katalóg - web EZ647

najrozsiahlejší katalóg s fotkami a prebalmi v Európe - ešte k tomu v slovenčine (!) - zoradené podľa kritérií (typ, výrobca, ročník ...) + rôzne iné média

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Ďakujem užívateľovi oneeeee za kazetu šivuaki VHS do zbierky pre web, teda konečne som sa dokopal ísť na poštu po takmer týždni (včera)
na web pridám teda až bude aj balík ostatných kaziet z ČR, teda asi až koncom mesiaca, dovtedy nerozbalím :D
Prílohy
IMAG0857.JPG
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

premiestňovanie do vedľajšej miestnosti, na jednej kope to vyzerá tak impozantne :D
Prílohy
101_2321.JPG
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Nec »

Pekná halda strojov.
Necháš ich pokope?
Keď som.bol predajca, bavilo ma prekkadať ich z regálu do regálu. Robiť rôzne zostavy, Niektoré bolo človeku ľúto aj predať :D

Edit:
Máš plán ako ich zoradíš na mieste?
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

zostava je tak ako som mal dlhodobo, aby sa mi vošli do poličky, podobne ako na fotke, len vtedy som ešte nemal Sony deck
Prílohy
IMAG0597.JPG
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Nec »

No taky malý hifibazar ;)
Tie svietace displeje sú parádne.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Nstar »

ta fotka je dobrá s tými zapnutými displejmi
Nec, mňa by zaujímalo čo si predával, ja by som v istých rokoch chcel robiť v elektre na čiernej technike ale dnes neviem čo by som tam robil. Hifi tam neni, TV mi pripadajú všetky rovnaké a vonkoncom ma nezaujímajú, a vlastne ani neviem čo sa tam ešte môže predávať DVBT tuner? To ani neviem čo je len že to ide k telke
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Nec »

Nstar:
Jasné dnes to už nieje pre nás. Ako povedal pán z GB. I have money in my pocket, but there is nothing I want to buy. :D
Veci sa menia.
Z toho, čo má EZ na fotke mi prešiel rukami dvojdeck, equalizer a CD.
Takže som pričuchol k Technicsu, vyžobral som si od vedúceho objednanie pár kusov Denon, boli aj Kenwood a CD Yamaha.
Repro boli Tannoy, mission, infinity, JBL.
No ale to si musíš predstaviť malý kúsok predajne úplne na konci. Mali sme aj prepínač na repro, takže sa dalo porovnať. To boli moje srdcovky ale.predalo sa len občas. Raz, vlastne dva krát sa mi podarilo predať repro mission za 50 tis sk. To bol najväčší úspech v hifi :D
Väčšinu predaja tvorili TV, Videá, miniveže, neskôr DVD a domáce kiná.
Kolegovia z Nay mali toho viac. Aj AZ 7 a pod. No a slintať sme chodili do Bis Audio. Tam mali zvuk jak sa patrí, vrátane vhodnej miestnosti.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

no kedysi som si myslel že komponentové zostavy robí len Technics a Sony, pretože Technicsy mali vždy v obchodoch a Sony v katalógoch, o ničom inom som nikdy nepočul ani nevidel vtedy :D
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Nstar »

sme tu asi trochu offtopic ale načo kaziť prúd
mne sa veľmi kedysi páčila rada QS Sony a chcel som si vyskladať zostavu ale potom ma to prešlo, stále sa mi tá rada ale páči. Prešlo ma to lebo v tej dobe za to pýtali skoro rovnaké ceny ako za ES (myslím jazdenky). Je tam aj deck TCKB920s, jediný nový od Sony, ktorý by som chcel. Krásna zostava ale veľmi málo informácií narozdiel od iných Sony. Ak niekto chce seriózne Hifi a nemusí to byť nutne na začiatok podľa mňa s radou QS urobí veľmi dobre, kvalita výrobku je vynikajúca, rovnako jeho zvuk je na veľmi dobrej úrovni, jedine tie repro treba zohnať inde. Škoda tých cien dnes a dostupnosti, myslím, že sa to veľmi neujalo aj keď nápad to bol dobrý. Potom čo vyrábali neskôr tie recievre na DK a DVD to už sa mi nepáčilo.
EZ má ale pravdu, u nás sa nič moc okrem Sony a Technics neprezentovalo, občas nejaká Yamaha a Denon a Onkyo ale zväčša to boli jednotlivé komponenty vytrhnuté bez nejakej logiky zo zostavy, možno niekde nejaký "beznádejný" Philips zostal v regále
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

rôzne značky som poznal len občas z katalógov ak sa niečo podarilo nájsť, alebo z iných výrobkov, ako Akai, mali sme len VHS player zapožičaný a bol to šmejd, aiwa len drobná elektronika a veže, nikdy by som neveril že je to aj kvalitná značka na komponenty, alebo že mali kedysi staré hranaté logo, všetci im tvrdili že je to Japonská novinka
Kenwood mali v obchodoch vždy niekoľko veží
občas nejaké neznáme značky ako reprobedne
no a značky ako Pioneer, Teac a pod až v dobe pc keď robili mechaniky pre CD a DVD, že vedeli aj kvalitné komponenty v dávnej dobe a vedeli aj kazety by som ani netušil
ale Denon hej, to ako teta mala tú jednu kazetu DX1 tak som si myslel že to bude niečo kvalitné, ale netušil som čo všetko robili
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Nstar »

ja som Pioneer poznal hlavne pre ich autorádiá a Aiwa bola veľmi v móde u mojich rovestníkov, bol to lacný ale pritom už spoľahlivý vstup do prenosného audio a kámoši mali aj slušné decky Aiwa ale na modely si fakt žiaľ nespomeniem ale bola to doba, keď mnoho hifistov prehlasovalo, že už nikdy nechcú v dome nič čo sa navíja, otiera, a podobne. Cd vtedy bolo top
ale to som mal ešte BMX z Velamosu?
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

to bola doba, ale môj sen bol dvojdeck Technics a splnilo sa to až po roku 2000 :D
a neni mi to ľúto doteraz, ešte niekoľko rokov po kúpe som kdekomu nahrával kazety
a nové VHS Hifi Panasonic kúpené v roku 2003, zase jeho využitie bolo naplno aspoň 5rokov, potom to poľavilo
Napísať odpoveď

Návrat na "Katalóg kaziet (Biggest Catalogue of blank cassettes in Central Europe) Vintage Cassettes catalogue / audio / video / other"