katalóg - web EZ647

najrozsiahlejší katalóg s fotkami a prebalmi v Európe - ešte k tomu v slovenčine (!) - zoradené podľa kritérií (typ, výrobca, ročník ...) + rôzne iné média

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Ja som mal Vertex v poškodenom obale, za 2500KC čo je stovka, ale v dobrom stave ju predával za 3000KC, to je 120eur. Si preto všimni u mňa na webe, že zabalená a odbalená majú rozdielne čísla na tom zlatom štítku. Bol taký ochotný že mi poslal dva kusy a tú dobrú som mu potom vrátil.
pred 10rokmi na ebay fotka krabica Vertexov a cena 89eur, a hovorím známemu to je dobrá cena, to sa oplatí za celú krabicu, on povedal keby to bolo za celú už by to kúpil a to bolo za kus, a vtedy mi to prišlo neskutočne veľa že toľko nikdy nedám za kazetu a vidíš ako sme dopadli :D
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Stano »

Tak viem o jednej Vertex, ktorá sa včera predala do dvoch hodín od zverejnenia za 200 eúr, tak nielen pri tejto kazete asi netreba špekulovať, jednoducho ceny sú tam kde sú a predáva sa to.
Akurát Erik všetko poodbaľoval :lol:
Nedá sa inak len mu poďakovať za odbalenie, na fotenie a informácie, toto všetko mám k dispozícii za tvoje peniaze.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

hehe no stále nezabudni na to že ja som odbalil tú s poškodenou fóliou, ktorá bola o 500KC lacnejšia, a tú v dobrej fólii som vrátil, ostatne je to tu vidieť trochu ten stav
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa moniatko »

Uvedomujete si, že celý ten špás je založený len na nejakom pozlátku? :D
Tá kazeta nie je ničím extra výnimočná, páske hrozí po tých rokoch biely prášok, telo je rovnaké ako na XLII-S, jediné neobvyklé je ten pliešok s číslom. Síce je to na prvotné uchvátenie, ale čo z toho?
Priznávam, aj ja som bola unesená z tej kazety, ale ono ma to rýchlo prešlo. Pri tej cene. Je to jedna z tých kaziet, ktoré obdivujem, ale vôbec ich doma nepotrebujem : )

Poviem len jednu vec na zamyslenie, hlavne pre užívateľov:
Načo vyhadzovať veľké peniaze za obyčajný toaletný papier?

Okrasa do poličky je už vec na zamyslenie, či to naozaj za tú cenu stojí. A hlavne, na ako dlho Vás to bude tešiť? ;)
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa moniatko »

EZ647 napísal: Streda, 16. Decembra 2020, 17:38 hehe no stále nezabudni na to že ja som odbalil tú s poškodenou fóliou, ktorá bola o 500KC lacnejšia, a tú v dobrej fólii som vrátil, ostatne je to tu vidieť trochu ten stav
Obrázok
A inak, čo sa tejto starej fotky týka, keby mám možnosť vybrať si len jednu kazetu, brala bych AHF, striebornú BASF Chrome Extra II a možno Sony CDix II alebo XLII tamten ročník - v takomto poradí :D
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Stano »

Ak niečo kúpim za 70 a po 4 rokoch predám za 200, bola to skvelá kúpa. Zberateľstvo u kaziet funguje, presne tak ako zberateľstvo čohokoľvek iného a má to svoju klientelu, ktorá ceny akceptuje.
Pred hodinou sa na Fb predali 4 ks Vertex c46 v priebehu 2 minút, po 4000 českých.
Prečo sa nahráva na kazety, keď máme dokonalejšie záznamové média a hlavne nahrávať digitálny zdroj na magnetický pás ;)
Zamyslel som sa nad oboma vecami a akceptujem to.
Nemal som šancu kúpiť ju.
Všetko na tomto svete raz zanikne, ale teraz istý okruh ľudí zbiera kazety.
Ako deti sme zbierali obaly od žuvačiek, etikety z piva, alkoholu a iné nezmysly.
Jednému sa páči to, druhému to a každý môžme robiť čo chceme. A tak to má byť.
Naposledy upravil/-a Stano v Streda, 16. Decembra 2020, 20:46, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa moniatko »

Stano napísal: Streda, 16. Decembra 2020, 20:40 Ak niečo kúpim za 70 a po 4 rokoch predám za 200, bola to skvelá kúpa. Zberateľstvo u kaziet funguje, presne tak ako zberateľstvo čohokoľvek iného a má to svoju klientelu, ktorá ceny akceptuje.
Pred hodinou sa na Fb predali 4 ks Vertex c46 v priebehu 2 minút, po 4000 českých.
Prečo sa nahráva na kazety, keď máme dokonalejšie záznamové média a hlavne nahrávať digitálny zdroj na magnetický pás ;)
Zamyslel som sa nad oboma vecami a akceptujem to.
Chápem.
Ja dúfam, že svoju zbierku nebudem musieť predať.
A čo sa týka dokonalejšieho média, čo tým myslíš?

Mimochodom. Ten digitálny zvuk na magnetickom páse mne osobne znie oveľa lepšie.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Nstar »

snad to nikto nebude brat ako flame ale ja neviem o nejakom dokonalejšom médiu ako magneticky pas, teda záleží samozrejme z akého hľadiska dokonalosť posudzujeme. Ak sa porovnáva rýchlosť (inštant) záznamu, je jasne že pás to nebude, možno este rozmery ale už mi nič nenapadá
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Stano »

Aj ja preferujem skreslenie v nahrávkach. Veľa ľudí to tak má.

No od albumu Dire Straits-Brothers in Arms sa gro mastrov robilo digitálne a v súčasnosti všetko je pôvodom digitál.
Nikdy v živote som nepočul originálny master pás, to je skutočný analóg.

Možno raz poprosím Vlada BB, aby mi nahral a poslal kazetu s takouto nahrávkou, a keby to vedel zdigitalizovať a dať niekde na net, to by bola porovnávačka, ale v dnešnej dobe asi aj porušenie autorských práv. :D

A k lepším záznamovím médiám ten pás na kotúčak patrí určite a sú aj ďalšie...
No a obraz zaznamenaný na magnetickom páse v porovnaní s digitálnym záznamom tam je to hádam zrejmé.

Ja kazety akceptujem, ale priznám aj to, že majú svoje obmedzenia.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Maxellky metal sú asi jediné, kde som doteraz nezistil oter bieleho prášku do mechaniky stroja. Je tam odlesk akýchsi kryštálov, extrémne jemných, niekde som to fotil, ale nikdy žiadny bordel na hlavách.
Telo kazety je z toho materiálu ako XLIIS, a v strede má niečo ako kvázi vodiaci blok, ako samostatnú súčiastku, skoro ako Sony UXPRO, len je čierny, niekde som to tiež fotil.
No a páska o koľko je lepšia od MX-S ? presné zloženie som nikdy nenašiel. Ale čítal som že hrá len o trochu lepšie od MX-S, inak samozrejme zberateľská vec, ale z tých super metal bola Vertex najdrahšia s pomedzi všetkých značiek.
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Stano »

Jasné, že maxell to nemajú. A nemajú to preto, lebo vedeli čo robia :D
Koľko stála pôvodne Vertex, teda v dobe keď sa vyrábala a predávala?
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa janvys »

Já jsem jako malý sbíral angličáky original Matchbox. Často jsem je dostával od dědy II k vánocům protože on mohl jezdit na západ a kupovat mi je i v době tuhé normalizace. Co jsem dnes koukal po cenách těchto kousků, mohl bych si za tu krabici s autíčkama koupit novou Oktávku. Bohužel nevím kde je a jestli jsem ji někomu kdysi nedaroval :(
SONY ES
Napísať odpoveď

Návrat na "Katalóg kaziet (Biggest Catalogue of blank cassettes in Central Europe) Vintage Cassettes catalogue / audio / video / other"