katalóg - web EZ647

najrozsiahlejší katalóg s fotkami a prebalmi v Európe - ešte k tomu v slovenčine (!) - zoradené podľa kritérií (typ, výrobca, ročník ...) + rôzne iné média

Moderátor: AdmineR

Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3639
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Nstar »

takže budú aj repro už k použitiu?
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10234
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

repro mám na lepšom mieste a hrá to celkom k svetu, do konca roka som mal ešte sľúbený jeden pár inej značky, ale tiež stĺpové, takže budem mať 4 a do 5.1 mi bude chýbať len center.
Hral som teraz na repro posledný týždeň celkom často, ale aj tak zo zvyku budú slúchadlá najvyťaženejším zdrojom zvuku.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3639
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Nstar »

čo ideš robiť z toho domáce kino? Ja som z toho nikdy nemal nejaký zvukový zážitok, vždy lepšie vyznelo stereo a to aj na filmy pre mňa a to som sa zúčastnil aj "ohurovacích" akcií. Celé je to umelé a nejako to na mňa nepôsobí, je to potrhané a nepochopiteľne mastrované, často obraz neodpovedá zvuku, sorry ak som sa niekoho dotkol ale stereo ak je len priemerne dobrá akustika sa mi páči viac, aj kvalitné mono je pre mňa krajšie.
Na mojom názore nie žeby záležalo samozrejme, každý má iný vkus ale počul som kedysi quatro a to bolo na hudbu veľmi pôsobivé
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10234
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

len niekoľko krát som počul a páčilo sa mi to, ale je to niečo čo chce dobre nastaviť, repro, zosík a vhodná miestnosť, a rozmiestnenie bední.
keďže už mám ten receiver na surround tak chcem to mať kompletné.

rozhodne je to na relax a pôžitok, na hudobný podklad pri práci či inej činnosti je to zbytočné.

dokonca ten krám má aj šiesty kanál na subáč, ale len pasívny, keďže model SA-DX1050 bol práve prechodovým obdobím medzi VHS a DVD, takže podporuje obe technológie :D
len ma strašne serie že asi nikdy len tak ľahko nezoženiem kompletnu päťku repro Technics SB-SA21 či CA11, oni sa čas od času na ebay objavujú, ale neviem či by som chcel repro posielať poštou z druhého konca sveta, a tie ceny , zberateľské sú dneska horšie než kazety
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3639
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Nstar »

ja tomuto chápem pretože aj mne sa takto páčia tie veci pokope ale niekedy to proste nefunguje, zháňať Technics bedne z ebay to by som sa do toho ja nepúšťal, to by stálo za premyslenie kúpiť z BV Audio kľudne základné monitory a bude na dlho veľmi dobre postarané

EDIT, asi by sme mali túto debatu presunúť do kde ste alebo tak
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10234
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

mne to tu vyhovuje, aj tak tu nikdy nikto nepíše keď treba tak čo :D
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3639
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Nstar »

a co to máš aký stroj zosilovací na 5.1, volaco nove si zohnal?
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10234
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Technics SA-DX1050 som kúpil pred siedmymi rokmi od známeho
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10234
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Update kazety za október, nebolo tak veľa času už ako cez marodku, ale stihol som to do konca mesiaca, teda dnes
https://ez647.sk/update.html
IMAG0248a.JPG
IMAG0248a.JPG (166.31 KiB) 1470 zobrazení
Vďaka užívateľovi oneeeee za Shivaki VHS kazetu

Ďalšie zaujímavosti:

Axia AX1 je robená presne na ten štýl a kvalitu ako naše posledné Fuji DR, rovnaký dizajn, cievky a zrejme aj páska, len to pojali viac originálne so svetlejšími farbami

Crown, ďalšia značka elektroniky, jedná sa o veľmi starú kazetu ICM Switzerland

JVC GI to je zase tá šaržová pestrosť, jedna kazeta má nápis Dynarec a druhá nie, na jednej sa píše že je vyrobená v Kóreii a na druhej len že je tam montovaná, ale obe vyzerajú na staré Saehany, napriek tomu páska v nich je farbou mierne odlišná, by ma celkom zaujímalo ako čo sa vyrábalo a ako to bolo myslené s predajmi, zrejme pre EU aj USA trhy obe

Kanika UR - ešte len nedávno som sa strašne smial z tejto kazety ako pekne kopíruje obal Sony UX 1990 EU, a ani som po nej netúžil a zrazu ju mám doma :D
Vyzerá to na Indickú výrobu firmy Meltrack, ktorá bola pred časom prezentovaná aj na youtube u pána z GB.

Maxell LN a Sony CHF, obe sú pre Irán, alebo Irak? nepodarilo sa mi dopátrať, ale používajú EU vzhľad obalov a značenia modelu, ale sú to originál Japan kazety, je to zvláštnosť, že sa pre tento trh taktiež takto robili kazety

PDM CD, vzácna verzia od výrobcu That´s, kde je v podstate kazeta kvality VX, ako som aj nedávno nahrával, naozaj je to vzácnosť, nakoľko v tomto prevedení obalu najčastejšie natrafíte buď na ICM kazetu s chromdioxidovou páskou, alebo na SKC kazetu s FeCo páskou. Aj Keď SKC s označením CD predáva pravý chromdioxid, myslím že pod značkou PDM a kazety SKC tam bude len QX pás.

Pyral je Francúzsky výrobca kaziet, nejaký z tých starších, vraj boli dobrý, ale neviem ako veľmi, až testy ukážu, ale až doteraz sa mi celkom vyhýbal, a kazeta vyzerá byť naozaj veľmi inšpirovaná dizajnom Maxell

Saehan Media, v podstate sa jedná o staršie označenie Saehan kaziet, rovnaký obal a model ako kazeta Samsung MM, dokonca ako som zistil existuje veľa rovnakých kaziet od Saehanu s rôznymi značkami.

SKC GX tak už mám dve verzie v jednom obale, rôzne balenia, rôzne cievky v kazete, rôzne krabičky, táto firma je nekonečná pestrosť obalov a prevedení jednej verzie kazety.

ostatné sú také bežnejšie záležitosti, otázky, pripomienky, chyby v linkovaní a obrázkoch píšte sem
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa oneeeee »

shivaki 120 majú original čas nahrávania 162 minut . niekto pobalil niečo iné . a . keď sme už pri vhs kazetách , aj tam sa robili pásky , s inou hrúbkou ?
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10234
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

oneeeee: hej boli rôzne hrúbky pre E180 a E240 a E300 a možno aj iné
no a občas výrobcovia spravili E180 z pásky E240, potom to vyzeralo divne, ale šlo hlavne o to ak máš stroj čo odhaduje čas do konca pásky podľa pomeru veľkosti navinutej pásky na cievkach, tak to potom ukazovalo nesprávne
mne Panasonic na takejto E180 čo bola z E240 pásky navinutá ukazoval len 2,5hodiny do konca

Shivaki som síce neskúšal, ešte nemám odvahu vzhľadom ku kvalite pásky, ale kľudne mohli zameniť meranie za T120 čo by pre E120 vyšlo viac, rozdiel medzi PAL a NTSC normou, keďže v Japonsku tiež používajú NTSC, i keď o Japonskom pôvode mám samozrejme veľké pochybnosti :D
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa oneeeee »

je to len japonská technologia . tam je to napísané .
aj tak to bude nejaká čínska zgerba
v troj balení majú všetky rovnakú dlžku . niekto sa toho potreboval zbaviť , tak to prezliekol.
Prílohy
vhs.jpg
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Napísať odpoveď

Návrat na "Katalóg kaziet (Biggest Catalogue of blank cassettes in Central Europe) Vintage Cassettes catalogue / audio / video / other"