kaziet v tej dobe potom pre mňa ja veľký výber CD a DVD prázdnych do vtedy môjho zbierania, ale mali aj Technics CD prehrávačov tej novšej generácie čo mali takú telefónnu číselnú klávesnicu a vedeli aj CD-RW, som si vtedy chcel kúpiť za brigádu, ale nikdy som na žiadnu nešiel :D
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Nstar »

Nec, presne Philips mal dobrý zvuk ale netrafil sa do dizajnu, veľa ľudom to nechutilo aj keď niektoré mašiny podľa mňa hrali veľmi dobre, ich problém bol trochu taký "povrchný" pohľad zakázníka na vec, že vyrábaju mixér a žehličku a k tomu hifi... na druhú stranu skutočne to pôsobilo tak druhoradejšie prinajmenšom

EZ, ja keď som skúšal nejaké nahrávky z DVD na VHS som nepostrehol nejaké strašné oklieštenie v obraze, aj v LP móde som bol spokojný, jasné je tam trochu vidieť, že zdroj mal lepší obraz ale žeby som nejak trpel, a zvuk bol zasa opačná vec...
aké limity myslíš u Hifi VHS zvuku?
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

V Elektro Astre mal prísť vtedy ako novinka ten CD rekordér Philips, ale nakoniec nebol, neviem už prečo, nechali to potom len na objednávky pri požiadavke zákazníka.

Mne sa na Philips nepáčilo viac vecí, okrem kaziet a ich prázdnych CD a DVD to bohužiaľ robili aj s elektronikou, to nekonečné OEMkovanie, si kúpil pod ich značkou kadečo, ale nikdy nie priamo kvalitu od nich. Ja viem že mali vlastné čipy a dodávali ich polovici sveta, ale aj tak.
Kamarátom sa vždy páčili slúchadlá technics čo som kúpil, tak si v podobnom dizajne jeden kamarát kúpil Philipsy o polovicu lacnejšie a pritom boli príšerné zvukovo aj na pohodlie, ale nebol to vysoký model, len stredný, nikdy som ich elektronike neprišiel na chuť, síce kamarát mal rádio CD kazeťák a vyzeral schopne v porovnaní s konkurenciou zvukovo aj funkciami, kvalitou a dizajnom som to bral, ale ich VHS stroje, keď som k tomu postavil Panasonic, tak Philips vyzeral ako nejaký ten z tržnice, pomalé nespoľahlivé mechaniky, zase som nemal možnosť skúšať najvyšší model.
Ako v jednom letáku prezentovali nejaký 7hlavový (v škole učiteľ nechápal čo je to za blud, keď počet hláv v bubne musí byť vždy párny, kto by povedal vtedy že sa jednalo o flaying erase head)
Ten 7hlavový mal ocenenie za dizajn s ručičkovými hodinkami na prednom panely :D a cena že 44tis SK, to keď som videl, som si hovoril, že sa viac oplatí kúpiť S-VHS Sony či Panasonic, alebo aj Aiwu kľudne :D
Ale máme Philips vysávač už asi ôsmy rok a zdá sa byť lepší než akýkoľvek čo sme mali predtým.
Philips mal po aiwe hneď ako druhý miestnu povesť lacných výrobkov, hlavne Tv, kazeťákov, walkmanov, ak si niekto v tej dobe nevybral Tv Orava, OTF, OVP, tak si kúpil Philipsa. Málokto mal doma Sony telku CRT.
Na druhú stranu tie Oravy boli z veľkej časti Phiilps, a to len my sme mali doma zaostalý predražený GoldStar, kde Orava či Philips boli vpredu niekoľko násobne s kvalitou aj funkciami.

Nstar: limity že sa jedná o skreslenie na vysokých a stredných frekvenciach, také akoby rapkanie alebo ako to nazvať, neviem ten zvuk popísať, ale robí to nový Panasonic, robí to aj starý historický VHS Hifi, je to aj na origoškách, alebo Tv ripoch starých filmov a seriálov čo sú z VHS Hifi, aj to niekto popisoval že zvuk je nespojitý, a celkom mi to poslednú dobu začalo vadiť, na repro to paradoxne tak nevnímam ako cez slúchadlá.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Nstar »

neviem, Oneeeee nám to vysvetlí ten je v tom zbehnutý ale ja som až tak nič moc nepobadal, pozerám len filmy čo mám origo VHS hifi stereo aj to som to nemal zapnuté už aj dva roky
a čím by to malo byť spôsobené tá nespojitosť?

Inak mne sa zasa veľmi dlho nepáčil Technics ale že veľmi, to bolo niečo čo som absolútne nechápal ten dizajn a niektoré parametre strojov na papieri vyzerali veľmi odfláknuto ale prišiel som tomu na chuť a to tak, že je to u mňa oblúbená značka. Jedine čo sa mi vždy na nich páčilo je ten nápis Technics to som im uznával a kdesi som počul niekoho ako tomu hovoril Technič
Aiwa bola u mňa absolútny low end na úrovni tržnice ale tam som to tiež pochopil keď som počul kámošovu nahrávku na BASF tuším chrome Maxima, že majú aj kvalitné veci nie iba "volkmeny" pre deti
Naposledy upravil/-a Nstar v Nedeľa, 17. Októbra 2021, 11:39, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

signál je rozsekaný na kúsky doslova, pretože záznam je šikmý, teda sa nahráva dlhá stopa, ktoré je prerušená a pokračuje sa stopou vedľa, čo v prípade vyskladania analóg videa je žiadúce kvôli snímkom na obrazovke, ale vo zvuku nie.
alebo je to spôsobené tým systémom modulácie, ale s istotou neviem
inak je to počuteľné často aj v čiste zázname hlasu, teda ak je vo filme len hlas bez zvukového podfarbenia, niekedy si vyberiem konkrétne zvuky, nahodím sem wavy ako to je v originále a ako z VHS Hifi

no a potom nehovorí ani o rušení od obrazu, zrejme v elektronike pri spracovaní a o neduhoch praskania zvuku a poruchách, výpadkoch pri problémoch s hlavami, či sledovaním stopy, alebo poškodenej či nekvalitnej páske
vlastne je tento typ záznamu zvuku v chybách, poruchách a správaní identický viac s digitálom než s analógom.

u PCM Video 8 sú skreslenia ešte horšie potom
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Nstar »

tak to som zvedavý, ja to na tom svojom nevyskúšam mne to nenahráva nič len obraz a zvuk linear ale wow je na tom WOW
Sony videá boli potom neskôr vlastne tiež OEM, vnútri boli Samsung
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

mimo toho kolegovho Sony som iné nerozoberal, kamarát mal ten úzky Sony prehrávač,ktorý som niekoľko krát použil na kópiu VHS, takže nemám skúsenosti
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Nstar »

no dobre mimo témy sme riadne...a už si presťahovaný, zásuvka neiskrí, práčku nepočuješ žmýkať v slúchadlách alebo rozhlas po dráte? :)
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

ešte dve skrine ostávajú a kopa bordelu okolo toho
na zvuk si ešte zvykám je to len miestnosť vedľa a sa cítim jak niekde u cudzích :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Katalóg kaziet (Biggest Catalogue of blank cassettes in Central Europe) Vintage Cassettes catalogue / audio / video / other"