katalóg - web EZ647

najrozsiahlejší katalóg s fotkami a prebalmi v Európe - ešte k tomu v slovenčine (!) - zoradené podľa kritérií (typ, výrobca, ročník ...) + rôzne iné média

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

mňa by zaujímalo na čo tam je tá nálepka s čiarovým kódom, to som nikdy nevidel u VHS ani u origináliek
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Nstar napísal: Nedeľa, 17. Októbra 2021, 10:31 ...
aké limity myslíš u Hifi VHS zvuku?
---
EZ647 napísal: Nedeľa, 17. Októbra 2021, 10:43 ...
Nstar: limity že sa jedná o skreslenie na vysokých a stredných frekvenciach, také akoby rapkanie alebo ako to nazvať, neviem ten zvuk popísať, ale robí to nový Panasonic, robí to aj starý historický VHS Hifi, je to aj na origoškách, alebo Tv ripoch starých filmov a seriálov čo sú z VHS Hifi, aj to niekto popisoval že zvuk je nespojitý, a celkom mi to poslednú dobu začalo vadiť, na repro to paradoxne tak nevnímam ako cez slúchadlá.

Nstar: Zdravím, nechci odpovídat za Erika, ale mám pocit, že má na mysli to praskání ve zvuku, mnohdy v jednom kanálu v případě stereofonního přehrávání.

Za mě jsem si tohoto jevu všiml hlavně u kazet z půjčoven, které byly mnohdy extrémně jeté a hrané na ne moc kvalitních přístrojích, nemluvě o pasážích, kdy skončil film, začaly titulky a s tím i hromada defektů v obraze jako zrnivé pruhy vlivem přehybů na pásce, když to vyjíždělo z těch mašin. Co se týkalo ale jiných VHS (jak origo, tak nahrávacích), které byly zachovalé, tak tam zvuk nepraskal.
Mám pocit, že toto je hlavně způsobeno větším opotřebením či ne nějak kvalitním páskem.


Pro příklad zde uvádím pár záznamů.
1. je zasmyčkovaný úsek ticha mezi reklamou a začátkem pořadu
2. je krátký úsek z pořadu Sedmička - zde je to praskání dost znát ve hlase
VOC_200419-2492 (čas 34s).Mp3
(1.72 MiB) 60 stiahnutí


Nahrávka byla pořízena ze staré a více používané VHS, tuším že BASF E240, záznam byl tuším na LP a ke konci kazety (přesto mám ale tento díl Sedmičky celý a ze zvědavosti jsem ho zhlédl :-D). Přehráváno to bylo přes Panasonic NV-FJ628.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

SilverFox: síce díky že si po dlhej dobe napísal, ale toto som fakt nemyslel, čo si dal ako ukážku, jedná sa o chybu sledovania, niečo ako zlý azimuth, z dôvodu rozdielneho azimuthu nahrávka/play, opotrebovania hláv, či chybnej nahrávky, nekvalitnej pásky, konkrétne mám s týmto u svojho Panasonicu 632 tento problém v režime SP, v LP je to tak zanedbateľné, že to vidieť len na spektrograme, a to sa mi tiež začalo diať po asi vyše polročnej pauze nepoužívania stroja, že všetky nahrávky zneli v SP takto, ale pritom staré nahrávky boli v poriadku, a áno občas som na tento problém narazil aj u origošiek, kde sa odchýlka dala kompenzovať čiastočne zmenou trackingu v ručnom režime
no myslel som aj tak niečo iné čo do nedokonalosti Hifi zvuku, a odprezentujem to niekedy v budúcnu, pretože chcem robiť milión iných vecí medzi tým ešte
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: Aha, tak to se moc omlouvám, nechtěl jsem ti to zaspamovat. Z toho jak jsi to popisoval mi to přišlo přesně jako tento problém. Na druhou stranu děkuji za vysvětlení tohoto jevu.
Jen mi vadí, že nemůžu najít svoje starý kazety, co jsem nahrával kdysi na jiné 628 na EP, abych si poslechl, zda byl problém i v této rychlosti.
Asi blbá otázka, ale má i ta 628 tracking? Já měl za to, že je to automatická věc a manipulovat s tím se dá jen u videí vyšších tříd. Teď jsem koukal na ovladač a je tam jakýsi "Tracking/V-Lock" a jestli to je ono, tak jsem vůbec netušil k čemu to je..
Jinak jsem si všiml, že tohle video dokáže vytáhnout i z podélné mono stopy krásně zřetelný a ostrý zvuk, když jsem ale kazetu pauznul nebo vrátil, tak při spuštění byl zvuk zase tlumený a postupně se zase objevovaly výšky. Tohohle jsem si u žádného videa nikdy nevšiml. Ty mono kazety byly nahrávané kdysi ještě za dob začátku TV Nova v letech 1994-96.


A ještě jednou promiň za ten spam a moji aktivní hloupost :-|.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

nevadí, som rád že aspoň niekto píše

mono stopa tam sa prejavujú typické problémy usadenia pásky v dráhe a kladke, tak ako u bežnej audio kazety, hlavne podľa stavu kladky a tak

ak myslíš ručný tracking, hej malo by to mať každé video, aj tie základné modely, klasicky na diaľkáči tými šípkami hore, aj tam mám napísané že tracking, alebo inak podľa tohto to sedí, čo je označené číslom 33 na oboch diaľkových

čo sa týka EP tak záznam je stredne rušený v mojom prípade niečo medzi SP a LP, zase staršie nahrávky sú v poriadku
v návode ale varujú že EP režim môže mať problémy medzi strojmi v kvalite aj keď použiješ dva rovnaké stroje
Prílohy
628do.png
628do.png (956.43 KiB) 1709 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa oneeeee »

ktorá fotka ti to pripomína ? rybičky v strede obrazu ?
Prílohy
4.jpg
3.jpg
2.jpg
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Kazety november 2021, veľký update
https://ez647.sk/update.html

Najväčší update pre mňa formátu osmičkových videokaziet aký som kedy mal na webe.
No a ostatný popis v priebehu času, pozriem sa aj na tie NAC kazety, aj na tie osmičky.

Dosť málo času, a kazety som už mal od dvoch týždňov späť, ale šlo to naozaj pomaly, preto som rád že som stihol aj posledný deň v mesiaci, preto aj neboli príspevky C46 kaziet včera a dnes.
Prílohy
IMAG0752.JPG
IMAG0752.JPG (236.74 KiB) 1527 zobrazení
IMAG0756.JPG
IMAG0756.JPG (42 KiB) 1527 zobrazení
IMAG0884.JPG
IMAG0884.JPG (110.13 KiB) 1527 zobrazení
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3648
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Nstar »

slušne, máš tam dosť zaujímavých kúskov ani neviem čo by som si vybral skôr
tak som zvedavý na testy, chcel som písať čo ma zaujíma najviac ale vlastne som zvedavý na všetko
Jenisatko
mazák
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Piatok, 18. Septembra 2020, 09:07

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Jenisatko »

Už se Eriku těším na testy. Jsou zde věci které jsem ani nikdy neviděl. Doopravdy mňamka.
Nec
stará páka
Príspevky: 617
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Nec »

Zaujala ma kazeta Pyral. Mohli by sme ju považovať za predchodcu kazety RTM FOX.
Jasne dáva najavo francúzsky pôvod. Vďaka oranžovej farbe na booklete by sa spolu aj vynímali na poličke. Teším sa na zvukový test.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

tak to aby som si našiel čas, uvidíme aký bude víkend :P
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

oneskorene ale predsa, update kaziet za december 2021
chýbal mi tak ešte deň práce

z kaziet na foto budú nejaké k predaju z viacpackov rozbalené a jedna Maxell Hi8 XR-M 120

ďalšie info behom dňa

takže šťastný Nový Rok

https://ez647.sk/update.html
Prílohy
IMAG0631.JPG
IMAG0631.JPG (249.79 KiB) 1304 zobrazení
IMAG0636.JPG
IMAG0636.JPG (173.04 KiB) 1304 zobrazení
IMAG0640.JPG
IMAG0640.JPG (52.3 KiB) 1304 zobrazení
Napísať odpoveď

Návrat na "Katalóg kaziet (Biggest Catalogue of blank cassettes in Central Europe) Vintage Cassettes catalogue / audio / video / other"